Diabeł

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Diabeł

Postautor: hmhmm » 19 gru 2015, 23:25

Co sądzicie o takim postrzeganiu diabła? Filmik trwa około 2-óch minut.

https://www.youtube.com/watch?v=k25xkzbZY30


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: sahcim » 20 gru 2015, 00:01

hmhmm pisze:Co sądzicie o takim postrzeganiu diabła? Filmik trwa około 2-óch minut.

https://www.youtube.com/watch?v=k25xkzbZY30
A co tu dużo sądzić...Największym sukcesem szatana w naszych czasach jest wmówienie ludziom, że nie istnieje jako osobowe źródło zła...A św. Piotr porównuje szatana do groźnego lwa, czyhającego na nasze życie. Apostoł ostrzega nas przed nim słowami:
„Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając kogo pożreć”.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 20 gru 2015, 00:10

Ego może pomagać tylko szatanowi, szatan to jest tylko jedna istota... więc jak możesz mówić że szatan i diabeł to ego? skoro takich istot upadłych jest wiele, wtedy nie ma to sensu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 00:39

Samolub pisze:Ego może pomagać tylko szatanowi, szatan to jest tylko jedna istota... więc jak możesz mówić że szatan i diabeł to ego? skoro takich istot upadłych jest wiele, wtedy nie ma to sensu
Nie powiedziałem, że szatan i diabeł to ego. Wkleiłem filmik i zapytałem o waszą opinię. Uważam, że "Ja/ego" jest czymś złym. Cudze ego łatwo odnaleźć, jeśli chcesz wiedzieć za kogo ktoś się uważa (jego wyobrażenie o sobie ego), to wystarczy że pomyślisz o sobie w danej relacji. To jest ego tej osoby.

Pokażę Ci:
Uważasz/czujesz, że jesteś pomocny, że ratujesz mnie przed błędem, "gasisz" ogień, zanim rozpęta się pożar.
Ja z kolei w Twojej opinii jestem naiwny, zaślepiony, dziecinny i trzeba mi wytłumaczyć/pokazać mój błąd.

Zgadza się? Zachęcam do spróbowania:)

PS
Lubię jak ostro wali w czerep :D


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 00:41

Lubię też narzucać innym swoje zdanie i udowadniać, że mam rację. Tak! Tak to lubię, że nie mogę się powstrzymać. Ponieważ sam tego nie mogę, to jest się powstrzymać liczę, że mnie z tego wyleczycie. Z powstrzymywania się i narzucania innym swojego zdania. Tak!


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 20 gru 2015, 01:53

Nie zgadza się ; D
Wiesz ja nie próbuje bo nieraz to nawet rzeczy o których nie mogę wiedzieć ; D to taka popisóweczka
Naprawdę to tak nie działa, a dlaczego myslisz że tak działac może? Bo nie możesz tego zweryfikować ; P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 01:59

Samolub pisze:Nie zgadza się ; D
Wiesz ja nie próbuje bo nieraz to nawet rzeczy o których nie mogę wiedzieć ; D to taka popisóweczka
Naprawdę to tak nie działa, a dlaczego myslisz że tak działac może? Bo nie możesz tego zweryfikować ; P

Mogę zweryfikować :D Jeśli powiesz prawdę, to a ja Ci nie uwierzę, to zobaczę siebie. Jeśli uwierzę, to Ciebie. I tak dalej...

A rzeczy, o których możesz nie wiedzieć, to nie to. Ego zawsze kłamie. Rzeczy, o których możesz nie wiedzieć, to trochę inaczej...

Jak z setnikiem czy jak z tą co się rozdarła:
" "Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś":D hahahaha :D O! Na przykład: W jakim temacie się ktoś udziela (czego mu/jej brakuje) albo te, no... Skojarzenia, takie wiesz, nieładne. Nie nadające się do oficjalnej publikacji na forum.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 02:09

Poczytaj na przykład stopkę vanity, od razu zobaczysz o co kaman :D hahaha :D
Jak w Biblii:
"Rzekł Bóg: «Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?"


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 20 gru 2015, 02:18

Powiedziałem prawdę, całkowicie innaczej to odbieram, gdybym o tym wcześniej mówił pewnie sugerowałbyś się tą oceną. Działasz podręcznikowo, tak jakbym zagrał na flecie a Ty tańczysz do muzyki ; P

Kumam o co Kaman


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 02:23

Samolub pisze:Powiedziałem prawdę, całkowicie innaczej to odbieram, gdybym o tym wcześniej mówił pewnie sugerowałbyś się tą oceną. Działasz podręcznikowo, tak jakbym zagrał na flecie a Ty tańczysz do muzyki ; P

Kumam o co Kaman

Od Brithey się nauczyłem
https://www.youtube.com/watch?v=Mzybwwf2HoQ
i od Józefa co się zgadał z faraonem. hahahaha :D
Nie wiem, co oni razem robili, ale faraon stał się jak kukła :/


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 02:28

Po tym się strasznie ludziom psuje charakter. Można ich tak powoli i niezauważenie zabić hahahahahahaha :D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 20 gru 2015, 02:35

Nie wiem co robili, nie wiem kto, jak po co i do czego mi to? ; P
Hmmm żyjesz na dwóch płaszczyznach :lol-above:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 02:39

To prawda. Jestem taki trochę zniewieściały, niestety :(


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 20 gru 2015, 02:44

Czemu?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: hmhmm » 20 gru 2015, 02:47

Bo ojciec mnie ignorował, nie miałem przykładu, musiałem naśladować matkę :(
https://www.youtube.com/watch?v=PXKcS3BtgIw



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości