Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 17:52

Dlatego są lepszymi sędziami od dogmatycznie nastawionych umysłów.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Dragonar » 20 lut 2016, 17:58

artur403 pisze:Dlatego są lepszymi sędziami od dogmatycznie nastawionych umysłów.

Równie dobrze można zapytać ateistę o natchnienie danego tekstu przez Boga. Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Ktoś, kogo nie ma, nie może natchnąć żadnego tekstu.

Ateista: Bóg nie istnieje.
Agnostyk: Nie wiem, czy Bóg istnieje.

W związku z tym, na pytanie o natchnienie danego tekstu przez Boga otrzymasz odpowiedzi:

Ateista: Żaden tekst nie jest natchniony przez Boga, ponieważ Bóg nie istnieje.
Agnostyk: Nie wiem, czy dany tekst jest natchniony przez Boga, ponieważ nie wiem, czy jakikolwiek Bóg istnieje.

Tymczasem chrześcijanin posiada jakąkolwiek podstawę filozoficzną konieczną do roztrząsania problemu natchnienia danego tekstu przez Boga:
* Po pierwsze, wierzy, że jakiś Bóg w ogóle istnieje.
* Po drugie, wierzy, że Bóg ma zwyczaju kontaktować się z ludźmi i czynić niektóre teksty natchnionymi - nie jest deistą.
* Po trzecie, wierzy, że zna Boga, wie Kim On jest, stąd posiada stosowne kryteria według których może ocenić, czy dany tekst odpowiada Bożemu charakterowi, a więc czy jest natchniony.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 20 lut 2016, 19:27

wisnia2168 , kolezanka
Jakiego Mateusza ? O "innej ewangelii" to znane slowa Pawla z Tarsu.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 20 lut 2016, 19:51

artur403 pisze:Konfucjanizm zdobędzie świat, nie przechwalając się tak, jak islam.
Wolałbym, by ktoś i z punktu widzenia agnostyka napisał.


No to ja ci powiem z punktu widzenia agnostyczki a nawet juz w sumie ateistki, ze w Koranie nie znalazlam ani jednej madrosci i pozytecznego wersu. Koran zaczelam czytac zanim stalam sie chrzescijanka i juz wtedy obiektywnie stwierdzilam ze ta kisega jest z tej samej polki co Biblia Szatana Anton'a LaVey'a i jest niebiezpieczna dla spolecznestwa, destruktywna i glupia. Gdyby islam nie byl narzucany sila pod grozba smierci, i gdyby nie pral mozgu swoim wyznawcom i zezwalal na apostazje, to dzisiaj wylacznie garstka wykolejencow wyznawalaby ta religie, tak jak to jest w przypadku satanizmu.

Jezeli ktos by konwertycie od razu, bez klamania i manipulacji, przedstawil islam taki jakim jest i powiedzial: "Nasz prorok byl pedofilem, morderca i gwalcicielem. Psztykal szesciolatke gdy mial okolo 50 lat i nosil damskie ciuszki. Uwazal ze mocz wielbladow to lek, ziemia jest plaska, a szatan w nocy spi w ludzkim nosie . Poza tym twierdzil ze byl opetany i dostawal w tym czasie objawienia od Szatana. Nam muzulmanom wolno jest klamac i mordowac ludzi ktorzy nie wyznaja naszej religii, a nawet jest to nam nakazane. Musimy bic nieposluszne kobiety i gwalcic niemuzulmanki a rowniez dzieci. Gdy zginiemy mordujac niewiernych trafimy w nagrode do niebianskiego burdelu w ktorym bedziemy miec wieczna erekcje i psztykac 72 dziewice stworzone wylacznie do seksu."

No sorry, jaki zdrowy umyslowo czlowiek, nie cpajacy i nie chlejacy, swiadomie przyjalby taka religie? Kto normalny slyszac cos takiego uwaza ze w tym jest chocby cien madrosci?

Ja uwazam ze w Biblii jest wiele nieprawidlowosci, niemadrych i dziwnych nauk ale jest wiele wersow ktore do dzis cytuje. Traktuje Biblie jak ksiazke filozoficzna, tak samo pisma buddyjskie, pisma Ojcow Kosciola, pisma odnosnie nauk Konfucjusza czy pisma taoistyczne i nawet Talmud. Ale Koran? Najglupsza ksiazka jaka czytalam. Z moralnoscia i filozofia to nie ma nic wspolnego. Swoja glupota przebil nawet nudny jak flaki z olejem Mein Kampf. Nie ma ani jednej wypowiedzi Muhammeda czy wersu Koranu ktory moglabym zacytowac i powiedziec: Wow, ale madrze powiedziane. I to bardzo dziwne, bo muzulmanie twierdza ze byl prorokiem a jemu nigdy nie zdarzylo sie powiedziec czegos madrego, a przeciez zdarza sie to nawet Miley Cyrus.

To jest moje obiektywne zdanie.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 20 lut 2016, 20:25

Ariela pisze:Nie ma ani jednej wypowiedzi Muhammeda czy wersu Koranu ktory moglabym zacytowac i powiedziec: Wow, ale madrze powiedziane.


A to ? http://mquran.org/content/view/5158/4/



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 20 lut 2016, 20:57

A co w tym madrego? To samo mowil Chrystus 700 lat przed Muhammedem i Zydzi jeszcze wczesniej. Rzymianie mieli wolnosc wyznania na dlugo przed tym wersem, ktory Muhammed i tak zniosl i zamienil na "Zwalczajcie tych ktorzy nie wierza w Allaha i jego poslanca". Nie powalily mnie te slowa. Mi chodzi o cos czego ja jeszcze nie slyszalam w Biblii czy innych pismach. Cos nowego. Tak jak slowa Jezusa: Powiedziano wam oko za oko, zab za zab, ale ja wam mowie... A nie powielanie schematow. Muhammed nie przyszedl z niczym nowym, poza brutalnoscia, perwersja i przemoca zupelnie nowego wymiaru.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Dragonar » 20 lut 2016, 21:42

Ariela pisze:Jezeli ktos by konwertycie od razu, bez klamania i manipulacji, przedstawil islam taki jakim jest i powiedzial: "Nasz prorok byl pedofilem, morderca i gwalcicielem. Psztykal szesciolatke gdy mial okolo 50 lat i nosil damskie ciuszki. Uwazal ze mocz wielbladow to lek, ziemia jest plaska, a szatan w nocy spi w ludzkim nosie . Poza tym twierdzil ze byl opetany i dostawal w tym czasie objawienia od Szatana. Nam muzulmanom wolno jest klamac i mordowac ludzi ktorzy nie wyznaja naszej religii, a nawet jest to nam nakazane. Musimy bic nieposluszne kobiety i gwalcic niemuzulmanki a rowniez dzieci. Gdy zginiemy mordujac niewiernych trafimy w nagrode do niebianskiego burdelu w ktorym bedziemy miec wieczna erekcje i psztykac 72 dziewice stworzone wylacznie do seksu."

Mocne słowa, jednak wiem, że trudno obalić jakąkolwiek z przedstawionych tutaj przez Ciebie informacji. :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 20 lut 2016, 22:07

Dragonar
W identycznym tonie ateisci jada po chrzescijanach, wysmiewajac magiczne poczecie, zabojstwo siebie samego by wybawic ludzi itp. itd., rozumiem, ze wtedy tez cie to tak bawi ? Czy moze wtedy mowisz o łasce i wielkiej tajemnicy ?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 20 lut 2016, 23:31

Vanity, porownanie nie jest trafione, bo o dziewiczym poczeciu i ofierze Chrystusa mozna powiedziec uzywajac innych slow niz magiczne poczecie czy samobojstwo. Jednak w jaki inny sposob moglabym napisac o tym co robil i czego nauczal Muhammed?

Moze w taki sposob?

"Muhammed odznaczal sie niezwykla miloscia do dzieci, byl zwolnnikiem eutanazji i kulturowo wzbogacal kobiety. W wieku 50 lat zaopiekowal sie pewna dizewieciolatka ktora bardzo ukochal (ostatnio napisalam zle: Aisha miala wtedy dziewiec lat a nie szesc), wspieral rowniez mniejszosci seksualne ubierajac sie w kobiece stroje na znak buntu przeciw heteronormatywnosci. Wynalazl innowacyjny lek o skladzie chemicznym C5H4N4O3 , jego skrupulatne studia kosmologii doprowadzily go do odrzucenia tradycjnego pogladu na ksztalt ziemii, a pod jego duchowym przewodnictwem muzulmanie czuli sie tak bezpieczni ze w nocy zasypiali bez zadnych obaw majac Szatana w nosie. Poza tym byl tak swietnym dyplomata ze potrafil sie dogadac nawet z samym Szatanem, ktory tak mu zaufal ze zaczal mu sie zwierzac."

Vanity? Czy teraz brzmi lepiej?


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 21 lut 2016, 21:14

Ariela
Jesli skupiasz sie na spolecznie destrukcyjnym aspekcie religii, to islam jest bardziej destrukcyjny niz chrzescijanstwo, bo chrzescijanstwa zaden wierny nie bierze az tak literalnie, gdyby tak bylo to faceci by bez oczu chodzili z powodu pozadliwych spojrzen, dodatkowo spojrz jak duzy w chrzescijanstwie masz nacisk na asceze, graniczaca z autodestrukcja, nacisk na ryzyko, motywy chodzenia po wodzie,sprzedawanie wszystko co sie ma, nacisk na zaprzeczanie prawom naturalnym vide powiedzenia gorze, zeby rzucila sie w morze, , naprawde nie widzisz analogii ?
Juz dawno tu nie widzialem tak skondensowanego ladunku nienawisci na tym forum, to zakrawa o chorobe.

Odcinam sie od twojej islamofobii, rasistowskich tekstow, mocno cie przeszacowalem, jestes kompletnie z innej bajki.

Ariela pisze:Tak jak slowa Jezusa: Powiedziano wam oko za oko, zab za zab, ale ja wam mowie... A nie powielanie schematow.

Nadstawianie policzka to wiktymizacja, moze i nieschematyczne, ale destrukcyjne.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 23 lut 2016, 01:25

Ariela
Nie rozumiesz tego co napisalem, chyba za duzo prawicowych propagandowek spowodowalo u ciebie wyczulenie na przejawy ponadreligijnej i ponadnarodowej tolerancji, tak, ze widzisz u mnie lewacki ekstremizm, ktorego nie ma. Widze, ze Szwecja skrzywila pojecia takie jak socjalizm czy tolerancja i to powoduje u ciebie frustracje i nic dziwnego.
Ja zaatakowalem u ciebie islamofobie, bo w swojej analizie nie zauwazylas zadnego plusa islamu, jestes do bolu tendencyjna, traktujac koran jako totalnie zla ksiege, a przeciez wiesz, ze sa tam pozytywne wersety. Znam muslimow, ktorzy podchodza do koranu liberalnie, sa zwesternizowani, interpretuja ksiege przez pryzmat etyki, ktora musi byc wspolna dla wszystkich religii bysmy sie nie pozażynali. Ja widze jedno i drugie, a takze ludzi jako ofiary religii, a ty ?

Zacznijmy od Polaczkow, obok nich sa typowi falszywi Angole, ekstremisci islamscy czy Arabowie kamienujacy za cudzolostwo, uchodzcy bandyci i gwalciciele czy Niemcy clozet nazi myslacy, ze jako ci ktorzy niemal sami podbili swiat sa wyzej od innych. W kazdej nacji sa dominujace patologie, rozne levele wynaturzen i trzeba o nich mowic, tak jak mowic o destrukcji w islamie i chrzescijanstwie, ale generalizowanie, ktore uprawiasz jest krzywdzace. Np w UK spotkalem paru Polakow na poziomie i nie traktuje ich jako gorszych, nie nazwe ich Polaczkami, o wiele lepiej mi sie z nimi rozmawialo niz z jakimkolwiek Anglikiem czy gosciem z innej nacji.
Nienawidze bogatych, ktorzy gardza biednymi, ktorzy dorobili sie na wyzysku, oszustwie, lub ktorzy maja wysokie mniemanie o sobie, a nie dlatego, ze sa bogaci. Jesli ktos ciezko pracuje, to ma prawo byc wiele bogatszy od innych i chwala mu za to.
Znam Zydow w klasie pracujacej, nie ustawionych, a nie cierpie wladcow marionetek Rotszyldow, Rockefellerow i innych pseudofilantropow.
Chrzescijanstwo i islam maja krwawe karty w historii, wobec tego faworyzowanie jednej religii nie jest fair, stad takze moje wzmianki o islamofobii.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Samolub » 23 lut 2016, 02:50

vanity pisze:Zacznijmy od Polaczkow, obok nich sa typowi falszywi Angole


No właśnie, czemu Angole ? A o mowisz o tolerancjii wobec innych nacjii

To tak jakby kibic po bójce Kraków Warszawa zapytany o Słowację mówił o pokoju między narodami. Znam lewaczki co to o tolerancjii mowily, ale rude włosy jakiejś dziewczyny przeszkadzały. To taki gornolotny slogan, kiedy chcesz pokazac się z dobrej strony, kamera z Warszawy przyjechala powiem coś fajnego to mnie ludzie polubia. Można tak robić, czy ja mówię nie ?

Ale mamy inną epokę
Dziś tolerancja to nie slogan a praktyka. Nie da się wytrzymać z sasiadką, albo wkurza Cię koleś w radzie miasta. Trudno żebyś miał zakładać że będziesz lubił kogoś w imię tolerancjii. To jest dobre na papierze, dla bogatych latajacych nad miastem ktorzy teoretycznie to,widzą, albo dla dzieci ktore jeszcze nie weszły w doroslosc, lub dla dziury na Ukrainie gdzie można wszystko w mózg wcisnac czlowiekowi.

Ale tak przechodząc do rzeczywistosci i praktyki to ja nie widzę problemu takiego,że komuś się coś nie podoba i o tym mówi, że to akurat biala i Polka to ma mniejsze prawa niż muzumanka do przedstawienia,swojego punktu widzenia? Trochę dyskryminujesz i oceniasz osoby na trochę wyższym poziomie niż tych co tak bronisz. Ah zapomniałem wrażenie, ale spokojnie nie podniecaj się tak jak się zdarza tacy ludzie o ktorych mowisz to pewnie ocena będzie poprawna.

Nie podniecajmy się tak tą dyskusją bo to czysta teoria i trzeba zacząć od szanowania rozmówców. Zauważcie, że mimo różnic to raczej jesteśmy inteligentni jak spojrzeć to przecietny człowiek mniej więcej wie, że jest kibel i lodówka

Już bardziej mi się podobało jak uruchomiles Matrixa i w tym kierunku Cię widzę niż rozgrywaniem swojej Ewangelii Islamem i Chrzescijanstwem zależnie od potrzeby bo tak marudzisz na tych wielkich, ale na swoim podwórku robisz to samo na tyle ile możesz. Oni o tym, wiedza bo znają założenia i są ludźmi nawet o lvl wyżej niż plebs w kwestii moralnosci. Ale... wytlumaczylbym Ci, choć wiesz lepiej i chcesz paplać zamiast słuchać jak się sprawy mają. Masz wylacznik na Mesjanskosc to daj znać : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 23 lut 2016, 15:27

W moim osobistym żargonie falszywy Anglik to Angol, rasistowski Polak to Polaczek, aczkolwiek epitet : Angol w moim odczuciu nie ma tak negatywnych konotacji jak Polaczek, tak to juz jest z urokami semantyki. To nie etykieta na cale zycie, kazdy ma prawo do zmiany zachowan. Sa rozni Anglicy, np. znam biala Angielke, ktora nie pije herbaty z mlekiem, ale sama czarna. Bywalo, ze w firmach siedzialo, sie ze Szkotem, a nie w polskim piekielku, on mnie uczyl angielskiego,a ja jego polskiego. Polaczki patrzyli krzywo, rozne byly historie. Np. teraz w UK moi najlepsi znajomi to Szkot i free thinker Afrykanczyk.
Nie chce mi sie tlumaczyc gdy widze jak prowokujesz/jakie bledne wnioski wyciagasz z tego co napisalem, a moze m.in dlatego. Wystrzeliles jak z krolikiem z kapelusza o wojence Krak Wawa i Slowacji jakby to cokolwiek mialo wspolnego z tym o czym pisze. Nietolerancja wobec czyjegos falszu to inny poziom rozwazan niz nietolerancja wobec koloru wlosow przez pseudo kinder punkow.
Prawo do wolnosci slowa nie podlega dyskusji, wszyscy musza miec rowne ponad narodowe, tak jak gusta nie podlegaja dyskusji, kazdy ma miec swoje, to rdzen na czym mozna oprzec pokojowa cywilizacje szanujaca wolnosc.
Jesli trafi sie tu muzulmanka, ktora zacznie mowic o tym, ze jej religia jest lepsza to rowniez nie zamierzam jej glaskac, ale poki tu islamisci sa lekcewazeni, to stopuje forumowa inkwizycje.

Glupota,falsz, przemoc wobec biernych ludzi nie zna granic geograficznych i koloru skory, wszedzie ja mozna znalezc i warto ja rozmontowywac, a nie tolerowac i o tym caly czas pisze.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 23 lut 2016, 20:48

Vanity, prosze cie nie uzywaj slowa "Polaczki" bo otwiera mi sie scyzoryk w kieszeni gdy je slysze, a dopiero co sie pogodzilismy ;) Badz konsekwentny, bo potepiasz rasizm a sam uzywasz rasistowskich slow. Akurat slowo "Polaczek" uzywane jest wylacznie pogardliwie przez polskich Zydow i jezeli jeszcze raz tak napiszesz, nie bede z toba rozmawiala.

Ja nie mowie "Czarnuszki" albo "Zydki". Nie zdarzylo mi sie to nawet w moich rasistowskich postach. Ale wrocmy do tematu islamu. Islamofobia nie istnieje, a moja ocena tej religii nie jest tendencyjna. Po prostu twoje myslenie jest bledne. Tych kilka pokowych i milych wersow w Koranie nie czynia islamu religia pokoju i milosci. Ty postawiles islam na tej samej polce co chrzescijanstwo na podstawie... 10 pokojowych wersow? Nawet zeby bylo ich trzydziesci, to w Koranie jest jeszcze setki wersow ktore nawoluja do mizoginii, dyskryminacji, rzezi, pedofilii, gwaltow i tak dalej. W islamie jest cos takiego jak prawo abrogacji, ze starsze wersy sa anulowane i zamieniane na te nowsze, dlatego wiele z tych pokojowych wersow o ktorych ty mowisz, zostaly zamienione na te wzywajace do zabijania. Ale dobrze, powiedzmy ze tak, istnieja w Koranie piekne wersy. Dobra. A czytales Mein Kampf? W Mein Kampf tez znajdziesz duzo pieknych zdan. Wiec jesli ktos krytykuje Mein Kampf to cierpi na nazistofobie? Jest tendencyjny? Nie, po prostu Mein Kampf nie oceniamy przez pryzmat kilku pieknych zdan, tylko jako calosc. Tak samo oceniamy Koran. Mnie nie interesuje tych kilka pieknych zdan, tylko calosc, od pierwszej strony do ostatniej.

To dziwne, bo ludzie o lewicowych pogladach oceniaja chrzescijanstwo jako niebezpieczna i zla religie na podstawie kilku nietrafionych wersow w Biblii, ale Koran oceniaja jako pokojowa religie, nie na pod wzgledem calosci ale wlasnie na podstawie dwoch czy trzech pokojowych wersow. Jesli Koran nie jest taki zly bo ma jakies tam dobre wersy to znaczy ze wiele wypowiedzi Ku Klux Klanu jest dobrych bo zdarza im sie powiedziec cos dobrego. Wiesz, To tak jakbym powiedziala:

"Mordujmy kazdego kto nosi czarne skarpetki, a tym co nosza biale wydubujmy oczy. Wbijajmy ich na pale i obcinajmy im palce sekatorem. Ale nie ruszajmy dzieci bo dzieci sa aniolami i trzeba je kochac. "

A ty bys odpowiedzial: "To co mowisz jest obrzydliwe!" A ja na to: "Ale dlaczego masz fobie wobec tego co mowie? Czemu jestes taki tendencyjny? Przeciez powiedzialam ze dzieci sa aniolami i trzeba je kochac. Wyrwales moja wypowiedz z kontektsu.". Jak widzisz wzmianka o kochaniu dzieci nie czyni tej wypowiedzi bielsza, tak jak czarna plama na nowo wypranej bluzce nie czyni bluzki czysta. Rozumiesz? Takze to raczej to co ty mowisz jest tendencyjne. I to niesamowicie.

Ja nie rozumiem, bo ludziom o pogladach lewicowych wydaje sie ze sa obroncami praw ludzkich, a tak naprawde obrona islamu pokazujecie jak bardzo jestescie im przeciwni. Bo Vanity, co tobie sie wydaje? Ze ty pokazujesz milosc do muzulmanow broniac religiii ktora jest powodem ich zacofania i biedy az do dzisiaj? To nazywasz miloscia i tolerancja? Nie to co piszesz to nienawisc do muzulmanow. Ja bylam zakochana w muzulmance i ja ci moge powiedziec jaka krzywde islam wyrzadzil jej i jej rodzinie. Jak ta chora ideologia zrypala jej psychike. Muzulmanka mimo bycia dorosla nie moze podejmowac decyzji, nie moze zyc jak chce, nie moze wybrac kogo kocha bo bracia i ojciec ja zatluka w imie islamu, nawet tacy ktorzy sa zmodernizowani. Islam to powod cierpienia milionow mezczyzn i kobiet na swiecie, a ty wszedles teraz w role jego adwokata, myslac ze robisz cos dobrego. Jestem zniesmaczona.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 23 lut 2016, 23:00

Znowu zaczynasz swoja tyrade i to na blednych wnioskach, a srednio mi sie chce to odkrecac, bo juz wystarczajaco duzo napisalem. Zrobie dla ciebie wyjatek z pewnej dozy sympatii, ale ten ostatni raz.

Zakladajac emocjonalna mocna teze jakoby koran byl takim religijnym mein kampf, stajesz sie jednoczesnie niewolnikiem subiektywizmu. Zrownujesz wszystkich muslimow do nazistow ? A katolikow ? Spowiedz swieta zostawia rowniez spustoszenie w psychice, a mowienie o smazeniu sie w jeziorze ognia ?
Widzialas liberalnych nazistow z dystansem do mein kampf ? Ja widzialem liberalnych muslimow, ktorzy mieli mnostwo opcji by mi zaszkodzic bez odpowiedzialnosci karnej, a tego nie zrobili, przypadkowo ? Spotkalem chrzescijan, ktorzy przyjeli ucywilizowana wersje religii, kiedys gdzies ludzie nabrali dystansu do biblii nazywajac to odpowiednia interpretacja, tacy wola sie skupiac na humanitaryzmie, niz na straszeniu wykluczeniem. Zauwaz, ze fundamentalizm z kazdej strony jest destrukcyjny, takze ten antyreligijny. Jedyna alternatywa bylby humanizm, ale jest on pozbawiony aspektu metafizycznego i strachu przed kara boska jako rownowagi dla atawistycznych instynktow czlowieka.
Masz wizje tępego europejskiego lewaka, ktory atakuje chrzescijanstwo, a broni islam i chyba staje sie to u ciebie jakby ciezarem w racjonalnym odbiorze rzeczywistosci.
Nie nazywam radykalny islam religia miloscia i pokoju, bo jest on destrukcyjny, tak jak nie nazwe radykalnego chrzescijanstwa humanitarna religia, bo np. w niej poganstwo jest porownane do psow i sa tam rozne autodestrukcyjne motywy. Brak religii rowniez jest destrukcyjny, bo pozbawiony strachu, ktory pelni role kaganca. Dodatkowo nie jest tajemnica, ze nawet hadisy sie wykluczaja o czym muzulmanie mowia, a ty chcesz wszystkich wlozyc do jednego wora ?

Jesli Pablo Escobar budowal szpitale, to akurat w tym robil dobrze, a moze nie ? Zburzylabys je ? Aczkolwiek byl zbrodniarzem, Hitler mial charyzme ktora pozytywnie wykorzystana mogla przyniesc wiele dobrego, ale byl zbrodniarzem. Nie potrafisz obiektywnie oceniac faktow ?
Jako Polak mam szczegolne prawo nazywac Polactwo Polactwem, bo jest to dosyc egzotyczna forma narodowego kanibalizmu, ktora trzeba podkreslac. U Slowakow rowniez zauwazylem pewne zachowania rodem z Polactwa, co nie jest niczym dziwnym, bo akurat Polactwo potrafi byc zakazne nawet za granica. Gdybym byl Zydem, pewnie pisalbym to samo o Zydach, podobnie bedac Afrykanczykiem :) i nie ma w tym nic rasistowskiego, bo mowienie o narodowych przywarach nie jest rasizmem, czego nie jestes w stanie zrozumiec, co przeciaga te dyskusje zupelnie niepotrzebnie.
Polityczna i spoleczna poprawnosc stworzyla pewnego rodzaju paranoje, w ktorej kazda wzmianka o destrukcyjnych narodowych cechach moze byc uznana za rasistowska, a to nie jest to czym rasizm jest, mylisz pojecia poirytowana spolecznym notabene wykrzywionym odbiorem tego terminu.

Spojrz globalnie na procesy zachodzace w swiecie, wszedzie sa ofiary, nie ma swiata idealnego.
Rowniez chcialbym zyc w swiecie, w ktorym wszelkie swiete ksiegi pozbawione bylyby elementow nienawisci, pozbawione nawolywania do mordow, porownywania do gorszych, a ateizm bylby pozbawiony ukrytego lub jawnego kultu pieniadza, sily, ale niestety to swiat, ktory nie istnieje, a walczac z islamem czy inna religia czynisz krzywde ludziom, ktorych i tak nie zmienisz, jedynie mozesz ich edukowac, a tym co robisz, to wzmagasz swoja nienawisc i ich, zamiast byc bliznim, podkreslac jasna strone kazdej religii, tu chodzi o praktyczne podejscie.
Myslisz, ze Polakom katolikom tak latwo zmienic religie, czy tym, ktorzy maja inne poglady polityczne niz rodzina uwiklana w partie ? Tak jak muslimy, katolicy czy ateisci z rodziny partyjnej rowniez sa zakladnikami wlasnej rodziny, oczekiwan na potomka jako trofeum do pokazania sie, ktory bedzie ochrzczony i poddanym Watykanu lub czlonkiem partii.
Kazdy kto kiedykolwiek postawil sie rodzinie wie jaka jest tego cena, bo kazda rodzina ma swoj "koran", dla jednych jest to rytual religijny, chrzest,spowiedz,komunia,slub koscielny i fasada porzadnickiej rodziny, dla drugich oczekiwania srodowiska, systemowego wyksztalcenia, pracy w korporacji, modnego ubrania i fryzury, satysfakcja.
Jestem zasmucony twoja krotkowzrocznoscia.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości