Czy 3 miesięczna dziewczynka jest grzesznikiem?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 02 wrz 2015, 17:03

fryderyk, jeżeli matka dziecka miałaby raka, to dziecko w genach dziedziczy po niej także geny raka. Grzech Adama i Ewy jest jak rak dziedziczony przez następne już pokolenia. Każdy jeden jest skażony wewnętrznie.


.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 02 wrz 2015, 21:17

fryderyk, w 3 rozdziale 1 księgi Mojżeszowej możesz przeczytać o tym, że Bóg przeklął świat z powodu grzechu. Wszystko jest skażone grzechem. Każde pokolenie od Adama.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 02 wrz 2015, 22:12

Człowiek dziedziczy z pewnością grzeszną naturę, co należy rozumieć przez naturę, która skłonna jest do grzechu. Jednak czy oznacza to, że dziecko posiada wyłącznie skłonność do grzechu, czy również liczony jednostkowo grzech, zwany zwykle grzechem pierworodnym?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 wrz 2015, 05:27

Dragonar pisze:Człowiek dziedziczy z pewnością grzeszną naturę, co należy rozumieć przez naturę, która skłonna jest do grzechu. Jednak czy oznacza to, że dziecko posiada wyłącznie skłonność do grzechu, czy również liczony jednostkowo grzech, zwany zwykle grzechem pierworodnym?

Wierzę, że jednostkowe grzechy się liczą, gdy osoba jest już na tyle świadoma, że umie odróżnić dobro od zła (pewne osoby, chore na umyśle nigdy tego stanu nie osiągną, ale zdrowe dziecko w wieku kilku lat już to umie i zaczyna umieć coraz lepiej - wtedy wzrasta odpowiedzialność i jednostkowe grzechy się mnożą bo natura grzeszna rządzi...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 08:45

Dragonar, tu nie chodzi o to jakie skłonności dziecko posiada. Tutaj chodzi o to, że samo z siebie jest grzeszne, bo ma grzeszne śmiertelne ciało - starzeje się, więc jest śmiertelne. Gdyby dzieci rodziły się święte same w sobie, musiałyby się rodzić w innych nieśmiertelnych ciałach. Dlatego o ich losie ostatecznie decyduje łaska i zmiłowanie Boże, wybranie oraz wiara rodzica.


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 10:09

dr.sky pisze:fryderyk, jeżeli matka dziecka miałaby raka, to dziecko w genach dziedziczy po niej także geny raka. Grzech Adama i Ewy jest jak rak dziedziczony przez następne już pokolenia. Każdy jeden jest skażony wewnętrznie.


Ale chyba nikomu nie przychodzi do głowy, by za otrzymanie złych genów wymierzać komuś karę?
Mało tego.
To Jahwe stworzył Adama i Ewę zdolnymi do grzechu i wiedział, że ten grzech popełnią.
Przecież człowiek to w 100 % jego dzieło.

Zatem jeśli już kogoś powinien ukarać, to samego siebie za stworzenie "produktu wadliwego"...


Drodzy dyskutanci, mała dygresja.
Gdybyście nie byli tak mocno "zaprogramowani" przez swoją religię i obserwowali ją z boku, to dostrzeglibyście jej absurdalność, śmieszność i nieprawdziwość.

Dokładnie tak samo jak dostrzegacie je np w Hinduizmie czy Islamie...


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 03 wrz 2015, 11:11

ja nie wierze ze Bog wymierza karę za otrzymanie złych genów
tylko za uczynki jego i odstepstwo od Boga
stad otrzymuje sie namaszczenie w DS przez chrzest
im wcześniej tym lepiej


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 03 wrz 2015, 11:38

Jaki chrzest masz na myśli


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 03 wrz 2015, 12:23

Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: "Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 03 wrz 2015, 14:18

Chrzest niemowlęcia nie ma ani sensu, ani ŻADNYCH podstaw biblijnych. Jest całkowicie wymysłem sekty katolickiej. A że niektóre denominacje protestanckie się pod nim podpisują, to już ich problem.
Biblijny chrzest jest odpowiedzią na wiarę. Najpierw wiara, potem jej potwierzenie w wyznaniu wiary i dopiero potem "adopcja" przez Ojca, ze względu na dzieło Syna. Żaden katolicki "chrzest" nie jest w stanie zmienić grzesznej natury człowieka, można tu sobie mnożyć teologie i bajki opowiadać. Polanie dziecku główki osoloną wodą i maźnięcie olejem czółka nie czyni z niego osoby, która grzeszyć nie będzie! Nie sprawia też nowego narodzenia, które jest warunkiem wejścia do Królestwa.

Fryderyk, jeśli teściowa czy ktoś inny z rodziny szykanuje Cię z tego powodu, że dziecka JESZCZE nie ochrzciłeś (zgroza, taka duża, a jeszcze bez chrztu!), zapytaj, co dał chrzest w niemowlęctwie jej samej. Spytaj, po co biega do konfesjonału, po co do komunii za zmarłego dziadka. No bo skoro oni wszyscy stali się przez ten obrzęd Dziećmi Bożymi, to dlaczego grzeszą ?? Czyżby ich natura jednak się nie zmieniła? Czyżby magicznie nie został usunięty "grzech pierworodny" (i niech Ci wyjaśni, co rozumie pod tym pojęciem).
To nie chrzest zmazuje grzechy świata, nie chrzest zbawia. Jedynym, który był w stanie tego dokonać, jest... sam Bóg, który poniósł śmierć na krzyżu, Jego przelana Krew.
O nowym narodzeniu pisze Jan w swojej ewanglelii, w 3 rozdziale. Jeśli temat Cię interesuje, poczytaj sobie.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 15:51

fryderyk pisze:Ale chyba nikomu nie przychodzi do głowy, by za otrzymanie złych genów wymierzać komuś karę?
Mało tego.
To Jahwe stworzył Adama i Ewę zdolnymi do grzechu i wiedział, że ten grzech popełnią.
Przecież człowiek to w 100 % jego dzieło.

Blablabla, miliard razy wałkowane zagadnienie. Przykro mi ale nie mam czasu na przedszkole.


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 15:57

dr.sky pisze:Blablabla, miliard razy wałkowane zagadnienie. Przykro mi ale nie mam czasu na przedszkole.


To nie moja wina że chrześcijaństwo jest nielogiczne :)
Zawiera błędy właśnie na poziomie przedszkolnym jak to trafnie ująłeś.

Tak już jest i musisz z tym żyć jeśli chcesz utrzymywać nieprawdziwe wierzenia.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 03 wrz 2015, 16:07

fryderyk pisze:
dr.sky pisze:fryderyk, jeżeli matka dziecka miałaby raka, to dziecko w genach dziedziczy po niej także geny raka. Grzech Adama i Ewy jest jak rak dziedziczony przez następne już pokolenia. Każdy jeden jest skażony wewnętrznie.


Ale chyba nikomu nie przychodzi do głowy, by za otrzymanie złych genów wymierzać komuś karę?
Mało tego.
To Jahwe stworzył Adama i Ewę zdolnymi do grzechu i wiedział, że ten grzech popełnią.
Przecież człowiek to w 100 % jego dzieło.

Zatem jeśli już kogoś powinien ukarać, to samego siebie za stworzenie "produktu wadliwego"...


Drodzy dyskutanci, mała dygresja.
Gdybyście nie byli tak mocno "zaprogramowani" przez swoją religię i obserwowali ją z boku, to dostrzeglibyście jej absurdalność, śmieszność i nieprawdziwość.

Dokładnie tak samo jak dostrzegacie je np w Hinduizmie czy Islamie...


Jeśli matka w ciąży upija się i narkotyzuje i jej dziecko urodzi się chore i upośledzone umysłowo albo jak ojciec dziecka przepije majątek i zaciągnie olbrzymie długi i jego dziecko będzie cierpieć biedę to czy to jest kara za grzechy rodziców?

W pewnym sensie można powiedzieć że jest to kara ale przede wszystkim jest to skutek ich grzechów dziecko nie popełniło tych grzechów osobiście ale skutki są dla niego jak najbardziej realne

Podobnie trochę jest z grzechem Adama tyle tylko że ma on o wiele głębszy wymiar niż wymienione wcześniej grzechy.To coś jak skaza genetyczna jak hemofilia lub inne genetyczne choroby które przenoszą się przez uszkodzone geny na potomstwo tylko że nie dotyczy to tylko sfery fizycznej ale również duchową.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 wrz 2015, 16:25

fryderyk, to nie chrześcijaństwo jest nielogiczne. To niektórzy ludzie są zbyt otępiali żeby cokolwiek rozumieć.


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 03 wrz 2015, 16:30

dr.sky pisze:fryderyk, to nie chrześcijaństwo jest nielogiczne. To niektórzy ludzie są zbyt otępiali żeby cokolwiek rozumieć.


Wierzenie, że pewien zmartwychwstały Żyd, który jest jednocześnie swoim ojcem i wszechmocnym duchem, może zapewnić ci wieczne życie jeśli będziesz symbolicznie jadł jego ciało i telepatycznie mówił do niego, że akceptujesz go jako swojego pana. Dzięki temu on będzie mógł usunąć zło z twojej duszy, które znalazło się tam dlatego, że kobieta stworzona z ludzkiego żebra przez tego ojco-syno-ducha, została nakłoniona przez gadającego węża do zjedzenia jabłka z magicznego drzewa.

- masz rację. To faktycznie jest logiczne, wiarygodne i sensowne ;)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości