Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Oberyn. » 28 sty 2016, 12:08

Wie ktoś jak kto u nich wygląda? Rozmawiałem ze SJ, ale nie udzielili mi jasnej odpowiedzi mówięc, że przyniosą mi broszuty, gdzie wszystko jest wyjaśnione. Niestety zapomnieli i dalej nie wyjaśnili tej kwestii. Liczę na jakieś rzetelne artyukuły (szczególnie Obserwatorka) w tej sprawie.

Chyba, że taki temat byl, a ja nie znalazłem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 28 sty 2016, 13:26

Ogónie wygląda to tak:

*** kr rozdz. 16 s. 181 ak. 22 Zebrania, na których wielbimy Boga ***
Dzisiaj nie łączymy Pamiątki z żadnym zgromadzeniem, ale zapraszamy wszystkich z okolicy, żeby obchodzili ją razem z nami w miejscowej Sali Królestwa lub w jakimś wynajętym obiekcie. W roku 2013 śmierć Jezusa rozpamiętywało przeszło 19 milionów osób. Jakiż to zaszczyt, że możemy nie tylko być obecni na Pamiątce, ale też zachęcać innych, by ten najbardziej uroczysty wieczór w roku spędzili z nami! Czy każdego roku z zapałem starasz się zaprosić na Pamiątkę jak najwięcej ludzi?

Z tym wędrowaniem emblematów to prawda:

„Jedynie członkowie namaszczonego ostatka spożywają symbole podawane z rąk do rąk. Po krótkiej modlitwie puszcza się w obieg najpierw chleb, a następnie po jeszcze jednej modlitwie – wino. Chleba i wina nie podaje się razem. Kto uczestniczy w sposób ‚godny’, ten powinien skorzystać z obu symboli” (Strażnica Rok XCVII [1976] Nr 3 s. 22).

Ci co zaczynają spozywać zaliczani są często do psychicznych:

„Liczba spożywających emblematy. Jest to liczba wszystkich ochrzczonych osób, które spożywały emblematy podczas Pamiątki. Czy jest to zatem liczba pomazańców żyjących jeszcze na ziemi? Niekoniecznie. Pewne czynniki - między innymi dawne przekonania religijne lub nawet zaburzenia psychiczne bądź emocjonalne - mogą powodować, że ktoś błędnie uzna, iż ma powołanie niebiańskie. Dlatego nie da się ustalić dokładnej liczby pomazańców na ziemi; zresztą nie jest nam to potrzebne. Ciało Kierownicze nie prowadzi listy wszystkich osób spożywających emblematy” (Strażnica 15.08 2011 s. 22).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 28 sty 2016, 13:37

Ostatnimi laty jest tendencja wzrostowa na świecie jeśli chodzi o pomazańców.
Niestety nie znamy liczby w Polsce, bo nie są podawane od kilkunastu lat.

Świat:

2006 r. – 8 758 osób (Strażnica Nr 3, 2007 s. 30).
2007 r. – 9 105 osób (Nasza Służba Królestwa Nr 2, 2008 s. 6).
2008 r. – 9 986 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2009 s. 31).
2009 r. – 10 857 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2010 s. 31).
2010 r. – 11 202 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2011 s. 51).
2011 r. – 11 824 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2012 s. 55).
2012 r. – 12 604 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2013 s. 178).
2013 r. – 13.204 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2014 s. 176).
2014 r. – 14.121 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2015 s. 176).
2015 r. – 15.177 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 176).

Wcześniej liczba spadała:

1946 r. – 27 587 osób (jw. s. 313);
1952 r. – 20 221 osób (jw. s. 313);
1955 r. – 16 815 osób (jw. s. 313);
1958 r. – 15 037 osób (Strażnica Nr 6, 1959 s. 16);
1962 r. – 12 714 osób (Strażnica Nr 6, 1964 s. 13);
1964 r. – 11 953 osoby (Strażnica Nr 14, 1966 s. 11);
1970 r. – 10 368 osób (Strażnica Tom XCII [1971] Nr 4 s. 25);
1980 r. – 9 564 osoby (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 717).
1990 r. – 8 869 osób (Strażnica Nr 1, 1991 s. 21);
1997 r. – 8 795 osób (Strażnica Nr 1, 1998 s. 21);
2002 r. – 8 760 osób (Strażnica Nr 1, 2003 s. 15);
2004 r. – 8 570 osób (Strażnica Nr 3, 2005 s. 22);
2005 r. – 8 524 osoby (Strażnica Nr 3, 2006 s. 30).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 28 sty 2016, 13:54

Dlatego tez zapraszają wielu gapiów a sami też nazywają siebie obserwatorami:

„Począwszy od Pamiątki świętowanej wiosną roku 1936 osoby należące do »wielkiej rzeszy« uważają się za upoważnione do przychodzenia na Wieczerzę Pańską, chociaż nie biorą udziału w spożywaniu emblematów: chleba i wina. Odkąd na zjeździe Świadków Jehowy w Waszyngtonie wyjaśniono dnia 31 maja 1935 roku sprawę »wielkiej rzeszy« opisanej w Objawieniu 7:9-17, namaszczony ostatek specjalnie zaprasza jej członków do przychodzenia na Wieczerzę w charakterze obserwatorów” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 6 s. 17).

Tych „obserwatorów” Pamiątki nazywano też „widzami”:

„Obecne w charakterze widzów »drugie owce« mają odrębne dowody biblijne, że nie zostały przyjęte do tego przymierza co do Królestwa” („Bądź wola Twoja na ziemi” 1964 rozdz. 7, akapit 19).

Zapraszanie ludzi ze świata:

„Pobudzani miłością do Boga, będziemy również zapraszać na tę uroczystość drugich. We wkładce do lutowego wydania Naszej Służby Królestwa zachęcono nas do sporządzenia listy osób, które chcielibyśmy zaprosić na Pamiątkę. Czy skrupulatnie starasz się zaprosić każdego z tej listy?” (Nasza Służba Królestwa Nr 3, 2004 s. 1).

„W niektórych krajach przyszło na uroczystość pięć lub sześć razy więcej osób niż wynosiła liczba aktywnych Świadków” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 243).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 28 sty 2016, 14:18

Jak ma wyglądać Pamiątka?
Oto scenariusz ze Strażnicy z 2013 r.:

*** w13 15.12 ss. 25-26 „Czyńcie to na moją pamiątkę” ***
UPAMIĘTNIANIE ŚMIERCI CHRYSTUSA
13 Jeśli po raz pierwszy będziesz obecny na uroczystości Pamiątki organizowanej przez Świadków Jehowy, to czego możesz się spodziewać? Spotkanie niewątpliwie odbędzie się w stosownym, czystym pomieszczeniu, w którym wszyscy swobodnie będą mogli obchodzić to święto. Zapewne pojawią się jakieś proste dekoracje z kwiatów, ale nie będzie tam wystroju biesiadnego ani atmosfery zabawy. Wykwalifikowany starszy w zrozumiały i godny sposób przedstawi, co o tej uroczystości mówi Biblia. Pomoże wszystkim zrozumieć, czego dokonał dla nas Chrystus — przez swą śmierć złożył okup, abyśmy mogli żyć (odczytaj Rzymian 5:8-10). Mówca wyjaśni też na podstawie Biblii, jakie dwie odmienne nadzieje mogą żywić chrześcijanie.
14 Pierwsza nadzieja — nadzieja panowania z Chrystusem w niebie — przyświeca stosunkowo nielicznym jego naśladowcom; do grona tego weszli na przykład wierni apostołowie (Łuk. 12:32; 22:19, 20; Obj. 14:1). Drugą nadzieję żywi większość lojalnych sług Bożych w naszych czasach. Mają oni widoki na życie wieczne w przywróconym ziemskim raju. Wtedy to wola Boża będzie się dziać na ziemi tak jak w niebie, o co chrześcijanie od dawna się modlą (Mat. 6:10). Ponadto Pismo Święte zawiera zachwycające opisy niezwykłych warunków, jakich po wieczność będą oni zaznawać (Izaj. 11:6-9; 35:5, 6; 65:21-23).
15 Pod koniec wykładu mówca zaznaczy, że nadeszła pora, by wykonać to, co Jezus polecił swoim apostołom. Jak już wspomnieliśmy, użyte zostaną dwa emblematy — przaśny chleb i czerwone wino. Mogą one znajdować się na stoliku obok mówcy. Zwróci on uwagę na relację biblijną opisującą to, co Jezus powiedział i zrobił, gdy ustanowił tę uroczystość. Na przykład w sprawozdaniu ewangelicznym Mateusza czytamy: „Jezus wziął chleb i pobłogosławiwszy, połamał go, a dając uczniom, rzekł: ‚Bierzcie, jedzcie. To oznacza moje ciało’” (Mat. 26:26). Jezus połamał przaśny chleb, żeby móc podać go apostołom znajdującym się po obu jego stronach. Na uroczystości 14 kwietnia kawałki przaśnego chleba będą wyłożone na talerzykach.
16 Przygotowanych zostanie tyle talerzyków, żeby w rozsądnym czasie można je było podać każdemu z obecnych. Nie chodzi tu o żaden wyszukany rytuał. Po krótkiej modlitwie talerzyki będą podane w sposób uporządkowany, uznany w danym miejscu za praktyczny. Niewielu (jeśli w ogóle ktokolwiek) spożyje chleb, tak jak to było w większości zborów podczas tej uroczystości w roku 2013.
17 Następnie obecni skupią uwagę na dalszych słowach ewangelisty Mateusza: „[Jezus] wziął także kielich i złożywszy podziękowania, dał im go, mówiąc: ‚Pijcie z niego, wy wszyscy; bo to oznacza moją „krew przymierza”, która ma być wylana za wielu dla przebaczenia grzechów’” (Mat. 26:27, 28). Zgodnie z tym wzorcem po kolejnej modlitwie wszystkim obecnym zostaną podane kielichy z czerwonym winem.
18 Większość obecnych z szacunkiem powstrzymuje się od spożywania emblematów podawanych na Pamiątce, ponieważ Jezus wskazał, że mogą to robić tylko ci, którzy będą panować w jego niebiańskim Królestwie (odczytaj Łukasza 22:28-30; 2 Tym. 4:18). Wszyscy pozostali są pełnymi szacunku obserwatorami. Ważne jest jednak, by byli na Wieczerzy Pańskiej, ponieważ dowodzą tym, jak bardzo cenią ofiarę Jezusa. Podczas uroczystości mogą się zastanawiać nad błogosławieństwami dostępnymi dla nich dzięki Jezusowej ofierze okupu. Mają perspektywę znalezienia się wśród „wielkiej rzeszy”, która przeżyje „wielki ucisk”. Grono to stanowią chwalcy Boga, którzy „wyprali swoje długie szaty i wybielili je we krwi Baranka” (Obj. 7:9, 14-17).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Oberyn. » 29 sty 2016, 02:09

Bardzo dziękuje za odpowidzi i przybliżenie tej sprawy. Teraz wiem dlaczego starszy zboru tak bardzo schodził z tematu ;)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 29 sty 2016, 10:48

U nich jest jakiś szał zapraszania na Pamiątkę:

"Jakiż to zaszczyt, że możemy nie tylko być obecni na Pamiątce, ale też zachęcać innych" (patrz powyżej)

Ja bym sobie nie życzył by w taką uroczystość schodziły się róże osoby nie wiedzące o co chodzi. Nawet się cieszę, że u nas w KK Wielki Czwartek nie jest 'nakazanym świętem' i przychodzą naprawdę wierzący, a nie, jak na Pasterkę, nawet podchmieleni, czy gorzej.

Ponieważ u ŚJ ani niedziela ani żadne święto nie jest świętem, to oni naprawdę uwierzyli, że u nich jest święto tego dnia.
Brakuje im świątecznych dni, dlatego aż tak się 'cieszą' z tej Pamiątki.
Ale u nich po prostu się teatr odbywa. Bo jak to nazwać jak puszcza się "w obieg" kilka kielichów i talerzyków a nikt nie spożywa. To po co ta zabawa?
Niech postawią jeden kielich i talerzyk na stoliku z przodu i kto zechce podejdzie i spożyje.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 29 sty 2016, 11:07

Efendi pisze:
Obserwatorek pisze:To po co ta zabawa? Niech postawią jeden kielich i talerzyk na stoliku z przodu i kto zechce podejdzie i spożyje.


To bardzo szybko by się święto zakończyło ;)

I tu masz racje, bo jakaś celebracja jest. Powolne podawanie sobie kielicha i talerzyka, trzeba uważać by nie spadło.
Można popatrzeć, ale już nie wąchać, o czym Strażnica przypomina.

„Podczas podawania emblematów na Pamiątce niektórzy zachowują się tak, jak gdyby te symbole miały jakąś szczególną moc. Na przykład pewne osoby skłaniają głowy ku emblematom albo je wąchają. Jest to niestosowne” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 4 s. 24).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 29 sty 2016, 20:43

A kiedyś aż do roku 1937 tylko pomazańców zapraszano na Pamiątkę.
Wykluczone by byli jacyś "obserwatorzy" z drugich owiec czy ludzie ze świata

Pamiątka tylko dla klasy niebiańskiej


„(...) jak również, żeby nie zapraszać obcych w celu licznego zgromadzenia ludzi. To nie jest bynajmniej biesiada, to jest uroczysta pamiątka, zamierzona jedynie dla członków »Ciała Chrystusowego«...” (Nowe Stworzenie 1919 s. 585).

„Następnie 6 kwietnia po 6 wieczorem niech każdy zastęp pomazańców zgromadzi się i weźmie udział w Pamiątce” (Strażnica 01.03 1936 s. 78; patrz też Strażnica 01.02 1937 s. 34).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Jaaqob » 29 sty 2016, 21:09

Oberyn. pisze:Wie ktoś jak kto u nich wygląda? Rozmawiałem ze SJ, ale nie udzielili mi jasnej odpowiedzi mówięc, że przyniosą mi broszuty, gdzie wszystko jest wyjaśnione. Niestety zapomnieli i dalej nie wyjaśnili tej kwestii. Liczę na jakieś rzetelne artyukuły (szczególnie Obserwatorka) w tej sprawie.

Chyba, że taki temat byl, a ja nie znalazłem.


Najlepiej po prostu idź i zobacz. ;) 23 marca, wieczorem. Godzinka.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 29 sty 2016, 22:38

Jaaqob pisze:
Oberyn. pisze:Wie ktoś jak kto u nich wygląda? Rozmawiałem ze SJ, ale nie udzielili mi jasnej odpowiedzi mówięc, że przyniosą mi broszuty, gdzie wszystko jest wyjaśnione. Niestety zapomnieli i dalej nie wyjaśnili tej kwestii. Liczę na jakieś rzetelne artyukuły (szczególnie Obserwatorka) w tej sprawie.

Chyba, że taki temat byl, a ja nie znalazłem.


Najlepiej po prostu idź i zobacz. ;) 23 marca, wieczorem. Godzinka.


*** km 12/14 s. 8 Ogłoszenia ***
W roku 2016 Pamiątka odbędzie się w środę 23 marca

Podają też na zapas :-D :

*** km 12/15 s. 4 Ogłoszenia ***
W roku 2017 Pamiątka odbędzie się we wtorek 11 kwietnia.

Czyli zakładają, że koniec nie nadejdzie do 11.04 2017 r. ;-)


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Samolub » 30 sty 2016, 06:19

Duża rzesza i mała rzesza... tak definiują tych ktorzy zostaną zbawieni (duza rzesza) a tych ktorzy mają sadzic jako (mala rzesza) powiazane ze 144 tys. sugerowano ze pewnym nie mozna byc lecz kiedy dałem im dowody w Piśmie oraz wlasne Swiadectwo, a to było na tyle widoczne ze mowię Prawde i tak tez jest, zaczeli się glowic i sugerowac ze owszem 144 tysiace. Lecz na pytanie czy poza organizacja od czasu jej powstania jest wedlug nich mozliwe ze ktos spoza 144 tys znajdowalby się poza organizacja sugerowali ze to tylko Bog wie czy roztrzyga

Poniewaz Ja Zbawienia jestem pewien a podczas rozmow wytłumaczylem im bardzo dokładnie situation okazało się ze grono 144 tysiecy tez jest pewne Zbawienia i nie bedzie na Sadzie Ostatecznym Sadzone. Pozatym mają się przygotowac na temat Nowo Narodzenia
Także ciekawe dyskusje trwają

Apokalipse tez trochę innaczej rozumieją. Co do symboliki to rozczytuja nawiazania wizjii do ST wiec tu nie ma duzych roznic. Lecz np okres 3.5 czasu to dla nich doslowny nie jak w Proroctwie Daniela 1dzien=1rok

U nich te wydarzenia mialy miejsce pomiedzy 1918-22 i dwóch swiadkow to doslownie jacys swiatkowie .... : )
Besti mają sporo x D Wielka Brytania i Usa poprzedza Narody Zjednoczone. Tak jakby u Jana opis był nowymi Bestiami choc nawiazuje on do tych z Daniela a potem opisuje kolejne.

Ogolnie temat rzeka, wiekszosc Protestantow badajacych Apokalipse trafnie interpretuje 3.5 czasu jako 1260 lat rzadow wszetecznicy na Bestii, gdzie historycznie jest pelne odzwierciedlenie Proroctwa w upadku Panstwa Koscielnego, a miecz w Proroctwie oznacza wladze swiecką (Francja Rewolucyjna) rana zadana Bestii i jej odrodzenie w postaci Watykanu który leczy rane.

To ze jest to wrecz idealne Proroctwo co do znakow i tez historycznosci robi na nich lekko mowiac wrazenie bo wersja organizacjii szyta jest grubymi nićmi

Oczywiscie na pytanie o czasy w jakich zyjemy w okresleniu do Biblii mają problem ze zdefiniowaniem poniewaz ich rozumienie Jana ma kilka idacych sprzecznosci to znaczy oznaczaloby ze pochwycenia nie było i zyjemy w piekle oraz juz podczas czasow plag. Oczywiscie tego nie twierdza ale jest to chronologiczne wypelnienie.

W Protestanckiej interpretacjii nie ma jeszcze upadku Wszetecznicy i Wielkiego Babilonu wiec zyjemy w czasach normalnych czyli przed paruzją. Wedle Proroctw SJ powinno byc po paruzjii ale paruzja ma byc co wyraznie neguje Biblijne Proroctwo.

Dlatego zastanawiam się jak to wszystko łącza z wieczerzą i 144 tysiacami. Powstaje wiele sprzecznosci z Pismem


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 30 sty 2016, 10:41

Co do słów:

" Lecz na pytanie czy poza organizacja od czasu jej powstania jest wedlug nich mozliwe ze ktos spoza 144 tys znajdowalby się poza organizacja sugerowali ze to tylko Bog wie czy roztrzyga".


To kiedyś Towarzystwo miało inny punkt widzenia:

Dawna nauka

„Wiernymi członkami Ciała Chrystusowego bynajmniej nie są wyznawcy tego, lub innego kościoła, ale stanowią świętych, znajdujących się we wszystkich kościołach jak również tych, którzy nie należą do żadnych kościołów ani systemów. Pismo Św., tę klasę nazywa »Mądremi Pannami«.” (Stworzenie czyli historja biblijna w obrazach 1914 s. 88).

„On również zaznaczył, że po niejakimś czasie miał przyjść po raz wtóry przy końcu świata i tych, którzy będą wierni, zabrać do siebie. Ta klasa ma się składać z tak zwanych prawdziwych Chrześcijan. Niektórzy z nich mieli przebywać w kościołach jak Katolickim tak i Protestanckim, inni zaś poza obrębem wszystkich kościołów” (Gdzie są umarli? 1927 s. 39).


Podobną wypowiedź zamieszczono jeszcze w roku 1929, nazywając „pomazańców” z różnych wyznań „prawdziwymi chrześcijanami”:

„Wiernymi członkami Ciała Chrystusowego bynajmniej nie są wyznawcy tego lub innego kościoła, lecz nimi są prawdziwi chrześcijanie znajdujący się we wszystkich kościołach jak również ci, którzy nie należą do żadnych kościołów ani systemów. Pismo Św., tę klasę nazywa »Mądremi Pannami«.” (Złoty Wiek 01.01 1929 s. 15).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 30 sty 2016, 20:23

Najkrócej mówiąc, prawie każdy element Pamiątki Towarzystwa został zmieniony podczas jego historii.
A więc:

data obchodzenia
kto w niej może brać udział
kto może spożywać ją
sok zamieniony na wino
likwidacja agap (nie były powiązane z Pamiątką, ale były związane z "łamaniem chleba")


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u Świadków Jehowy

Postautor: polk » 31 sty 2016, 20:43

To co się nasuwa to, jeśli przeciętny Kowalski chce "być kimś" u Świadków Jehowy, powinien spożyć Pamiątkę. Wcześniej oczywiście aktualne badania, że nie ma problemów psychicznych i finał ;)


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości