Czy 3 miesięczna dziewczynka jest grzesznikiem?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 16:43

fryderyk pisze:To faktycznie jest logiczne, wiarygodne i sensowne


Cieszę się, że w końcu to zrozumiałeś.

A teraz koniec trollingu i trzymaj się tematu wątku. Satysfakcjonują cię odpowiedzi?


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 16:46

dr.sky pisze:Cieszę się, że w końcu to zrozumiałeś.

:-D

dr.sky pisze:A teraz koniec trollingu i trzymaj się tematu wątku. Satysfakcjonują cię odpowiedzi?


Co nazywasz trolingiem? Obrażasz mnie? Wg Ciebie napisałem nieprawdę? To wykaż ją zatem.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 17:21

Nie, skądże znowu. Tak tylko profilaktycznie napisałem, na zaś.
To jak z tymi odpowiedziami? Usatysfakcjonowany?


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 17:42

dr.sky pisze:To jak z tymi odpowiedziami? Usatysfakcjonowany?


Nie szukałem tu satysfakcji :)
Wasze odpowiedzi na różne tematy jedynie utwierdzają mnie w przekonaniu, jak bardzo świat chrześcijan jest podzielony, niezgodny ze sobą mimo że mający do dyspozycji dokładnie tą samą instrukcję myślenia i postępowania... To jedynie dowodzi jak wielce ułomna to instrukcja, która wprowadza tak wielkie zamieszanie i nieporozumienia...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 18:25

Czyli zamknąć wątek, bo już wszystko wiesz?


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 19:37

dr.sky pisze:Czyli zamknąć wątek, bo już wszystko wiesz?

Do wszelkiej wiedzy mi jeszcze daleko :) a Twojej chęci zamykania wątku nie rozumiem.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 20:23

Do wszelkiej wiedzy mi jeszcze daleko

Nie chcę cię dobijać, ale wszelkiej wiedzy nigdy nie zdobędziesz :)

fryderyk pisze: Twojej chęci zamykania wątku nie rozumiem.

Jak dziś już pokazałeś, nie tylko tego nie rozumiesz :)


.
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 03 wrz 2015, 20:30

Ale chyba nikomu nie przychodzi do głowy, by za otrzymanie złych genów wymierzać komuś karę?
Mało tego.
To Jahwe stworzył Adama i Ewę zdolnymi do grzechu i wiedział, że ten grzech popełnią.
Przecież człowiek to w 100 % jego dzieło.

Zatem jeśli już kogoś powinien ukarać, to samego siebie za stworzenie "produktu wadliwego"...


Drodzy dyskutanci, mała dygresja.
Gdybyście nie byli tak mocno "zaprogramowani" przez swoją religię i obserwowali ją z boku, to dostrzeglibyście jej absurdalność, śmieszność i nieprawdziwość.

Dokładnie tak samo jak dostrzegacie je np w Hinduizmie czy Islamie...


Twój problem polega na tym, że jeśli uznajesz coś za nielogiczne albo nie możesz zrozumieć, to odrzucasz to jako nieprawdziwe. Brakuje ci bardziej pokornego podejścia do sprawy typu "ok to wszystko wydaje się nie mieć żadnego sensu, no ale nie wiem może rzeczywiście to prawda i ja tego po prostu nie rozumiem"

Wiesz my ludzie wierzący nie wierzymy dlatego, że to wszystko od początku do końca rozumiemy, ale wierzymy dlatego że poszliśmy krok dalej. Ja np. miałem podejście (jako niewierzący) "to mnie wygląda na bzdury, no ale rzeczywiście powiedzmy że ja tego nie pojmuję" no i postanowiłem że zdam się na Boga w tym momencie, a nie na moje wydawanie się. Jeśli jest tam Bóg i mnie kocha, a ja się chcę nawrócić tylko nie wiem czy to wszystko prawda, to zakładam że ten Bóg mi odpowie i zainterweniuje jakoś w moje życie abym wiedział. I dokładnie tak ze mną było i uwierzyłem bo ten Bóg zainterweniował w moje życie i w związku z tym, że zainterweniował to już wiem, że to prawda. A zrozumienie zaczęło przychodzić z czasem i te rzeczy które wydawały się bezsensu, okazywały się z sensem tylko ja ich wcześniej nie rozumiałem.

Ty masz podejście - nie rozumiem, wydaje mi się bez sensu, więc nie wierzę. Ok ale nie dopuszczasz do siebie możliwości, że to wszystko może mieś sens i być prawdą, a ty po prostu tego nie rozumiesz. Także masz bloka, który uniemożliwia ci przyjście do Boga.




Co do tych twoich rozważań z księgi rodzaju.

Kara jest za popełnione przestępstwa, nie za geny. Bóg ma swoje prawo i karze za jego łamanie.

Moim zdaniem produkt wadliwy był by wtedy gdyby Bóg stworzył marionetki niezdolne do podejmowania własnych decyzji, także tych złych. A tymczasem jak sam powiedział stworzył człowieka na swoje podobieństwo. I Bóg pragnie abyśmy byli mu posłuszni ale z własnej nieprzymuszonej woli, bo wie co dla nas najlepsze.

A to że Bóg wiedział, o upadku Adama zanim to nastąpiło wcale nie znaczy że Bóg jest odpowiedzialny za jego upadek. Powiedzmy, że Bóg powstrzymuje Adama przed zjedzeniem tego owocu i co z tego, jaka korzyść? W dalszym ciągu Adam byłby buntownikiem w sercu, a Bóg chce aby człowiek był mu posłuszny z serca. I co tak potem Bóg miałby go łapać za rękę za każdym razem? Jest lepiej jeśli człowiek upadnie i się potem opamięta niż żeby całą wieczność łapać takiego za rękę i patrzeć co złego wymyśli następnym razem. Bóg nie takich szuka.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 03 wrz 2015, 20:44

andevi o jedno Cie prosze, nie zabieraj sie
za omawianie spraw Bożych
bo nie masz o nich zielonego pojęcia.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 20:47

dr.sky pisze:Nie chcę cię dobijać, ale wszelkiej wiedzy nigdy nie zdobędziesz :)
Jak dziś już pokazałeś, nie tylko tego nie rozumiesz :)


Wyczuwam w powietrzu mistrza ciętej riposty :) ach!


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 03 wrz 2015, 21:18

fryderyk pisze:
To Jahwe stworzył Adama i Ewę zdolnymi do grzechu i wiedział, że ten grzech popełnią.
Przecież człowiek to w 100 % jego dzieło.


Dokładnie. A co jeszcze dziwnego - jakoś Bóg (ten Chrześcijański) stworzył Maryje- niepokalanie poczętą ,czyli bez grzechu. Można? Można


I owoc żywota Twojego je ZUS
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 03 wrz 2015, 21:22

navi31 pisze:andevi o jedno Cie prosze, nie zabieraj sie
za omawianie spraw Bożych
bo nie masz o nich zielonego pojęcia.


Przestań w końcu traktować innych z góry, bo nie Tobie to sądzić kto ma pojęcie o sprawach Bożych, a znając Twóje poglądy kryptokatoliku (to nie jest obraźliwe, a jeśli jest, to wstawie sobie warna na Twą prośbę) ma je tylko Magisterium.

Więc, to ja Cię proszę o jedno- nigdy więcej nie pisz takich treści czy podobnych temu ani odnośnie andevi czy odnośnie magdy ani o żadnym innym użytkowniku. I cacy.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 03 wrz 2015, 21:25

Dokładnie. A co jeszcze dziwnego - jakoś Bóg (ten Chrześcijański) stworzył Maryje- niepokalanie poczętą ,czyli bez grzechu. Można? Można


Nic takiego nie ma w Piśmie napisanego że Maria była niepokalanie poczęta. Ludzki wymysł.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 03 wrz 2015, 21:29

ok Oberyn
tylko powiedz mi co mam zrobić jak ktoś sieje naukę
ograniczającą Boze miłosierdzie do własnych wytycznych

Moim zdaniem to urąga Bogu i to dosyć mocno
czy to ma pozostać bezkarne? Mam sie tylko przyglądac
i nie reagować, jak szkaluje się dobre imie umiłowanego Stwórcy?
Co byś zrobił na moim miejscu?


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 03 wrz 2015, 21:48

login2 pisze:
Dokładnie. A co jeszcze dziwnego - jakoś Bóg (ten Chrześcijański) stworzył Maryje- niepokalanie poczętą ,czyli bez grzechu. Można? Można


Nic takiego nie ma w Piśmie napisanego że Maria była niepokalanie poczęta. Ludzki wymysł.

No a według wiary katolickiej to dogmat chrześcijański


I owoc żywota Twojego je ZUS

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości