Czym według Was jest buddyzm?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Samolub » 02 lut 2016, 01:00

Pan Budda gdzie x D ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lut 2016, 07:38

No właśnie nasz kolega się ociąga i tu nie zagląda... :(


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Gregusek
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:10
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Gregusek » 02 lut 2016, 08:14

Samolub, nie kpij z niego mówiąc "Pan Budda", nie chciałbyś żeby do Ciebie mówiono "Pan Jezus". Uszanuj go. On błądzi ale należy się mu szacunek. I zapewne znów się będziesz głupio tłumaczył, ale postaraj się pomyśleć "dobrze, przemyśle to".


Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 02 lut 2016, 09:37

Wiera oparta na takiej symulacji to dobpiero idiotyzm... Ja wierze, bo uważam to w co wierze za słuszne... Nie martwię sie o to czy bede miec życie wieczne bo wiem ze i rak sie reinkarnuje...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lut 2016, 10:24

Ta "symulacja" miała być porównaniem, takim zastanowieniem się do czego prowadzi bycie chrześcijaninem... [wiem, nie jest ona doskonała].

No ale nie napisałeś, co Cię czeka, gdy już przestaniesz inkarnować?! O to mi zasadniczo chodziło, gdy te "symulacje" tworzyłem, aby pokazać, co czeka chrześcijanina, a co czeka buddystę (z tym, że nie wiem co dokładnie ma go czekać- stąd pytam o to Ciebie)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 02 lut 2016, 10:33

Po wyjściu z błędnego koła Narodzin i śmierci czeka cie cos piękniejszego niż to co możesz sobie wyobrazic, zero zmartwień, zero chorób, po prostu egzystencja w czystej postaci, nieskażona... :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lut 2016, 10:50

I tylko tyle?
Toż to Chrystus oferuje i TO i jeszcze WIĘCEJ. I przy jednym tylko życiu ziemskim, a nie po XXX ilości...
Eeeee, to słabo wygląda perspektywa jaką daje buddyzm!! Bardzo słabo...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: konto skasowane » 02 lut 2016, 11:01

Dokładnie. Chrystus to samo oferuje a nawet więcej. Dlaczego zatem twoja droga do tego samego jest inna niż chrześcijan? Co tak naprawdę stoi na przeszkodzie, żebyś pokutował przed Bogiem i się nawrócił?


.
Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 02 lut 2016, 11:02

Zbyszekg4 pisze:I tylko tyle?
Toż to Chrystus oferuje i TO i jeszcze WIĘCEJ. I przy jednym tylko życiu ziemskim, a nie po XXX ilości...
Eeeee, to słabo wygląda perspektywa jaką daje buddyzm!! Bardzo słabo...

Słabo to wyglada perspektywa chrześcijaństwa bo człowiek sie urodzi w jakimś senegalu czy gdzieś tam i bedzie miał fatalne życie ale nie bedzie znał Jezusa i co? I gunfo! I do piekła tak? :) bravissimo possibile! :clap: :clap: :clap:

Doktorze, moze to ze ja czuje E to wlasnie JA jestem nawrócony... :angel: :angel: :angel:


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: koleżanka » 02 lut 2016, 11:11

Co to za wiara w egoizm, bo buddyzmu inaczej nie można nazwać tylko podbudowanie swojego własnego ego. Jak możne nie mieć kogoś kto nas kocha i czeka na nas bez względu na wszystko. Buddhits Ty po prostu nie wierzysz w Miłosierdzie Boże i lepszy dla Ciebie buddyzm gdzie nie ma Boga jest tylko egoizm i szatan.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lut 2016, 11:14

Buddhist000 - Ty się nie patrz na mieszkańca Senegalu! Ty się patrz na siebie!
To,że jemu nie jest dane to samo, co Tobie, nie oznacza, że jednakowo was Bóg potraktuje. Bóg chrześcijan jest sprawiedliwy: "Komu wiele dano, od tego wiele się będzie żądać" - powiedział Jezus.
Czyli jak Tobie dano wiele: masz nieskrępowany dostęp do Słowa Bożego i nikt Cię nie prześladuje za bycie chrześcijaninem, to z tej wielości będziesz rozliczony. Co zrobiłeś z danym Ci talentem? [wartością; nie chodzi o talent w sensie gry na trąbce].

Innym nie jest tyle dane, i stosownie do tego będą jakoś tam traktowani na sądzie... ["jakoś tam", w sensie: sprawiedliwie, bez skrzywdzenia tylko za to, że się mieszka w Senegalu, a nie w Polsce]
Ty się nie patrz na innych; przyjrzyj się sobie!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: magda » 02 lut 2016, 11:36

Czy ty nie widzisz że nie ma reinkarnacji, czy wiesz i pamiętasz inne życia i ile razy zyłeś , Nic nie pamietasz czyli jesteś kims nowym i jak umrzesz to moze urodzi sie gdzies jakieś dziecko ale to nie bedziesz ty bo nie bedzie miało twoich wspomnień czyli ty znikniesz a po wielu takich jak to uważacie reinkarnacjach jakis gościu który tobą nie jest i nic o tobie nie wie osiagnie te cuda które pan Jezus ofiaruje tobie a nie komuś co nawet niw wie ze istniałaęś po wielu pokoleniach tak jak ty nie wiesz o swoich niby dawnych życiach i jesteś soba a nie tym faciem co to w średniowieczu płonał na stosie inkwizycji, Reinkarnacja to głupota jakich mało , i miała słuzyc temu żeby ludzie w Indiach sie nie buntowali na swój los.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Gregusek
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:10
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Gregusek » 02 lut 2016, 11:55

Buddish, osoba która nie poznała Jezusa czyli nie miała okazji go poznać i nigdy o nim nie słyszała, jest sądzona z uczynków.(to do tego Senegalu). Tak jak w starym testamencie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lut 2016, 12:25

I, o dziwo, nawet taka nieświadoma osoba może być w lepszym położeniu, niż świadomie odrzucająca Boga i Jego wolę:

Rom 2:14-15 bw "(14) Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają; (15) dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;"

[proponuję poczytać szerszy kontekst, zacytowałem tylko 2 wersety]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lut 2016, 12:33

Gregusek pisze:Buddish, osoba która nie poznała Jezusa czyli nie miała okazji go poznać i nigdy o nim nie słyszała, jest sądzona z uczynków.(to do tego Senegalu). Tak jak w starym testamencie.

Biblia jasno pokazuje, że z uczynków to będą wszyscy sądzeni! [niezależnie kiedy żyli]

A po 2-gie, to nie ma czegoś takiego jak dwa rodzaje zbawienia:
# jeden z uczynków
# drugi z wiary.

Od początku Boże zbawienie opierało się i będzie opierać do końca na Jego łasce. Odpowiedzią na nią jest ludzka wiara.
Uczynki (i sąd na ich podstawie) tylko obrazują stan/rodzaj tej wiary lub jej brak.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości