Czy 3 miesięczna dziewczynka jest grzesznikiem?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy 3 miesięczna dziewczynka jest grzesznikiem?

Postautor: fryderyk » 01 wrz 2015, 14:34

Czy moja 3 miesięczna córka wg chrześcijaństwa jest grzeszna, zasługująca na potępienie, karę piekielną? Jeśli nie, to w którym momencie dziecko zaczyna zasługiwać na wyżej wymienione nieprzyjemności?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2015, 16:29

To ja ci przytoczę komentarz z katolickiej Biblii odnośnie wersetu:Kol.2,14 gdzie brzmi werset tak:"On zniszczył obciążające nas zestawienie długów {do tego zaraz podam komentarz}, któe przez swoje zapisy przemawiało przeciwko nam."
No i: zastawienie długów - chodzi o długi moralne. Chrześcijanin przez chrzest wkracza w rzeczywistość śmierci Jezusa,który gładzi grzechy popełnione przez człowieka i otwiera mu możliwość nowego życia".
Jest tu kilka aspektów. Zgadza się,że chrzest jest zanurzeniem w śmierc Jezusa, ale chrzest niemowlaka? Jakie moralne grzechy popełniło niemowlę? Skoro trzeba szybko je ochrzcić to mam nadzieję,że już dawno swoją córeczkę pokropiłeś święconą wodą,bo przez te 3 miesiące życia musi być bardzo zepsuta moralnie i jasne ,że piekło jak w banku.Skoro noworodek ma moralne grzechy to dopiero taka "stara" 3-miesięczna :mrgreen:
;-)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 wrz 2015, 21:07

fryderyk, jeśliby Twoja 3-miesięczna córeczka (swoją drogą gratulację :-D ) nie daj Boże zmarła, fo wierzę, ze Bóg w swojej łasce da jej zmiłowanie, bo mimo tego, że z punktu widzenia Biblii ma skażoną naturę, to nie ma świadomosci grzechu ani możliwości pokuty, więc skoro suwerenny Bóg zdecydowałby się ją zabrać to wierzę, że okaże miłosierdzie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 02 wrz 2015, 07:12

fryderyk pisze: moja 3 miesięczna córka[...]


Rówieśniczka mojego syna :D Bardzo dobry rocznik, gratuluję! :D


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 10:57

kontousunięte1 pisze:skoro trzeba szybko je ochrzcić to mam nadzieję,że już dawno swoją córeczkę pokropiłeś święconą wodą,bo przez te 3 miesiące życia musi być bardzo zepsuta moralnie i jasne ,że piekło jak w banku.Skoro noworodek ma moralne grzechy to dopiero taka "stara" 3-miesięczn


Oczywiście nie pokropiłem jej żadną magiczną wodą i nie mam takiego zamiaru...
Czy zatem bez tej czynności zasługuje ona na potępienie i wieczną karę cierpiąc w piekle?
Jeśli nie, to od kiedy zaczęłaby zasługiwać?

Oberyn. pisze:z punktu widzenia Biblii ma skażoną naturę


Skażoną przez co? Przez nieposłuszeństwo pierwszych ludzi?
Cóż za absurdalny, niemoralny, rażąco niesprawiedliwy koncept.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 02 wrz 2015, 12:31

taki ze dwoje grzesznych ludzi niestety nie potrafi zrodzić człowieka bez grzechu
tylko Duch święty moze to uczynić, co uczynił z Jezusem
i rodzi tez nowego człowieka, namaszczonego Duchem,
ten jednak nie jest niestety juz wolny od czynów grzesznych :(
jest tylko zanurzony w śmierć Chrystusa i umiera podobnie jak on
po to by zmartwychwstać jak on


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 13:06

navi31,

Czym jest wg Ciebie grzech i dlaczego uważasz, że noworodek jest grzeszny?

P.S. Przerażasz mnie...


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 02 wrz 2015, 13:17

Czym jest wg Ciebie grzech i dlaczego uważasz, że noworodek jest grzeszny?


uważam , ze człowiek przez swoją naturę, którą odziedziczył
po praojcach , skrzywia w stronę grzechu
to są skutki grzechu pierworodnego

pytasz czym jest grzech ?
Jakby to najprosciej wytłumaczyć ja to rozumiem tak , ze jest oderwaniem od źródła życia,czyli od Boga.
moze Ci sie wydawać ze to oderwanie to tylko niewiara w tekst spisany
ale to powoduje odstepstwa na wielu wymiarach
ale z tego co zaobserwowałem najczesciej pychą stopniowania zasług i grzechów
(To niestety tyczy się również chrześcijan :hypno: )
a co za tym idzie jak człowiek , ktory widzi ze drugi ''bardziej grzeszy''
to swoje niecne takie nieco mniejsze uczynki rozgrzesza i hołubi :P
Tak niestety z reguly jest
Natomiast , kto poważnie do sprawy podchodzi , to stara sie wydać obfity owoc
a nie porównywac się ,lub samorozgrzeszać , stawac z boku , kiedy należałoby okazać dobro ,powodując ruinę blizniego i t p
Bardzo dobrą postawa jest to ze wy ateiści rywalizujecie z chrześcijanami ,
ktorzy to zaniedbują
Szkoda tylko ze
1) nie pobudza to chrześcijan do myslenia
2) wy robicie to walcząc z Bogiem jak Szaweł zamiast dla Boga
Naprawde wielka szkoda



Czy dziecko nieochrzczone jest potępione? Kosciol wierzy że mimo tendencji grzesznej nie, bo otrzymuje łaskę
od Boga, tak samo jak poganie i inni
polecam przeczytać ten oto list, mysle ze odpowie Tobie na wiele pytań:
http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/2.php


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 02 wrz 2015, 14:19

fryderyk pisze:Czy zatem bez tej czynności zasługuje ona na potępienie i wieczną karę cierpiąc w piekle?
Jeśli nie, to od kiedy zaczęłaby zasługiwać?

Przytoczyłam tylko katolicki punkt widzenia,o tyle absurdalny w tym przypadku,że niemowlę i twoja 3 miesięczna panienka raczej niemoralności się nie dopuściła. :mrgreen:
Dziecko dorośnie /w zdrowiu i miłości bliskich/ samo zdecyduje,czy wierzy,czy się ochrzci,czy będzie zbawione. Jeśli mogę coś zasugerować /bo widzę,że piszesz w stopce o sobie-ateista/, nie zamykaj dziecku drogi do wiary. Daj jej również nauczanie o Bogu /oprócz wszelkich innych nauk,któe maleńka potrzebuje/. A ona zdecyduje.
Według mnie,wracając do pytania, jeśli nie daj Boże coś złego dziecku się przytrafiłoby,Bóg nie ma powodu,aby wtrącać je w piekielne męki /jak zwał,tak zwał-wiesz o co chodzi/.
:-D


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 02 wrz 2015, 14:31

Niektóre reformowane kościoły nauczają, że małe dzieci, które przed wcześnie zmarły, mogą być zabrane do nieba od razu. Do poparcia swojego nauczania używają wersetów
„Wybrałem cię sobie , zanim cię utworzyłem w łonie matki, zanim się urodziłeś, poświęciłem cię” (Jeremiasz 1, 5).
„Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę” (Mateusz 21, 16).
„Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mateusz 18, 10)
„Teraz zaś, gdy zmarło, po cóż mam pościć? Czy mogę je jeszcze przywrócić życiu? To ja pójdę za nim, a nie ono powróci do mnie” (2 Samuela 12, 23).

Wszystko jednak zależy od łaski i zmiłowania Boga, jego planu dla konkretnego człowieka i wybrania a nawet wiary osobistej rodzica - werset ostatni.


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 15:04

kontousunięte1 pisze:Jeśli mogę coś zasugerować /bo widzę,że piszesz w stopce o sobie-ateista/, nie zamykaj dziecku drogi do wiary. Daj jej również nauczanie o Bogu /oprócz wszelkich innych nauk,któe maleńka potrzebuje/. A ona zdecyduje.


Dziękuję za radę. Tak właśnie zamierzam.

Zamierzam jej zapewnić lekcje religioznawstwa czyli wiedzę na temat wszystkich religii. Ich zwyczajów, genezy, poglądów. Rozumiem, że to miałaś na myśli?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 02 wrz 2015, 16:06

fryderyk,
Prawie ;-) Jasne,że bym życzyła Małej,aby wybrała Jezusa,bo wiem,że w nim jest zbawienie. Ale poznanie wszystkich opcji już jest dobre,a na pewno lepsze niż zamykanie przed dzieckiem dostępu do wiary i kategoryczne wbijanie do głowy stwierdzeń typu:Boga nie ma,nie warto sobie zawracać głowy,tylko nauka,religia dla głupców itd.
Myślę,że dobrze się rozumiemy.
Ona niech poznaje,a jeśli taka Boża wola to wybierze najlepiej :-D . Na co mam nadzieję i czego życzę.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy 3 miesięczna dziewczynka jest grzesznikiem?

Postautor: Albertus » 02 wrz 2015, 16:15

fryderyk pisze:Czy moja 3 miesięczna córka wg chrześcijaństwa jest grzeszna, zasługująca na potępienie, karę piekielną? Jeśli nie, to w którym momencie dziecko zaczyna zasługiwać na wyżej wymienione nieprzyjemności?


Ależ oczywiście że jest grzeszna i to już od chwili poczęcia.

Tak jak prorok Dawid który mówił o sobie:

(3) Zmiłuj się nade mną, Boże, według łaski swojej, Według wielkiej litości swojej zgładź występki moje! (4) Obmyj mnie zupełnie z winy mojej I oczyść mnie z grzechu mego! (5) Ja bowiem znam występki swoje I grzech mój zawsze jest przede mną. (6) Przeciwko tobie samemu zgrzeszyłem I uczyniłem to, co złe w oczach twoich, Abyś okazał się sprawiedliwy w wyroku swoim, Czysty w sądzie swoim. (7) Oto urodziłem się w przewinieniu I w grzechu poczęła mnie matka moja. (8) Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą. (9) Pokrop mnie hizopem, a będę oczyszczony; Obmyj mnie, a ponad śnieg bielszy się stanę. (10) Daj, bym usłyszał radość i wesele, Niech się rozradują kości, które skruszyłeś! (11) Zakryj oblicze swoje przed grzechami moimi I zgładź wszystkie winy moje. (12) Serce czyste stwórz we mnie, o Boże, A ducha prawego odnów we mnie! (13) Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha świętego! (14) Przywróć mi radość z wybawienia twego I wesprzyj mnie duchem ochoczym! (15) Przestępców będę nauczał dróg twoich, I grzesznicy nawrócą się do ciebie. (16) Wybaw mnie od winy za krwi przelanie, Boże, Boże zbawienia mego, A język mój z radością wysławiać będzie sprawiedliwość twoją! (17) Panie! Otwórz wargi moje, A usta moje głosić będą chwałę twoją!

I jeśli będzie zbawiona to tylko i wyłącznie z darmowej łaski wysłużonej dla niej i dla każdego człowieka na Krzyżu przez Jezusa Chrystusa

Wierzymy że małe dzieci mogą mieć dostęp do tej łaski pomimo swojej niepełnej świadomości.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy 3 miesięczna dziewczynka jest grzesznikiem?

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 16:25

Albertus pisze:Ależ oczywiście że jest grzeszna i to już od chwili poczęcia.


Jeśli grzech jest to świadome przeciwstawienie się Bogu, to dlaczego poczęte dziecko nie mające świadomości miałoby być grzeszne? To bez sensu przecież...

Albertus pisze:Tak jak prorok Dawid który mówił o sobie:


Z fragmentu który podałeś w żaden sposób nie wynika, że przykładowa moja córeczka jest grzeszna. Z fragmentu tego wynika wyłącznie, że człowiek o imieniu Dawid powiedział o sobie, że „Oto urodziłem się w przewinieniu I w grzechu poczęła mnie matka moja „.

Dalej, Dawid ten mówi o swoich występkach czy przewinieniach które nijak się mają do poczynań niczego nie świadomego małego dziecka...


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 02 wrz 2015, 16:54

Grzech Adama zerwał bezpośredni przystęp i relację i przymierze z Bogiem całego rodzaju ludzkiego.

Tylko łaska płynąca z Ofiary Chrystusa może tą relację przywrócić.

Każdy człowiek łącznie z małymi dziećmi koniecznie potrzebuje tej łaski do zbawienia.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości