Pytania do Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 22 sty 2016, 01:15

Sahcim napisał

Owszem Jacku...mam problem z tym, co uważasz za odpowiedź, bo skoro ty z jednej strony twierdzisz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do osoby(podkreślam jeszcze raz słowo osoby Boga Jehowy), a z drugiej zaprzeczasz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH),


ja twierdzę że słowo Odwieczny odnosi się do Ojcostwa Jehowy? .....no to masz wielki problem;)


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 22 sty 2016, 01:28

Jacek. J pisze:Sahcim napisał

Owszem Jacku...mam problem z tym, co uważasz za odpowiedź, bo skoro ty z jednej strony twierdzisz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do osoby(podkreślam jeszcze raz słowo osoby Boga Jehowy), a z drugiej zaprzeczasz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH),


ja twierdzę że słowo Odwieczny odnosi się do Ojcostwa Jehowy? .....no to masz wielki problem;)
Problem to masz ty kolego z czytaniem ze zrozumieniem(no chyba, że udajesz), bo nigdzie w moim wpisie nie ma napisane, że tak twierdzisz...???
Masz napisane wyżej jak do dziecka, że z racji tego, że zaprzeczasz iż słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH), to tym samym ujmujesz odwiecznej osobie Ojca Niebieskiego jeden z przymiotów Jego odwiecznej natury, tzn Ojcostwo, pomimo iż pochodząca [nabyta] od JHWH
Odwieczna "Cecha" Słowa nazywa JHWH swoim Ojcem...
Dociera to do ciebie czy dalej nie rozumiesz logicznej argumentacji...?


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 23 sty 2016, 00:43

sahcim pisze:
Jacek. J pisze:Sahcim napisał

Owszem Jacku...mam problem z tym, co uważasz za odpowiedź, bo skoro ty z jednej strony twierdzisz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do osoby(podkreślam jeszcze raz słowo osoby Boga Jehowy), a z drugiej zaprzeczasz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH),


ja twierdzę że słowo Odwieczny odnosi się do Ojcostwa Jehowy? .....no to masz wielki problem;)
Problem to masz ty kolego z czytaniem ze zrozumieniem(no chyba, że udajesz), bo nigdzie w moim wpisie nie ma napisane, że tak twierdzisz...???
Masz napisane wyżej jak do dziecka, że z racji tego, że zaprzeczasz iż słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH), to tym samym ujmujesz odwiecznej osobie Ojca Niebieskiego jeden z przymiotów Jego odwiecznej natury, tzn Ojcostwo, pomimo iż pochodząca [nabyta] od JHWH
Odwieczna "Cecha" Słowa nazywa JHWH swoim Ojcem...
Dociera to do ciebie czy dalej nie rozumiesz logicznej argumentacji...?



twoje słowa
[color=#800000]że z racji tego, że zaprzeczasz iż słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH), to tym samym [u]ujmujesz odwiecznej osobie Ojca Niebieskiego jeden z przymiot
[/color]

świadczą przeciw tobie

;)) człowieku! Ale to jest tylko twój wniosek nie moje słowa. Katolickim zwyczajem św inkwizycji wkładasz w moje usta swoje słowa i twierdzisz że ja tak napisałem bo ty tak sobie to imaginujesz. Radzę ci z całego serca lecz się póki nie jest za późno!;))


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 23 sty 2016, 00:51

Jacek. J pisze:
sahcim pisze:
Jacek. J pisze:Sahcim napisał



ja twierdzę że słowo Odwieczny odnosi się do Ojcostwa Jehowy? .....no to masz wielki problem;)
Problem to masz ty kolego z czytaniem ze zrozumieniem(no chyba, że udajesz), bo nigdzie w moim wpisie nie ma napisane, że tak twierdzisz...???
Masz napisane wyżej jak do dziecka, że z racji tego, że zaprzeczasz iż słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH), to tym samym ujmujesz odwiecznej osobie Ojca Niebieskiego jeden z przymiotów Jego odwiecznej natury, tzn Ojcostwo, pomimo iż pochodząca [nabyta] od JHWH
Odwieczna "Cecha" Słowa nazywa JHWH swoim Ojcem...
Dociera to do ciebie czy dalej nie rozumiesz logicznej argumentacji...?



twoje słowa
[color=#800000]że z racji tego, że zaprzeczasz iż słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH), to tym samym [u]ujmujesz odwiecznej osobie Ojca Niebieskiego jeden z przymiot
[/color]

świadczą przeciw tobie

;)) człowieku! Ale to jest tylko twój wniosek nie moje słowa.
Jak to nie twoje słowa skoro napisałeś(cyt):
Kolego słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy nie do Ojcostwa Boga Jehowy.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 23 sty 2016, 02:31

Jacek.J pisze:Katolickim zwyczajem św inkwizycji wkładasz w moje usta swoje słowa i twierdzisz że ja tak napisałem bo ty tak sobie to imaginujesz.
Widzę, że zaczynasz się bawić w udawanie kogoś kim nie jesteś... :letssin:
Wcześniej sam napisałeś, że słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy
nie do Ojcostwa Boga Jehowy.

Czyli stwierdzając:
nie do Ojcostwa Boga Jehowy
zaprzeczyłeś, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do Ojcostwa Boga Jehowy(osoby)
Skoro zatem zaprzeczasz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do Ojcostwa Boga Jehowy,
to tym samym ujmujesz osobie Boga Jehowy jeden z przymiotów Jego niezmiennej natury, a mianowicie >>Ojcostwo<<
Natura Boga(JHWH) jest niezmienna kolego Jacek
„Ja jestem Jahwe, nie zmieniam się.” (Mal 3:6)
zatem jeśli JHWH jest Ojcem, to jest Nim odwiecznie
gdyż stworzenie nie może przydawać coś naturze niezmiennego Boga(JHWH).
Już bardziej łopatologicznie się chyba nie da tego wyjaśnić, a zatem liczę, że dotrze to w końcu do ciebie, bo nie mam zamiaru zniżać się do poziomu twojego pseudoporadnictwa leczniczego... ;)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 24 sty 2016, 17:51

Sahcim napisał
Jak to nie twoje słowa skoro napisałeś(cyt):
Kolego słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy nie do Ojcostwa Boga Jehowy.


Zwracam honor! Mój błąd. Źle zrozumiałe twoje zdanie. Potwierdza się prawda że szybkie odpowiedzi się mszczą. Możesz odłożyć wizytę u lekarza. Jeszcze nie jesteś tak chory jak myślałem;))

Wróćmy do momentu rozmowy gdzie Sahcim sprytnie wykręcił się od mojego pytania.

a, gdzie pisze o odwieczności Ojcostwa Bożego w Biblii?

Tam gdzie nazywa JHWH Odwiecznym Ojcem…


To znaczy gdzie?


No to teraz pytanie do Jacka...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???

Co rozumiesz pod pojęciem "Odwieczny"


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 24 sty 2016, 18:18

Dla ŚJ góry są odwieczne:

*** bi12 s. 1593 Skorowidz ***
ODWIECZNY, Rdz 49:26; Hab 3:6


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: DARK » 24 sty 2016, 18:53

Pytanie do Świadka , nie wiem, czy takie było, czy nie, ale mnie zastanowiło swego czasu.
Nauczacie, że Jezus nie zmartwychwstał w ciele mającym cechy fizyczne, a w ciele duchowym.
Rozumiem, że ciało zmartwychwstałe było chwalebne, odmienione itd. To jest jasne.

Pytanie:
1. Jak na bazie biblii tłumaczycie materializację Jezusa na potrzeby spotkania z apostołami?
Wiemy, że w biblii była mowa, że duch nie ma ciała , ani kości, była tam prośba o jedzenie, zalecenie by dotknąć ran.
Mimo takich wskazań mówicie , że Jezus się zmaterializował na potrzeby spotkania z apostołami. Ta materializacja minie zastanawia w kontekście jednoznacznych sugestii materialnych, o których wspomniałem. Skąd ta materializacja?
2. Wiara w zmartwychwstanie ciała duchowego kwestionuje zmartwychwstanie ciała fizycznego.
Co wg ŚJ stało się z ciałem Jezusa w grobie po zmartwychwstaniu? Czy są jakieś biblijne nauki
pokrywające się z naukami ŚJ w tej kwestii?
Żydzi mówili, że ciało wykradziono.
Anioł powiedział do kobiet coś w stylu - ,,dlaczego szukacie żywego pośród umarłych, nie ma Go tu , zmartwychwstał '' - to wydaje się jasne i wiele tłumaczyć.
ŚJ maja swój wywód . Jak go rozumieć ?

Oba wątki z p. 1 i 2 są ze sobą powiązane.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 24 sty 2016, 20:55

Jacek. J pisze:Wróćmy do momentu rozmowy gdzie Sahcim sprytnie wykręcił się od mojego pytania.

a, gdzie pisze o odwieczności Ojcostwa Bożego w Biblii?

Tam gdzie nazywa JHWH Odwiecznym Ojcem…


To znaczy gdzie?
To znaczy w proroctwie Izajasza 9:5, w którym to posiadające Odwieczną czyli Niestworzoną/Boską cechę Wcielone Słowo Boże, nazywane jest przez Proroka Odwiecznym Ojcem...
Jacek.J pisze:
sahcim pisze:]No to teraz pytanie do Jacka...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???
Co rozumiesz pod pojęciem "Odwieczny"
To samo co ty, gdy udzielałeś mi TUTAJ wyjaśnienia apropo cechy Słowa, tzn iż jest(cyt): Odwieczna, nabyta od Boga Ojca Jehowy czyli pojęcie to wg mnie i Jacka odnosi się do tego co Niestworzone/Boskie... :)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 30 sty 2016, 11:07

DARK naisał

1. Jak na bazie biblii tłumaczycie materializację Jezusa na potrzeby spotkania z apostołami?


Przede wszystkim zwracamy uwagę na wypowiedź Piotra ;

1 Piotra 3:18 (Bw): „Chrystus raz za grzechy cierpiał, (...) w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu”

Wyraźnie Piotr odróżnia tu fakt że Jezus poniósł śmierć w ciele [materialnym] a przywrócony życiu został w duchu [ nie materialnym]
Zwracamy też uwagę na fakt który opisał Paweł w 1 Koryntian;

1 Kor. 15:42-50 (Bw): „Tak też jest ze zmartwychwstaniem. Co się sieje jako skażone, bywa wzbudzone nieskażone; (...) sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. (...) Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam [Jezus Chrystus, który był równie doskonały, jak Adam na początku] stał się duchem ożywiającym. (...) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone”.

Czyli Jezus stał się duchem ożywiającym. Jak by nie patrzeć Jezus jest teraz duchem nie ciałem materialnym. Poza tym Paweł wyraźnie zaznaczył że ciało [materialne] i krew nie mogą wejść do królestwa Bożego [ do nieba].
Kolejny argument na poparcie tej prawdy Biblijnej to argument logiczny. Jezus swoim ciałem zapłacił okup za wszystkich ludzi. Jak rozumiano w tamtych czasach znaczenie okupu?
Rzeczownik lýtron (od czasownika lýo, oznaczającego „uwolnić”) był używany przez pisarzy greckich zwłaszcza w odniesieniu do ceny płaconej za wykupienie jeńców wojennych lub uwolnienie niewolników (por. Heb 11:35). W Piśmie Świętym pojawia się dwa razy — tam, gdzie o Chrystusie powiedziano, że miał „dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu” (Mt 20:28; Mk 10:45). Pokrewne słowo antílytron występuje w 1 Tymoteusza 2:6. Dzieło A Greek and English Lexicon to the New Testament (J. Parkhurst, Londyn 1845, s. 47) definiuje je jako „okup, cenę wykupu, a dokładniej: odpowiedni okup”. Przytoczono tam wypowiedź teologa A. Hyperiusa: „Trafnie oznacza ono cenę, za jaką wykupuje się jeńców z rąk wroga, a także taką wymianę, w której czyjeś życie okupywano życiem kogoś innego”. Na zakończenie powiedziano: „Arystoteles używa tego czasownika [antilytròo] w znaczeniu odkupienia życia życiem”. A zatem Chrystus „dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich” (1Tm 2:5, 6). Inne pokrewne terminy to lytròomai: „uwalniać za okupem” (Tyt 2:14; 1Pt 1:18, 19) i apolýtrosis: „uwolnienie na podstawie okupu” (Ef 1:7, 14; Kol 1:14). Słowa te niewątpliwie mają bardzo podobne zastosowanie jak omówione wcześniej określenia hebrajskie. Nie opisują zwykłego zakupu bądź uwolnienia, ale raczej wykupienie, uiszczenie okupu, wyzwolenie dzięki zapłaceniu odpowiedniej ceny. Zatem skoro Jezus zapłacił swoim ciałem okup za wszystkich to nie mógł po zmartwychwstaniu odebrać z powrotem swego ciała bo to by unieważniło ten okup. T tak jak byś wszedł do sklepu, wziął towar, uiścił za niego zapłatę [okup]. Wychodząc ze sklepu zabrał towar i odebrał uiszczoną za niego zapłatę.


odnośnie słów z Łukasza
Łuk. 24:36-39: „Kiedy [uczniowie] o tym rozmawiali, on sam stanął pośród nich i rzekł im: ‚Pokój wam’. Oni zaś, przerażeni i wystraszeni, mniemali, że widzą ducha. Rzekł więc do nich: ‚Czemu jesteście strapieni i czemu w waszych sercach powstają wątpliwości? Zobaczcie moje ręce i moje stopy, że to jestem ja; dotknijcie mnie i zobaczcie, gdyż duch nie ma ciała ani kości, jak to widzicie, iż ja mam’”.


Ludzie nie mogą widzieć duchów, więc uczniowie najwyraźniej sądzili, że widzą zjawę lub mają wizję (por. Marka 6:49, 50). Jezus zapewnił ich, że nie jest zjawą; mogli zobaczyć jego ciało, dotknąć go i wyczuć kości; w ich obecności zjadł też posiłek. Podobnie w przeszłości aniołowie materializowali się i stawali widoczni dla ludzi; mogli jeść, a niektórzy nawet się żenili i płodzili dzieci (Rodz. 6:4; 19:1-3). Po zmartwychwstaniu Jezus nie zawsze ukazywał się w tym samym ciele fizycznym (być może chciał utrwalić w umysłach uczniów przekonanie, że jest duchem) i dlatego nawet jego bliscy przyjaciele nie od razu go rozpoznawali (Jana 20:14, 15; 21:4-7). Niemniej dzięki temu, że wielokrotnie ukazywał się im w zmaterializowanych ciałach i przy takich okazjach mówił i zachowywał się tak, iż mogli go utożsamiać z Jezusem, którego znali, umacniał ich wiarę w rzeczywiste wskrzeszenie go z martwych.
Gdyby uczniowie naprawdę oglądali Jezusa w ciele, które ma teraz w niebie, Paweł nie napisałby później o wyniesionym do chwały Jezusie, że jest „odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty”, ponieważ Bóg jest Duchem i nigdy nie był w ciele (Hebr. 1:3; por. 1 Tym. 6:16).

2. Wiara w zmartwychwstanie ciała duchowego kwestionuje zmartwychwstanie ciała fizycznego.
Co wg ŚJ stało się z ciałem Jezusa w grobie po zmartwychwstaniu? Czy są jakieś biblijne nauki 
pokrywające się z naukami ŚJ w tej kwestii?



Tego Biblia nie precyzuje. Logicznym wydaje się że ciało Jezusa gdzieś jest i musi pozostać martwe na wieczność bo jego ciało jest ceną okupu za nasze uwolnienie od grzechu. Podobnie jak ciało Mojżesza który był jakby pierwowzorem Jezusa. Bóg ukrył ciało Mojżesza tak że nikt nie wie gdzie ono jest.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 30 sty 2016, 11:28

A gdzie w tych fragmentach jest o materializacji Jezusa?

Nasz ŚJ Jacek pewnie nie wie, że Towarzystwo ma wiele pomysłów co do materializacji i dematerializacji ciała Pana.
Oto przegląd tych różnych dziwacznych opinii:
Rozłożone na gazy lub zachowane do pokazywania w Królestwie

„Nikt nie wie czy rozłożyło się ono na gazy, lub też czy ciągle jeszcze jest gdzieś przechowane na wielką pamiątkę miłości Boskiej, posłuszeństwa Chrystusowego i naszego odkupienia” (Nadszedł Czas 1919 s. 140).

„Wobec tego nie byłoby dla nas niespodzianką, gdyby w Królestwie Chrystusowem Pan pokazał światu swoje ciało z krwi i kości, ukrzyżowane dla odkupienia wszystkich – nie podległe zepsuciu, lecz zachowane na wieczną pamiątkę nieograniczonej miłości i doskonałego posłuszeństwa. Jest co najmniej prawdopodobnem, że taką obietnicę mieli Jan (19:37) i Zach. (12:10)” (jw. s. 140-141).

Zachowane do pokazywania w Tysiącleciu

„Pismo Święte nie powiada, co stało się z tem ciałem, prócz tego, iż nie doznało skażenia lub zepsucie (...) Możemy tylko przypuszczać, że Pan zachował je w jakimś miejscu, ażeby w Tysiącleciu wystawić je całemu światu do oglądania” (Harfa Boża 1929, 1930 s. 174-175).

Rozpuszczone w proch

„Ponadto upodobał sobie usunąć ludzkie ciało Jezusa przez rozpuszczenie w proch...” (Strażnica 01.06 1938 s. 174; patrz też: Strażnica 15.11 1930 s. 347: „Co się tyczy istotnego ciała, w którem Jezus był ukrzyżowany, to Pismo Św. dowodzi, że Bóg (...) obrócił go w proch”; Strażnica 15.06 1930 s. 183: „Bóg rozpuścił ciało Jezusa na proch”).

Nie wiadomo co się z nim stało

„Stąd Jehowa Bóg postąpił z tym ciałem w swój własny sposób, podobnie jak postąpił z ciałem Mojżesza, który był wzorem na Chrystusa Jezusa; lecz nikt nie wie co i jak było uczynione – 5 Mojżesza 34:5, 6” („Prawda was wyswobodzi” 1946 s. 246).

Rozłożone na atomy

„Co się stało z doskonałym ciałem Jezusa po jego śmierci? (...) Pismo Święte odpowiada: Rozporządził nim Jehowa Bóg, rozkładając je na jego części składowe, czyli atomy” (Strażnica Nr 20, 1955 s. 15 [ang. 01.09 1953 s. 518]).

Cudownie rozłożone

„Wszechmocny Bóg cudownym sposobem rozłożył fizyczne ciało Jezusa Chrystusa...” (Życie wieczne w wolności synów Bożych 1970 s. 69-70).

Nie rozłożone

„Analogicznie postąpił z ciałem Jezusa, nie dopuszczając, aby się rozłożyło i stanowiło dla ludzi przeszkodę w okazaniu wiary” (Strażnica Nr 22, 1991 s. 31).

Materializowane i dematerializowane „ciało fizyczne”

„Po zmartwychwstaniu Jezus ukazywał się w różnych ciałach, będących wynikiem materializacji” („Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 s. 167).

„Jezus nie zmartwychwstał w tym samym ciele; on jedynie materializował sobie ciało i krew, aby mógł być widziany i aby uwierzono w niego” (jw. s. 281).

„Za każdym razem dematerializował przybrane ciało fizyczne i znikał...” („Sprawy, w których u Boga kłamstwo jest niemożliwe” 1967 s. 222).

„Jezus ukazywał się swym uczniom w różnych materialnych ciałach, podobnie jak w starożytności pokazywali się ludziom aniołowie. Tak samo jak oni mógł w dowolnej chwili materializować i dematerializować ludzkie ciało, by dostarczyć namacalnego dowodu, że został wskrzeszony” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 2, s. 1166).

Pochowane?


„Jakże bardzo pragnął Szatan zawładnąć zwłokami Mojżesza! Bóg jednak czuwał nad tą sprawą i pochował je w miejscu, którego nikt nie znał, aby nie stały się Jego wybranemu ludowi kamieniem obrazy, to znaczy aby lud ten nie popadł w pogański zwyczaj czczenia ciała zmarłego. (5 Mojż. 34:5, 6; Judy 9) Podobnie przedstawiała się sprawa z ludzkim organizmem Jezusa. Jehowa tak nim zadysponował, żeby nigdy nie dostał się do rąk kolekcjonerów relikwii” (Strażnica Nr 6, 1969 s. 12).

Unicestwione

„Logiczny stąd wniosek, że Bóg Jehowa unicestwił również złożony w ofierze organizm swego Syna” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 2 s. 22).

Usunięte

„Bóg przyjął ofiarę człowieczej natury Jezusa, a jego ciało usunął. W jaki sposób? Nie wiemy...” („Wieczyste zamierzenie” Boże odnosi teraz triumf dla dobra człowieka 1978 s. 166).

„Usunięcie fizycznego ciała Jezusa w czasie jego zmartwychwstania nie stanowiło dla Boga żadnego problemu” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 131).

„Fizyczne ciała pomazańców żyjących wtedy na ziemi nie zostaną zabrane do nieba (1 Kor 15:48, 49). Przypuszczalnie będą usunięte w taki sam sposób, jak ciało Jezusa” (Strażnica 15.07 2015 s. 19).

Zniknęło

„Ciało Jezusa zniknęło!” (Ucz się od Wielkiego Nauczyciela 2003 s. 204).

„Ale ciało Jezusa zniknęło! Kto je zabrał? (...) Jak myślisz, co się stało z ciałem Jezusa? Bóg spowodował, że zniknęło” (Mój zbiór opowieści biblijnych 2004 rozdz. 102; w edycji z roku 1981 mamy nieco inne słowa: „Ale ciała już tam nie ma!”. Mogłyby one sugerować, że ciało zmartwychwstało, dlatego prawdopodobnie je zmieniono).

Ukryte

„Po śmierci Mojżesza i Jezusa Bóg ukrył ich ciała” (Strażnica Nr 8, 2009 s. 26).



Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 30 sty 2016, 11:42

Sahcim napiał

To znaczy w proroctwie Izajasza 9:5, w którym to posiadające Odwieczną czyli Niestworzoną/Boską cechę Wcielone Słowo Boże, nazywane jest przez ProrokaOdwiecznym Ojcem…

:) zatem jednak Sahcim celuje w Izajasza 9:5. A tak się zaprzysięgałeś na wszystkie świętości świata że w cale nie celujesz w ten werset;)
Absolutnie...sahcim nie celuje w Iz 9:5 tylko wyjaśnia Jackowi logiczną zależność, że jeśli ŚJ uważają JHWH Odwiecznym Ojcem, to nie mogą twierdzić, że był taki moment w istnieniu JHWH gdy nie był w ojcowskiej relacji do II Osoby Boskiej…
Proponuję zmienić przekład Biblii z BT na np. również katolicki przekład Wujka
< Biblia Wujka >
9:6 Abowiem MALUCZKI NARODZIŁ się nam, i syn jest nam dany, i stało się panowanie na ramieniu jego: i nazową imię jego, przedziwny, radny. Bóg, mocny, ociec przyszłego wieku, książę pokoju.

Ps. kto mi takiego ładnego kiciusia podłożył:) bardzo mi się podoba:)


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 30 sty 2016, 12:21

Jacek. J pisze:Sahcim napiał

Proponuję zmienić przekład Biblii z BT na np. również katolicki przekład Wujka
< Biblia Wujka >
9:6 Abowiem MALUCZKI NARODZIŁ się nam, i syn jest nam dany, i stało się panowanie na ramieniu jego: i nazową imię jego, przedziwny, radny. Bóg, mocny, ociec przyszłego wieku, książę pokoju.
)

A co uważasz, że ks. Wujek, jako katolik przeczył odwieczności Syna?
Gdyby przeczył były zaliczany do Braci Polskich a nie do katolików.

To, że inaczej oddał jeden werset to nie oznacza, że wierzył tak jak Towarzystwo Strażnica i ty, które samo pisze w swej Biblii tak:

„Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju.” (Iz 9:6)

Tylko jeden przekład katolicki znasz? I to z XVI w., kiedy to rzekomo wg ŚJ był zakaz czytania Biblii i zakaz tłumaczenia na języki narodowe?


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 30 sty 2016, 14:34

Jacek. J pisze:Proponuję zmienić przekład Biblii z BT na np. również katolicki przekład Wujka
< Biblia Wujka >
9:6 Abowiem MALUCZKI NARODZIŁ się nam, i syn jest nam dany, i stało się panowanie na ramieniu jego: i nazową imię jego, przedziwny, radny. Bóg, mocny, ociec przyszłego wieku, książę pokoju.


Że też Jacek na przekład Biblii z łaciny się powołuje?
Nie wierzy oryginałowi ale katolickiemu księdzu i to jezuicie?
To jakiś przełom w rozmowach ze ŚJ.
Niech Jacek zacytuje oryginalny przypis ks. Wujka do tego tekstu.
Oraz komentarze z innych jego pism, w których polemizuje z Braćmi Polskimi.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości