[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 28 mar 2016, 19:53

Czytaj Biblię a nie filozofię, twoja filozofia wywodzi się od gnostyków a potem od russellitów, którzy wymyśłili sobie, że Pan Jezus był aniołem Michałem, a potem mniejszym bogiem.

Ci za różnica jak się tytułujesz? Powtarzasz ten sam błąd i stosujesz tą samą narrację, dla mnie możesz się nazywać dowolnie i tak piszesz to samo co ŚJ.

Wykazałeś się niezrozumieniem podstawowych prawd o Panu Jezusie, nie potrafisz spojrzeć na całośc nauki o Synu Bożym wyrywając z kontekstu jedynie strzępy dotyczące stanu uniżenia Pana Jezusa.


Obala twoją pokrętną tezę, że Pan Jezus nie jest Bogiem, Boga nikt nigdy nie widział, ale widząc Pana Jezusa i znając Pana Jezusa widzimy Ojca. Pan Jezus to powiedział więc nie powtarzaj swoich bredni.

No właśnie przestań grzeszyć.

W jego imieniu nie prosisz tylko w swoim własnym, Pana Jezusa w herezje nie mieszaj.

Ale ta sama istota, znasz istotę Boga? Bóg jest wszędzie, czy to znaczy że ma nieskończoną ilość osób? Bóg moze słyszeć wszystkie modlitwy, czy to znaczy że ma nieskończenie wiele uszu?
Postaraj się myśleń nie mechanistycznie, twoje myślenie uwięzione jest w materii i nie rozumiesz idei jaką przyniósł Pan Jezus i starał się nauczyć ludzi o sobie.


bla bla bla
Potok klamstw i bredni.
Nie chce mi sie tego komentowac

Otwórz swoje oczy i poznaj że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem i w ciele jest obrazem Boga niewidzialnego.


Jedynym prawdziwym Bogiem dla Apostolow,Prorokow..byl Bog Ojciec.

Napisano jak byk:

(1) Częstokroć i wieloma sposobami mawiał niekiedy Bóg ojcom przez proroków; (2) W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił. (3)
(...) (5) Albowiem nie Aniołom poddał świat przyszły, o którym mówimy. (6)

A werset 10 to cytat z Psalmu i mowi o Bogu Ojcu a nie Jezusie.


Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


ale to juz bylo


Patrzac na obraz widzimy wizerunek rzeczywistej osoby
ale to nie jest przeciez ta osoba.Pan Jezus bedac obrazem
Boga,odzwierciedleniem Jego przymiotow,osobowosci,milosci
mogl wypowiedziec te slowa.Jan w swoich listach obala twoja
pokretna interpretacje stwierdzajac ze Boga nikt nie widzial.

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.


To tez juz bylo.Zapisalem sobie w notatniczku :D

Jan 20;17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Co miala zrobic M.Magdalena?Przekazac slowa Jezusa i tak tez zrobila:
I przyszła Maria Magdalena, oznajmując uczniom, że widziała Pana i że jej to powiedział

Czy ktorys z uczniow na podstawie tych slow mogl dojsc do wniosku
ze Jezus jest Panem i Bogiem ? :D Nikt z nich do takiego wniosku nie doszedl.
Tomasza nie bylo z nimi kiedy ukazal sie im Jezus

(24) Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. (25) Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. (26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27)


Tomasz mogl ogladac zmartwychstalego Jezusa
tylko dlatego ze wybral tak Bog.Tomasz wczesniej
zwatpil ale po tym jak zobaczyl wyznal swoja wiare w Boga i Jezusa
Pawel i reszta Apostolow podobnie pisala w swoich lista.Wierzyli w Jedynego Boga i Jezusa ktorego On POSLAL.

Dzieje 10

AleBóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu.



Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca Jezusa ktory uznal go za godnego zobaczenia
Jego Syna.Jan ktory byl swiadkiem tego zdarzenia slyszal
slowa Tomasza ktore skierowal do Jezusa i do jakiego
doszedl wsniosku?że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga
Kontekst przeczy temu jakoby Tomasz nazwal Jezusa swoim Bogiem.
Tomasz nie powiedzial Jezusie,Panie wszechmocny i Boze IHvh.Sorry.
Gdyby Jezus byl tym samym Bogiem co Bog Ojciec to nie mowil by
ze wstepuje do Boga swego gdyz rzeczywistosci szedlby sam do siebie :-D
I na deser jeszcze slowka od Jana : Boga nikt nigdy nie widział

I List św. Jana 5:10 Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
11 A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.
12 Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.

I co tutaj napisano ze trzeba wierzyc w herezje trynitarna??
i bzdury wyssane z palca kaana? :lol: Nie rozsmieszaj mnie.

Jak zginasz skoro się nie modlisz? Szczepan wołał do Pana Jezusa "przyjmij ducha mego".

Szczepan mial wizje i wiedzial ze Bog uczynil Jezusa
sedzia i PRZEZ Niego bedzie sadzil swiat,
Klekano nawet przed krolami.Na tronie
Jahwe siedzial nawet Salomon :D

Piszę prawdę, twoim mentorem jest Russell zalożyciel ŚJ, dokładnie to samo głosił co ty, nie wypieraj się swojego proroka (fałszywego).


Russel wierzyl w preegzystencje/archanielstwo,zmarwychstanie Jezusa bez ciala,niewidzialna paruzje
i wiele innych herezji ktore ja odrzucam.Nietrynitarni istnieli duzo wczesniej niz
pojawil sie Russel wiec skoncz fantazjowac i nie klam bezczelnie .
Apostolowie tez byli nietrynitarni.Ty glosisz babilonskie
herezje made in kk


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 28 mar 2016, 20:43

Janek pisze:bla bla bla
Potok klamstw i bredni.
Nie chce mi sie tego komentowac
Nie potrafisz niczego wartościowego przekazać, mieszasz jedynie ludziom w głowach i przedstawiasz fałszywy obraz Pana Jezusa, dlatego nie komentuj bo nic z tego dobrego nie wynika, poczytaj sobie o sobie w wersetach które pisałeś o źródle kłamstwa.
Otwórz swoje oczy i poznaj że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem i w ciele jest obrazem Boga niewidzialnego.
Jedynym prawdziwym Bogiem dla Apostolow,Prorokow..byl Bog Ojciec.
To kłamstwo
Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.
Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
ale to juz bylo
Oczywiście że było, tyle że nie rozumiesz co się do ciebie pisze. Werset pokazuje, ze w Panu Jezusie objawiony został Ojciec i Pan jezus jest tą samą istotą co Ojciec, jest Bogiem prawdziwym.
Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

To tez juz bylo.Zapisalem sobie w notatniczku :D
To dobrze czytaj często te słowa.
Jan 20;17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Co miala zrobic M.Magdalena?Przekazac slowa Jezusa i tak tez zrobila:
I przyszła Maria Magdalena, oznajmując uczniom, że widziała Pana i że jej to powiedział

Czy ktorys z uczniow na podstawie tych slow mogl dojsc do wniosku
ze Jezus jest Panem i Bogiem ? :D
Nie rozmawiamy o TYCH słowach tylko o poprzednich, zmieniasz temat.
Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca Jezusa
Nie wiesz co miał na myśli Tomasz, kontekst całej nauki o Panu Jezusie pokazuje sposób rozumienia słów Tomasza; należy je rozmuieć wprost, tak jak zostały spisane. Pan Jezus jest Panem i Bogiem.

I List św. Jana 5:10 Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
11 A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.
12 Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.

I co tutaj napisano ze trzeba wierzyc w herezje trynitarna??
i bzdury wyssane z palca kaana? :lol: Nie rozsmieszaj mnie.
Napisano że kto nie ma Syna nie ma i Ojca, Bo Syn i Ojciec to jeden Bóg, napisano też:

List do Rzymian 8:9 Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.

Duch Boży to Duch Chrystusowy, bo to ten sam Duch. A Bóg jest Duchem.
Dlatego nie wierzę w herezję unitarną.

Jak zginasz skoro się nie modlisz? Szczepan wołał do Pana Jezusa "przyjmij ducha mego".

Szczepan mial wizje i wiedzial ze Bog uczynil Jezusa
Nie miał wizji tylko widział co mu Bóg odsłonił, Pan Jezus nie został stworzony ale zrodzony w Betlejem w ciele Marii.


[b]Russel wierzyl w preegzystencje/archanielstwo,zmarwychstanie Jezusa bez ciala,niewidzialna paruzje
i wiele innych herezji ktore ja odrzucam.
To z toba gorzej niż z Russellem, bo nie wierzysz w wieczne istnienie Pana Jezusa. Całkiem poszedłeś w totalne odstępstwo od wiary raz na zawsze przekazanej świętym.
Apostolowie tez byli nietrynitarni.
Wypisujesz kłamstwa, apostołowie wierzyli, że Pan Jezus jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem, tym samym jedynym Bogiem Wszechmogącym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 28 mar 2016, 21:40

To z toba gorzej niż z Russellem, bo nie wierzysz w wieczne istnienie Pana Jezusa. Całkiem poszedłeś w totalne odstępstwo od wiary raz na zawsze przekazanej świętym.

Teraz powinienes przeprosisc
za te bezczelne klamstwa.

Twoje interpretacja to herezje
katolickie a nie nauka apostolska.
Nie potrafisz niczego wartościowego przekazać, mieszasz jedynie ludziom w głowach i przedstawiasz fałszywy obraz Pana Jezusa, dlatego nie komentuj bo nic z tego dobrego nie wynika, poczytaj sobie o sobie w wersetach które pisałeś o źródle kłamstwa.

Przekazuje zdrowsza nauke od ciebie
ale nie jestem taki pyszny jak ty
i nie twierdze ze glosze wiare
raz przekazana swietym.
Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.




Jan 20;17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Co miala zrobic M.Magdalena?Przekazac slowa Jezusa i tak tez zrobila:
I przyszła Maria Magdalena, oznajmując uczniom, że widziała Pana i że jej to powiedział

Czy ktorys z uczniow na podstawie tych slow mogl dojsc do wniosku
ze Jezus jest Panem i Bogiem ? :D Nikt z nich do takiego wniosku nie doszedl.
Tomasza nie bylo z nimi kiedy ukazal sie im Jezus

(24) Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. (25) Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. (26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27)

Tomasz mogl ogladac zmartwychstalego Jezusa
tylko dlatego ze wybral tak Bog.Tomasz wczesniej
zwatpil ale po tym jak zobaczyl wyznal swoja wiare w Boga i Jezusa
Pawel i reszta Apostolow podobnie pisala w swoich lista.Wierzyli w Jedynego Boga i Jezusa ktorego On POSLAL.

Dzieje 10

AleBóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu.


Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca Jezusa ktory uznal go za godnego zobaczenia
Jego Syna.Jan ktory byl swiadkiem tego zdarzenia slyszal
slowa Tomasza ktore skierowal do Jezusa i do jakiego
doszedl wsniosku?że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga
Kontekst przeczy temu jakoby Tomasz nazwal Jezusa swoim Bogiem.
Tomasz nie powiedzial Jezusie,Panie wszechmocny i Boze IHVH.Sorry.
Gdyby Jezus byl tym samym Bogiem co Bog Ojciec to nie mowil by
ze wstepuje do Boga swego gdyz rzeczywistosci szedlby sam do siebie :-D
I na deser jeszcze slowka od Jana : Boga nikt nigdy nie widział

Wypisujesz kłamstwa, apostołowie wierzyli, że Pan Jezus jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem, tym samym jedynym Bogiem Wszechmogącym.


Nie fantazuj.Apostolowie wierzyli ze jedynym Prawdziwym Bogiej jest Ojciec IHVH

2Kron 15:3 Przez długi czas był Izrael bez prawdziwego Boga, nie miał też kapłana, który by go nauczył, i nie miał zakonu.

Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś


Nie miał wizji tylko widział co mu Bóg odsłonił, Pan Jezus nie został stworzony ale zrodzony w Betlejem w ciele Marii.

http://biblehub.com/library/maclaren/ex ... vision.htm
Przeczytaj rodowod Jezusa :) Pewnie wedlug ciebie Bog byl w ciazy jak kobieta i tak zrodzil Jezusa :lol:
Przestan bo umre :D To ze Jezus zostal zrodzony oznacza ze zawdzieca swoje
istnienie komus kto go zrodzil.Slowo zrodzic w Biblii ma szersze
znaczenie i wystepuje tez jako synonim stworzyc.


A gdy nadszedł czas porodu, okazało się, że w jej [Rebeki] łonie były bliźnięta. I wyszedł pierwszy, rudy, cały jak płaszcz włochaty; i nazwano go Ezaw. Następnie wyszedł brat jego, a ręką swą trzymał za pięte Ezawa; i nazwano go Jakub. Izaak zaś miał sześćdziesiąt lat, gdy ich zrodził.

A Juda zrodził z Tamar Faresa i Zarę, a Fares był ojcem Ezrona, a Ezron ojcem Arama.


--


New Living Translation
Before the mountains were born, before you gave birth to the earth and the world, from beginning to end, you are God.


Zanim góry narodziły się i zrodziłeś ziemię , i świat i od wieków na wieki tyś Bogiem

Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.


Duch Boży to Duch Chrystusowy, bo to ten sam Duch. A Bóg jest Duchem.

Duch sw to nie osoba :roll: a Duch Eliasza to tez ten sam Duch/Bog ? :roll:

Uczniowie proroków, którzy byli w Jerychu, ujrzeli go z przeciwka, i oświadczyli: Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu. Wyszli zatem naprzeciw niego, oddali mu pokłon do ziemi


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Ariela » 29 mar 2016, 01:35

Janek, siedze na forum bo sa tutaj ludzie z ktorymi pisalam od chyba dwoch lat i po prostu ich lubie. Nawet takiego gnoma jak ty =P Chcialam co prawda zmienic forum, ale nie moglam sie zarejestrowac na polskich ateistach bo cos z moim mailem bylo nie tak i "rejestrator" nie chcial zaakceptowac. Ostatnio chcialam sie zarejestrowac na amerykanskim forum dla ateistow, ale bylam zmeczona i przerzucilam to na inny dzien.

A co do reszty, nie odpisuje bo szczerze mi sie nie chce... Musialabym duzo cytowac, a nie mam na to czasu. Poza tym co mnie tam wasze spory interesuja? Chyba ze kiedys bedzie mi sie nudzilo to odpisze ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 29 mar 2016, 13:07

Janek pisze:
To z toba gorzej niż z Russellem, bo nie wierzysz w wieczne istnienie Pana Jezusa. Całkiem poszedłeś w totalne odstępstwo od wiary raz na zawsze przekazanej świętym.
Teraz powinienes przeprosisc
za te bezczelne klamstwa.

Twoje interpretacja to herezje
katolickie a nie nauka apostolska..
Ty musisz przeprosić za swoją bezczelną propagandę fałszywej ideologii i propagowanie kłamstw na temat apostołów, Kościoła i Ewangelii. Nie wierzysz w preegzystencję Pana Jezusa więc głosisz gorszą herezję niż russellici.
Przekazuje zdrowsza nauke
Przekazujesz, fałsz, odstępstwo i profanujesz biblijny wizerunek Boga.

Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca
To kłamstwo, Nie znasz myśłi Tomasza, a tekst wyraźnie pokazuje że Tomasz uznawał Pana i Boga w Panu Jezusie.
Wypisujesz kłamstwa, apostołowie wierzyli, że Pan Jezus jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem, tym samym jedynym Bogiem Wszechmogącym.
Nie fantazuj.
Ty fantazjujesz, i twoje fantazje nawet ja milion razy powtórzysz nie staną się prawdą.

Nie miał wizji tylko widział co mu Bóg odsłonił, Pan Jezus nie został stworzony ale zrodzony w Betlejem w ciele Marii.
Przeczytaj rodowod Jezusa :)
Przeczytaj to:
J17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
...
24 Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.

J1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
.............
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: magda » 30 mar 2016, 23:26

Podziwiam KAAN twoją cierpliwośc do antytrynitarzy, ja dawno wymiękłam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 31 mar 2016, 12:10

J1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.

Powtarzasz argument ktory juz obalilem.
Wiec ja tez bede sie powtarzal i wklejal :)
Jan byl hebrajczykiem wiec myslal i pisal po hebrajsku.
A twoja interpretacja wywodzi sie z filozofi hellenskiej
od greckich gnostykow.Slowo to nie preegzystujaca osoba/drugi Bog.
Tam napisno SLOWO a nie Bog Jezus,Slowo staje sie cialem dopiero w wer 14.
Niektore tlumaczenie oddaja to na slowo bylo boskie i nie ma rodzajnik ho przed drugim theos..
Zaden slownik nie tlumaczy slowka logos na Bog Jezus itp jak taki znajdziesz lub napiszesz to sie odezwij :D
To kłamstwo, Nie znasz myśłi Tomasza, a tekst wyraźnie pokazuje że Tomasz uznawał Pana i Boga w Panu Jezusie.

1.Kontekst obala twoje twierdzenie.
2.Tomasz nie powiedzial Jezusie,Panie wszechmocny i Boze IHVH.21
czy tez Jan 1: 49 Odpowiedział mu Natanael: Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela.
Mat 16: 16 A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.W twoim wersecie nie ma:σὺ εἶ
3.Jak juz wykazalem Stare i Nowe Przymierze naucza ze JEDYNYM Prawdziwym Bogiem jest Ojciec/Jehowah

J17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.

Jezus mial ta chwale w planie Bozym.
Tak samo byl zabity od zalozenia swiata.

20) Był on przewidziany wprawdzie już przed stworzeniem świata, ale został objawiony w czasach ostatecznych ze względu na was. (21)

(8) I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata. (9)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 31 mar 2016, 12:46

Janek pisze:
J1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
Powtarzasz argument ktory juz obalilem.
Nie Mozesz obalić, bo ten werset istnieje w Biblii i mówi o Panu Jezusie - Słowie, Bogu. W dalszych wersetach mówi o Bogu, który stworzył wszystko, a we właściwym czasie stał się ciałem i zamieszkał wśród ludzi.
To kłamstwo, Nie znasz myśłi Tomasza, a tekst wyraźnie pokazuje że Tomasz uznawał Pana i Boga w Panu Jezusie.
1.Kontekst obala twoje twierdzenie.
Przeciwnie, kontekst potwierdza to co piszę.
2.Tomasz nie powiedzial Jezusie,Panie wszechmocny i Boze IHVH.21
Nie musiał mówić tak jak ty byś chciał. Powiedział to co widział i wiedział - Pan jezus jest Panem i Bogiem.
J17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
Jezus mial ta chwale w planie Bozym.Tak samo byl zabity od zalozenia swiata.
Bzdury wypisujesz, nigdzie w Biblii nie ma takiej myśli. Przeciwnie Pan Jezus jest tym którego ręce wykonały całe stworzenie

List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

A ten werset:

(8) I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata. (9) [/i]


Zacytowałeś z BG której skłądnia w tym wersecie jest dwuznaczna i zasugerowałeś fałszywe znaczenie, inne tłumaczenia mówią jaśniej o co chodzi:

8 I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.(BW)

8 Wszyscz mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.(BT)


Od założenia świata nie ma wpisu w ksiedze życia a nie że baranek jest zabity od założenia świata. Zrobiłeś brzydką manipulację.
Pan Jezus został zabity dopiero na Golgocie, ponad 4000 lat po stworzeniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 31 mar 2016, 13:01

Przeciwnie, kontekst potwierdza to co piszę.

Nie rozsmieszaj mnie :) kontekst obala twoja trynitarna herezje
Tomasz nie powiedzial Ty/s Pan i Bog cz tez Panie i Boze Wszechmocny.

Jan 20;17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

30I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.



Zacytowałeś z BG której skłądnia w tym wersecie jest dwuznaczna i zasugerowałeś fałszywe znaczenie, inne tłumaczenia mówią jaśniej o co chodzi:

Nie kombinuj oblubienica tak samo to tlumaczy.
I pokłonią się mu wszyscy, którzy mieszkają na ziemi, których imiona nie są wpisane w Zwój Życia Baranka zabitego od założenia świata.

Wierzacy tez sa wybrani od zalozenia swiata
ale nie preezysstowali.
Bzdury wypisujesz, nigdzie w Biblii nie ma takiej myśli. Przeciwnie Pan Jezus jest tym którego ręce wykonały całe stworzenie

Pierwotnie slowa Bog twoj odnosily sie do Salomona
ktory zasiadl na tronie Jawhe a Pawel pisze o nowym
stworzeniu ktore Bog przez Jezusa stworzyl/l,wers 10 jest o Bogu Ojcu a nie Jezusie.
Powtarzasz cos co juz obalilem w tym temacie chyba z 10 razy.Chcesz mnie wziac na powtarzanie ? :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 31 mar 2016, 13:08

Janek pisze:
Przeciwnie, kontekst potwierdza to co piszę.
Nie rozsmieszaj mnie :) kontekst obala twoja trynitarna herezje
Rozśmieszasz mnie swoim unitariańskim mitem; Pan Jezus przedstawił się jako Syn Boży - Bóg wcielony i tak rozumiał to Tomasz który widział w Jezusie Pana o Boga.
Zacytowałeś z BG której skłądnia w tym wersecie jest dwuznaczna i zasugerowałeś fałszywe znaczenie, inne tłumaczenia mówią jaśniej o co chodzi:

Nie kombinuj oblubienica tak samo to tlumaczy.
Nie kombinuj, nie ma żadnej oblubienicy która tak tłumaczy, tylko uzurpatorka moze takie rzeczy robić.
Wierzacy tez sa wybrani od zalozenia swiata
Nie też, ale wybrani przed założeniem świata i to w Chrystusie (cytuj pełny kontekst), dlatego że Chrystus istnieje od zawsze to ci którzy są wybrani mogą być w Nim wybrani od założenia świata.
Bzdury wypisujesz, nigdzie w Biblii nie ma takiej myśli. Przeciwnie Pan Jezus jest tym którego ręce wykonały całe stworzenie
Pierwotnie slowa Bog twoj odnosily sie do Salomona
Salomon nie był stworzycielem, piszesz piramidalne bzdury.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 31 mar 2016, 13:16

Salomon nie był stworzycielem, piszesz piramidalne bzdury.

A gdzie ja napisalem ze Salomon byl stworzycielem ?
Czytaj ze zrozumieniem.Zacytowalem tekst
ktory pierwotnie odnosil sie do Salomona.
Pan Jezus przedstawił się jako Syn Boży - Bóg wcielony i tak rozumiał to Tomasz który widział w Jezusie Pana o Boga.

Mozesz zacytowac tekst w ktorym Jezus przedstawia
sie jako Bog wcielony??Tego ze jest Synem Bozym
nie neguje.A twoja interpretacje slow Tomasza
obala konteskkt i greka.
Nie też, ale wybrani przed założeniem świata i to w Chrystusie

Bo Chrystus byl przewidziany od zalozenia swiata
a nie preegzystujacy.Jesli chcesz tak interpretowac
to badz konsekwentny i napisz ze Chrystus byl zabity
juz w niebie i to jako drugi bog jak to niektorzy interpretuja :D
nie ma żadnej oblubienicy która tak tłumaczy

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 13/verse/8
:roll:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 31 mar 2016, 15:27

Janek pisze:
Salomon nie był stworzycielem, piszesz piramidalne bzdury.

A gdzie ja napisalem ze Salomon byl stworzycielem ?
Czytaj ze zrozumieniem.Zacytowalem tekst
ktory pierwotnie odnosil sie do Salomona.
Pisz ze zrozumieniem, skoro piszę że słowa o stworzeniu dotyczą Pana Jezusa a ty piszesz że odnosiły się do Salomona to identyfikujesz Salomona ze stwórcą. Pogubiłeś się w dyskusji.
Pan Jezus przedstawił się jako Syn Boży - Bóg wcielony i tak rozumiał to Tomasz który widział w Jezusie Pana o Boga.
Mozesz zacytowac tekst w ktorym Jezus przedstawia
sie jako Bog wcielony??


J1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
.............
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

Nie też, ale wybrani przed założeniem świata i to w Chrystusie
Bo Chrystus byl przewidziany od zalozenia swiata
a nie preegzystujacy.Jesli chcesz tak interpretowac to badz konsekwentny i napisz ze Chrystus byl zabity
juz w niebie i to jako drugi bog jak to niektorzy interpretuja :D
Jestem konsekwentny i rozumiem co Pan Jezus mówił do Ojca:

J17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
...
24 Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.

Ewangelia św. Jana 8:58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
nie ma żadnej oblubienicy która tak tłumaczy

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 13/verse/8
:roll:
Nie oblubienica, tylko portal oblubienica.eu zamieszcza interlinearny przekład, wyrażaj się ściśle. A poza tym tłumaczenie nie polega na przetłumaczeniu wyrazów, ale przekazanie w innym języku znaczenia treści. Składnia jest taka że należy ją rozumieć tak jak podają przekłady które ci pokazałem. (BT i BW)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości