Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 15 lis 2015, 21:48

Fauxpas , przypominam Ci, że już w pierwszym poście pisałem o więcej niż jednej opcji:
„Aby mieć wolną wolę , trzeba mieć więcej niż jedną opcję, z których każdą można uniknąć. „

Przez większość czasu mam wrażenie, że nie skupiłeś się na istocie sprawy, czyli niemożliwości istnienia bytu, który jednocześnie miałby posiadać wolną wolę i wszechwiedzę.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: nesto » 15 lis 2015, 22:25

Bóg nie jest chrześcijańskim osobowym JHWH ale Naturą w której wszystko istnieje.
Pojęcie osobowego Boga jest sprzeczne samo ze sobą.
Bóg nie ma "woli" w sensie ludzkim.
Bóg ewoluuje, a wszyscy jesteśmy jego częścią.. i hipopotamy również.
Bóg to Natura.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fauxpas » 15 lis 2015, 23:54

fryderyk pisze:Fauxpas , przypominam Ci, że już w pierwszym poście pisałem o więcej niż jednej opcji:
„Aby mieć wolną wolę , trzeba mieć więcej niż jedną opcję, z których każdą można uniknąć. „

Przez większość czasu mam wrażenie, że nie skupiłeś się na istocie sprawy, czyli niemożliwości istnienia bytu, który jednocześnie miałby posiadać wolną wolę i wszechwiedzę.

Być może tak było, ale to wynika z tego, że masz - według mnie - dziwaczną definicję wolnej woli. Rozumiesz ją tylko w określonych sytuacjach, a nie jako stałą cechę/zdolność osoby. Nie mówisz, że "ktoś ma wolną wolę", ale "ktoś ma w tej sytuacji wolną wolę" i status wolnej woli w danej chwili zmienia się w zależności od okoliczności.

Być może ja to źle rozumiem, nie wiem. W każdym razie - odpuszczam, dzięki.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 16 lis 2015, 08:09

fauxpas pisze:Być może tak było, ale to wynika z tego, że masz - według mnie - dziwaczną definicję wolnej woli. Rozumiesz ją tylko w określonych sytuacjach, a nie jako stałą cechę/zdolność osoby. Nie mówisz, że "ktoś ma wolną wolę", ale "ktoś ma w tej sytuacji wolną wolę"


Przecież w przypadku biblijnego Boga nie ma znaczenia czy będziemy rozumieli wolną wolę po mojemu czy po Twojemu (mając wszechmoc, musi mieć przecież wolną wolę w każdej sytuacji - zawsze).

Posiadanie wolnej woli i jednocześnie wszechwiedzy jest niemożliwe, dlatego taki Bóg nie istnieje.
Albo ma jedno albo drugie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 16 lis 2015, 08:37

fryderyk pisze:kaan,

nie chowaj głowy w piasek tylko usuń mi niesłusznie przyznany punkt karny.
Czekam również na przeprosiny z twojej strony.
Nazwałem i nadal będę nazywał biblijnego Boga: zazdrosnym, gniewnym, mściwym.
To będziesz dostawał punkty karne, przypisujesz Bogu fałszywie eksponowane cechy i przedstawiasz te cechy jak ludzkie wady. To fałszywy obraz Boży i dlatego będziesz represjonowany za takie posty.

Robię to wyłącznie na podstawie biblii (no bo niby skądinąd? ) :[/quote]Robisz to na podstawie własnego fałszywego obrazu Boga, ponieważ nie rozumiesz Biblii.
Zazdrosny...
Jest to cecha w konkretnym kontekście bałwochwalstwa, z ty przypisałeś Panu Bogu stałą ludzką cechę zazdrośnika.
Mściwy
Bóg jest mścicielem, ale nie jest mściwy, to dwa różne terminy mściciel to swego rodzaju misja, mściwość to ludzka negatywna cecha. Bóg jest tym, który wykonuje pomstę, to Jego atrybut : " Pomsta do mnie należy , mówi Pan".
Gniewny
Gniew Boży jest sprawiedliwy i występuje w kontekście grzechu ludzkiego, Bóg nie jest gniewny, ale w określonych warunkach okazuje sprawiedliwy gniew. Bóg jest łaskawy, miłosierny, dobry, sprawiedliwy, dobrotliwy. Takie Boże cechy znajdziesz w Biblii, przypisałeś Bogu fałszywe cechy nie rozumiejąc tego co czytasz.

Ponieważ w dalszym ciągu piszesz fałszywie o Bogu nie przyjmując napomnień dostajesz następny punkt karny. Nie wolno pisać o Bogu w taki sposób jak ty to robisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 16 lis 2015, 08:59

KAAN pisze:To będziesz dostawał punkty karne, przypisujesz Bogu fałszywie eksponowane cechy i przedstawiasz te cechy jak ludzkie wady. To fałszywy obraz Boży i dlatego będziesz represjonowany za takie posty.


Nie przedstawiam tych cech jako ludzkich cech. Nigdy tak nie mówiłem. Cytuję biblię i za to dostaję punkty karne od ciebie. W średniowieczu też był zakaz czytania biblii bo mogli ją właściwie rozumieć tylko tacy samozwańczo jasno oświeceni jak ty. Niestety wtedy mieli oni potężną władzę, a dzisiaj ty możesz mi jedynie przydzielić swój punkcik karny na forum internetowym :)

Fałszywie mnie oskarżasz, jesteś niesprawiedliwy i jesteś kłamcą - jest to jawne.

Do chrześcijaństwa zraża na pierwszym miejscu czytanie biblii, a zaraz po tym jego wyznawcy tacy jak ty... Fałszywa religia, często fałszywych i obłudnych ludzi.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 16 lis 2015, 09:12

fryderyk pisze:...Fałszywie mnie oskarżasz, jesteś niesprawiedliwy i jesteś kłamcą - jest to jawne..
Za nazywanie rozmówcy "kłamcą" należy się punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 16 lis 2015, 10:02

Propozycja dla włodarzy forum :

Dopiszcie w regulaminie, że za mówienie prawdy, jeśli nie jest ona po myśli moderatorów należy się punkt karny.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: nesto » 16 lis 2015, 22:23

fryderyk pisze:Propozycja dla włodarzy forum :

Dopiszcie w regulaminie, że za mówienie prawdy, jeśli nie jest ona po myśli moderatorów należy się punkt karny.


Jak to? Nie wiesz, że to niepisane prawo obowiązuje już dawno?
Ani się waż pisać prawdy! Możesz natomiast śmiało pisać dziwactwa, że ludzkość ma jedynie ok. 6000 lat i że świat został stworzony w sześć dni :-D

Dla potwierdzenia, że Bóg jest zazdrosnym można przytoczyć tekst z Biblii, w którym sam Bóg o sobie mówi rzekomo tak:
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym


Że jest mściwy:
(10) A dzień ten jest u Pana, Boga Zastępów, dniem odwetu, by się pomścić nad swymi wrogami.

Że jest gniewny:
(23) zapali się gniew mój, i wygubię was mieczem i żony wasze będą wdowami, a dzieci wasze sierotami.
(11) Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu,

Kaan tłumaczy, że mściciel nie jest mściwy, ale ma misję :lol:
Zazdrośnik nie jest zazdrosny, a zagniewany Bóg nie jest gniewny.. Poezja :kiss:
Kaan - wydaje mi się, że powinieneś odpocząć od forum na kilka miesięcy, bo pisanie ci szkodzi.
Fryderyk - odwołaj się do Pana Boga, bo tutaj nie znajdziesz obiektywnych moderatorów (raczej).


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 17 lis 2015, 07:55

nesto pisze:Bóg nie jest chrześcijańskim osobowym JHWH ale Naturą w której wszystko istnieje.
Twierdzisz to na podstawie...
Pojęcie osobowego Boga jest sprzeczne samo ze sobą.
Konkretnie?
Bóg nie ma "woli" w sensie ludzkim.
Rozmawiałeś z Bogiem, albo badałeś jego istotę? Skąd twój wniosek?
Bóg ewoluuje, a wszyscy jesteśmy jego częścią.. i hipopotamy również.
Możesz podać jakiś aspekt tej ewolucji?
Bóg to Natura.
To stwierdzenie jest sprzeczne samo w sobie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 17 lis 2015, 07:59

nesto pisze:Że jest mściwy:
Że jest gniewny:
.
Za przypisywanie fałszywych cech Panu Bogu otrzymujesz punkt karny.
Niezrozumienie atrybutów Bożych nie zwalnia cię z odpowiedzialności wobec regulaminu chrześcijańskiego forum który zakazuje obrażania Pana Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: fryderyk » 17 lis 2015, 09:06

Panie Kaanie jaśnie oświecony jedyną słuszną mądrością, poradź jak myśleć i co mówić gdy czytam np.:

"Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym" ?

Jeśli ten Bóg mówi o sobie sam, że jest zazdrosnym, to znaczy że nie jest zazdrosnym?
Czy zatem jak mówi np. o sobie, że jest miłosiernym i dobrym, to znaczy że nie jest miłosiernym i dobrym?

W których momentach należy odczytywać to dosłownie, literalnie, a w których metaforycznie?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: Rembov » 17 lis 2015, 09:56

No przecież to proste: Tam, gdzie KAAN czyta dosłownie, tam mamy rozumieć dosłownie. Jeżeli zaś KAAN uznał, że fragment jest symbolem, przenośnią czy innym niedosłownym środkiem wyrazu, to tam mamy widzieć symbol, przenośnię itd. :D

Ten post nosi znamiona trolowania, następny taki będzie karany punktem. KAAN.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: nesto » 17 lis 2015, 22:05

Fryderyk - po co z Kaanem dyskutujesz? Powinieneś być ukarany za to szalone zachowanie kolejnym ostrzeżeniem :lol:
Odwołaj się do moderacji - tam znajdziesz sprawiedliwość ;-)
Bo chyba jak Bóg mówi, że jest zazdrosny, to lepiej wie od Kaana, czy jest czy nie jest zazdrosny.
No chyba, że to Kaan wie lepiej od Boga.

Odwołuję się niniejszym do moderacji o usunięcie ostrzeżenia i odwołanie Kaana z funkcji moderatora. Ośmiesza chłopak siebie i forum :oops:

Ten post nosi znamiona trolowania, następny taki bedzie karany punktem.
KAAN.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego chrześcijański Bóg nie istnieje.

Postautor: KAAN » 18 lis 2015, 10:12

fryderyk pisze:Panie Kaanie jaśnie oświecony jedyną słuszną mądrością, poradź jak myśleć i co mówić gdy czytam np.:

"Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym" ?

Jeśli ten Bóg mówi o sobie sam, że jest zazdrosnym, to znaczy że nie jest zazdrosnym?
Jest zazdrosnym w tym konkretnym kontekście, czyli w przypadku popełniania przez człowieka grzechu bałwochwalstwa. Ty natomiast cały czas w swojej retoryce przypisujesz Panu Bogu cechy stałe, niezależne od okoliczności i w taki sposób jakby były ludzkimi grzechami. Oczerniasz Boga i dlatego jesteś winien.
Czy zatem jak mówi np. o sobie, że jest miłosiernym i dobrym, to znaczy że nie jest miłosiernym i dobrym?
Gdybyś skonfrontował swoje oszczercze słowa z tymi które teraz zacytowałeś, to odkryłbyś sprzeczność, bo nie można być miłosiernym i dobrym i jednocześnie mściwym i gniewnym. Pan Bóg okazuje gniew i pomstę w konkretnych okolicznościach, a jego stałymi cechami jest dobrotliwość, miłosierdzie, łaskawość, miłość. Bóg jest miłością, dlatego wszystkie negatywne cechy jakie usiłujesz przykleić do osoby Pana Boga są obrazą dla Świętego.
W których momentach należy odczytywać to dosłownie, literalnie, a w których metaforycznie?
Zawsze trzeba odczytywać dosłownie, zgodnie ze znaczeniem tekstu Biblii.
Wymowa twoich postów jest taka, ze chcesz za wszelką cenę w nieskrępowany sposób dyskredytować i obrażać Pana Boga, a tego robić nie wolno.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości