[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: madelinka » 26 lut 2016, 15:03

Janek pisze:
Izaak Cylkow : Znamienitym radcą, boskim bohaterem, patryarchą wiecznym, księciem pokoju




Janku, a jak to jest, że Ty cytujesz jednego z najznakomitszych kabalistów?


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Jaaqob » 26 lut 2016, 19:35

kontousunięte1 pisze:No i sam piszesz: "ojcem na wieki"...

Tak - bo jak z praojca Adama wyszła grzeszna ludzkość, tak z "ojca" Jezusa wyszła posłuszna:

"(12) Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli (...) (14) A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama. On to jest typem tego, który miał przyjść. (...) (19) Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi. " (Rzymian 5:12,14,19)

kontousunięte1 pisze:Jaqoob, przecież gdyby Jezus był tylko człowiekiem to najpierw musiałby za swoje grzechy pokutować.


Że co? Jezus nigdy nie zgrzeszył, mimo że był człowiekiem - i na tym to wszystko polega! Tylko to, że okazał się posłuszny w czasie próby pozwoliło mu złożyć doskonałą ofiarę. Dzięki temu, że okazał się posłuszny. Czy nie było chwili, w której Chrystus mógłby powiedzieć "Dość!"? Oczywiście! Był kuszony przez diabła, cierpiał i umarł na krzyżu.


kontousunięte1 pisze:Co za sens posyłać grzesznego Syna dla zbawienia innych grzesznych ludzi? Toż to jakiś sadyzm byłby ze strony Ojca. To właśnie boskość Jezusa jest tu najważniejsza,Jego uniżenie.


Jak wyżej, Chrystus Boży był doskonały. Był taki jak Adam, nie odziedziczył grzechu w łonie matki. Gdyby Boskość Jezusa była najważniejsza - dlaczego nie poniósł kary za ludzkość w miejscach niebiańskich? Po co stawał się człowiekiem? Uniżenie dla samego uniżenia? Czy to czasem nie chodziło o to, że musiał dochować wierności, musiał być posłuszny? Musiał jako doskonały okazać się doskonałym do końca? Naprawić to co spaprał Adam z Ewką?


kontousunięte1 pisze:Gdyby Jezus był tylko człowiekiem to po co Bóg tak długo czekał,po co w ogóle jakaś ofiara? Mógl po prostu zmienić "zasady gry",mógł bez niczego przebaczyć Adamowi,mógł na początku jakiegokolwiek człowieka "ukatrupić", aby swój gniew na grzesznika złagodzić, mógł zrobić sto innych rzeczy albo nic nie zrobić w tej sprawie.


Nie mógł "zmienić zasad gry". Przypomnę Ci, że Bóg jest Bogiem sprawiedliwym. Żaden inny człowiek nie był w stanie złożyć takiej ofiary. Dlaczego?
Wszyscy od Adama dziedziczymy niedoskonałość - już w łonie matki. Jahwe chronił Jezusa, by nie odziedziczył grzechu. Tylko drugi Adam miał predyspozycje, by okazać się posłusznym. ;)

Ja uważam że Jezus jest z natury Bogiem (ma boskie cechy, ale poniekąd i my będziemy współuczestnikami tej natury- 2 Piotra 1:4), no bo w końcu kim - aniołem nie jest, demonem nie, człowiekiem też nie.
Aha, jeszcze jedno.
Chrystus jest Synem Bożym. No jako że Bóg nie mógł być w ciąży, nie mógł rodzić - rozsądnym wydaje się wniosek, że "Syn i Ojciec" to najtrafniejsze określenie ich relacji, jakie może pojąć człowiek.
Dlaczego Chrystus, skoro równy, tak samo wieczny i mający wszystko sam z siebie - nie został nazwany np. bratem Boga? Wg mnie Ojciec i Syn nakreśla swego rodzaju hierarchie, wskazuje, że Jezus darzy swojego Ojca szacunkiem, że jest mu poddany, to jego wolę spełnia.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 27 lut 2016, 15:51

Magda pisze:UNIŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!!
Phi 2:7 bt2 "(7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie uznany za człowieka,

Oh ah :D A naczym to unizenie polegalo??Tam nie pisze ze z bycia Jahwe :-D
Adam tez byl w postaci Bozej/obrazem Bozym.Jezus byl obiecanym
Mesjaszem.Wiekszym nawet od Mojzesza,Dawida
ale stal sie naszym sluga oto wszystko.

Rev 1:8 bw "Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący."

Tutaj jest mowa o Bogu Ojcu a nie Jezusie.
Co do pierwszego i ostatniego to Jeuzus jest
nim w innym sensie Ap. 2 , 8. .Poza tym Jezusowi
sa przypisywane tez inne tytuly jak np Zbawiciel gdyz
Bog realizuje swoj plan POPRZEZ Jezusa.Bog jest jego autorem.
Jezus w najdoskonalczy sposob reprezentowal swojego BOGA I OJCA.
Apostolowie mysleli i pisali po hebrajsku a ty interpretujesz hellensku/polsku :) pamietaj o tym :)

Ja wypadam z dyskusji bo jutro mam operacje psa i cała jestem roztrzesiona gozej niż mnie by to miało spotkać wiec nie nadaję się.

Ty to nazywasz dyskusja?Nie rozsmieszaj mnie :) plis
Chyba wrzuce ci ignora do aramagedonu :D
Bo to strata czasu.Odpowiedzialem bo
Kryszynka to lyknela :D

====

Kruszynka pisze:Madzia, lajk :)

Powaznie ? !
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce ...

Pozdrawiam


==
Kaan pisze:Czyli Pan Jezus jest Bogiem, bo twój argument z jakiej racji jest nazwany nie ma oparcia w przekazie biblijnym, jest nieskuteczny.

Jest skuteczny bo nie zostaje tak nazwany z racji swego urodzenia.
A poza tym nie jest tam nazwany El Szaddaj,El Eljon, olam - ad olam ..
Wiec o czym ty piszesz ?!Przeczytaj ezechiela 32:21 :D "Rodzina" sie powiekszy :D

Pan Jezus dal apostołów był tym samym Bogiem co IHVH, bo pisali o tym który miał przyjść, o tym który świat stworzył, który jest Alfą i Omegą. Czyli pisałem prawdę, to ty piszesz nieprawdę o Panu Jezusie.

Przyszedl SYN W IMIENIU OJCA.Sprawe tytulow wytlumaczylem wyzej.
Dla Apostolow i Prorokow Jedynym Prawdziwym Bogiem byl Ojciec IHVH.

Ew Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś


1Tes 1:9 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. 10) i oczekiwać Syna jego z niebios, którego wzbudził z martwych, Jezusa, który nas ocalił przed nadchodzącym gniewem Bożym

1 Jan 4:14 A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.


2Kron 15:3 Przez długi czas był Izrael bez prawdziwego Boga, nie miał też kapłana, który by go nauczył, i nie miał zakonu.

Jer 10:10 Ale Pan (JHWH) jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem


Fałszywy argument ponieważ odrywa proroctwo ST od wypełnienia - wyjaśnienia w Hebr 1:8. Posiadanie Boga nie neguje Boskości Pana Jezusa. Tak jak wyższość ojca nad synem nie neguje człowieczeństwa syna.

No dobra to Salomon byl Bogiem.To wychodzi z twojej pisaniny bo pierwotnie
psalm odnosil sie do niego.Siedzial nawet na tronie Jahwe.
Poza tym Pismo naucza ze Jezus nie byl "najwyzszym"
prawdziwym Bogiem lecz Jego Synem.

Przeciez waz dogmat naucza:: W jednej Istocie, która jest Bogiem
odwiecznie istnieją trzy równe sobie i jednakowo wieczne osoby, mianowicie: Ojciec, Syn i Duch Święty.

Ojciec byl,jest i zawsze bedzie od Niego wiekszy
i zawsze bedzie Jego Bogiem i Ojcem.
Jeden jest tylko Bog prawdziwy
i jest nim TYLKO OJCIEC.

A tak poza tym nie neguje "boskosci" Jezusa
po prostu interpretuje ja spojnie z reszta Pism
i "nie naginam tego wersetu kolanem" jak to robicie wy.


kol 1.19
Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,„

2,10
I macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności, „

2Piott 1,4
[i]To właśnie przez Niego zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice. Dzięki nim macie się stać uczestnikami natury samego Boga po wydostaniu się z zepsucia, które panuje w świecie na skutek ulegania pożądliwości. „


10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Psal 102 :26 jednoznacznie odnosi sie do Boga.Przeczytaj kontekst :)
; (2) W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił. (3) Jesli juz to Bog stworzyl za posrednictwem Syna
Poza tym mozna to inaczej interpretowac ale moze o tym "potem".

Jakbym słyszał katolika :) . Absurd twojego wyjaśnienia jest porażający. Szczepan rozmawia z Panem Jezusem aby ten przyjął ducha Szczepana. Kto przyjmuje ducha kiedy człowiek umiera?

Absurdy to ty wypisujesz.Udowodnilem ci na podstawie greki
ze to nie byla modlitwa προσευχομενον.

Szczepan mial wizje w ktorej zobaczyl chwale Boza i Jezusa
ktorego Bog ustanowil sedzia i tak dalej to mogl
tak powiedziec.

madelinka pisze:
Janek pisze:
Izaak Cylkow : Znamienitym radcą, boskim bohaterem, patryarchą wiecznym, księciem pokoju

Janku, a jak to jest, że Ty cytujesz jednego z najznakomitszych kabalistów?


A "strong" to tez kabalista? :-D Izaak Cylkow byl wybitnym tlumaczem
Pism hebrajskich na jezyk polski.Ludzie tego typu na ogol znaja
kabale ale czy sie nia zajmowal tego nie wiem i nie szczegolnie
mnie to obchodzi bo nie opieram sie tylko na "nim"

http://www.sztetl.org.pl/pl/person/36,i ... cgodC0cN1A

https://pl.wikipedia.org/wiki/Izaak_Cylkow

Jaqoob pisze: człowiekiem też nie.

Biblia naucza ze Jezus jest czlowiekiem ;-)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: kruszynka » 27 lut 2016, 17:12

Janek pisze:Powaznie ? !

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, ja jestem”.
Bogiem było słowo, a słowo stało się ciałem.
„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią”.
Uczeń Jezusa, Tomasz, nazwał Go: „Pan mój i Bóg mój!” ( Ewangelia wg św. Jana 20:28). Jezus go nie poprawia.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 27 lut 2016, 19:14

Kruszynka pisze:„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią”.

No i co??To ma byc dowod na to
ze duch sw to osoba i jest
trzecia osoba Trojcy ? :-D

Wiesz co to personifikacja?

Uczeń Jezusa, Tomasz, nazwał Go: „Pan mój i Bóg mój!” ( Ewangelia wg św. Jana 20:28). Jezus go nie poprawia.

Oh koronny argument trynitarzy :-D Tylko zeby oni jeszcze przeczytali kontekst
i intepretowali spojnie :D ala na takie cuda chyba nie ma co liczyc :)

1.

Jan 20;17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Co miala zrobic M.Magdalena?Przekazac slowa Jezusa i tak tez zrobila:
I przyszła Maria Magdalena, oznajmując uczniom, że widziała Pana i że jej to powiedział

Czy ktorys z uczniow na podstawie tych slow mogl dojsc do wniosku
ze Jezus jest Panem i Bogiem ? :D Nikt z nich do takiego wniosku nie doszedl.
Tomasza nie bylo z nimi kiedy ukazal sie im Jezus
(24) Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. (25) Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. (26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27)


Podstawowe pytanie jakie powinnas sobie postawic to dzieku
komu Tomasz mogl ogladac zmartwychstalego Pana Jezusa :)

Dzieje 10
AleBóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu.


Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca Jezusa ktory uznal go za godnego zobaczenia
Jego Syna.Jan ktory byl swiadkiem tego zdarzenia slyszal
slowa Tomasza ktore skierowal do Jezusa i do jakiego
doszedl wsniosku?że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga
Kontekst przeczy temu jakoby Tomasz nazwal Jezusa swoim Bogiem.
Tomasz nie powiedzial Jezusie,Panie wszechmocny i Boze IHvh.Sorry.
Gdyby Jezus byl tym samym Bogiem co Bog Ojciec to nie mowil by
ze wstepuje do Boga swego gdyz rzeczywistosci szedlby sam do siebie :-D
I na deser jeszcze slowka od Jana : Boga nikt nigdy nie widział


2.Nawet czytajac to bez kontekstu mozna to latwo obalic.
Bogiem/theos jest nazywany np saitan :D Zaraz ktos wyskoczy
ale tam jest rodzajnik :D ale sa tez warianty bez rodzajnika.

Anthony Buzard w ksiazce
The Doctrine of the Trinity: Christianity’s Self-Inflicted Wound (1998)
" słowa, których użył Tomasz: "Pan" i "Bóg", rozumiane były jako tytuły mesjańskie, zarówno przez starotestamentowych, jak i średniowiecznych Żydów. Wątpiący wcześniej Apostoł, nie przyjął nagle Nicejskiego, czy Antanazeńskiego Wyznania Wiary, i nie zaczął postrzegać od tego momentu swego Pana jako „Boga prawdziwego z Boga prawdziwego”. Nie wolno dostosowywać Ewangelii Jana do dużo późniejszych spekulacji greckich teologów. "

3.Bogiem Jedynym/Prawdziwym dla Apostolow i Prorokow
byl tylko Jehowah/Ojciec.Ich credo jest proste jak budowa cepa.
Mowi ono Jedynym Bogu ktorym jest Ojciec,o Panu Jezusie a duch sie "zgubil" :-D

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, ja jestem”.

Tutaj chodzi o preegzystencje lub preeminencje.Abarahm widzial dzien Mesjasza.
Tutaj tez warto przeczytac kontekst

(28) Rzekł więc do nich Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. (29) A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba. (30) Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego. (31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. (8) Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. (9) Ja jestem bramą[. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. (10)

(25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (26)

(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (7)


Jezus jest Mesjaszem o ktorym mowia/mowily proroctwa.
Jezus jest barankiem,.Synem Bozym.Jezus jest droga ktora prowdzi do Jego Ojca/Boga.
Albowiem przez niego ( JEZUSA) mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.

Bogiem było słowo, a słowo stało się ciałem.


1.Nie ma rodzajnika przy slowie Theos

2.SLOWO nie BOG JAHWE staje sie cialem w wer 14 :D

3.a Słowo było boskie” (The Bible—An American Translation).

a Słowo było boskiego rodzaju” (Das Neue Testament Ludwiga Thimmego).
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, 19:37 przez Janek, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: kruszynka » 27 lut 2016, 19:31

Chciałam zwrócić Twoją uwagę na inna część zdania niż ta, którą podjąłeś
Janek pisze:Kruszynka pisze:
„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią”.

No i co??To ma byc dowod na to
ze duch sw to osoba i jest
trzecia osoba Trojcy ?

Zareaguj na Boga, który nabył nas własną krwią.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 27 lut 2016, 20:01

Przepraszam :) "Pierwsza czesc wersetu" mowi o Duchu sw
a ty rzucialas wersety bez komentarza wiec myslalem
ze chodzi o Ducha sw.Juz reaguje...

Pamiętajcie o sobie i o całej trzodzie, nad którą Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, odkupionym krwią [Jego] własnego [Syna].” (Biblia Warszawsko – Praska )

„Strzeżcie siebie i całego stada, w którym Ruach Ha-Kodesz uczynił was przywódcami, abyście paśli Wspólnotę Mesjaniczną Boga, którą nabył On sobie za cenę krwi własnego swego Syna” (Przekład żydowski Nowego Testamentu)

„Uważajcie na siebie i dbajcie o Bożą trzodę – Kościół zdobyty krwią Bożego Syna, bo was duszpasterzy, obarczył Duch Święty tą odpowiedzialnością.” (Słowo Życia – Nowy Testament )

„Uważajcie na siebie i dbajcie o Bożą trzodę – Kościół zdobyty krwią Bożego Syna, bo was duszpasterzy, obarczył Duch Święty tą odpowiedzialnością.” (Słowo Życia – Nowy Testament)


Gdybys miala jeszce watpliwosci :)

Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.” 1 Jana 1:7

„i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów” Apokalipsa 1:5

:D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: magda » 29 lut 2016, 03:41

Zrobię offtopka , Miała moja sunia miała mieć operacje ale niestety wyszłam z nia i niosłam ją żeby pstawić na trawnik i posliznęłam się na błocie i runęłam w to błoto jak długa a suczkę wyrzuciło aż do góry i upadła z duzej wysokości nie wiem czy przezyje ma jakieś neurologiczne padaczki i jest zdezorientowana nic nie je od tygodnia tylko na kroplówkach a ja zdechła jestem bardzo i poobijana ledwo łazę a do tego sychicznie w dołku bo mi to zwierzątko cierpi. Niezbyt się nadają do dyskusji. Chciałabym bronić Jezusa ale nie mogę zebrać mysli. Taki jakis pech mnie spotkał


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: kontousunięte1 » 29 lut 2016, 10:32

Dorzucę offtopka. Magda,uśpij tego psa! Po co ma taki stary pies się męczyć a ty z nim. Nie jestem ani okrutna ani bez serca. Sama 2 lata temu miałam starego i chorego psa. Mam wrażenie,że trafiłaś na weterynarza,który kasę chce ciągnąć a i tak życia i sprawności psu nie wróci. Mój weterynarz powiedział mi wprost,że może życie nieco przedłużyć kosztem pieniędzy i drogich leków,ale żadna operacja /pies miał raka/ psa nie wyleczy.
Współczuję ci.Ja długo się nie mogłam pozbierać,bo pies był całe lata ze mną i był bardzo kochany /kochana,bo to suczka była,Misia moja/.Trzymaj się.


lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: lil » 29 lut 2016, 10:54

Moja ciocia też z 10 lat temu musiała wiekowego psa uśpić. Na starość mu w dodatku psychika siadła :-D .Nikogo już nie rozpoznawał ,ni stąd ni zowąd ugryzł wujka(który przez lata był jego ukochanym panem) w kciuk, a,że wujek przy cukrzycy ma jakieś problemy z gojeniem ran to ledwo uniknął amputacji.
Brał całą masę ketonalu,żeby uśmierzyć ból ,w związku z czym ostatecznie siadły mu nerki i wątroba.Z rok temu miał dwa przeszczepy.
Taki łańcuszek się porobił a zaczęło się od choroby jamnika :)


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: madelinka » 29 lut 2016, 19:02

Janek pisze:
A "strong" to tez kabalista? :-D Izaak Cylkow byl wybitnym tlumaczem
Pism hebrajskich na jezyk polski.Ludzie tego typu na ogol znaja
kabale ale czy sie nia zajmowal tego nie wiem i nie szczegolnie
mnie to obchodzi bo nie opieram sie tylko na "nim"

http://www.sztetl.org.pl/pl/person/36,i ... cgodC0cN1A

https://pl.wikipedia.org/wiki/Izaak_Cylkow




eh, Janku, pomyliłam Cylkowa z Luria, też Izaak. Swoją drogą, to Cylkow też nim był, bo każdy Żyd nienawrócony na Chrystusa nim jest. Także już Cię nie męczę :-D


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: madelinka » 01 mar 2016, 20:33

A jak Ci (Jaaqob, Janek), co nie uznają Chrystusa za Boga rozumieją Nowe Przymierze? Między kim a kim zostało ono zawarte?


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Jaaqob » 01 mar 2016, 23:15

Dziś lecę już spać, póki co niech przemówi Biblia:

"Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie. Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy. Gdzie bowiem jest testament, tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament." (Hebrajczyków 9: 11-15)

"Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu, do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla." (Hebrajczyków 12:22-24)

Jaką więc odgrywa rolę Chrystus w Nowym Przymierzu? Ogromną! Bez niego nie byłoby to możliwe. Jest pośrednikiem, kimś kto złożył doskonałą ofiarę. Jego krew spowodowała, że "nowe przymierze" weszło w życie... ;) Tylko na podstawie wiary w ofiarę Jezusa i pokładanie w nim ufności Bóg przebacza grzechy - co jest jednym z "warunków" nowego przymierza (np. Jeremiasza 31:34b). Chrystus umożliwia nam bezpośredni kontakt z Bogiem - kiedy Jezus umarł zasłona została rozdarta - co symbolizuje to, że możemy się zbliżyć do Boga za pośrednictwem Chrystusa. (1 Tymoteusza 2:5) On wstawia się u Boga za nami. :-) Rozumie nas jak mało kto, bo był jednym z nas! :D


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: sahcim » 02 mar 2016, 00:08

Jaaqob pisze:Rozumie nas jak mało kto, bo był jednym z nas! :D
W rzeczy samej...Ten, w którym była Pełnia: Bóstwo na sposób ciała, rozumie nas jak nikt inny, bo(nie tylko był, ale) jest jednym z nas... :-D


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Jaaqob » 02 mar 2016, 00:24

Sprecyzuj, co rozumiesz przez "Bóstwo na sposób ciała"?
Wtedy powiem yeah ;)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości