Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 15 sty 2016, 16:20

Jaaqob pisze:Tak. Nie mów "na zdrowie".
I jak nie chcesz się bardzo wyróżniać to załóż choć koszulę.


Nie mówię na zdrowie bo to nie jest normalne =D
Nie rozumiem tego typu zwrotów, tak jak niektorych prawideł. Może już jestem Świadkiem i tylko jeszcze o tym nie wiem :lmao:

Nie będę żadnych koszul zakładał... ;P to tak jakbym uległ ich nauczaniu. Chodzę schludnie i przyjemnie, więc nie będzie problemu

Aha, czy oni mają spotkania w Soboty czy Niedziele? Wiem, że mogę spojrzeć w internet ale wyciągam Was na gadke =D

Czy mam się na coś przygotować, proszę mnie nie ostrzegać tak żebym dopasowal się do SJ czy nie wyglądał na zainteresowanego, albo ich obyczaju przestrzegał czy slangu :lmao:

Proszę o ciekawe rady, ewentualnie o szczypte humoru =P

Efendi pisze:Samolub, tylko uważaj bo juz mozesz potem nie zaznac spokoju


Okey, nie podawać adresu i numeru telefonów. Czy jak pojawiaja się ludzie oni notują to sobie już na tym etapie np. Było 3 osoby spoza Kryśka, Zyśka, Zbychu. Tu exSwiadkowie mogą informacje z pierwszej ręki dać.

Takie instytucje działają poprzez totalną kontrolę, niepisane granice czy atmosfere. Będąc tam jako Protestant będę jedyną wolną osobą która może na początku więcej niż inni, prawda?

Nie chcę obrażać czy krytykować, chcę się wkamuflować, a może zasiać
No ale jeśli mnie zapytają podejmią temat nie chce kłamać czy kiwać głową.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 15 sty 2016, 17:55

Zebrania się dwa razy w tygodniu.
W ciągu roboczego tygodnia (dzień zależy od zboru) jest krótkie studium Książki (teraz omawiają książkę "Naśladujmy ich wiarę!"), nauka głoszenia (prowadzenia rozmów) oraz studium Biblii. Plan takiego zebrania można zobaczyć tutaj: https://www.jw.org/pl/publikacje/progra ... ow-jehowy/.

Natomiast w niedzielę jest zebranie ze studium Strażnicy. Na początku jest krótki wykład biblijny (np. śmierć, zmartwychwstanie, ofiara...), trwa pół godzinki. Potem pieśń i omówienie artykułu ze Strażnicy. Jeden z braci czyta go, prowadzący zadaje pytania, świadkowie się zgłaszają. Pod koniec szlag trafia.

Nie wiem które jest bardziej przystępne. Zawsze można sobie wziąć tablet i w tych krytycznych momentach coś na nim robić (udając że ma się Biblię i czasopismo ściągnięte).

"Na zdrowie" się nie odpowiada, ponieważ nie wypada. Taka kultura.
Natomiast świadkowie J. nie robią tego, bo "to pogańskie" :P

Koszula wg mnie jest ok. Byleby nie garnitur i krawat nie. Ale schludna koszula jakoś tak wyraża szacunek dla tych ludzi.

Przygotuj się na tysiące pytań. Gdzie mieszkasz? Uczysz się? Jak się dowiedziałeś?... i tak dalej. Mnie pytali o wakacje, zachwycali się wiedzą biblijną itd... było miło. Generalnie fajnie się robi, jak wszyscy Cię witają. Fakt, przed wejściem zwykle są bracia podający ręce, ale gdy wejdziesz na Salę, robi to każdy.

Śpiewnik dostaniesz, zaproponują Biblię.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 15 sty 2016, 18:22

Jaaqob pisze:Zebrania się dwa razy w tygodniu.
Przygotuj się na tysiące pytań. Gdzie mieszkasz? Uczysz się? Jak się dowiedziałeś?... i tak dalej. Mnie pytali o wakacje, zachwycali się wiedzą biblijną itd... było miło. Generalnie fajnie się robi, jak wszyscy Cię witają. Fakt, przed wejściem zwykle są bracia podający ręce, ale gdy wejdziesz na Salę, robi to każdy.

Chyba, że będziesz przez kogoś wprowadzony to nie będą Cię tak osaczać. Ja tak byłem.
Śpiewnik mi wpychały kobiety. :-)
W drzwiach witał mnie nadzorca, ale wtedy to byłem na studium domowych w grupach, a to zlikwidowali już kilka lat temu.
Wtedy było jedno zebranie całego zboru w niedziele a studiowanie książki w grupach domowych po kilkanaście osób.
To była sielska atmosfera czasem kończąca się ciastem gospodyni domu. :-D


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 15 sty 2016, 18:40

Teraz to nie wolno się spotykać żeby poczytać Biblię razem czy nawet strażnicę. Czuli pasterze zatroszczyli się o owieczki... żeby czasem "nie wychodziły poza to co jest napisane"... :D


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 15 sty 2016, 19:07

Jaaqob pisze:Teraz to nie wolno się spotykać żeby poczytać Biblię razem czy nawet strażnicę. Czuli pasterze zatroszczyli się o owieczki... żeby czasem "nie wychodziły poza to co jest napisane"... :D


Oto stopnie zakazów:

2007
„Czy »niewolnik wierny i roztropny« popiera tworzenie niezależnych grup Świadków Jehowy spotykających się w celu zgłębiania zagadnień biblijnych lub toczenia dyskusji na takie tematy? (Mat. 24:45, 47). Nie, klasa »niewolnika« nie zachęca do tego typu działań” (Nasza Służba Królestwa Nr 9, 2007 s. 7).

2009
Zniesiono spotkania grupowe w domach (studium książki zwane od roku 2009 „studium Biblii”), co skorowidz określił jako: zborowe studium Biblii dołączone do szkoły teokratycznej i zebrania służby: yb09 4; km 10/08 1, 7 (Watchtower Library 2014, dział Daty).

2013
Zabroniono przeprowadzania „grupowego przygotowywania się do studium Strażnicy” (List Do wszystkich gron starszych w Polsce z 18.06 2013 r.).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 15 sty 2016, 19:54

Obyczaje ich mnie nie interesują, w tym momencie gdyz sam przecież zobaczę.
Prosiłem o rady, a nie opis tego co się może dziać. No nie pomagacie :ermm:

Może innaczej, na początek pytań kilka

1. Warto zabrać Biblię ? Czy są uczuleni na Warszawską. Pytam retorycznie bo i tak wezmę swoją... przekład ŚJ widziałem i jest wypaczony. Czy argumentowanie ewentualne i podpieranie się tzw "brytyjką" traktują normalnie na równi z własnym przekładem?

2. Organizacyjnie mniemam mają szatnie etc?
Bo wtedy pod kurtką wypadaloby mieć bluzę a nie w T-shirt

3. Czyli podczas zebrania zajmowanie się czymkolwiek oprócz, jest nie na miejscu dla ludzi spoza Organizacjii ? Interesują mnie standardy, etapy nauczania, postępowania, stopnie wtajemniczenia, niepisane bariery, język ciała etc. chcę dokładnie przeswietlic Organizację, a może wyłape osoby zastraszone, zindoktrynowane etc

4. Jak długo można być zainteresowanym/wolnym słuchaczem czy innowiercą do czasu zmiany polityki i nastawienia "Towarzyszy" wasze relacje i doswiadczenia

Podsumowanie
Niektóre partie polityczne, zamkniete korporacje można uznać również za sekty i przyrównać do Świadkow. Dziwi mnie podział na "swiatowych" oraz własnych skoro działanie Organizacjii przypomina typowe mechanizmy kontroli, oraz modele psychomanipulacjii np model Hassana Bite.


Obserwatorek pisze:
Jaaqob pisze:Teraz to nie wolno się spotykać żeby poczytać Biblię razem czy nawet strażnicę. Czuli pasterze zatroszczyli się o owieczki... żeby czasem "nie wychodziły poza to co jest napisane"... :D


Oto stopnie zakazów:

2007
„Czy »niewolnik wierny i roztropny« popiera tworzenie niezależnych grup Świadków Jehowy spotykających się w celu zgłębiania zagadnień biblijnych lub toczenia dyskusji na takie tematy? (Mat. 24:45, 47). Nie, klasa »niewolnika« nie zachęca do tego typu działań” (Nasza Służba Królestwa Nr 9, 2007 s. 7).

2009
Zniesiono spotkania grupowe w domach (studium książki zwane od roku 2009 „studium Biblii”), co skorowidz określił jako: zborowe studium Biblii dołączone do szkoły teokratycznej i zebrania służby: yb09 4; km 10/08 1, 7 (Watchtower Library 2014, dział Daty).

2013
Zabroniono przeprowadzania „grupowego przygotowywania się do studium Strażnicy” (List Do wszystkich gron starszych w Polsce z 18.06 2013 r.).


A organizacja jest młoda lecz działa podobnie jak KRK z tym że jest mniejszosciowa w każdym kraju. Czyli z Wolnych Badaczy buntujacych się cenzurze zdobywając już władze stali się pierwszymi cenzurantami i straznikami by nie było u nich wolnych badaczy... ich retoryka przypomina dziecko z rodziny alkocholika/masochisty które w przyszłości zakłada rodzinę stając się alkocholikiem/masochistą

Czy tylko ja widzę to podobieństwo... jeszcze trochę i okaże się że Biblia jest za trudna, mogą ją interpretować wybrani i będzie zakazana.
Każda sprawa jest stawiana tak jak w Babilonie/Watykanie tylko znajdują się w innym punkcie lub płaszczyźnie społeczno-politycznej, duch ten sam !


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 15 sty 2016, 19:59

Jak długo można być zainteresowanym/wolnym słuchaczem czy innowiercą


Niektórzy są takimi całe życie. Nie chce im się głosić, nie maja talentu, czy wstydzą się.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 15 sty 2016, 20:09

Albo nie chcą przestać palić na przykład... ;)


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 15 sty 2016, 20:14

Jaaqob pisze:Albo nie chcą przestać palić na przykład... ;)

Prawda, sam znałem matkę jednego starszego zboru, która paliła i była wieczną zainteresowaną. ;-)
Chodziła se na zebrania w kratkę.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 15 sty 2016, 20:34

Samolub pisze:1. Warto zabrać Biblię ? Czy są uczuleni na Warszawską. Pytam retorycznie bo i tak wezmę swoją... przekład ŚJ widziałem i jest wypaczony. Czy argumentowanie ewentualne i podpieranie się tzw "brytyjką" traktują normalnie na równi z własnym przekładem?


Nie ma czasu na dyskusję, więc nie masz co popierać. Ale weź brytyjkę, Jakby chcieli dać swoją, powiedz, że chciałbyś sprawdzać wersety w swojej Biblii. Oni sami często to polecają - kiedy studiujesz z nimi Biblię.

Samolub pisze:2. Organizacyjnie mniemam mają szatnie etc?
Bo wtedy pod kurtką wypadaloby mieć bluzę a nie w T-shirt


Na mojej Sali Królestwa są takie wieszaki, można odwiesić. W okresie zimowym. Bo tak to nikt nic nie odwiesza - w garniturach wszyscy.

Samolub pisze:3. Czyli podczas zebrania zajmowanie się czymkolwiek oprócz, jest nie na miejscu dla ludzi spoza Organizacjii ? Interesują mnie standardy, etapy nauczania, postępowania, stopnie wtajemniczenia, niepisane bariery, język ciała etc. chcę dokładnie przeswietlic Organizację, a może wyłape osoby zastraszone, zindoktrynowane etc


Temat bardzo długi. ŚJ przykładają wagę do zebrań. Uważają, są pilni. Ty jesteś zainteresowany, więc nikt się nie przyczepi o nic - będziesz słyszał jedynie pochwały itd.


Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Rethel » 04 lut 2016, 21:50

Obserwatorek pisze:"Wiele rodzin ogląda te programy w ramach wieczoru wielbienia Boga" (jw. s. 5).


Teraz to nawet czytać nie muszą i mózg tak się nie męczy...

A występują członkowie Ciała Kierowniczego.


Przynajmniej wiadomo jak wyglądają oraz czy żyją. Bo kiedyś to było nie wiadomo...


Obrazek
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 04 lut 2016, 22:31

I można im w oczy zajrzeć, popatrzyć na sygnety i Rolexy. :-D

W najnowszym filmie łamią chleb publicznie i mieszają go z 'trucizną' i błotem.
Tu opisał to jeden exŚJ:

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogs ... i-jak.html

A tu ten film na luty 2016 zobacz 15 minuta:

http://tv.jw.org/#pl/video/VODStudio/pu ... 02_1_VIDEO


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wielbienie Boga przez telewizję u Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 05 lut 2016, 02:49

Nastepnym razem symulacje Armagedonu zrobia na przykladzie stacjii benzynowej albo jakiegos miasteczka

Zacznie sie od łapanie nietoperzy, a cudowną pszenice jeszcze uprawiają? Trzeba im przyznac ze moze i chleb marnują ale emblematow i wina sie nie dotykają. Tutaj tylko wybrani mogą spożywać, ciekawi mnie czy jak glodne dziecko zje to powiedzą ze bylo nawiedzone


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości