Co dalej Epifanio?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 19 lut 2019, 11:33

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Piszesz kolejną porcję fakenewsów; już wielokrotnie wyjaśniałem ci (nie tylko ja) żecytowane wersety nie mówią tego o czym piszesz.
Pan Jezus żyje od zawsze, nie miał początku, i przedstawiał się jako Bóg za co Żydzi go ukrzyżowali.

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.


Bzdury opowiadasz, skoro Łukasz pisze że to co się narodzi BĘDZIE Synem Boga, to znaczy że jeszcze nie jest. Kiedy Pan Jezus otrzymał Ducha Świętego? Przy chrzcie, to znaczy że wcześniej go nie miał, nie robił cudów.

Cytujesz Żydów a nie Pana Jezusa. Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Bzdury opowiadasz, cytuję Słowo Boże, którego autorem jest Pan Jezus.


Tam pisze co odpowiedzieli Żydzi a nie Pan Jezus. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 19 lut 2019, 11:45

Ix12 pisze:Tam pisze co odpowiedzieli Żydzi a nie Pan Jezus. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Żydzi mówili jak przedstawiał się Pan Jezus, oni to zrozumieli a ty nie, mniej rozumiesz od tych Żydów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 19 lut 2019, 11:54

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Tam pisze co odpowiedzieli Żydzi a nie Pan Jezus. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Żydzi mówili jak przedstawiał się Pan Jezus, oni to zrozumieli a ty nie, mniej rozumiesz od tych Żydów.


Pokaż w Biblii gdzie tak przedstawiał się Pan Jezus, inaczej będziesz kłamcą.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 19 lut 2019, 13:05

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Tam pisze co odpowiedzieli Żydzi a nie Pan Jezus. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Żydzi mówili jak przedstawiał się Pan Jezus, oni to zrozumieli a ty nie, mniej rozumiesz od tych Żydów.
Pokaż w Biblii gdzie tak przedstawiał się Pan Jezus, inaczej będziesz kłamcą.
Jeszcze raz upominam cie o nie używanie epitetów.

Ewangelia św. Jana 14:9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

I te wersety które mówią o boskości Pana Jezusa cytowane w innych wątkach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 19 lut 2019, 13:39

Boskość to przymiot, którego posiadanie nie czyni nikogo Bogiem. Zdajesz się o tym nie pamiętać.

Bóg jest nieśmiertelny i niewidzialny, o Panu Jezusie nie można tego powiedzieć. Pan Jezus jest przedstawicielem Boga na Ziemi, pośrednikiem.
Wcześniej taka funkcję mieli prorocy i aniołowie. Mojżesza też nazwano bogiem.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 19 lut 2019, 16:19

Ix12 pisze:Boskość to przymiot, którego posiadanie nie czyni nikogo Bogiem. Zdajesz się o tym nie pamiętać.
Piszesz nieprawdę, to filozoficzna ideologia. Bóg jest jeden i boskość jest wyjątkową cechą Pana Boga. Pan Jezus jest tym samym Bogiem co JHVH, jest stworzycielem.

Bóg jest nieśmiertelny i niewidzialny, o Panu Jezusie nie można tego powiedzieć.
Pan Jezus jest wieczny, a Bóg jest widzialny kiedy się objawi.
Pan Jezus jest przedstawicielem Boga na Ziemi, pośrednikiem.
Pan Jezu jest tym samym Bogiem co Ojciec w niebie. Nigdzie w Biblii nie ma stwierdzenia ze jest przedstawicielem Boga, jest Bogiem.
Wcześniej taka funkcję mieli prorocy i aniołowie. Mojżesza też nazwano bogiem.
Pan Jezus jest prorokiem, i posłańcem i jest JHVH Elohim. Żaden z ludzi nigdy nie był JHVH Elohim, Pan Jezus jest:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 20 lut 2019, 08:10

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Boskość to przymiot, którego posiadanie nie czyni nikogo Bogiem. Zdajesz się o tym nie pamiętać.
Piszesz nieprawdę, to filozoficzna ideologia. Bóg jest jeden i boskość jest wyjątkową cechą Pana Boga. Pan Jezus jest tym samym Bogiem co JHVH, jest stworzycielem.

Bóg jest nieśmiertelny i niewidzialny, o Panu Jezusie nie można tego powiedzieć.
Pan Jezus jest wieczny, a Bóg jest widzialny kiedy się objawi.
Pan Jezus jest przedstawicielem Boga na Ziemi, pośrednikiem.
Pan Jezu jest tym samym Bogiem co Ojciec w niebie. Nigdzie w Biblii nie ma stwierdzenia ze jest przedstawicielem Boga, jest Bogiem.
Wcześniej taka funkcję mieli prorocy i aniołowie. Mojżesza też nazwano bogiem.
Pan Jezus jest prorokiem, i posłańcem i jest JHVH Elohim. Żaden z ludzi nigdy nie był JHVH Elohim, Pan Jezus jest:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Stwarzanie Pana Jezusa to Nowe Stworzenie w Panu Jezusie, a nie stare. Nie rozróżniasz jednego od drugiego. W czasie tego pierwszego Pan Jezus
nie istniał. Pierwszym człowiekiem jest Adam. W biblii jest kilkadziesiąt wersetów w których pisze ze Stwórca stwarzał wszystko sam.

Jana 3:16 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

1 Jana 4:10
10 W tym przejawia się miłość,
że nie my umiłowaliśmy Boga,
ale że On sam nas umiłował
i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy

Bóg jest niewidzialny, nieśmiertelny. Pan Jezus umarł. Piszesz że Bóg jest widzialny - to jawne zaprzeczenie Biblii.
Zaprzeczasz że Pan Jezus umarł?

Pan Jezus to nie Elohim, nie JHVH znowu piszesz nieprawdę. Bóg to tytuł. W języku hebrajskim nie ma małych i wielkich liter.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 20 lut 2019, 09:41

Ix12 pisze:Stwarzanie Pana Jezusa to Nowe Stworzenie w Panu Jezusie, a nie stare..


List do Hebrajczyków 1:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
Nie rozróżniasz jednego od drugiego.
Nie rozróżniasz boskości Pana Jezusa i jego mocy, za wszelką cenę usiłujesz zdeprecjonować jego osobę i wymyśłasz nieistniejące w Biblii związki.
Pierwszym człowiekiem jest Adam. W biblii jest kilkadziesiąt wersetów w których pisze ze Stwórca stwarzał wszystko sam.
Musisz doczytać pierwszy rozdział Biblii. tam jest napisane między innymi:

26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Jak widzisz człowiek jest stworzony przez Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Bóg jest niewidzialny, nieśmiertelny.
Bóg się pokazywał w widzialnej postaci:

II Księga Mojżeszowa 33:
19 I odpowiedział Pan: Sprawię, że całe dostojeństwo moje przejdzie przed tobą, i ogłoszę imię "Pan" przed tobą, i zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, i zlituję się, nad kim się zlituję.
20 Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.
21 I rzekł Pan: Oto miejsce przy mnie. Stań na skale.
22 A gdy przechodzić będzie chwała moja, postawię cię w rozpadlinie skalnej i osłonię cię dłonią moją, aż przejdę.
23 A gdy usunę dłoń moją, ujrzysz mnie z tyłu, oblicza mojego oglądać nie można.


Pan Jezus umarł. Piszesz że Bóg jest widzialny - to jawne zaprzeczenie Biblii.
Nieprawda, przeczytaj powyższy tekst.
Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go


Jest napisane ze człowiek nie może widzieć oblicza Bożego i pozostać przy życiu:

II Księga Mojżeszowa 33:20 Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.


Jak widzisz problem jest w tym że człowiek żywy nie widzieć Boga, ale nie jest napisane że duchowa istota nie moze widzieć Pana Boga.

Zaprzeczasz że Pan Jezus umarł?
Człowiek umarł, Bóg nie umiera, Pan Jezus - człowiek narodził się zmarł i zmartwychwstał, jako Bóg trwa wiecznie.
Pan Jezus to nie Elohim, nie JHVH znowu piszesz nieprawdę.
Pan Jezus to JHVH Elohim. Wkleję ci mały fragment mojego konspekyu w temacie chrystologii, postudiuj związek Pana Jezusa z JHVH Elohim

2.3 Określenia i tytuły użyte wobec Pana Jezusa i odnoszone w ST do Boga
* Ja Jestem - 2M 3:14, AHYH - haja, egw eimi - ego eimi (LXX), nowy testament używa ten sam termin co LXX J 6:35, 48, 51 , 8:12-24, 58, 10:7-14, 11:25 , 13:19, 15:1. Szczególnie wymownym przykładem jest akt aresztowania Pana Jezusa : J 18:5-6
* Oblubieniec, mąż - Bóg w ST był określany tym określeniem w stosunku do Izraela :Iz 54:5, 62:5, Jr 2:2, Ez 16:8 . W NT to określenie skierowane jest do Pana Jezusa Mar 2:19, Łuk 5:34-35, J 3:29, 2Kor 11:2, Ef 5:25-32.
.....
* Pierwszy i Ostatni - Iz 44:6 , 48:12 → Mat 23:9 i J 13:33, Obj 1:8, 22:13
Ta paralela jest chyba najmocniejszym dowodem, ze Pan Jezus jest tym samym Bogiem co w ST JHVH

2.4 Imię Boże.
LXX : JHVH tłumaczone na kuriov - kurios - Pan ponad 7000 razy.
W stosunku do Pana Jezusa Kyrios jest np. w: Rz 10:9, 1Kor 12:3, Flp 2:11, 1Tym 6:15, Obj 17:14, 19:6.
Teksty starotestamentowe z JHVH odnoszą się w NT do Pana Jezusa Dz 2:34, Rz 8:34, Hbr 10:12 cytują Ps 110:1, Rz 10:13 cytuje Jl 2:32, Flp 2:9-11 cytuje Iz 45:23; Iz 40:3 → Mat 3:3 prostujcie drogę JHVH
.....
2.5. Nieprzekazywalna Chwała Boża Iz 42:8, 48:11, którą posiadał Pan Jezus : 1Kor 2:8, 2Kor 4:4, Hbr 1:3, Jak 2:1, J 17:5.
Ta chwała jest ukryta w ciele Pańskim, aby człowiek mógł mieć jakikolwiek dostęp do Boga. Pan Jezus ma chwałę Bożą o czym przekonał się Paweł. Dz 9:1-9.
.....
2.6. Czczenie bez bałwochwalstwa : np. J 5:23, Fil 2:10-11, 1J 2:22-23,
- wierzący modlą się do Chrystusa : Dz 7:59, 9:13, 1Kor 16:22, Obj 22:20.
* LXX szalach - cześć uniżenie = proskuneo postawa w stosunku do Boga , a jednak: Mt 2:2, 8:11, 14:33, Mk 5:6, J 9:38. W stosunku do Pana Jezusa; Obj 5:9 - godzien Baranek ....
* Przed Bogiem i Panem Jezusem zegnie się wszelkie kolano na niebie i na ziemi i pod ziemią : Iz 45:23 → Rz 14:11, Flp 2:10


Bóg to tytuł. W języku hebrajskim nie ma małych i wielkich liter.
To nie ma nic do rzeczy, w przypadku Pana Boga boskość jest unikalną cechą,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 20 lut 2019, 10:39

Hebr. 1:10 Tu pisze nie o Panu Jezusie tylko o Bogu Ojcu, porównaj z Ps.33:6, Hebr 11:3

Cytat" 26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Jak widzisz człowiek jest stworzony przez Ojca, Syna i Ducha Świętego
.
"

Nic takiego tutaj nie pisze. Przeczytaj jeszcze raz cytowane wersety. Stwórca miał obok siebie istoty duchowe które stworzył pierwszego dnia.

Pan Jezus jest i był człowiekiem, nawet po powrocie do nieba. 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31. Inaczej nie mógłby złożyć równoważnego okupu.
Bóg jest nieśmiertelny i niewidzialny, Pan Jezus umarł bo nie jest Bogiem.

W Biblii pisze że Boga nikt nigdy nie widział, uważasz że Biblia kłamie?

Skoro wielkie litery nie mają znaczenia to dlaczego raz Bóg piszemy z małej, raz z wielkiej literki?

W obszernym cytacie nigdzie nie pisze że Pan Jezus to JHVH, na siłę starasz się dopasować biblie do swojej błędnej ideologii.
JHVH to prawdopodobnie skrót od Jehovah.

Boskość unikalna cecha..

Wyjścia 7:1

I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 20 lut 2019, 10:49

Ix12 pisze:Nic takiego tutaj nie pisze. Przeczytaj jeszcze raz cytowane wersety. Stwórca miał obok siebie istoty duchowe które stworzył pierwszego dnia.
Źle czytasz, nie ma tam nic o stworzonych istotach duchowych ale o istocie tego który ma moc stwarzania.
Pan Jezus jest i był człowiekiem, nawet po powrocie do nieba. 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31. Inaczej nie mógłby złożyć równoważnego okupu.
Bóg jest nieśmiertelny i niewidzialny, Pan Jezus umarł bo nie jest Bogiem.
Fałszywa ideologia, Pan Jezus jest Bogiem, który stwarza, jest człowiekiem który umarł na krzyżu i zmartwychwstał.
W Biblii pisze że Boga nikt nigdy nie widział, uważasz że Biblia kłamie?
Czytałes co ci cytowałem? Nie wierzysz Biblii kiedy Możesz widział postać Bożą z tyłu? Uważasz że Biblia kłamie?
Skoro wielkie litery nie mają znaczenia to dlaczego raz Bóg piszemy z małej, raz z wielkiej literki?
Bo w hebrajskich rękopisach nie było rozróżnienia na wielkie i małe litery, a w polskim są.
W obszernym cytacie nigdzie nie pisze że Pan Jezus to JHVH, na siłę starasz się dopasować biblie do swojej błędnej ideologii.
JHVH to prawdopodobnie skrót od Jehovah.
Na siłę próbujesz zignorować prawdę zawartą w Biblii. Jak nie umiesz tego zobaczyć to współczuję.
Boskość unikalna cecha..

Wyjścia 7:1

I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.


II Księga Mojżeszowa 4:16 On będzie mówił za ciebie do ludu, on będzie ustami twoimi, a ty będziesz dla niego jakby Bogiem.


Usiłujesz stosować wyrwane z kontekst wersety aby udowodnić swoje nieprawdziwe tezy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 20 lut 2019, 12:07

- Pierwszego dnia stworzono niebo, a więc zapewne i istoty go zamieszkujące. O trójcy nie ma wzmianki w całej biblii.
- Pan Jezus sam zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, ponieważ umarł i jest widzialny nie może być nieśmiertelnym, niewidzialnym Bogiem.
Podobnie pośrednik o którym pisze w 1 Tym 2:5.

Pan Jezus otrzymał objawienie od Boga, nie od siebie tylko od Boga. Wiesz co to znaczy? Ap. 1:1

Na siłę próbujesz zignorować prawdę zawartą w Biblii. Jak nie umiesz tego zobaczyć to współczuję.

Zadałem pytanie czy Biblia kłamie w miejscu gdzie pisze że Boga nikt nie widział? Może jest wewnętrznie sprzeczna? Jak można zobaczyć niewidzialnego Boga?

I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem. Wyj.7:1

Ten werset nie jest wyrwany, jest dla ciebie bardzo niewygodny..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 20 lut 2019, 15:27

Ix12 pisze:- Pierwszego dnia stworzono niebo, a więc zapewne i istoty go zamieszkujące.
Prawda.
O trójcy nie ma wzmianki w całej biblii.
Fałsz, powinieneś napisać ze nie ma słowa "trójca" wtedy byś napisał prawdę.
- Pan Jezus sam zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18,
Fałsz, Pan Jezus składał świadectwo o swojej boskości za co Żydzi chcieli go ukamienować. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem we fragmencie konspektu.
ponieważ umarł i jest widzialny nie może być nieśmiertelnym,
Fałszywy wniosek oparty o fałszywe przesłanki o który już rozmowa była.

Zadałem pytanie czy Biblia kłamie w miejscu gdzie pisze że Boga nikt nie widział?
A ja zadałem pytanie czy Biblia kłamie jak Mojżesz widział i Filip też.

Może jest wewnętrznie sprzeczna? Jak można zobaczyć niewidzialnego Boga?
Niewidzialnego dla ciała i dla tego komu Bóg nie chce się objawić.


I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem. Wyj.7:1

Ten werset nie jest wyrwany, jest dla ciebie bardzo niewygodny..
Nie jest niewygodeny, dla ciebie jest niewygodny, bo Pan Bóg mówi o zależności pomiędzy tym co mówi a tym co przekazuje mówiącemu:
II Księga Mojżeszowa 4:16 On będzie mówił za ciebie do ludu, on będzie ustami twoimi, a ty będziesz dla niego jakby Bogiem.

Czemu mierzi cię to słowo "jakby" ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 07:49

Boskość to przymiot którego posiadanie nie czyni nikogo JEDYNYM Bogiem Stwórcą.

Pan Jezus umarł więc nie jest nieśmiertelnym Bogiem, to ze masz inne zdanie bo nie wierzysz biblii tylko niebiblijnym dogmatom to Twój problem.

Co widział Mojżesz i Filip?, zapomniałeś napisać.

W Biblii napisano że nie można ujrzeć Boga i pozostać przy życiu. Nie kojarzysz tego wersetu?

W innym wersecie pisze: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona..- Uważasz że ten werset nie jest oparty na prawdzie? Co tam biblia, Ty jesteś mądrzejszy.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 09:36

Ix12 pisze:Boskość to przymiot którego posiadanie nie czyni nikogo JEDYNYM Bogiem Stwórcą.
To twoja filozofia i do tego błędna.
Pan Jezus umarł więc nie jest nieśmiertelnym Bogiem, to ze masz inne zdanie bo nie wierzysz biblii tylko niebiblijnym dogmatom to Twój problem.
To twój niebiblijny dogmat, nie poznałeś kim jest Pan Jezus.

Co widział Mojżesz i Filip?, zapomniałeś napisać.
Cytuję ci całą sytuację, ja nie będę zabierał głosu zamiast Słowa, nie stosuję filozofii. I co widzieli Mojżesz i Filip oraz wszyscy co poznali Pana Jezusa?

W Biblii napisano że nie można ujrzeć Boga i pozostać przy życiu. Nie kojarzysz tego wersetu?
Znowu jesteś nieprecyzyjny, nie piszesz prawdy; napisano:

II Księga Mojżeszowa 33:20 Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.
21 I rzekł Pan: Oto miejsce przy mnie. Stań na skale.
22 A gdy przechodzić będzie chwała moja, postawię cię w rozpadlinie skalnej i osłonię cię dłonią moją, aż przejdę.
23 A gdy usunę dłoń moją, ujrzysz mnie z tyłu, oblicza mojego oglądać nie można.


Rozumiesz o co chodzi?

Ix12 pisze:W innym wersecie pisze:Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona..- Uważasz że ten werset nie jest oparty na prawdzie? Co tam biblia, Ty jesteś mądrzejszy.
W innym miejscu napisano "jakby bogiem", uważasz że jesteś mądrzejszy od Słowa Bożego?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 10:16

Nie masz racji i zrozumienia, dialog z tobą to strata czasu.

O takich jak ty pisze w 2 Kor 4:4

Bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości