Czy wierzycie w pieklo?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 26 lis 2015, 14:21

KAAN pisze:Konkretnie, to np. struktura granitu albo występowanie radioaureol Po210.


Dlaczego struktura granitu albo występowanie radioaureol Po210 uważasz za "odciski palca" jakiegoś boga?
Już kiedyś o tym rozmawialiśmy i nie umiałeś odpowiedzieć na to pytanie. Coś się zmieniło?
Fakty są takie, że nauka nie ma jednoznacznego stanowiska wobec powyższych.

Możemy pójść dalej i okaże się, że nauka nie wie jeszcze wielu rzeczy. Co taki fakt ma wspólnego z biblijnym Bogiem?

KAAN pisze:Skąd wiesz że te odciski nie są tego jedynego Boga Stworzyciela?


To ja się ciebie pytam: skąd wiesz, że to są "odciski" jakiegoś boga i skąd wiesz, że są pochodzą one od biblijnego Boga?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: KAAN » 27 lis 2015, 11:49

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Konkretnie, to np. struktura granitu albo występowanie radioaureol Po210.


Dlaczego struktura granitu albo występowanie radioaureol Po210 uważasz za "odciski palca" jakiegoś boga?
Już kiedyś o tym rozmawialiśmy i nie umiałeś odpowiedzieć na to pytanie. Coś się zmieniło? .
Piszesz nieprawdę, napisałem ci o strukturze granitu, o układach fazowych, o rozpadzie promieniotwórczym i udowodniłem ci, że nauka dowodzi stworzenia tych rzeczy. Ty nie umiałeś odpowiedzieć na moje tezy, czy coś się zmieniło?
Fakty są takie, że nauka nie ma jednoznacznego stanowiska wobec powyższych.
Ma, toja kulawa nauka nie ma, musisz się więcej uczyć.
Możemy pójść dalej i okaże się, że nauka nie wie jeszcze wielu rzeczy. Co taki fakt ma wspólnego z biblijnym Bogiem?
Taki, że przy pomocy kulawej nauki próbujesz udowadniać coś czego nie rozumiesz, to groteskowe.
KAAN pisze:Skąd wiesz że te odciski nie są tego jedynego Boga Stworzyciela?
To ja się ciebie pytam: skąd wiesz, że to są "odciski" jakiegoś boga i skąd wiesz, że są pochodzą one od biblijnego Boga?
Ty się nie pytasz tylko stwierdzasz, a ja ci piszę że Bóg stworzył świat co zostało zapisane w Biblii i można to zweryfikować metodami naukowymi jak powyżej wskazałem. Tylko jeden Bóg, ten z Biblii objawił się jako wszechmogący, nie ma innego. Możesz pokazać innego boga który ma takie cechy jak ten z Biblii?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 27 lis 2015, 16:12

KAAN pisze:Piszesz nieprawdę, napisałem ci o strukturze granitu, o układach fazowych, o rozpadzie promieniotwórczym i udowodniłem ci, że nauka dowodzi stworzenia tych rzeczy.


Twierdziłeś, że nauka dowodzi iż cały granit znajdujący się na Ziemi powstał w ułamku sekundy. Być może jakiś naukowiec tak twierdzi na podstawie jakichś swoich badań ale absolutnie nie jest to stanowisko nauki w ogóle.

Oficjalne stanowisko nauki mówi o tworzeniu się granitu w długim czasie a nie w ułamku sekundy.

KAAN pisze:Ma, toja kulawa nauka nie ma, musisz się więcej uczyć.

Ja nie mam swojej prywatnej nauki. Nie wiem o czym mówisz.

KAAN pisze:Taki, że przy pomocy kulawej nauki próbujesz udowadniać coś czego nie rozumiesz, to groteskowe.

To co mówisz jest właśnie groteskowe.
Co takiego niby ja próbuję udowadniać?
To ty próbujesz udowadniać istnienie swojego Boga.
Ja tylko stwierdzam fakt, że nic na razie z tych twoich prób nie wychodzi...

KAAN pisze:Ty się nie pytasz tylko stwierdzasz, a ja ci piszę że Bóg stworzył świat co zostało zapisane w Biblii i można to zweryfikować metodami naukowymi jak powyżej wskazałem.
Tylko jeden Bóg, ten z Biblii objawił się jako wszechmogący, nie ma innego.


Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.
Załóżmy, że ponad wszelką wątpliwość zostało by dowiedzione, że granit powstał w ułamku
sekundy. W żaden sposób to nie wskazuje na stworzenie granitu przez biblijnego Boga.

Pierwszy z brzegu Bóg Allah jest również opisywany jako Bóg wszechmogący.
No to jaką metodą naukową zweryfikujesz który to Bóg faktycznie stworzył granit? Allah czy Jahwe?

KAAN pisze:Możesz pokazać innego boga który ma takie cechy jak ten z Biblii?


Każdy z wymyślonych to tej pory bogów czymś się zapewne od siebie różni.
W przeciwnym wypadku nie było by sensu wymyślania ich tylu.

Czy możesz pokazać innego boga, który ma takie cechy jak Zeus?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: KAAN » 30 lis 2015, 11:12

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Piszesz nieprawdę, napisałem ci o strukturze granitu, o układach fazowych, o rozpadzie promieniotwórczym i udowodniłem ci, że nauka dowodzi stworzenia tych rzeczy.
Twierdziłeś, że nauka dowodzi iż cały granit znajdujący się na Ziemi powstał w ułamku sekundy. Być może jakiś naukowiec tak twierdzi na podstawie jakichś swoich badań ale absolutnie nie jest to stanowisko nauki w ogóle.
Nie ma czegoś takiego jak "nauka w ogóle". Fantazjujesz :) .
Oficjalne stanowisko nauki mówi o tworzeniu się granitu w długim czasie a nie w ułamku sekundy
. Nie ma oficjalnego stanowiska nauki, bo nie ma takiej instytucji jak "nauka". Są naukowcy, którzy głoszą określone poglądy.
KAAN pisze:Ma, toja kulawa nauka nie ma, musisz się więcej uczyć.
Ja nie mam swojej prywatnej nauki. Nie wiem o czym mówisz.
Masz, to twoja "nauka w ogóle". Nie jesteś naukowcem i nie umiesz poruszać się w granicach nauki. Masz jakieś wykształcenie przynajmniej uniwersyteckie w naukach ścisłych?
KAAN pisze:Taki, że przy pomocy kulawej nauki próbujesz udowadniać coś czego nie rozumiesz, to groteskowe.
Ja tylko stwierdzam fakt, że nic na razie z tych twoich prób nie wychodzi...
I co z tego że stwierdzasz, nie masz podstaw do takich twierdzeń, po prostu nie rozumiesz tego co piszę :)
KAAN pisze:Ty się nie pytasz tylko stwierdzasz, a ja ci piszę że Bóg stworzył świat co zostało zapisane w Biblii i można to zweryfikować metodami naukowymi jak powyżej wskazałem.
Tylko jeden Bóg, ten z Biblii objawił się jako wszechmogący, nie ma innego.
Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.
To tylko twoja prywatna opinia, inni twierdzą coś przeciwnego.
Załóżmy, że ponad wszelką wątpliwość zostało by dowiedzione, że granit powstał w ułamku
sekundy. W żaden sposób to nie wskazuje na stworzenie granitu przez biblijnego Boga.
Wskazuje, tylko ty tego nie widzisz, to nie problem rzeczywistości, tylko twój. To ty masz problem z prawidłowym postrzeganiem rzeczywistości. Rozumni ludzie wiedzą, że powstanie granitu w ułamku sekundy wskazuje na ponad naturalny charakter takiego faktu.

Pierwszy z brzegu Bóg Allah jest również opisywany jako Bóg wszechmogący.
Nie ma takiego boga w Biblii.
No to jaką metodą naukową zweryfikujesz który to Bóg faktycznie stworzył granit? Allah czy Jahwe?
Sprawy duchowe nie poddają się metodom naukowym. Najpierw musisz poznać rzeczywistość duchową, żeby dostrzec związki na tym poziomie.

KAAN pisze:Możesz pokazać innego boga który ma takie cechy jak ten z Biblii?
Każdy z wymyślonych to tej pory bogów czymś się zapewne od siebie różni.
Ja nie pytam o wymyślonych bogach, tylko o prawdziwego Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 30 lis 2015, 12:28

KAAN pisze:Nie ma czegoś takiego jak "nauka w ogóle".


Widzę że upodobałeś sobie łapania za słówka.
A więc przytłaczająca większość badań naukowych wskazuje na to, że granit powstawał w długim czasie, a nie w ułamku sekundy.

KAAN pisze: Masz jakieś wykształcenie przynajmniej uniwersyteckie w naukach ścisłych?


Tak, jestem magistrem matematyki i informatyki. Uniwersytet.


KAAN pisze:To tylko twoja prywatna opinia, inni twierdzą coś przeciwnego.

To stwierdzenie faktu. Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.
Jeśli jednak istnieją takie metody naukowe to chętnie poznam. Ba! Cały świat je pozna bardzo chętnie.

KAAN pisze:Wskazuje, tylko ty tego nie widzisz, to nie problem rzeczywistości, tylko twój. To ty masz problem z prawidłowym postrzeganiem rzeczywistości. Rozumni ludzie wiedzą, że powstanie granitu w ułamku sekundy wskazuje na ponad naturalny charakter takiego faktu.


Załóżmy, że granit faktycznie powstał w ułamku sekundy.
W jaki sposób to wskazuje na nadnaturalny pochodzenie tego zjawiska? Nie umiesz tego wykazać. Co najwyżej może to być jedną z hipotez i to bardzo mało prawdopodobną jako że do tej pory nigdzie nie odnotowaliśmy ŻADNEGO nadnaturalnego działania.
Twoje wnioski są zdeterminowane przez Twoje wierzenia... Nic więcej.

KAAN pisze:
fryderyk pisze:Pierwszy z brzegu Bóg Allah jest również opisywany jako Bóg wszechmogący.

Nie ma takiego boga w Biblii.


I co z tego :) ?
Allah jest Bogiem wszechmogącym podobnie jak Jahwe (teoretycznie rzecz jasna).

KAAN pisze:Sprawy duchowe nie poddają się metodom naukowym. Najpierw musisz poznać rzeczywistość duchową, żeby dostrzec związki na tym poziomie.


Rzeczywistość duchowa jest taka, że z jednej strony miliard ludzi czuje, że Jahwe istnieje i ma z nimi osobistą relację, a z drugiej strony miliard ludzi czuje że Allah istnieje i ma z nimi osobistą relację. Między nimi są jeszcze setki innych grup które również czują że ich bogowie istnieją i mają z nimi osobiste relacje...
Taka to jest duchowa rzeczywistość naszego Ziemskiego świata.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: Samolub » 30 lis 2015, 12:50

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Piszesz nieprawdę, napisałem ci o strukturze granitu, o układach fazowych, o rozpadzie promieniotwórczym i udowodniłem ci, że nauka dowodzi stworzenia tych rzeczy.


Twierdziłeś, że nauka dowodzi iż cały granit znajdujący się na Ziemi powstał w ułamku sekundy. Być może jakiś naukowiec tak twierdzi na podstawie jakichś swoich badań ale absolutnie nie jest to stanowisko nauki w ogóle.

Oficjalne stanowisko nauki mówi o tworzeniu się granitu w długim czasie a nie w ułamku sekundy.

KAAN pisze:Ma, toja kulawa nauka nie ma, musisz się więcej uczyć.

Ja nie mam swojej prywatnej nauki. Nie wiem o czym mówisz.

KAAN pisze:Taki, że przy pomocy kulawej nauki próbujesz udowadniać coś czego nie rozumiesz, to groteskowe.

To co mówisz jest właśnie groteskowe.
Co takiego niby ja próbuję udowadniać?
To ty próbujesz udowadniać istnienie swojego Boga.
Ja tylko stwierdzam fakt, że nic na razie z tych twoich prób nie wychodzi...

KAAN pisze:Ty się nie pytasz tylko stwierdzasz, a ja ci piszę że Bóg stworzył świat co zostało zapisane w Biblii i można to zweryfikować metodami naukowymi jak powyżej wskazałem.
Tylko jeden Bóg, ten z Biblii objawił się jako wszechmogący, nie ma innego.


Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.

Załóżmy, że ponad wszelką wątpliwość zostało by dowiedzione, że granit powstał w ułamku
sekundy. W żaden sposób to nie wskazuje na stworzenie granitu przez biblijnego Boga.

Pierwszy z brzegu Bóg Allah jest również opisywany jako Bóg wszechmogący.
No to jaką metodą naukową zweryfikujesz który to Bóg faktycznie stworzył granit? Allah czy Jahwe?

KAAN pisze:Możesz pokazać innego boga który ma takie cechy jak ten z Biblii?


Każdy z wymyślonych to tej pory bogów czymś się zapewne od siebie różni.
W przeciwnym wypadku nie było by sensu wymyślania ich tylu.

Czy możesz pokazać innego boga, który ma takie cechy jak Zeus?


Jestes zabawny, po co mialyby istniec dowody? I po co ktos mialby ci coś naukowo udowadniac? Zajmij sie dalsza nauka, obys coś z tego mial.

Kolejna rzecz, co to znaczy tworzyc grafit? Twoje rozumienie jest banalne że stworzona lalka mialaby wlasciwosci jak zrobiona lalka przez czlowieka? Bo czym mialaby sie roznic, radiacją? Tworzysz dyrdymaly i banaly ktorych logicznie, merytorycznie nie popierasz. Nauka w wielu czesciach opiera sie dzis na teoriach i gdybaniu czyli na prymitywnej wierze.

Ja korzystam z zdrowej nauki, która sluzy jakims celom, jest uzyteczna i wynika z praw ktore obserwuje sie w swiecie. Gdybanki i teorie glos w sektach fizykow czy pseudo naukowcow, po czasie glupiejacych dywagujacych o teoriach a nie radzacych sobie z wlasna czystoscia osobista. Czy tez jakies grupy zbierajace datki oraz characz od rzadu na 100 letnie programy badawcze ktore sa przykrywka do drenazu budzetow panstw i nic tam sie nie robi.

Skoncz Fryderyku ten wywod czlowieka ktoremu wmowili ekskluzywne grono "oswieconych" bo zeby z tego miec zysk musisz sie zradykalizowac i byc na posylki psychopatow. Dziekuje za wysluchanie, klaniam sie nisko


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 30 lis 2015, 13:02

Samolub pisze:Jestes zabawny, po co mialyby istniec dowody? I po co ktos mialby ci coś naukowo udowadniac? 


Człowieku wyluzuj i poproszę o merytoryczną dyskusję.
Nie ja mówię o istnieniu dowodów tylko Kaan.
Twierdzi on, że istnieją naukowe dowody na istnienie biblijnego Boga Jahwe :)
To jest dopiero zabawne.


Samolub pisze:Nauka w wielu czesciach opiera sie dzis na teoriach i gdybaniu czyli na prymitywnej wierze.


Teoria naukowa to dla Ciebie prymitywna wiara? O matko... Ale poziom...

Samolub pisze:Ja korzystam z zdrowej nauki, która sluzy jakims celom, jest uzyteczna i wynika z praw ktore obserwuje sie w swiecie. 


O patrz, ja też! Dlatego właśnie siedzę przed komputerem, podkręcam regulator kaloryfera i za chwilę wsiądę do swojej wypasionej bryki :)

Samolub pisze:Gdybanki i teorie glos w sektach fizykow czy pseudo naukowcow, po czasie glupiejacych dywagujacych o teoriach a nie radzacych sobie z wlasna czystoscia osobista


To rozumiem, że do Kaan'a kierowałeś tylko w ferworze walki z klawiaturą zapomniałeś dodać ;) ?

Samolub pisze:Skoncz Fryderyku ten wywod 


Ja w tym wątku jedynie cały próbuję się doczekać na te rewelacyjne, deklarowane dowody na istnienie Jahwe :)
Czekam i czekam... A tu tylko cały czas bicie piany i wielkie trudności z logicznym myśleniem na podstawowym poziomie....


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: KAAN » 30 lis 2015, 13:21

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Nie ma czegoś takiego jak "nauka w ogóle".
Widzę że upodobałeś sobie łapania za słówka.
Skoro upierasz się że dla ciebie autorytetem jest "nauka" to wypowiadaj się ściśle, naukowo.
A więc przytłaczająca większość badań naukowych wskazuje na to, że granit powstawał w długim czasie, a nie w ułamku sekundy.
Konkretnie, gdzie jest dowód na to że ze stopu o składzie granitu może wykrystalizować coś co widzimy jako granit?
KAAN pisze: Masz jakieś wykształcenie przynajmniej uniwersyteckie w naukach ścisłych?
Tak, jestem magistrem matematyki i informatyki. Uniwersytet.
Oooo to powinieneś posługiwać się naukowym językiem, a wypowiadasz jakieś nienaukowe opinie :)
KAAN pisze:To tylko twoja prywatna opinia, inni twierdzą coś przeciwnego.
To stwierdzenie faktu. Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.
Przeciwnie pisałem ci wyżej że są.

Załóżmy, że granit faktycznie powstał w ułamku sekundy.
W jaki sposób to wskazuje na nadnaturalny pochodzenie tego zjawiska?
Jak możesz się zorientować badając procesy zachodzące w przyrodzie procesy w swoich dziedzinach przebiegają w określonej skali czasowej. Jeśli coś bardzo odbiega od pewnych standardów dla określonej klasy zjawisk to postrzegane jest to jako ponad naturalne. Przykład:
Człowiek pojawia się w pewnym miejscu przychodząc lub przyjeżdżając jakimś pojazdem. Skala czasowa tego zjawiska liczona jest w czasie charakterystycznym dla przemieszczania się ludzi np. minut, sekund, godzin itp. Kiedy jednak człowiek pojawia się w pewnym miejscu nagle, to łamie standard skali czasu zjawiska. Jeśli byś zabawił się w fizyka to mógłbyś okreśłić maksymalne przyspieszenia jakich może doznawać człowiek, albo opór powietrza, czy wytrzymałość drzwi wejściowych :) . Złamanie zasad fizyki, chemii albo biologii postrzegane jest jako cud i tak działa Bóg.
Bóg nie jest ograniczony prawami, które sam ustanowił, może tworzyć i kształtować rzeczywistość w dowolny sposób.
Nie umiesz tego wykazać.
Umiem i ci wykazałem; są pewne sprawy w przyrodzie niewytłumaczalne w sposób naturalny, które wskazują na działalnośc Boga Wszechmogącego.
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Pierwszy z brzegu Bóg Allah jest również opisywany jako Bóg wszechmogący.

Nie ma takiego boga w Biblii.
I co z tego :) ?
To, że twoje argumenty opierają się o ludzkie fantazje a nie o rzeczywistość.
KAAN pisze:Sprawy duchowe nie poddają się metodom naukowym. Najpierw musisz poznać rzeczywistość duchową, żeby dostrzec związki na tym poziomie.
Rzeczywistość duchowa jest taka, że z jednej strony miliard ludzi czuje...,
To nie jest rzeczywistość duchowa. Odczucia nie są przejawem duchowości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 30 lis 2015, 14:50

Kaan,

Obalenie hipotezy młodej Ziemi Gentrego (efekt halo polonu, granit):
http://www.talkorigins.org/faqs/po-halos/gentry.html – szczegółowe wyjaśnienie, krok po kroku, z bogatą bibliografią. Już ci to kiedyś podawałem – nie odniosłeś się...


KAAN pisze:Przeciwnie pisałem ci wyżej że są.


Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.
Ty mówisz o badaniach wskazujących na szybkie powstanie granitu.
Załóżmy czysto hipotetycznie, że granit faktycznie powstał w ułamku sekundy.
Czy umiesz w jakiś sposób wykazać, że stworzył go właśnie Bóg Biblijny?


KAAN pisze:Jak możesz się zorientować badając procesy zachodzące w przyrodzie procesy w swoich dziedzinach przebiegają w określonej skali czasowej. Jeśli coś bardzo odbiega od pewnych standardów dla określonej klasy zjawisk to postrzegane jest to jako ponad naturalne. Przykład:
Człowiek pojawia się w pewnym miejscu przychodząc lub przyjeżdżając jakimś pojazdem. Skala czasowa tego zjawiska liczona jest w czasie charakterystycznym dla przemieszczania się ludzi np. minut, sekund, godzin itp. Kiedy jednak człowiek pojawia się w pewnym miejscu nagle, to łamie standard skali czasu zjawiska. Jeśli byś zabawił się w fizyka to mógłbyś okreśłić maksymalne przyspieszenia jakich może doznawać człowiek, albo opór powietrza, czy wytrzymałość drzwi wejściowych  . Złamanie zasad fizyki, chemii albo biologii postrzegane jest jako cud i tak działa Bóg.



Krótki proces tworzenia czegoś nie wskazuje automatycznie, że zostało to stworzone przez siły nad naturalne. Krótki proces tworzenia może być naturalny.
Pochodzenie nadnaturalne może być co najwyżej jedynie jedną z hipotez, która czeka dopiero na dowiedzenie lub odrzucenie.

Przykładowa hipoteza nr 2 – granit powstał w bardzo krótkim czasie pod wpływem nieznanego nam geologicznego procesu zachodzącego w głębi Ziemi.

Przykładowa hipoteza nr 3 (o zbliżonym prawdopodobieństwie do twojej) – granit został stworzony przez nieznaną nam cywilizację z innej galaktyki. Cywilizacja musiała dysponować niezwykle zaawansowaną technologią.

KAAN pisze:Umiem i ci wykazałem; są pewne sprawy w przyrodzie niewytłumaczalne w sposób naturalny, które wskazują na działalnośc Boga Wszechmogącego.


Klasyczny błąd logiczny – argument odwołujący się do niewiedzy.
Nie wiemy jak coś powstało – a więc bóg to zrobił.

Ten argument krąży po ludzkim świecie chyba od zarania ludzkości i sukcesywnie wyjaśnianie są rzeczy „niewytłumaczalne”. A więc twój Bóg schował się wg ciebie teraz w granicie :) ?

KAAN pisze:To, że twoje argumenty opierają się o ludzkie fantazje a nie o rzeczywistość.


Zarówno koran jak i biblia są pełne ludzkich fantazji :)
Swoje wierzenia opierasz Kaanie na ludzkich fantazjach sprzed kilku tysięcy lat...
To takie wyjątkowo stare bajki dla dorosłych.

Taka jest rzeczywistość, ale rozumiem, że tkwienie w świecie bajek może być kojące.

KAAN pisze:To nie jest rzeczywistość duchowa. Odczucia nie są przejawem duchowości.


„Rzeczywistości duchowe” w obecnym ludzkim świecie są bardzo różne:

Z jednej strony miliard ludzi jest przekonanych że Jahwe istnieje i ma z nimi osobistą relację, a z drugiej strony miliard ludzi jest przekonanych, że Allah istnieje i ma z nimi osobistą relację. Między nimi są jeszcze setki innych grup które również są przekonane, że ich bogowie istnieją i mają z nimi osobiste relacje...

Taka to są duchowe rzeczywistości naszego Ziemskiego świata.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: Samolub » 30 lis 2015, 15:12

granit powstał w bardzo krótkim czasie pod wpływem nieznanego nam geologicznego procesu zachodzącego w głębi Ziemi.


Ha ha ;P
I to jest to Twoje "naukowe" wyjasnienie, teorie nieznanych i nie wyjasnionych. Panu Fryderykowi juz podziekujemy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 30 lis 2015, 15:16

Samolub pisze:Ha ha ;P
I to jest to Twoje "naukowe" wyjasnienie, teorie nieznanych i nie wyjasnionych. Panu Fryderykowi juz podziekujemy


Twoja ignorancja jest tyleż zabawna co przerażająca...
To nie jest naukowe wyjaśnienie, a jedynie hipoteza.
Kaan również sformułował hipotezę, że granit stworzyła pewna super istota o nieograniczonych mocach – z tego się nie śmiejesz? Dlaczego?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: KAAN » 30 lis 2015, 15:41

fryderyk pisze:Kaan,Obalenie hipotezy młodej Ziemi Gentrego (efekt halo polonu, granit):
http://www.talkorigins.org/faqs/po-halos/gentry.html – szczegółowe wyjaśnienie, krok po kroku, z bogatą bibliografią. Już ci to kiedyś podawałem – nie odniosłeś się...
Odniosłem się, znam ten artykuł i inne tego rodzaju, to nie są ściśle naukowe artykuły, nie mają wystarczającej dyskusji możliwych wariantów (np. cylindrycznych śladów migracyjnych), nie opierają się o rzeczywiste badania weryfikujące, a są jedynie opiniami takimi jakie ty tu prezentujesz, tyle że na wyższym poziomie. Nie ma bezpośrednich badań obalających odkrycia Gentry' ego. Większość argumentów na stronie którą linkujesz nie jest bezpośrednio związana z problemem z którym chce walczyć.
KAAN pisze:Przeciwnie pisałem ci wyżej że są.
Nie istnieją żadne metody naukowe którymi można udowodnić stworzenie świata przez biblijnego Boga.
Stworzenie świata nie jest naukowe, ale cudowne; cudów Bożych nie da się udowodnić. Są jednak ślady, takie jak ci pokazałem, z których można wywnioskować że świat został stworzony.
Ty mówisz o badaniach wskazujących na szybkie powstanie granitu.
Załóżmy czysto hipotetycznie, że granit faktycznie powstał w ułamku sekundy.
Czy umiesz w jakiś sposób wykazać, że stworzył go właśnie Bóg Biblijny?
A po co miałbym ci coś udowadniać? I tak nie zrozumiesz. Istnienie i działalność Pana Boga jest w zakresie spraw duchowych których kompletnie nie dostrzegasz. Ja miałbym ślepemu mówić o kolorach?
Krótki proces tworzenia czegoś nie wskazuje automatycznie,
W pewnych przypadkach wskazuje. Pomyśł jeszcze raz nad tym co napisałem wyżej, bo chyba nie załapałeś... :)
Krótki proces tworzenia może być naturalny.
Nie w każdym przypadku, nagłe pojawienie sie człowieka przy stole w pokoju pełnym ludzi nie jest naturalne.
Przykładowa hipoteza nr 2 – granit powstał w bardzo krótkim czasie pod wpływem nieznanego nam geologicznego procesu zachodzącego w głębi Ziemi.
To nienaukowe, nie można argumentować niewiedzą.
Przykładowa hipoteza nr 3 (o zbliżonym prawdopodobieństwie do twojej) – granit został stworzony przez nieznaną nam cywilizację z innej galaktyki. Cywilizacja musiała dysponować niezwykle zaawansowaną technologią.
To też jest nienaukowe, a właściwie należy do kategorii sf.
KAAN pisze:Umiem i ci wykazałem; są pewne sprawy w przyrodzie niewytłumaczalne w sposób naturalny, które wskazują na działalnośc Boga Wszechmogącego.
Klasyczny błąd logiczny – argument odwołujący się do niewiedzy.
Nie wiemy jak coś powstało – a więc bóg to zrobił.
Przeciwnie odnoszę się do wiedzy o skalach czasowych procesów naturalnych. Jesteś matematykiem to powinieneś wiedzieć o metodzie dowodzenia przez zaprzeczenie.(chyba że ... matematykiem nie jesteś :D )
KAAN pisze:To, że twoje argumenty opierają się o ludzkie fantazje a nie o rzeczywistość.

Zarówno koran jak i biblia są pełne ludzkich fantazji :)
To przykład twojej fantazji :)
KAAN pisze:To nie jest rzeczywistość duchowa. Odczucia nie są przejawem duchowości.

„Rzeczywistości duchowe” w obecnym ludzkim świecie są bardzo różne
Rzeczywistośc duchowa nie jest na świecie, mylisz podstawowe idee.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: Samolub » 30 lis 2015, 15:45

fryderyk pisze:
Samolub pisze:Ha ha ;P
I to jest to Twoje "naukowe" wyjasnienie, teorie nieznanych i nie wyjasnionych. Panu Fryderykowi juz podziekujemy


Twoja ignorancja jest tyleż zabawna co przerażająca...
To nie jest naukowe wyjaśnienie, a jedynie hipoteza.
Kaan również sformułował hipotezę, że granit stworzyła pewna super istota o nieograniczonych mocach – z tego się nie śmiejesz? Dlaczego?


Kaan podal dowody swojej hipotezy, Ty podales wylacznie hipoteze lub hipotezy. Oczywiscie przyjal stala czy tez zaleznosc. Ale matematyka tez przyjmuje stale i zalozenia, nauka takie stale przyjmuje rownież z obserwacji.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 01 gru 2015, 00:41

Samolub pisze:Kaan podal dowody swojej hipotezy, Ty podales wylacznie hipoteze lub hipotezy. Oczywiscie przyjal stala czy tez zaleznosc. Ale matematyka tez przyjmuje stale i zalozenia, nauka takie stale przyjmuje rownież z obserwacji.


Kaan nie podał żadnych dowodów na poparcie swoich hipotez.
Przypominam jakie są jego hipotezy:
"Nasz świat został stworzony przez biblijnego Boga Jahwe".
"Granit został stworzony przez biblijnego Boga Jahwe"

Jedyne co podał to wnioski jakiegoś naukowca który na podstawie swoich badań uważa, że granit powstał w ułamku sekundy.
Załóżmy, że faktycznie tak się stało. Gdzie dowody, że ten granit został stworzony w ułamku sekundy właśnie przez Boga Jahwe? NIGDZIE.
Rozumiesz już?


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wierzycie w pieklo?

Postautor: fryderyk » 01 gru 2015, 01:01

KAAN pisze:Odniosłem się, znam ten artykuł i inne tego rodzaju, to nie są ściśle naukowe artykuły, nie mają wystarczającej dyskusji możliwych wariantów (np. cylindrycznych śladów migracyjnych), nie opierają się o rzeczywiste badania weryfikujące, a są jedynie opiniami takimi jakie ty tu prezentujesz, tyle że na wyższym poziomie. Nie ma bezpośrednich badań obalających odkrycia Gentry' ego. Większość argumentów na stronie którą linkujesz nie jest bezpośrednio związana z problemem z którym chce walczyć.


Czy zatem uważasz, że powstanie granitu w ułamku sekundy jest absolutnie pewne, potwierdzone naukowo ponad wszelką wątpliwość?

I jeśli tak, to czy uważasz, że ten fakt automatycznie oznacza, że granit został stworzony przez biblijnego Boga Jahwe?

KAAN pisze:Stworzenie świata nie jest naukowe, ale cudowne; cudów Bożych nie da się udowodnić. Są jednak ślady, takie jak ci pokazałem, z których można wywnioskować że świat został stworzony.


Świat jakoś powstał – to wiemy na pewno.
Nie istnieją jednak żadne dowody czy nawet ślady wskazujące na powstanie świata za sprawą jakiejś istoty posiadającej rozum i wolę - zwanej Jahwe.

KAAN pisze:Nie w każdym przypadku, nagłe pojawienie sie człowieka przy stole w pokoju pełnym ludzi nie jest naturalne.


A co to ma wspólnego z granitem?

KAAN pisze:To nienaukowe, nie można argumentować niewiedzą.


Nienaukowe to jest argumentowanie, że świat stworzył Jehowa.

KAAN pisze:To też jest nienaukowe, a właściwie należy do kategorii sf.


Dokładnie do takiej samej kategorii SF należy twoja hipoteza o stworzeniu świata czy granitu przez jakąś istotę o super nieograniczonych mocach :)

KAAN pisze:Przeciwnie odnoszę się do wiedzy o skalach czasowych procesów naturalnych.


A więc mogę powtórzyć:
Klasyczny błąd logiczny – argument odwołujący się do niewiedzy.
Nie wiemy jak coś powstało – a więc bóg to zrobił.

KAAN pisze:Rzeczywistośc duchowa nie jest na świecie, mylisz podstawowe idee.


To co to jest ta „rzeczywistość duchowa” ?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości