Pytania do Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 12 gru 2015, 11:53

Witam!
Mam taki zwyczaj odwiedzać różne fora religijne by rozmawiać na tematy związane ze Świadkami Jehowy. Jestem Świadkiem Jehowy i czuję się zobowiązany wystąpić w obronie mojego wyznania ponieważ wiele na tym forum mówi się o nas źle, a nie jest to zgodne z prawdą. Myślę że wiara chrześcijańska -a chrześcijanami przecież jesteście- wręcz zobowiązuje was do wykazania się uczciwością chrześcijańską i umożliwienia tym których "obgadujecie" możliwość obrony.
Niektórzy z was są bardzo odważni w złych pomówieniach. Jestem ciekaw czy będziecie na tyle odważni by porozmawiać na publicznym forum ze ŚJ " twarzą w twarz". jeśli macie jakieś pytania które chcielibyście zadać ŚJ bez zobowiązań typu ponownie wizyty w waszych domach to serdecznie zapraszam. Przy czym zastrzegam sobie że nie chcę prowadzić dyskusji w formie walki kto ma rację na argumenty. Moim celem jest przybliżenie tego w co wierzą ŚJ i dlaczego. motywuje mnie do tego fakt że mówi się o ŚJ wiele nieprawdziwych rzeczy które tworzy się poprzez złośliwe plotki i oszczerstwa. Jeśli ktoś będzie się upierał mocno by dyskutować na jakiś temat to w ostateczności się zgodzę lecz nie chętnie. Kategorycznie nie podejmę żadnych tematów celem których jest szkalowanie, obgadywanie czy wyciąganie brudów innych religii czy wyznań. Mam nadzieje że w rozmowach okażecie prawdziwie chrześcijańską postawę i wykażecie się szacunkiem.
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Arvinger » 12 gru 2015, 12:41

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, pozwolę sobie zadać pierwsze pytania.

1. Dlaczego Wasza wersja Biblii tłumaczy 2 Piotra 1:1 jako "Szymon Piotr, niewolnik i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki prawości naszego Boga, a także Wybawcy, Jezusa Chrystusa dostąpili wiary równie cennej jak nasza."? To wyraźne rozróżnienie między Bogiem a Jezusem Chrystusem ignoruje zasadę Granville'a Sharp'a, według której jeśli mamy dwa rzeczowniki nie będące nazwami własnymi (tutaj "Bóg" i "wybawca") opisujące osobę (tutaj - Jezus Chrystus), a tylko przed pierwszym z nich jest przedimek (tak jak w 2 Pt 1:1), to oba rzeczowniki odnoszą się do tej samej osoby. Widać więc, że 2 Pt 1:1 wyraźne uczy, że Jezus jest Bogiem - poprawne tłumaczenie to "dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa".

2. Jak wytłumaczysz z punktu widzenia Waszej teologii Hbr 1:10-11? W Waszym tłumaczeniu kontekst wygląda następująco:
"Ponadto w odniesieniu do aniołów mówi [w kontekście - Bóg, Hbr 1:1, Hbr 1:5]: „I aniołów swoich czyni duchami, a swoich sług publicznych płomieniem ognia”. 8 Natomiast w odniesieniu do Syna: „Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem prostolinijności.9 Umiłowałeś prawość, a znienawidziłeś bezprawie. Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem radosnego uniesienia bardziej niż twoich towarzyszy”. 10 Oraz: „Tyś, Panie, na początku założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa. 11 One zginą, ty zaś będziesz wciąż trwał; i jak szata wierzchnia wszystkie się zestarzeją."
Widzimy więc, że Bóg w odniesieniu do Syna cytuje w Hbr 1:10-11 Psalm 102:25-26, a więc wersy opisujące Boga i przymioty, które może mieć tylko Bóg - oznacza to, że Jezus to Jehowa. Z tego co wiem, angielska wersja Nowego Świata (New World Translation) zastępuje zawsze słowo "Lord" słowem "Jehovah", ale nie czyni tego w Hbr 1:10 ("And: “At the beginning, O Lord, you laid the foundations of the earth, and the heavens are the works of your hands."). Gdyby tak się stało, byłoby oczywiste, że Bóg Ojciec identyfikuje swojego Syna jako Jehowę.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 12 gru 2015, 17:16

Jacek. J pisze:Witam!
Mam taki zwyczaj odwiedzać różne fora religijne by rozmawiać na tematy związane ze Świadkami Jehowy. Jestem Świadkiem Jehowy i czuję się zobowiązany wystąpić w obronie mojego wyznania ponieważ wiele na tym forum mówi się o nas źle, a nie jest to zgodne z prawdą.


No to zapraszam cię na dwa fora byłych ŚJ, na których też udzielają się aktualni ŚJ. :!:
Tam na Ciebie czekają:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php

http://watchtower-forum.pl/

A tu na podstawie waszej publikacji artykuł ze skanami z niej:

Co wiesz o Świadkach Jehowy?

http://piotrandryszczak.pl/co-wiesz-o-s ... ehowy.html


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 12 gru 2015, 18:17

1.Czy według was Protestanci są ze świata?
2.Jakie Zbory, Kościóły Ty czy ogolnie Swiadkowie uwazacie za chrzescijanskie.
3.Czy poza SJ jest mozliwe zbawienie
4.Czym wedlug Ciebie jest Nowo Narodzenie, czy jestes Nowo Narodzony... jeśli uwazasz że tak rozwin...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 12 gru 2015, 18:46

Samolub pisze:1.Czy według was Protestanci są ze świata?
2.Jakie Zbory, Kościóły Ty czy ogolnie Swiadkowie uwazacie za chrzescijanskie.
3.Czy poza SJ jest mozliwe zbawienie
4.Czym wedlug Ciebie jest Nowo Narodzenie, czy jestes Nowo Narodzony... jeśli uwazasz że tak rozwin...

Pięknie Samolubie.
Choć jesteś samowystarczalny, jako samolub, ale Cie też lubię za te pytanka. :-D
ŚJ lubią zadawać pytania.
Niech więc i odpowiadają....


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 12 gru 2015, 18:55

Samolub jest samowystarczalny co nie oznacza że tylko Samolub Siebie lubi ^_^
Narazie tylko te cztery pytanka, potem byc moze wiecej


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 12 gru 2015, 19:36

Efendi pisze:Samolub, strasznie przewidywalne pytania, nie jestem Swiadkiem a znam na nie odpowiedz :D


Nie wyrywaj się Miniuś ! ;P czekamy na przedstawcieli Ciała Kierowniczego i ich spojrzenie w tej kwestii.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 12 gru 2015, 19:46

Efendi pisze:Samolub, strasznie przewidywalne pytania, nie jestem Swiadkiem a znam na nie odpowiedz :D

Ja tez znam oficjalne, czasem dwie różne odpowiedzi (np. w kwestii zbawienia w organizacji).
Ale poczekam co nam miły ŚJ napisze. ;-)

Jak będzie uczciwy to napisze tak:
od tego roku do tego uczyliśmy w tej kwestii tak...
później w roku .... zmieniliśmy zdanie i uczyliśmy tak...
a teraz uczymy od roku ... tak:... ;)


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 12 gru 2015, 20:15

Samolub, nie popisałeś się :p

1. Tak. Należą do Babilonu Wielkiego, imperium religi fałszywej.

2. Tylko organizacja Świadków Jehowy jest odrodzonym zborem chrześcijańskim.

3. Tak - dla tych, którzy żyli zanim Jehowa zaczął mieć swoją organizację.

4. Nowo Narodzenie dotyczy jedynie pomazańców - grona 144 000 namaszczonych duchem chrześcijan. Jehowa zaczął powoływać do tego grona od 33 roku.

Że tak się pochwalę moją wiedzą. I to nie z Jotwuorga. Trzeci w Trójcy - Jehowa, Niewolnik i Jotwuorg... ;)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 12 gru 2015, 20:30

Jednak poczekam na odpowiedz Swiadka : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 12 gru 2015, 20:41

Efendi, uwierz, że tak jest. To co wiesz od cioci to wyuczona reklama - wybacz, że tak mówię... Tylko dzięki wskazówkom organizacji można przeżyć wielki ucisk i armagedon.

Organizacja to deska ratunku - cała reszta - cytuje - to gówno. Takie słowa usłyszałem, kiedy byłem prawie bratem... ;) Wiadomo, że na jw.orgu tego wprost nie napiszą - chyba ze w Strażnicy do studium... ;)


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 12 gru 2015, 20:44

W sprawie zbawienie poza organizacją to są dwojakie wypowiedzi.
Jedne dla ludzi do pozyskania i dla świata, a drugie dla ŚJ.
Oto przykłady:

Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie” (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).

Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni? Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze opowiedzieć się po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem „wielkiego ucisku” i ci również dostąpią zbawienia. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce. Widzi wszystko dokładnie, a sądzi miłosiernie. Do sądzenia upoważnił Jezusa, a nie nas (Mateusza 7:1-5; 24:21; 25:31)” (Świadkowie Jehowy — kim są? W co wierzą? 2001 s. 29-30; patrz też podobnie Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku 1989 s. 29).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 12 gru 2015, 20:47

Obserwatorek, Strażnica prawdę nam powie:

Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie.

Tylko tak :)

Wiem po prostu co mówią w prywatnych rozmowach...


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 12 gru 2015, 20:53

Efendi pisze:No to jest prawda. Ale tak jak mowie mozna byc zbawionym poza organizacja, ale marne szanse ;) Dlatego powinnismy znalezc schronienie w organizacji :D


Czasem są skrajniejsze wypowiedzi:

Poza moralnie czystą organizacją Bożą nie ma życia wiecznego” (Strażnica Nr 6, 1961 s. 10).

„Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia” (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 12 gru 2015, 20:57

To chyba jasno broni stanowisko świadków, które ja przedstawiłem ;)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości