Czy wierzycie w pieklo?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: kontousunięte1 » 10 lis 2015, 09:49

vanity
Coś w tym jest. Ludzie są bardzo pogubieni. Jednak mamy wierzyć,ufać bez względu na to,co się dzieje na świecie. No i czekać aż Jezus powróci i zrobi porządek z tym bajzlem na świecie.Wszystko to było zapowiedziane w Pśw.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: Ariela » 10 lis 2015, 13:10

kontousunięte1 pisze:vanity
Jednak mamy wierzyć,ufać bez względu na to,co się dzieje na świecie. No i czekać aż Jezus powróci i zrobi porządek z tym bajzlem na świecie.


No, jakos mu sie nie spieszy od tysiecy lat. Juz za czasow apostola Pawla ludzie mieli podobne watpliwosci i mowili ze " wszystko stoji tak jak stalo" Wtedy Pawel zarzekal sie ze zbawienie jest blisko a mamy 2015 rok i nadal Jezusa nie widac na chmurce. Tylko jeszcze w spokojnej Polsce ktos wierzy w te bajeczki ale u nas na Zachodzie czy w Afryce czy w Azji, w naszej brutalnej rzeczywistosci gdzie jeden drugiego wyzyskuje, gdzie robimy jak niewolnicy na narod "wybrany" ktory otworzyl granice dla agresywnych dzikusow z calego swiata, nikt nie wierzy w te rzekoma opatrznosc zydowskiego rabina z Nazaretu. Jak was zaleja tym plebsem i nie bedziecie miec za co zyc to wybijecie sobie z glowy te glupoty o magicznym dziecieciu, ktore nic nie zmienilo w moim zyciu a szczegolnie w zyciu swoich wierzacych, ktorzy sa najbardziej styrana, wyzyskiwana, przesladowana i genbiona grupa spoleczna. Nawet jak istnieje ten caly chrzescijanski Bog to mam go gdzies, wraz z jego obietnicami a la Donald Tusk i niebem i srutututaniem. Wole isc do piekla, bo nie chce i tak patrzec na tego psychopate jesli faktycznie istnieje, ale nie istnieje tak jak codzien potwierdza rzeczywistoc.


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: sarks » 10 lis 2015, 13:54

[quote="vanitySwiat jest w zaawansowanym rozkladzie moralnym, co powoduje, ze jedni szczerzy uciekaja w agnostycyzm widzac permanentny brak wyraznej interwencji boga, drudzy w nawiedzony fanatyzm rodem z dulszczyzny.[/quote]

Tak, człowiek jest skażony grzechem, gdzieś nosi w sobie ten gen zła, który jak nie w jednym to w następnym pokoleniu dominuje. Tym bardziej zadziwiają malutkie wysepki dobroci i prawości, to z czego one czerpią siłę, dlaczego w ogóle istnieją? Zgodnie z teoria ewolucji i doborem naturalnym żaden altruizm, ofiarność , bezwarunkowa miłość nie mają racji bytu. Mieli by już dawno jak dinozaury wyginąć wszyscy co maja taką "bogobojna spadkowość". I to, o dziwo, odnajdujemy tych osób z duchowym genem/nasieniem miłości nie w kościołach czy świątyniach, czasami jak perły ukryte w masie ludzkiej i mamy ogromne szczęście jak odnajdziemy chociaż parę takich na swojej drodze życia. Jest taki kawał :" Umiera facet a za 3 dni umiera z tęsknoty jego pies. Facet w niebie podchodzi do drzwi na których tabliczka Raj .Wejście z psami zabronione" Smutny odchodzi i idzie dalej . Następne drzwi z napisem Piekło Bierze oddech i wchodzi . Zdziwiony widzi, że trafił do Raju Pyta Boga, jak tak się stało. Dostaje odpowież: Raj jest dla tych, co nie wyrzekły się przyjaciół


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: magda » 10 lis 2015, 22:39

Każdy kto dyskutuje z tą kobieta która obraza na tym forum Boga jest współwinny tego co ona pisze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 10:32

magda pisze:Każdy kto dyskutuje z tą kobieta która obraza na tym forum Boga jest współwinny tego co ona pisze.

Nie ty, magdo, decydujesz o tym, kto jest czego współwinny.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: magda » 11 lis 2015, 12:24

I znów popierasz zło , no z resztą jak zwykle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: magda » 11 lis 2015, 12:27

I znów popierasz zło , no z resztą jak zwykle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 14:17

Raczej jak zwykle widzisz to, co chcesz zobaczyć, a nie rzeczywistość. Ariela straciła wiarę, a ty najwyraźniej nie tylko potępiłaś ją samą, to jeszcze chętnie wrzucisz do piekła wszystkich, którzy jakoś chcą się z nią porozumieć i być może pomóc. To jest po prostu tragedia. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: kontousunięte1 » 11 lis 2015, 14:42

magda pisze:Każdy kto dyskutuje z tą kobieta która obraza na tym forum Boga jest współwinny tego co ona pisze.

Kogo masz na myśli? W wątku wypowiada się kilka kobiet.
Ariela straciła wiarę, a ty najwyraźniej nie tylko potępiłaś ją samą, to jeszcze chętnie wrzucisz do piekła wszystkich, którzy jakoś chcą się z nią porozumieć i być może pomóc. To jest po prostu tragedia. :(

Otóż to,tragedia. :-(


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: login2 » 11 lis 2015, 15:55

No, tak. I o tym wlasnie pisze. Gangster zaczyna wierzyc w Jezusa i idzie do Nieba, mimo ze ma na koncie kilka morderstw, streczycielstwo, rabunki i sprzedaz narkotykow. Zostal wlasnie zbawiony z wiary. Gdyby Adolf Hitler przed samobojstwem uwierzyl w Jezusa to tez by poszedl do Nieba.

I ten wlasnie problem poruszam. O nim pisalam tamten post, o tym ze poniewaz w chrzesicjanstwie wiara nie jest z uczynkow a z wiary, mamy pozniej sytuacje w ktorej Adolf Hitler smazy sie w piekle obok Matki Teresy, a Osama bin Laden obok niemowlat, a w NIebie powiewaja dusze streczycieli czekajace na wskzreszenie bo oni uwierzyli a tamci nie. Wiesz, ja tego nie rozumiem, bo chrzescijanie sami nie przyjmuja do siebie moralnosci swojego Boga.


Człowiek który został zbawiony, nie jest już tym samym człowiekiem którym był przed zbawieniem. Zbawienie nie ogranicza się jedynie do przebaczenia grzechów. Bóg swojemu ludowi daje nową naturę, zmienia serce. To właśnie oznacza naprawdę być Chrześcijaninem. Bóg zmienia swój lud tak jak jest napisane " Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem." albo " Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. "

Jeśli Bóg zbawiłby takiego Adolfa Hitlera, to byłby na drugi dzień zupełnie innym człowiekiem i żył inaczej. A odpuścić Bóg może mu cokolwiek złego by nie uczynił, bo Jezus umarł za wszystkie grzechy, a nie tylko za niektóre. Także pretensje tutaj to raczej można mieć nie do Boga, ale do ludzi którzy do Boga nie chcą przyjść po przebaczenie i nowe życie. Rzeczywiście będą takie sytuacje, że ktoś kto żył całe życie w grzechu i na koniec się nawrócił będzie żył wiecznie. A taki którzy przeżył życie "dobrze" ale się nie nawrócił będzie potępiony. Ale to już nie jest wina Boga tylko znowu tego człowieka którzy nie chciał przyjść do Boga po nowe życie i odpuszczenie grzechów.

To co o sądzie piszesz to zastanawiam się czy z niewiedzy, czy tak trochę po złości. Oczywiście każdy sąd będzie sprawiedliwy i wyrok także. Dokładnie w takiej mierze jak kto zasługuje tak otrzyma, a nie że wszystkich do jednego wora wrzucasz.Pismo tego naucza wyraźnie.


" I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich."

"Ten zaś sługa, który znał wolę pana swego, a nic nie przygotował i nie postąpił według jego woli, odbierze wiele razów. Lecz ten, który nie znał, choć popełnił coś karygodnego, odbierze niewiele razów. Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać"

"Biada tobie, Chorazynie, biada tobie, Betsaido; bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się te cuda, które u was się stały, dawno by w worze i popiele pokutowały. (22) Ale powiadam wam: Lżej będzie Tyrowi i Sydonowi w dniu sądu aniżeli wam. (23) A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Aż do piekła zostaniesz strącone, bo gdyby się w Sodomie dokonały te cuda, które się stały u ciebie, stałaby jeszcze po dzień dzisiejszy. (24) Ale powiadam wam: Lżej będzie ziemi sodomskiej w dniu sądu aniżeli tobie. "

Jedni będą mieli lżej, inni ciężej. Będzie sprawiedliwie, dokładnie wedle tego kto na co zasłużył.


gregorik
Posty: 30
Rejestracja: 20 cze 2013, 20:48
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: gregorik » 11 lis 2015, 16:03

Oczywiście że istnieje piekło. Piekło jest dla tych którzy sami wybrali drogę bez Jezusa, ten wybrał piekło.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: magda » 11 lis 2015, 20:43

Zauważ kontousunięte1 że ja do niej też pisałam , ona nie straciła wiery tak to stracenie wiery nie wygląda ,. Ona obraża Boga , bluźni a wy ją głaszczecie , moderatorzy nie racza zauważycc co wypisuje
A wypisuje to:
'. Nawet jak istnieje ten caly chrzescijanski Bog to mam go gdzies, wraz z jego obietnicami a la Donald Tusk i niebem i srutututaniem. Wole isc do piekla, bo nie chce i tak patrzec na tego psychopate jesli faktycznie istnieje"
Dla was to jest co , dla mnie bardzo duze obrażenie Boga, i jesli moderatorzy nie wywala kogos kto bluźni Bogu z forum to to forum nie ma najmniejszej wartosci i nie jest ferum chrześcijańskie , na chrześcijańskim forum Bogo obrażać nie wolno, i dla mnie nie jest bratem czy siostra taki człowiek.Zuchwała i bezczelna bluźniaca Bogu. Sa wersety o tych co bluźnią Bogu

2P 2:12 bw "Lecz oni, jak nierozumne zwierzęta, które z natury są po to, by je łapano i zabijano, bluźnią temu, czego nie znają; toteż zginą jak one"
Jud 1:10 bw "Ci zaś bluźnią przeciwko rzeczom, których nie znają, natomiast rzeczy, które w naturalny sposób jak nierozumne zwierzęta poznają, gubią ich."

To nie jest osoba co straciła wiare . znam takich ludzi , pytają dlaczego Bóg pozwala na to czy tamto , mówią ze nie rozumieja różnych rzeczy, mają wątpliwości czy Bóg w ogóle jest, itp ale nigdy nie widziałam człowieka co by tracił wiarę i w tak chamski sposób o Bogu mówił. Jeśli to forum nie reaguje na takie rzeczy to znaczy ze nie ma już tu chrzescijan. Obrazicie sie pewnie ale takich słow o Bogu nie mogę tolerowac . To świństwo że ją popieracie i bronicie, świństwo w stosunku do tego umęczonego za wasze grzechy Jezusa . Ale róbcie jak checie to będzie na waszych sumieniach nie na moim ja nie pizwalam bluźnić Bogu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: magda » 11 lis 2015, 20:45

Hej moderatorzy co byście zrobili gdybym was nazwała psychopatami i napisała że mam was gdzieś tak jak ona napisała op Bogu. To mnie ciekawi co byscie zrobili.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: KAAN » 16 lis 2015, 08:48

vanity pisze:Swiat jest w zaawansowanym rozkladzie moralnym,...
A skąd wiesz że to rozkład moralny, jakie masz standardy moralności i skąd się u ciebie wzięły?
Świat istotnie jest w rozkładzie moralnym ponieważ odszedł daleko od Boga, zmierza do totalnego upadku i sądu Bożego, który nastąpi wkrótce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 16 lis 2015, 09:10

KAAN pisze:Świat istotnie jest w rozkładzie moralnym ponieważ odszedł daleko od Boga, zmierza do totalnego upadku i sądu Bożego, który nastąpi wkrótce.


Jezus też mówił o rychłym końcu tego świata :)
To "wkrótce" to u ciebie ile tysięcy lat oznacza ?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości