Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 18 lis 2015, 17:01

KAAN pisze:Jest zazdrosnym w tym konkretnym kontekście, czyli w przypadku popełniania przez człowieka grzechu bałwochwalstwa. Ty natomiast cały czas w swojej retoryce przypisujesz Panu Bogu cechy stałe, niezależne od okoliczności i w taki sposób jakby były ludzkimi grzechami. 


Zazdrość tego Boga w tym kontekście jest przecież cechą stałą. Czyżby nie był już zazdrosny gdy ludzie zwracają się do innych bogów?
Zarzucasz mi kolejny raz coś czego nie popełniłem. Ile jeszcze czasu będziesz mnie fałszywie oskarżał?

KAAN pisze:Gdybyś skonfrontował swoje oszczercze słowa z tymi które teraz zacytowałeś, to odkryłbyś sprzeczność, bo nie można być miłosiernym i dobrym i jednocześnie mściwym i gniewnym. Pan Bóg okazuje gniew i pomstę w konkretnych okolicznościach, a jego stałymi cechami jest dobrotliwość, miłosierdzie, łaskawość, miłość. Bóg jest miłością, dlatego wszystkie negatywne cechy jakie usiłujesz przykleić do osoby Pana Boga są obrazą dla Świętego.


Wypowiadasz się nielogicznie i fałszywie.
Nie ja usiłuję przyklejać negatywne cechy biblijnemu Bogu tylko on sam je sobie przykleja.
Podałem stosowne cytaty.

Można być miłosiernym i dobrym, a jednocześnie w zależności od okoliczności - czasami mściwym i gniewnym. To zupełnie normalne. Nawet sam siebie bym mógł tak opisać. Tak też opisuje się biblijny Bóg i ludzie to rozumieją bo przecież rzekomo stworzył ich na swoje podobieństwo.

KAAN pisze:Zawsze trzeba odczytywać dosłownie, zgodnie ze znaczeniem tekstu Biblii.
Wymowa twoich postów jest taka, ze chcesz za wszelką cenę w nieskrępowany sposób dyskredytować i obrażać Pana Boga, a tego robić nie wolno.


A więc odczytując dosłownie, Bóg biblijny jest czasami gniewny i zazdrosny. Zależy od sytuacji.
Pisałem więc wszystko zgodnie z biblią.
Zatem ukarałeś mnie punktami karnymi całkowicie niesprawiedliwie.
Jesteś mi winien przeprosiny oraz oczywiście skasowanie tych punktów.
Skoro masz na tym forum pewną „władzę” to liczę na to, że jesteś człowiekiem honorowym...

Ja umiem się przyznać do błędu a ty?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 19 lis 2015, 08:48

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Jest zazdrosnym w tym konkretnym kontekście, czyli w przypadku popełniania przez człowieka grzechu bałwochwalstwa. Ty natomiast cały czas w swojej retoryce przypisujesz Panu Bogu cechy stałe, niezależne od okoliczności i w taki sposób jakby były ludzkimi grzechami. 
Zazdrość tego Boga w tym kontekście jest przecież cechą stałą. Czyżby nie był już zazdrosny gdy ludzie zwracają się do innych bogów?
Zarzucasz mi kolejny raz coś czego nie popełniłem. Ile jeszcze czasu będziesz mnie fałszywie oskarżał?
Popełniłeś i nie ma dyskusji, nie ma pozwolenia na tym forum, aby Pan Bóg był obrażany.
Wypowiadasz się nielogicznie i fałszywie.
Nie ja usiłuję przyklejać negatywne cechy biblijnemu Bogu tylko on sam je sobie przykleja.
Podałem stosowne cytaty.

Można być miłosiernym i dobrym, a jednocześnie w zależności od okoliczności - czasami mściwym i gniewnym. To zupełnie normalne. Nawet sam siebie bym mógł tak opisać. Tak też opisuje się biblijny Bóg i ludzie to rozumieją bo przecież rzekomo stworzył ich na swoje podobieństwo.
Tak samo oceniam twoje zachowanie na forum, wypowiadasz się nielogicznie i fałszywie i nie rozumiesz o czym piszesz dlatego obrażasz Pana Boga fałszywymi opisami Jego osoby.

KAAN pisze:Zawsze trzeba odczytywać dosłownie, zgodnie ze znaczeniem tekstu Biblii.
Wymowa twoich postów jest taka, ze chcesz za wszelką cenę w nieskrępowany sposób dyskredytować i obrażać Pana Boga, a tego robić nie wolno.
A więc odczytując dosłownie, Bóg biblijny jest czasami gniewny i zazdrosny. Zależy od sytuacji.
Zmiękczyłes swoje stanowisko, to dobrze ale to jest pół prawdy, a półprawdy są manipulacją, bo musisz dodać pełną prawdę, że Bóg jest miłością, jest łaskawy, dobrotliwy, miłosierny, dobry i nie chce aby ktokolwiek był zgubiony w piekle.
Pisałem więc wszystko zgodnie z biblią.
Nie pisałeś prawdy, ale pisałeś kłamstwa, ponieważ przedstawiałeś Pana Boga w fałszywym złym swietle tak jak byłby grzesznym człowiekiem, z negatywnymi ludzkimi cechami. Pisałeś też półprawdy które sa manipulacją.
Zatem ukarałeś mnie punktami karnymi całkowicie niesprawiedliwie.
Dostałeś punkt karny całkiem sprawiedliwie i powinno byc to dla ciebie sygnałem, że chrześcijanie nie życzą sobie aby w ich społeczności (to jest forum chrześcijańskie) obrażano Pana Boga. I skoro chrześcijanin pisze ci że obrażasz jego Boga to miej to na uwadze i nie obrażaj Najwyższego.
Jesteś mi winien przeprosiny oraz oczywiście skasowanie tych punktów.
Skoro masz na tym forum pewną „władzę” to liczę na to, że jesteś człowiekiem honorowym...
Oczywiście że nie zostanie ci usunięty punkt, a jeśli masz honor, to ty powinieneś przeprosić chrześcijan za to że obrażałeś ich Boga. Chrześcijanie wiedzą lepiej od ciebie czy obrażasz Boga czy nie, ty nie będziesz decydował za wierzących w tych sprawach, nie masz takich zdolności.
Ja umiem się przyznać do błędu a ty?
Nie umiesz, cały czas uparcie twierdzisz, że nie obrażasz Pana Boga wbrew faktom.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 19 lis 2015, 11:24

KAAN,

Ależ ty bredzisz. Szok.
Twierdzisz, że cytatami z biblii obrażam biblijnego Boga...
Twoje poziomy nielogicznego, abstrakcyjnego myślenia są dla mnie nieosiągalne. Po prostu nie przywykłem do akceptowania bredni.

A wracając do głównego wątku tego tematu, to chrześcijański Bóg, który definiowany jest jako byt osobowy posiadający wolną wolę nie istnieje, bo istnieć nie może.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: nesto » 19 lis 2015, 16:55

fryderyk pisze:KAAN,

Ależ ty bredzisz. Szok.
Twierdzisz, że cytatami z biblii obrażam biblijnego Boga...
Twoje poziomy nielogicznego, abstrakcyjnego myślenia są dla mnie nieosiągalne. Po prostu nie przywykłem do akceptowania bredni.

A wracając do głównego wątku tego tematu, to chrześcijański Bóg, który definiowany jest jako byt osobowy posiadający wolną wolę nie istnieje, bo istnieć nie może.


Dokładnie. Taki byt tj. osobowy nie byłby Bogiem.
A nielogiczne wywody Kaana są tego dowodem.
Żaden osobowy Bóg nie mógłby pozwolić na to, aby wyznawał Go Kaan, gdyż by się tego wstydził... ;P

Bóg chrześcijański jest powieleniem innych Bogów z różnych mitologii.
W praktyce - nie istnieje taki Bóg.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 19 lis 2015, 17:37

fryderyk pisze:A wracając do głównego wątku tego tematu, to chrześcijański Bóg, który definiowany jest jako byt osobowy posiadający wolną wolę nie istnieje, bo istnieć nie może.

Zapomniałem tu dodać:

Bóg, który definiowany jest jako byt osobowy posiadający wolną wolę i jednocześnie wszechwiedzę nie istnieje, bo istnieć nie może.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: Rembov » 19 lis 2015, 17:52

Według ciebie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 24 lis 2015, 10:07

fryderyk pisze:KAAN,
Ależ ty bredzisz. Szok.
Wzajemnie :)
fryderyk pisze:A wracając do głównego wątku tego tematu, to chrześcijański Bóg, który definiowany jest jako byt osobowy posiadający wolną wolę nie istnieje, bo istnieć nie może.
Bo... Jakiś argument...
Zapomniałem tu dodać:
Bóg, który definiowany jest jako byt osobowy posiadający wolną wolę i jednocześnie wszechwiedzę nie istnieje, bo istnieć nie może.
Bo... jakiś argument...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 24 lis 2015, 13:10

KAAN pisze:Bo... jakiś argument...

Cofnij się do początku tematu...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 25 lis 2015, 11:29

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Bo... jakiś argument...
Cofnij się do początku tematu...
To nie jest argument, Swoje tezy uzasadniaj konkretami inaczej uprawiasz trolowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 25 lis 2015, 15:40

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:Bo... jakiś argument...
Cofnij się do początku tematu...
To nie jest argument, Swoje tezy uzasadniaj konkretami inaczej uprawiasz trolowanie.


Co nie jest argumentem?
Moje rozumowanie zostało jasno przedstawione.
Prześledź sobie ten wątek a w szczególności rozmowę z fauxpas. Nie ma sensu tego wszystkiego powtarzać.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 26 lis 2015, 08:12

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Cofnij się do początku tematu...
To nie jest argument, Swoje tezy uzasadniaj konkretami inaczej uprawiasz trolowanie.
Co nie jest argumentem?
Moje rozumowanie zostało jasno przedstawione.
Prześledź sobie ten wątek a w szczególności rozmowę z fauxpas. Nie ma sensu tego wszystkiego powtarzać.
Nie uzasadniłeś swoich poglądów, twoje słowa nie mają podstaw. Poległeś w dyskusji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 26 lis 2015, 14:23

KAAN pisze:Nie uzasadniłeś swoich poglądów, twoje słowa nie mają podstaw. Poległeś w dyskusji.


Uzasadniłem swoje poglądy, moje słowa mają podstawy, nie poległem w dyskusji.
Czekam na jakieś konkretny z twojej strony bo inaczej uznam to za trolowanie.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości