skąd problemy psychiczne u wierzących

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: nesto » 26 maja 2016, 15:30

Wystarczy poszukać w necie. Są nawet blogi, które prowadzą chorzy psychicznie.
Ogólnie - choroba psychiczna jest niezwykle trudna do leczenia.
Bardzo dziwne myśli i wnioski. Słyszą głosy, które są tak realne jak wszystko inne.
Np. ten blog jest ciekawy:
http://psychoza-paranoidalna.blog.onet. ... k-choroby/


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 15:54

Czemu odrazu stwierdzasz ze ta osoba jest chora psychicznie, zreszta ta osoba stwierdzi ze Ty, kto roztrzygnie spor... osoba trzecia.

Ty Nesto jestes nauczony jak owieczka strzyc trawke ząbkami tylko, schematy i meta fizyka, dowody naukowe. Osoba ktora napisala blog ma raczej ciekawe doswiadczenia, czasami duzo mysli i wyciaga złe wnioski, a czasami mysli poza schematem. Schematy zazwyczaj sa nam narzucane by kontrolowac, w Nazistowskich Niemczech osoby mowiace o masowych mordach w obozach byly uznawane za wariatow i odrazu roztrzelane wlacznie z Niemcami, nie uznajac systemu lini wladzy conajmniej byles brany za swira badz osobe nie inteligentną, w skrajnym przypadku za zdrajce czy zagrozenie.

Nestuś wyluzuj i rozmawiaj merytorycznie, nie strasz ludzi nauką, systemową psychiatrią czy. normami spolecznymi bo innaczej to wyglada w kazdym kraju. Takie bajki to Ty ciemnocie mozesz wciskac


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 16:03

bo jest chora, nawet sam blog ma tytuł psychoza paranoidalna, najwyraźniej facet ma zdiagnozowaną tą chorobę.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 17:31

jak ktoś chce posłuchać toku myślenia paranoika to tutaj jest taka próbka
https://youtu.be/8iYXbpgqdyY


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 17:41

Bo wy to sie znacie na chorobach. Mi psychiatryczka jedna mowila ze ona wierzy tym paranoikom bardziej niż medycynie. Hah, wiekszosc tych chorob to sciema i tyle, juz nie mowię o swiecie duchowym, dzialalnosci demonicznej itd.

Waski umysl ma waskie narzucone myślenie przez rozne kulturowe, spoleczne, polityczne czy ekonomiczne obostrzenia.

One tez moga byc zaliczane do psychozy lecz tak sa poularne ze lepiej nazywac je bezpieczna normą i sie nie wychylac.

Tyle narazie Profesor Doktor Samolub


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 17:49

a skąd znasz tą psychiatryczkę?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 18:04

Czy Ja gdzieś pisałem że znam?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 18:21

no napisałes, że tobie psychiatryczka jedna mówiła .... raczej nie wyobrażam sobie, aby jakikolwiek lekarz tym bardziej psychiatra kierował do kogokolwiek uwagi na temat chorób jeśli nie byliście ze sobą w kontakcie, niekoniecznie typu lekarz-pacjent, ale może np. koleżeńskim


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 19:59

Tajemnica lekarska nie obejmuje tego o czym mówisz. To trochę jak ten mem


http://wiadomosci.gazeta.pl/Koza/176489 ... _Z9_hidden


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Dezerter » 26 maja 2016, 21:26

kontousunięte1 pisze:Oj,nesto
A ja znam co najmniej dwóch ateistów poważnie chorych psychicznie. Jedna kobieta na schizofrenię a mężczyzna na padaczkę jakąśtam... Przypadek?

ja jednego ateistę, który ok 3 razy w roku musi korzystać z miesięcznej pomocy w szpitalu psychiatrycznym by dalej jakoś funkcjonować

Thor - a te zaburzenie natury seksualnej u wierzących, to stąd, że mówiąc w dużym uproszczeniu "seks jest brudny/zły/grzeszny"?
Uwaga dla krzykaczy - to nie są moje poglądy


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 22:08

Dezerter, czasami tak, ale nie zawsze. czasami zaburzenia i to poważne np. takie jak najcięższe znane uzależnienia tj. od seksu czy uzaleznienia lżejsze typu od miłości powstają na skutek "przegięcia" pały w tzw. czystości seksualnej. Dla takiej osoby czystość staje się jakby myślą nadwartościową, swego rodzaju obsesją, której wszystko inne jest podporządkowane, a teologia wypaczona. Zaczyna się to w sferze wiary kultem własnego pomysłu z kol. 2,18+ a kończy na nawet specyficznym bałwochalstwie obrzędowo-przykazaniowym.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Dezerter » 26 maja 2016, 22:18

ja rozumiem, że czystość seksualna morze mieć podłoże religijne, ale "uzależnienie od seksu" - tego jakoś sobie nie mogę powiązać z religią?


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 22:22

Dezerter. sam mechanizm jest dość prosty, ale aby go zrozumienić, trzeba poznać model uzależnieniowy i troszkę mieć wiedzy nt formowania się zaburzeń nerwicowych, psychicznych, emocjonalnych czy osobowości. Przymierzałem się zrobić taki filmik na yt na ten temat, ale wstępny sceniarusz w głowie jak sobie go powiedziałem, to zajęło mi to 3h, więc na razie dałem sobie spokój.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
margoi
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2015, 11:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: margoi » 24 cze 2016, 16:34

przykro jest czytać takie rzeczy ,zastanawiam sie ile w tej polemice jest miłości bliźniego , o której mowił Jezus , a ile pokazanie ile to ja już wiem , czyli znowu Litera..... Chciałam powiedzieć dla niezorientowanych w temacie 12 kroków , który to program rozwoju duchowego aa został zaciągnięty do innych wspólnot , także wspólnoty chrześcijańskie www,12krokow.pl ,że jest program , który otrzymał Bil w szpitalu modląc się do Boga o ratunek , gdy cierpiał z powodu swojego uzależnienia, Bóg objawił się jemu i wówczas to Bil wraz z Bobem stworzyli , dzięki Bogu taki cudowny program , który pomaga milionom ludzi na całym świecie , program ten jest oparty w całości na Bogu i duchowośći , zaczyna się lub kończy przebudzeniem duchoym i żywą relacją z Bogiem , nie religią .Część osób szukających pomcy , cierpiących woła do Boga ale zamiast jego i prawdziwej zmiany wybiera religię , jako kolejną kompulsję ,żeby ukryć się . TAKŻE POLECAM 12 KROKÓW , KTÓRE DOSTAŁ BIL OD BOGA. jako ciekawostka Bil był w kościele protestanckim , po nawróceniu się do Boga.


Wszystko mogę w Nim w Chrystusie Jezusie , który mnie umacnia
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: jj » 24 cze 2016, 17:40

Zaden Bil nie dostal zadnego prywatnego objawienia. Czas redystrybucji Bozych objawien minal wraz z przerwaniem zaslony. Pan Jezus jest jedynym posrednikiem miedzy Bogiem, a czlowiekiem zbawionym.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości