Pytania do Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 19 sty 2016, 03:31

Jacek. J pisze:
sahcim pisze:
Jacek. J pisze:

a co ma Słowo do odwieczności Boga Jehowy?
A dlaczego nagle Jacek przestał tutułować tutaj Boga Ojcem czyli tak jak zawsze Go tytułuje...???
Poza tym mowa jest o odwieczności ojcostwa JHWH, a nie Jego odwieczności w ogóle...
Powtarzam zatem jeszcze raz:
gdyby Słowo - jako osoba - nie był zawsze u Boga, to Bóg nie byłby Odwiecznym Ojcem, bo niby w relacji do kogo...???

Acha...? i wyszło Szydło z worka! -dla wszelkiego wypadku Szydło napiszę z wielkiej litery bo to chyba będzie poprawne politycznie:)

czyżby Sahcim celował w Izajasza 9:5 TB?
Absolutnie...sahcim nie celuje w Iz 9:5 tylko wyjaśnia Jackowi logiczną zależność, że jeśli ŚJ uważają JHWH Odwiecznym Ojcem, to nie mogą twierdzić, że był taki moment w istnieniu JHWH gdy nie był w ojcowskiej relacji do II Osoby Boskiej...
Ostatnio zmieniony 19 sty 2016, 03:35 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 19 sty 2016, 03:34

sahcim pisze:
Jacek. J pisze:
sahcim pisze:A dlaczego nagle Jacek przestał tutułować tutaj Boga Ojcem czyli tak jak zawsze Go tytułuje...???
Poza tym mowa jest o odwieczności ojcostwa JHWH, a nie Jego odwieczności w ogóle...
Powtarzam zatem jeszcze raz:
gdyby Słowo - jako osoba - nie był zawsze u Boga, to Bóg nie byłby Odwiecznym Ojcem, bo niby w relacji do kogo...???

Acha...? i wyszło Szydło z worka! -dla wszelkiego wypadku Szydło napiszę z wielkiej litery bo to chyba będzie poprawne politycznie:)

czyżby Sahcim celował w Izajasza 9:5 TB?
Absolutnie...sahcim nie celuje w Iż 9:5 tylko wyjaśnia Jackowi logiczną zależność odnośnie nazywania JHWH Odwiecznym Ojcem...


a gdzie pisze o odwieczności Ojcostwa Bożego w Biblii?


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 19 sty 2016, 03:36

Jacek. J pisze:
sahcim pisze:
Jacek. J pisze:Acha...? i wyszło Szydło z worka! -dla wszelkiego wypadku Szydło napiszę z wielkiej litery bo to chyba będzie poprawne politycznie:)

czyżby Sahcim celował w Izajasza 9:5 TB?
Absolutnie...sahcim nie celuje w Iż 9:5 tylko wyjaśnia Jackowi logiczną zależność odnośnie nazywania JHWH Odwiecznym Ojcem...

a gdzie pisze o odwieczności Ojcostwa Bożego w Biblii?
Tam gdzie nazywa JHWH Odwiecznym Ojcem...
No to teraz pytanie do Jacka...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 19 sty 2016, 03:38

sahcim pisze:
Jacek. J pisze:
sahcim pisze:Absolutnie...sahcim nie celuje w Iż 9:5 tylko wyjaśnia Jackowi logiczną zależność odnośnie nazywania JHWH Odwiecznym Ojcem...

a gdzie pisze o odwieczności Ojcostwa Bożego w Biblii?
Tam gdzie nazywa JHWH Odwiecznym Ojcem...
No to teraz pytanie do Jacka...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???

arogancją jest odpowiadać pytaniem na pytanie


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 19 sty 2016, 03:44

Jacek. J pisze:
sahcim pisze:
Jacek. J pisze:a gdzie pisze o odwieczności Ojcostwa Bożego w Biblii?
Tam gdzie nazywa JHWH Odwiecznym Ojcem...
No to teraz pytanie do Jacka...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???

arogancją jest odpowiadać pytaniem na pytanie
Byłoby arogancją gdybym nie odpowiedział na twoje pytanie oraz gdyby to nie był wątek gdzie Jacek zadeklarował się odpowiadać na pytania do śJ...a zatem powtarzam pytanie: Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 19 sty 2016, 03:52

sahcim pisze:
Jacek. J pisze:
sahcim pisze: Tam gdzie nazywa JHWH Odwiecznym Ojcem...
No to teraz pytanie do Jacka...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???

arogancją jest odpowiadać pytaniem na pytanie
Byłoby arogancją gdyby to nie był wątek gdzie Jacek zadeklarował się odpowiadać na pytania do śJ...a zatem powtarzam pytanie: Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???


twoje diabelska sztuczka. łapanie za słówka? czułem tak że kręcisz jakiś pasztet. Kolego słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy nie do Ojcostwa Boga Jehowy. Inczej! bardziej zrozumiale dla Sahcima. Odwieczny Bóg Jehowa który dla wszystkich stworzeń jest Ojcem


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 19 sty 2016, 03:56

Jacek. J pisze:
sahcim pisze:
Jacek. J pisze:arogancją jest odpowiadać pytaniem na pytanie
Byłoby arogancją gdyby to nie był wątek gdzie Jacek zadeklarował się odpowiadać na pytania do śJ...a zatem powtarzam pytanie: Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???
twoje diabelska sztuczka. łapanie za słówka? czułem tak że kręcisz jakiś pasztet. Kolego słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy nie do Ojcostwa Boga Jehowy. Inczej! bardziej zrozumiale dla Sahcima. Odwieczny Bóg Jehowa który dla wszystkich stworzeń jest Ojcem
I kto tutaj jest ignorantem, który nie odpowiada na pytanie...??? Liczę Jacku, że jednak nie będziesz uciekał od odpowiedzi na to moje podkreślone wyżej proste pytanie i odpowiesz w końcu...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...??? :)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 19 sty 2016, 10:02

Dla ŚJ po części Jehowa nie był Miłością, bo jeśli Słowo kiedyś nie istniało, to wobec kogo miał ja okazywać?

Dla Towarzystwa Bóg to taki Spiderman, taki nadczłowiek, samowystarczalny.
A później dla swej zachcianki stwarzający Syna, jako swe narzędzie do pracy.
Tylko z czego Go stworzył?
Z mułu czy z żebra?
Czy Biblia mówi z czego stworzono Słowo?


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 19 sty 2016, 11:06

Obserwatorek pisze:Dla ŚJ po części Jehowa nie był Miłością, bo jeśli Słowo kiedyś nie istniało, to wobec kogo miał ja okazywać?
Jak widać kolega Jacek potrafi sięgnąć swoją myślą w jakąś całkiem pozabiblijną rzeczywistość nieosiągalną dla Jana Apostoła, w której Jacek widzi obraz innego Boga niż przedstawia nam św Jan we wstępie do swojej Ewangelii, tzn takiego u którego nie ma Słowa... :O


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 19 sty 2016, 11:56

sahcim pisze:
Obserwatorek pisze:Dla ŚJ po części Jehowa nie był Miłością, bo jeśli Słowo kiedyś nie istniało, to wobec kogo miał ja okazywać?
Jak widać kolega Jacek potrafi sięgnąć swoją myślą w jakąś całkiem pozabiblijną rzeczywistość nieosiągalną dla Jana Apostoła, w której Jacek widzi obraz innego Boga niż przedstawia nam św Jan we wstępie do swojej Ewangelii, tzn takiego u którego nie ma Słowa... :O

Bo ŚJ bardzo po ludzku tłumaczą rzeczywistości Boże.
Przykład:

„Więzy łączące Jehowę z Synem można przyrównać do stosunków między właścicielem i zarazem szefem jakiegoś warsztatu a jego potomkiem, pomagającym przy produkcji wyrobów zaprojektowanych przez ojca” („Oto wszystko nowe czynię” 1987 s. 12-13).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 19 sty 2016, 16:06

Trzeba pamiętać tez o tym, że ŚJ chcąc odróżnić Jezusa "Odwiecznego Ojca" od Boga Ojca, tego ostatniego nazywają Dziadkiem:

Jehowa jako pełen miłości »Dziadek« i Jego uniwersalna organizacja jako czuła »Babka« zawsze będą wspólnie okazywać miłość i dobroć swym wnukom, swym bogobojnym potomkom na ziemi” (Strażnica Nr 11, 1957 s. 22 [ang. 01.10 1956 s. 605]);

„W taki sposób niebiański Ojciec Jezusa Chrystusa stanie się niebiańskim Dziadkiem odnowionej ludzkiej rodziny” (In such a way the heavenly Father of Jesus Christ will become the heavenly Grandfather of the restored human family. – Worldwide Security Under the “Prince of Peace” 1986 s. 169);

„Słusznie więc nazywają Boga »Ojcem«, ponieważ przez »Ojca na wieki«, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Dziadkiem” (Therefore, they properly address God as “Father” because he will, in effect, be their Grandfather through the “Eternal Father,” Jesus Christ. – ang. Strażnica 01.08 1995 s. 13).
[polski odpowiednik nie zamieszcza słowa „Dziadek”: „Słusznie więc nazywają Boga »Ojcem«, ponieważ przez »Ojca na wieki«, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Wspaniałym Ojcem” (Strażnica Nr 15, 1995 s. 13)]

„Dla dzieci, które codziennie słyszą, jak rodzice mówią o Jehowie i modlą się do Niego, Bóg staje się realną Osobą. Pewien młodzieniec powiedział: »Kiedy zamykałem oczy i modliłem się do Jehowy, widziałem kogoś w rodzaju dziadka. Rodzice pomogli mi zrozumieć, że we wszystkim, co czynimy i mówimy, trzeba uwzględniać Jehowę«” (Strażnica Nr 23, 1996 s. 12).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jacek. J
Posty: 60
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:08
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Jacek. J » 21 sty 2016, 02:05

sahcim pisze:
Jacek. J pisze:
sahcim pisze:Byłoby arogancją gdyby to nie był wątek gdzie Jacek zadeklarował się odpowiadać na pytania do śJ...a zatem powtarzam pytanie: Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...???
twoje diabelska sztuczka. łapanie za słówka? czułem tak że kręcisz jakiś pasztet. Kolego słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy nie do Ojcostwa Boga Jehowy. Inczej! bardziej zrozumiale dla Sahcima. Odwieczny Bóg Jehowa który dla wszystkich stworzeń jest Ojcem
I kto tutaj jest ignorantem, który nie odpowiada na pytanie...??? Liczę Jacku, że jednak nie będziesz uciekał od odpowiedzi na to moje podkreślone wyżej proste pytanie i odpowiesz w końcu...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...??? :)


odpowiedziałem ci na to pytanie i to bardzo dokładnie. Naucz się czytać ze zrozumieniem. To że moja odpowiedź nie jest taka jakiej się spodziewałeś to już twój problem.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 21 sty 2016, 09:33

Dla ŚJ Bóg nie jest "Odwiecznym Ojcem".
Bóg ŚJ nie posiada wielu cech jak nauczają chrześcijanie.
Nie jest wszechwiedzący, nie jest wszechobecny, nie jest wszechmogący (choć jest niby wszechmocny).

Dla ŚJ Bóg to:

Elektrownia (łączony z elektrycznością i elektrownią od początku)

„Łatwiej będzie zrozumieć sytuację, gdy powiemy, iż z Bogiem jest tak, jak z elektrownią. Ma ona określoną lokalizację przy jakiejś ulicy miasta. Ale energia elektryczna dociera z niej do każdego zakątka miasta, dostarczając tam światła i mocy. Tak właśnie przedstawia się sprawa z Bogiem Jehową. Ma swoją siedzibę w najwyższych niebiosach, ale Jego czynna moc, duch święty, zapewnia oświecenie, a także Jego potęga daje o sobie znać wszędzie, w całym wszechświecie” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 8 s. 4).

„Elektrownia stoi w określonym miejscu w mieście lub gdzieś w pobliżu, ale wytwarzany przez nią prąd elektryczny jest rozprowadzany po całej okolicy. Podobnie ma się rzecz z Bogiem. Mieszka w niebiosach” (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1990 s. 37).

„Teokrata” (tytuł używany od 1938 r.)

„Służąc Wielkiemu Teokracie, Jehowie, powinniśmy pamiętać o różnicach między procedurą demokratyczną a teokratyczną” (Strażnica Nr 2, 2001 s. 13).
Patrz też np. ang. Strażnica 15.06 1938 s. 182, 187; Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 852; Strażnice: Nr 1, 1993 s. 22; Nr 2, 1994 s. 14-15, 20; Nr 14, 1996 s. 13 (w polskich Strażnicach stosowano początkowo określenie Teokryt, patrz np. Strażnica 15.08 1938 s. 246).

„Dyspozytor Czasu” (tytuł używany od 1943 r.)

„Jehowa jest dokładnym Dyspozytorem Czasu” (Przebudźcie się! Nr 9, 1998 s. 20).
Patrz też np. „Prawda was wyswobodzi” 1946 [ang. 1943] s. 224; Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 149; „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne” 1998 s. 287; Pilnie zważaj na proroctwa Daniela! 1999 s. 108, 181, 196; ‘Składajmy dokładne świadectwo o Królestwie Bożym’ 2009 s. 16.

„Dziadek” (tytuł używany od 1953 r.)

„słusznie zwracają się do Jehowy jako swego Ojca, ponieważ on poprzez Ojca wieczności, Chrystusa Jezusa, będzie ich »Dziadkiem«...” (Strażnica Nr 2, 1954 s. 9 [ang. 15.04 1953 s. 249]);

„Jehowa jako pełen miłości »Dziadek« i Jego uniwersalna organizacja jako czuła »Babka« zawsze będą wspólnie okazywać miłość i dobroć swym wnukom, swym bogobojnym potomkom na ziemi” (Strażnica Nr 11, 1957 s. 22 [ang. 01.10 1956 s. 605]);

„W taki sposób niebiański Ojciec Jezusa Chrystusa stanie się niebiańskim Dziadkiem odnowionej ludzkiej rodziny” (In such a way the heavenly Father of Jesus Christ will become the heavenly Grandfather of the restored human family. – Worldwide Security Under the “Prince of Peace” 1986 s. 169);

„Słusznie więc nazywają Boga »Ojcem«, ponieważ przez »Ojca na wieki«, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Dziadkiem” (Therefore, they properly address God as “Father” because he will, in effect, be their Grandfather through the “Eternal Father,” Jesus Christ. – ang. Strażnica 01.08 1995 s. 13).
[polski odpowiednik nie zamieszcza słowa „Dziadek”: „Słusznie więc nazywają Boga »Ojcem«, ponieważ przez »Ojca na wieki«, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Wspaniałym Ojcem” (Strażnica Nr 15, 1995 s. 13)]

„Dla dzieci, które codziennie słyszą, jak rodzice mówią o Jehowie i modlą się do Niego, Bóg staje się realną Osobą. Pewien młodzieniec powiedział: »Kiedy zamykałem oczy i modliłem się do Jehowy, widziałem kogoś w rodzaju dziadka. Rodzice pomogli mi zrozumieć, że we wszystkim, co czynimy i mówimy, trzeba uwzględniać Jehowę«” (Strażnica Nr 23, 1996 s. 12).

„Senior” (tytuł używany od 1989 r.)

„Bóg jest seniorem, a Jezus juniorem pod względem czasu istnienia, pozycji, potęgi i wiedzy” (Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 16).

„Prorok” (tytuł używany od 1950 r.)

„Wypełnienie się wszystkiego, co zostało przepowiedziane, ściśle w ustalonym czasie, jest jak gdyby położeniem potwierdzającej pieczęci na wizji i proroctwie, które dano Danielowi, i jest usprawiedliwieniem Jehowy Boga jako Proroka i Dyspozytora czasu” („To znaczy życie wieczne” 1958 [ang. 1950] rozdz. VIII, akapit 15; por. edycja polonijna 1961 s. 89 – „Jehowy Boga jako Proroka i Dzierżyciela Czasu”).

Oto inne określenia i tytuły nadawane Bogu przez Świadków Jehowy:

„wielki Organizator” („To znaczy życie wieczne” 1958 [ang. 1950] rozdz. XII, akapit 2; por. Strażnica Rok CVI [1985] Nr 18 s. 8);
„Ewangelizator” (Strażnica Rok CIV [1983] Nr 12 s. 6);
Grammarian [Gramatyk] (ang. Strażnica 15.11 1969 s. 683, 685);
akumulator” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 498; Strażnica Nr 14, 1994 s. 24; Przebudźcie się! Nr 1, 1999 s. 26).
„szef (...) warsztatu”: „Więzy łączące Jehowę z Synem można przyrównać do stosunków między właścicielem i zarazem szefem jakiegoś warsztatu a jego potomkiem, pomagającym przy produkcji wyrobów zaprojektowanych przez ojca” („Oto wszystko nowe czynię” 1987 s. 12-13).
„Prezydent”: „(...) noty nasze otrzymują osobiste poręczenie Wiceprezydenta banku Jehowy i potem idą jako prawne zobowiązania, ponieważ Jezus za takowe poręczył” (Strażnica 01.08 1920 s. 237 [ang. 15.07 1920 s. 220]).
„Protektor”: „Jehowa Bóg jest jedyny Protektor i Życiodawca” (Strażnica 01.09 1937 s. 261 [ang. 01.07 1937 s. 196]).
„Bojownik”: „Jehowa, wielki Bojownik, wygra walkę z bezbożnikami” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 14 s. 19).
„Dyktator”: Jehovah is supreme, the Most High, and absolute Dictator over his organization (ang. Strażnica 15.08 1932 s. 243).
„Rachmistrz”: „Przez tą metodę Jehowa, który jest akuratnym Rachmistrzem względem swoich zamiarów, obrazowo przepowiedział, że »czasy pogan«, albo »siedem czasów«, będą się przedłużać aż do jesieni r. 1914 po Chr.” („Prawda was wyswobodzi” 1946 [ang. 1943] s. 224; patrz też Strażnica 01.01 1923 s. 4).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: sahcim » 21 sty 2016, 12:28

Jacek. J pisze:
sahcim pisze:
Jacek. J pisze:twoje diabelska sztuczka. łapanie za słówka? czułem tak że kręcisz jakiś pasztet. Kolego słowo "Odwiecznym" w rozumieniu Jacka odnosi się do osoby Boga Jehowy nie do Ojcostwa Boga Jehowy. Inczej! bardziej zrozumiale dla Sahcima. Odwieczny Bóg Jehowa który dla wszystkich stworzeń jest Ojcem
I kto tutaj jest ignorantem, który nie odpowiada na pytanie...??? Liczę Jacku, że jednak nie będziesz uciekał od odpowiedzi na to moje podkreślone wyżej proste pytanie i odpowiesz w końcu...Czy wg Jacka JHWH jest Odwiecznym Ojcem czy nie...??? :)
odpowiedziałem ci na to pytanie i to bardzo dokładnie. Naucz się czytać ze zrozumieniem. To że moja odpowiedź nie jest taka jakiej się spodziewałeś to już twój problem.
Owszem Jacku...mam problem z tym, co uważasz za odpowiedź, bo skoro ty z jednej strony twierdzisz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do osoby(podkreślam jeszcze raz słowo osoby Boga Jehowy), a z drugiej zaprzeczasz, że słowo >>Odwieczny<< odnosi się do >>Ojcostwa<< tej samej Osoby(JHWH), to tym samym ujmujesz odwiecznej osobie Ojca Niebieskiego jeden z przymiotów Jego odwiecznej natury, tzn Ojcostwo wbrew temu, iż pochodząca [nabyta] od JHWH "Cecha"
Boska(Odwieczna) poprzez Słowo nazywa JHWH swoim Ojcem...
Dociera to do ciebie Jacku czy nie...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 21 sty 2016, 18:12

Jest takie zdanie w Strażnicy:

*** w70/15 s. 16 Czy twoja religia jest prawdziwa? ***
A więc po pierwsze: Czy twoja religia naucza doktryny o „Trójcy”, według której i Bóg Wszechmocny, i Jezus Chrystus, i duch święty stanowią jednego Boga w trzech osobach? Czy twierdzi, że Syn, Jezus Chrystus, jest równy w mocy i chwale oraz tak samo odwieczny jak Ojciec, Jehowa Bóg?


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości