Imiona diabla

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 12:25

Imiona diabła

- Baal
Moloh
Gaja
Matka Ziemia
Izyda
Set
Wenus
Yemoja
Kybele
Matka Boska
Krolowa Niebios
Aszera
Asztarot
Armati
Hera
Diana Efeska i litanie do "Matki Boskiej"
Rea
Kali
Babilon
Ceres

Zachecam do dyskusji ...


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 13:15

PawełSz pisze:Zachecam do dyskusji ...


No ale o czym Pawle chcesz dokładnie dyskutować? Chrześcijaństwo, tak jak inne religie monoteistyczne, jest oparte o walkę "dobrego boga" i "złego szatana", gdzie w gruncie rzeczy, wg biblii ta walka już została zakończona, dobro wygrało, zło przegrało, fajerwerki, napisy końcowe, the end. W pewnym sensie chrześcijaństwo jest "zawieszone" pomiędzy tymi personifikacjami cech, które uznane zostały za pozytywne (bóg) i negatywne (szatan). Wszelakiej maści "diabły" wywodzą się z wczesnych wierzeń semickich, ale także "diabłami" i "demonami" żydzi (a później chrześcijanie, czy muzułmanie) określali bóstwa innych religii, obficie czerpiąc z wierzeń innych ludów. W pewnym momencie, podczas reformacji, wszelakiej maści heretycy mieli także przyklejoną łatkę "czcicieli diabła", diabeł stał się więc orężem do zwalczania przeciwników politycznych i religijnych. Imion "diabelskich" znajdziesz więc tysiące. Żebyś daleko nie szukał: Już w ew. Marka czytamy: "(...)5 I zapytał go: "Jak ci na imię?" Odpowiedział Mu: "Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu". 10(...)"
A jak Cię interesują inne pozycje traktujące o temacie to pisz :)
Pomogłem? :)


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 13:21

darktofik pisze:
PawełSz pisze:Zachecam do dyskusji ...


No ale o czym Pawle chcesz dokładnie dyskutować? Chrześcijaństwo, tak jak inne religie monoteistyczne, jest oparte o walkę "dobrego boga" i "złego szatana", gdzie w gruncie rzeczy, wg biblii ta walka już została zakończona, dobro wygrało, zło przegrało, fajerwerki, napisy końcowe, the end. W pewnym sensie chrześcijaństwo jest "zawieszone" pomiędzy tymi personifikacjami cech, które uznane zostały za pozytywne (bóg) i negatywne (szatan). Wszelakiej maści "diabły" wywodzą się z wczesnych wierzeń semickich, ale także "diabłami" i "demonami" żydzi (a później chrześcijanie, czy muzułmanie) określali bóstwa innych religii, obficie czerpiąc z wierzeń innych ludów. W pewnym momencie, podczas reformacji, wszelakiej maści heretycy mieli także przyklejoną łatkę "czcicieli diabła", diabeł stał się więc orężem do zwalczania przeciwników politycznych i religijnych. Imion "diabelskich" znajdziesz więc tysiące. Żebyś daleko nie szukał: Już w ew. Marka czytamy: "(...)5 I zapytał go: "Jak ci na imię?" Odpowiedział Mu: "Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu". 10(...)"
A jak Cię interesują inne pozycje traktujące o temacie to pisz :)
Pomogłem? :)


Szatan istnienie nie znaczy to , że jest osobnym Bogiem jak w chrześcijaństwie . Bardzo często jest tak , że wielu ludzi zwala winę na Szatana i twierdzi , że grzech który popełnili pochodzi od niego - ludzkie grzechy pochodzą z ich wnętrza ( ludzie sami siebie kuszą) . Szatan zaś jest tym który Męczy ludzi , jest twórcą chorób i naszym wrogiem. Jak więc ateiści wytłumaczą istnienie tylu chorób i skąd one pochodzą??

"Darkofik"u a na co ci taki mroczny anioł jako Avatar ?? Przepraszam bardzo , Bóg jest źródłem dobra , Szatan zaś źródłem zła . Co niektórzy mogą tutaj na tym forum pomyśleć , że czcisz diabła ;)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 13:29

Nie wiem, czy satanista może się wypowiadać w imieniu ateistów :P
No ale...
Zważ, że popełniasz błąd logiczny na samym początku: zakładasz, że ateiści mają podejście teistyczne, tzn zakładają taką samą genezę chorób. A naprawdę, to ateista nie wierzy w boga, szatana i patrzy wyłącznie pod kątem racjonalnym, wykluczając istnienie czegoś, czego nie zbadało szkiełko i oko. Dlaczego więc szukasz wytłumaczenia przy błędnym założeniu, że wierzą w szatana, a co za tym idzie w to, że "stworzył" choroby? To nonsens.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 13:44

darktofik pisze:Nie wiem, czy satanista może się wypowiadać w imieniu ateistów :P
No ale...
Zważ, że popełniasz błąd logiczny na samym początku: zakładasz, że ateiści mają podejście teistyczne, tzn zakładają taką samą genezę chorób. A naprawdę, to ateista nie wierzy w boga, szatana i patrzy wyłącznie pod kątem racjonalnym, wykluczając istnienie czegoś, czego nie zbadało szkiełko i oko. Dlaczego więc szukasz wytłumaczenia przy błędnym założeniu, że wierzą w szatana, a co za tym idzie w to, że "stworzył" choroby? To nonsens.


Nie zakładam , że ateiści wierzą w szatana - ateiści nie wierzą w Boga czy Bogów . Mówie o forumowiczach w ogóle , wielu katolików z ciemnogrodu widząc czarnego anioła na twoich profilu pomyśli , że czcisz jakiego złego ducha , nie lepiej zmienić obrazek ?


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 13:57

PawełSz pisze: Nie zakładam , że ateiści wierzą w szatana - ateiści nie wierzą w Boga czy Bogów . Mówie o forumowiczach w ogóle


No to dlaczego zakładasz wspólną (dla wierzących w to, co napisałeś i dla ateistów) genezę chorób? Choroby masz bakteryjne, wirusowe, genetyczne, etc. Wiele chorób, np pasożyty to początek innego życia w organizmie nosiciela :)

PawełSz pisze: wielu katolików z ciemnogrodu widząc czarnego anioła na twoich profilu pomyśli , że czcisz jakiego złego ducha , nie lepiej zmienić obrazek ?


Ja z tym problemów nie mam, a jak ktoś ma... ;) to już jego sprawa i jego zmartwienie ;D

PS
Tak na marginesie- postać na moim Avatarze jest chyba raczej biała, niż czarna. Albo mam problemy z wyświetlaniem kolorów... :puppyeyes:


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 14:12

A skad sie biera wirusy np. Ebola?? czy tylko z brudu ??


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 14:31

Szatan tworca chorob -
Hioba 2:4-7
Wyjscia 4:11
2 Krolewska 13:14

Szatan jest iteligentnym stworzeniem nie ma wcale rogow i ogona !


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 14:33

Nie mam tak dogłębnej wiedzy medycznej, by samodzielnie odpowiedzieć Ci na to pytanie, więc się będę posiłkował cudzymi badaniami:

Istnieją trzy główne hipotezy dotyczące początków wirusów:

Progressive lub ucieczki, hipoteza stwierdza, że wirusy powstał z elementów genetycznych, które uzyskał zdolność do poruszania się między komórkami;
Hipoteza regresywnej lub obniżki, twierdzi, że wirusy są resztki organizmów komórkowych;
Wirus pierwsza hipoteza stwierdza, że wirusy coevolved swoich obecnych gospodarzy komórkowej.

Progresywne hipotezy

Według tej hipotezy wirusy powstały poprzez stopniowe proces. Komórkowego ruchome części materiału genetycznego, zdolne do przenoszenia w genomie, zyskał możliwość wyjazdu jednej z komórek i wpisz inną.
Hipoteza regresywnej

Niektóre wirusologów czują, że wirusy mogą powstało przez regresywnej lub redukcyjne, przebieg. Niektóre bakterie, które są zobowiązuje wewnątrzkomórkowych pasożytów, takich jak Chlamydia i Rickettsia gatunków, ewoluowały od żyjącego przodków. Wirusy w ten sposób może ewoluowały z bardziej złożonych, ewentualnie wolno żyjących organizmów, które utraconych informacji genetycznej z biegiem czasu stał się te pasożytnicze w ich replikacja. Wirusy wirusy DNA dużych nucleocytoplasmic (NCLDVs) przedstawiają tę hipotezę.
Wirus pierwsze hipotezy

Hipoteza ta sugeruje, że wirusy istniał przed komórek. Koonin i Martin (2005) hipotezę, że wirusy istniał w pre-cellular świecie samoreplikujących jednostek.
Które hipotezę wybrać?

Żadna hipoteza może być prawidłowe. Do tej pory istnieje nie jasne wytłumaczenie origin(s) wirusów. I tak wirusy mogło wyniknąć z mobilnych elementów genetycznych, które uzyskał zdolność do poruszania się pomiędzy komórkami lub mogą mieć potomkami wcześniej wolno żyjących organizmów, które dostosowane strategię replikacji pasożytnicze lub mogą mieć istniały przed i doprowadziły do ewolucji życia komórkowej.


Za: http://www.news-medical.net/health/Viru ... sh%29.aspx

Od siebie dodam, że obecnie wiele wirusów wytworzono (lub też odtworzono) w laboratoriach w sposób sztuczny, jako broń.

PawełSz pisze:Szatan tworca chorob -
Hioba 2:4-7
Wyjscia 4:11
2 Krolewska 13:14


To tłumaczenie religijne, nie naukowe.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 14:37

Znam te hipotezy dosc dobrze ( wirus to niby zmutowany pasożyt ) ale to tylko ludzkie gdybanie jak ewolucja czlowieka


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 14:46

Biblia a nauka

1. Izajasza 40:22 pisze ze ziemia jest okragla - " 22 Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, 
której mieszkańcy są jak szarańcza, 
On rozciągnął niebiosa jak tkaninę 
i rozpiął je jak namiot mieszkalny. "

2. Hioba 38:35 o swiele " 35 Czy poślesz pioruny i pójdą 
ze słowem: "Jesteśmy do usług"? 

Hioba 38:19" 19 Gdzie jest droga do spoczynku światła? 
A gdzie mieszkają mroki, "

3. Gwiazdy emituja dzwieki - Hioba 38:7 "


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 14:52

PawełSz pisze:Znam te hipotezy dosc dobrze ( wirus to niby zmutowany pasożyt ) ale to tylko ludzkie gdybanie jak ewolucja czlowieka


Hipotezy mają to do siebie, że nie są w 100% udowodnione. W wypadku hipotez ważne jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Dlatego też publikując teorie, publikuje się także wyniki badań, które skłaniają do takich, a nie innych wniosków. Opieranie się na zapiskach przyjmowanych "na wiarę", bez podparcia jakimikolwiek dowodami/ badaniami, jest nienaukowe. To czysty przykład mieszania wiary z nauką, co dla mnie jest oczywistą głupotą, bo te płaszczyzny nigdy się nie stykają, co najwyżej nauka (i jej odkrycia) zawężają pole działania religii.

W Twoich cytatach niestety nie widzę nic bardziej naukowego, jak dowody na to, iż piszący mieli oczy i z nich korzystali :) No bez przesady, Pawle, nauka to trochę więcej :)


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 15:20

Diabeł to "JA" im więcej "JA" tym więcej bólu, im więcej "My"... Im nas więcej tym przyjemniej :D
Toteż Bóg musi być "My" 3-ema Osobami. Bo kocha bez względu na osobę.

Bo kto jest władcą tego świata? "Ja"! "Moje" zdanie, "moje" potrzeby, "moje" życie, "moja" rodzina, "moja" racja, "mój" światopogląd, "moje" pieniądze, "moja" interpretacja słów innych ludzi itd... A spróbuj powiedzieć że "Ja" nie mam racji, albo spróbuj "mnie" obrazić, ewentualnie coś "mi" zabrać.

A oto światowy instruktaż o diable i grzechu w "mojej" opinii dość trafny, 10 min, 1,5 wystarczy.
Ups...
https://www.youtube.com/watch?v=wn90gdjfzRQ


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 15:29

Wiecej nauki i Biblii

10. Science expresses the universe in five terms: time, space, matter, power, and motion. Genesis 1:1,2 revealed such truths to the Hebrews in 1450 B.C.: "In the beginning [time] God created [power] the heaven [space] and the earth [matter] . . . And the Spirit of God moved [motion] upon the face of the waters." The first thing God tells man is that He controls of all aspects of the universe.
11. The great biological truth concerning the importance of blood in our body’s mechanism has been fully comprehended only in recent years. Up until 120 years ago, sick people were "bled," and many died because of the practice. If you lose your blood, you lose your life. Yet Leviticus 17:11, written 3,000 years ago, declared that blood is the source of life: "For the life of the flesh is in the blood."
12. All things were made by Him (see John 1:3), including dinosaurs. Why then did the dinosaur disappear? The answer may be in Job 40:15–24. In this passage, God speaks about a great creature called "behemoth." Some commentators think this was a hippopotamus. However, the hippo’s tail isn’t like a large tree, but a small twig. Following are the characteristics of this huge animal: It was the largest of all the creatures God made; was plant-eating (herbivorous); had its strength in its hips and a tail like a large tree. It had very strong bones, lived among the trees, drank massive amounts of water, and was not disturbed by a raging river. He appears impervious to attack because his nose could pierce through snares, but Scripture says, "He that made him can make his sword to approach unto him." In other words, God caused this, the largest of all the creatures He had made, to become extinct.
13. Encyclopedia Britannica documents that in 1845, a young doctor in Vienna named Dr. Ignaz Semmelweis was horrified at the terrible death rate of women who gave birth in hospitals. As many as 30 percent died after giving birth. Semmelweis noted that doctors would examine the bodies of patients who died, then, without washing their hands, go straight to the next ward and examine expectant mothers. This was their normal practice, because the presence of microscopic diseases was unknown. Semmelweis insisted that doctors wash their hands before examinations, and the death rate immediately dropped to 2 percent. Look at the specific instructions God gave His people for when they encounter disease: "And when he that has an issue is cleansed of his issue; then he shall number to himself even days for his cleansing, and wash his clothes, and bathe his flesh in running water, and shall be clean" (Leviticus 15:13). Until recent years, doctors washed their hands in a bowl of water, leaving invisible germs on their hands. However, the Bible says specifically to wash hands under "running water."
14. Luke 17:34–36 says the Second Coming of Jesus Christ will occur while some are asleep at night and others are working at daytime activities in the field. This is a clear indication of a revolving earth, with day and night at the same time.
15. "During the devastating Black Death of the fourteenth century, patients who were sick or dead were kept in the same rooms as the rest of the family. People often wondered why the disease was affecting so many people at one time. They attributed these epidemics to ‘bad air’ or ‘evil spirits.’ However, careful attention to the medical commands of God as revealed in Leviticus would have saved untold millions of lives. Arturo Castiglione wrote about the overwhelming importance of this biblical medical law: ‘The laws against leprosyin Leviticus 13 may be regarded as the first model of sanitary legislation’ (A History of Medicine)." Grant R. Jeffery, The Signature of God With all these truths revealed in Scripture,how could a thinking person deny that the Bible is supernatural in origin? There is no other book in any of the world’s religions (Vedas, Bhagavad-Gita, Koran, Book of Mormon, etc.) that contains scientific truth. In fact, they contain statements that are clearly unscientific. Hank Hanegraaff said, "Faith in Christ is not some blind leap into a dark chasm, but a faith based on established evidence." (11:3 continued)

z - https://www.livingwaters.com/witnessing ... ible.shtml


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Imiona diabla

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 15:34

A skad prorok Bibli wiedzial ze "ziemia jest zawieszona na niczym " Hioba 26:7 czyz zwykly czlowiek byl wszystkowidzacy czy tak naprawde objawil mu to Bog ??
Wg gadaniny ateistow wirusy tworza sie same ot to takie sredniowieczne samorodztwo ;)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości