[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: koleżanka » 04 lut 2016, 09:59

My prości i grzeszni w swej naturze nie możemy nikogo osądzać, Bóg wie czy nasz kolega buddysta będzie w piekle. Nie siądź bo będziesz sam sądzony.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Samolub » 04 lut 2016, 10:33

On ostrzega go, nie sądzi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: magda » 04 lut 2016, 16:21

Nie podoba mi sie nik SuperDuper01 to jest forum o Bogu i tu się rozmawia o rzeczach świętych a jeśli chcesz miec nika zwieznego z tyłkiem to może znaleź inne forum. Lepiej go zmień


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Ian » 04 lut 2016, 23:59

magda, akurat super duper w j. angielskim to zwykłe (nieformalne) określenie na coś fajnego. Też się zdziwiłem bo w j. polskim inaczej się to kojarzy :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: magda » 05 lut 2016, 00:07

No dobra ale skoro tu wieększośc ludzi jest w Polsce to raczej mógłby zmienić..


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: KAAN » 05 lut 2016, 11:55

koleżanka pisze:My prości i grzeszni w swej naturze nie możemy nikogo osądzać, Bóg wie czy nasz kolega buddysta będzie w piekle. Nie siądź bo będziesz sam sądzony.
Słowo sądzi, na tym polega ewangelia, ze Słowo osądza ludzki grzech i wskazuje stan człowieka niewierzącego. Słowo wskazuje drogę wyjścia z tragicznego stanu grzechu, który zabija człowieka śmiercią wieczną. Słowo wskazuje na Pana Jezusa Chrystusa jako jedyną drogę zbawienia, pokazuje Bożą miłość i łaskę okazaną w Zbawicielu. Jan w prosty sposób przedstawia zbawienie:

1J 5:10 Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
11 A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.
12 Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.

Nie ma zbawienia bez Chrystusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: magda » 05 lut 2016, 13:39

Dlaczego dalej pokutuje ten katolicki sterotyp że nie mozemy sądzić, Jezus kazał sądzic a apostoł też wiec dlaczego cały czas nawet protestanci powtarzaja naukę katolicką,to jest nakaz Jezusa:
Joh 7:24 bw "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
1Co 5:12-13 bw "(12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie."

May sadzic jak najbardziej tych co się mienią chrześcijanami, nawet mamy taki obowiązek i wyrzucac takich co nie zachowują sie p chrześcijańsku . Ta nauka że sądzic nie mamy jest propagowana od dawna w KRK po to zeby nie mozna było osądzać zła w kościele antychryta bo gdyby tak ekskomunikowano i osądzano d początku to ten kosciół nie spłynąłby taka ilością krwi niewinnej przez wieki nie byłoby w nim rozbestwionych pedałów nie byłobi gwałconych dzieci ale skoro papiez mówi " a kim ja jestem żeby sądzić homoseksualistów" to jawnie pokazuje że ma w tyłku nakaz z listu do koryntian . Nie rozumiem dlaczego wiec protestanci tez boja sie osądzić chrzescijanina skoro maja taki nakaz żeby to robić. Czyżbyście sie skłamiali do papistów.??? ;)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Ian » 05 lut 2016, 16:09

A propos sądzenia, pozwoliłem sobie przetłumaczyć Raya Comforta z jego fanpage:

Prawdopodobnie jeden z najbardziej niezrozumianych wersetów w Biblii: "Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni" (Mt 7, 1-3). Pewna kobieta niedawno oskarżyła mnie o to, kiedy głosiłem ewangelię pod gołym niebem. Pozwoliłem jej czytać ten werset i mówić, ale kiedy przyszła moja kolej, aby odeprzeć jej zarzuty, nie chciała słuchać.

Świat często wyrywa ten werset z kontekstu i używa go, aby oskarżać chrześcijan o bycie "osądzającymi", kiedy ci mówią o grzechu. Jezus mówi swoim uczniom, aby nie osądzać siebie nawzajem, o czymś co Biblia potępia (Rzymian 14:10; Jakuba 4:11). Łukasza 6: 41,42 mówi o dostrzegani źdźbło w oku brata. Jana 7:24 mówi: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."

Jeśli ktoś kradnie, kłamie, popełnia cudzołóstwo czy morderstwo itd., chrześcijanin może dokonać (sprawiedliwego) osądu moralnego i powiedzieć, że te działania były moralnie złe, i że te grzechy będą miały wieczne konsekwencje. Chuck Colson powiedział: "Prawdziwa tolerancja nie jest całkowitym brakiem osądzania. To wiedza, co powinno być tolerowane i odmawianie tolerowania tego, co być nie powinno."

oryginał:
Probably one of the most misunderstood verses in the Bible is “Judge not lest you be judged” (Matthew 7:1-3). A woman recently accused me of doing that when I was open air preaching. I allowed her to read the verse, to speak, but when It came to my turn to answer her accusations she refused to listen.

The world often takes this verse out of context and uses it to accuse Christians of being “judgmental” when they speak of sin. In the context of the verse Jesus is telling His disciples not to judge one another, something the Bible condemns (Romans 14:10; James 4:11). In Luke 6:41,42 He speaks of seeing a speck in a brother’s eye. In John 7:24 He said, “Judge not according to the appearance, but judge righteous judgment.”

If someone steals, lies, commits adultery or murder, etc., the Christian can make a (righteous) moral judgment and say that the actions were morally wrong, and that these sins will have eternal consequences. Chuck Colson said, “True tolerance is not a total lack of judgment. It’s knowing what should be tolerated—and refusing to tolerate that which shouldn't.” (From, The Evidence Bible). http://bit.ly/1bEnd2s
Załączniki
10325752_840422012644940_9041436720348163905_n.jpg


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: koleżanka » 05 lut 2016, 18:53

Oooo widzę, że ktoś z moim postem zrobił nowy temat bez uprzedniego mnie powiadomienia.

W jednym zdaniu apostoł Paweł używa słowa sądzić w dwu różnych znaczeniach: „Przestańmy więc sądzić jedni drugich. A raczej tak sądźcie, by nie dawać bratu sposobności do upadku lub zgorszenia.” (List do Rzymian 14, 13).


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: nadrozd » 05 lut 2016, 19:00

Jeśli mamy naśladować Jezusa to
Wydaje mi sie ze klucz jest w tym fragmencie

Jan 47-48 A jeśliby ktoś wysłuchał moich słów i nie uwierzył, ja go nie sądzę; bo nie przyszedłem abym osądził świat, ale abym świat zbawił. (48) Kto mnie odrzuca i nie przyjmuje moich słów, ma Tego, kto go sądzi; Słowo, które powiedziałem, to go osądzi w dniu ostatnim.


Najpierw o tym fragmencie na zielono
problem polega na tym że my nie musimy nikogo osądzać, nawet w sercu o tym nie myśleć.
Ale

gdy przy cudzołożniku zacytujesz fragmenty biblii o nie cudzołożeniu
przy złodzieju o tym by nie kraść
a przy kłamcy o kłamaniu
to te osoby już czują sie osądzone.



teraz o tym fragmencie na niebiesko
- Jezus nie mówił nic od siebie
Joh 5:30 nbg-pl "Ja nie mogę nic czynić sam od siebie; jak słyszę tak sądzę, a mój sąd jest sprawiedliwy, bo nie pragnę mojej woli, ale woli Ojca, który mnie posłał."


______________________________________________________________________
a teraz tak w praktyce.

Załóżmy ze zgineła ci spora suma pieniędzy, portfel lezał u ciebie w pracy w gabiniecie na biórku.
po ludzku mówiąc najpierw osadzisz sprzataczke, potem kolegów...... może sie zagalopujesz i nawet coś im powiesz przykrego .
Być może nawet zacytujesz najmądrzejsze fragmenty biblii o tym by nie kraść z oburzeniem :nerwus:
A potem na końcu co się okaże ? :O :eek:

zapewne to ze portfel spadł za stół i będzie ci łyso.
:bag:


Ps. sam byłem kiedyś ofiara takiej sytuacji...... i dobrze ze przyjąłem to ze spokojem :) bo
Za to widzieć wściejłapaszcze oskarżającego mnie i całą masę ludzi szefa , grożącego zwolnieniem. Ten moment i wyraz na jego twarzy zmienia sie diametralnie jak znalazł swoja zgubę (jakies papiery firmowe) w jego własnym koszu na śmieci bezcenne :lmao:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: koleżanka » 05 lut 2016, 19:12

Dlatego ja zamiast od razu osądzać i straszyć piekłem, wolę na spokojnie upomnieć. Ważne są skutki i wnioski wyciągnięte z takiej rozmowy, sam św. Paweł pisał : „upominajcie niekarnych, pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla wszystkich bądźcie cierpliwi.” (1 List do Tesaloniczan 5, 14). „przez trzy lata w dzień i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was” (Dzieje Apostolskie 20, 31). Tylko miłość umie zdobyć się na taką posługę.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 05 lut 2016, 19:12

Oczywiscie ze mamy chrzescijan osadzac.Bedziemy osadzac nawet aniolki :)
Pawel wkurzal sie na koryntian za to ze nie osadzaja..

Ko 5:1 Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego.
1Ko 5:2 A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił.
1Ko 5:3 Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny:
1Ko 5:4 Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa,
1Ko 5:5 Oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański.

1list do koryntian 6 1-6

1 Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych1, zamiast u świętych? 2 Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata2? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? 3 Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów3? O ileż przeto więcej sprawy doczesne! 4 Wy zaś, gdy macie sprawy doczesne do rozstrzygnięcia, sędziami waszymi czynicie ludzi za nic uważanych w Kościele4! 5 Mówię to, aby was zawstydzić. Bo czyż nie znajdzie się wśród was ktoś na tyle mądry, by mógł rozstrzygać spory między swymi braćmi? 6 A tymczasem brat oskarża brata, i to przed niewierzącymi.





Sądzić czy nie sądzić?
https://www.youtube.com/watch?v=UDJdG8Gg1WU

Oddajemy w Wasze ręce elektroniczną wersję bardzo ważnej i potrzebnej książki, która ukazała się drukiem już 17 lat temu. Od tego czasu w Kościele Powszechnym wzrosła presja w kierunku zniechęcania wierzących do prywatnego rozsądzania zasłyszanych nauk oraz samodzielnego myślenia i słuchania głosu Arcypasterza.

Zamiast tego pojawiły się trendy sugerujące, jakoby osobiste osądzanie było równoznaczne z brakiem miłości, a napominanie błądzących kaznodziejów i przywódców [przy zachowaniu biblijnych zasad szacunku i pokory] jest już dzisiaj w wielu kręgach postrzegane jako bunt i "podnoszenie ręki na pomazańców".

W ten sposób całe rzesze chrześcijan są rozbrajane z podstawowych, danych przez Boga narzędzi służących do duchowego przetrwania i przerabiane na stado bezmyślnych baranów [już nawet nie owiec!] idących w podziwie za każdym fałszywym prorokiem czy apostołem - byle tylko owcze odzienie [od Armaniego zresztą] leżało na nim jak ulał.

Słowo Boże mówi: "Dla [tych], którzy mają wątpliwości [w oryginale: rozsądzają sobie] miejcie litość, wyrywając ich z ognia, ratujcie ich" [Judy 22-23]. Czytelniku, jeśli jeszcze jesteś w stanie "rozsądzać sobie", ta książka jest dla Ciebie. Niechaj Cię umocni w przekonaniu, że Duch Święty chce i może wprowadzić Cię osobiście we wszelką prawdę oraz otworzyć oczy na spienione bałwany kłamstwa, zalewające pokład naszej łodzi. Obudź się, zanim będzie za późno!...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: magda » 05 lut 2016, 19:23

Tak jak i ja cię osądziłam , napisałeś ze Jezus jest tylko człowiekiem nie Bogiem wiec nie jest Bogiem co przyszedł w ciele i ty jestes antychrystem wedłóg pisma , bo osądzamy wedłóg pisma . Wiec to mniej więcej tak wygląda osądzanie wedog pisma.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 05 lut 2016, 19:29

Napisze ci lopatologicznie to moze zrozumiesz.

Jezus byl i jest czlowiekiem.Mozna powiedziec ze jest bogiem tak jak Mojzesz byl dla faraona itp,itd.
Pismo mowi ze antychrystami sa ci ktorzy twierdza ze Jezus przyszedl jako duch a nie w ciele.
Nie rozumiesz tak prostego wersetu i ty mnie chcesz kobieto pouczac i piszesz
ze mnie osadzilas :) Nie rozsmieszaj mnie i nie offftopuj.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 19:31 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: nadrozd » 05 lut 2016, 19:31

nie nie Magda....

Ty osadzasz Janka toto jest złe, :nerwus: paskudne :nerwus: nieetyczne :nerwus: i okropne :nerwus:

ale
ale

Janek osadza Ciebie to jest bibline :angel: , dobre :angel: sprawiedliwe :angel: i wspaniałe :angel:

Bardziej łopatologicznie i logicznie się nie da :letssin:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości