Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 08:28

Chciałbym wiedzieć, co w Koranie może być uznane za natchnione (przez Boga oczywiście).
Bo za natchnione przez szatana może być bardzo wiele tekstów Koranu uznane.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: wisnia2168 » 20 lut 2016, 08:58

Nic. Apostoł Mateusz powiedział wyraźnie, że innej po Biblii Ewangelii nie będzie. A kto by głosił ewangelię inną niż Chrystus głosił- niech będzie przeklęty.
Odstaw koran jak ci dusza miła ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: koleżanka » 20 lut 2016, 10:48

Zwolennicy islamu, uważają Nowy Testament za sfałszowany, więc dla nich argumentacja św. Mateusza jest również wyssana z palca. Ich Koran jest wyssany z palca. :D A co dopiero hadisy.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 11:00

A czy to w Koranie jest zdanie: kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat?
Może to zdanie byłoby kandydatem na natchnione?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 11:30

Dla każdego, kto znając Stary i Nowy Testament, czyta z kolei Koran, staje się rzeczą jasną, że dokonał się w nim jakiś proces redukcji Bożego Objawienia. Nie można nie dostrzec odejścia od tego, co Bóg sam o sobie powiedział, naprzód w Starym Testamencie przez proroków, a ostatecznie w Nowym Testamencie przez swojego Syna. Całe to bogactwo samoobjawienia się Boga, które stanowi dziedzictwo Starego i Nowego Przymierza, zostało w jakiś sposób w islamie odsunięte na bok.
Autor: Jan Paweł II
Źródło: Przekroczyć próg nadziei, wyd. Redakcja Wydawnictw KUL, Lublin 1994, s. 82.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 11:33

Wikicytaty z Koranu:
"Kto zabija człowieka, który nie był mordercą i szerzył zgorszenia na Ziemi, czyni tak jakby zabił wszystkich ludzi.
A kto ratuje jedno życie, ten jakby ratował cały świat."


Kto ma prawa autorskie do tego cytatu?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: koleżanka » 20 lut 2016, 12:24

artur403 te cytaty odnoszą się tylko do muzułmanów ich społeczności a nie do wszystkich ludzi, bo czemu koran mówi coś takiego:

O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych! Koran 5:51

Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni! Koran 2:62

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! Koran 2:191

Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, jak i ci, którzy są wyznania żydowskiego, sabejczycy, chrześcijanie i zoroastryjczycy, oraz ci, którzy dodają współtowarzyszy – zaprawdę, Bóg uczyni rozróżnienie między nimi – zaprawdę, Bóg jest świadkiem każdej rzeczy! Koran 22:17

Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną. Koran 4:74

Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie. Koran 3:28


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 20 lut 2016, 12:29

artur403 pisze:A czy to w Koranie jest zdanie: kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat?
Może to zdanie byłoby kandydatem na natchnione?


Chodzi ci pewnie o ten wers:

Sura 5:32
Z tego to powodu przepisaliśmy synom Izraela:
"Ten, kto zabił człowieka,
który nie popełnił zabójstwa
i nie szerzył zgorszenia na ziemi,
czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.
A ten, kto przywraca do życia człowieka,
czyni tak,
jakby przywracał do życia wszystkich ludzi." [...]


Tylko ze to nie jest wers Koranu. Muhammed odnosi sie tutaj do nauk Talmudu. Dlatego pisze: "przepisalismy synom Izraela"a nie "przepisalismy muzulmanom" jak juz Kolezanka slusznie zauwazyla. To samo tylko ze w zmienionej formie znajdzisz w Mishnah Sanhedrin. Wejdz na ta strone http://www.islam-watch.org/authors/82-j ... lamic.html i tam znajdziesz oryginalny fragment Talmudu na ktorym wzorowal sie Muhammed.

Chrzescijanka nie jestem, ale wydaje mi sie ze jesli ktos jest falszywym prorokiem to nic natchnionego z jego ust wyjsc nie moze. Chociaz, wedlug Biblii wasz Bog potrafi i natchnac falszywych prorokow, tak jak bylo z Balaam'em, wiec nie wiem.


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: koleżanka » 20 lut 2016, 12:41

Ariela szybka jesteś teraz agnostykiem zostałaś. ;)
Po za tym wiesz więcej o Islamie ode mnie, bo sama mieszkasz w kraju gdzie ich jest wielu.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 17:07

To może inne zdanie ktoś zaproponuje? Nie bądźcie islamofobami! Na pewno coś mądrego tam jest.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Dragonar » 20 lut 2016, 17:24

artur403 pisze:Chciałbym wiedzieć, co w Koranie może być uznane za natchnione (przez Boga oczywiście).
Bo za natchnione przez szatana może być bardzo wiele tekstów Koranu uznane.

Nie. Objawienie Boże, w które powinniśmy uwierzyć jako Kościół Chrystusowy zakończyło się wraz z napisaniem Apokalipsy Jana. Pewne elementy nauczania koranicznego mogą być zgodne ze Słowem Bożym, jednak nie można w żadnym wypadku powiedzieć, że są przez Boga natchnione albo że Słowem Bożym.

artur403 pisze:To może inne zdanie ktoś zaproponuje? Nie bądźcie islamofobami! Na pewno coś mądrego tam jest.

Nie każde mądre zdanie jest zdaniem natchnionym przez Boga jako Słowo Boże. A co do tzw. islamofobii, to jest to sztuczne słowo i nowomowa powstała na skutek hołdowania poprawności politycznej.

artur403 pisze:A czy to w Koranie jest zdanie: kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat?
Może to zdanie byłoby kandydatem na natchnione?

To zdanie splagiatowane z żydowskiej Miszny. Ariela podała szerszy kontekst.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 17:27

Piszesz z punktu widzenia chrześcijanina. Spróbuj być bezstronny, całkowicie obiektywny.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Dragonar » 20 lut 2016, 17:30

artur403 pisze:Piszesz z punktu widzenia chrześcijanina. Spróbuj być bezstronny, całkowicie obiektywny.

A mam pisać niezgodnie z teologią chrześcijańską? Teologia chrześcijańska, zwłaszcza protestancka i reformowana głosi, że objawienie Boże jest zamknięte - nic nie może być już do niego dodane, co wyklucza Boże natchnienie jakiegokolwiek tekstu w VII wieku n.e. W związku z tym - nie, w Koranie nie ma Bożego objawienia. Jednocześnie - tak, w Koranie mogą być pewne dobre i mądre słowa, jednak nie oznacza to, że są one natchnione przez Pana, albo że cała księga jest dobra. Konfucjusz czy inne postaci historyczne także wypowiadali czasem mądre i pożyteczne słowa.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 17:39

Konfucjanizm zdobędzie świat, nie przechwalając się tak, jak islam.
Wolałbym, by ktoś i z punktu widzenia agnostyka napisał.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Dragonar » 20 lut 2016, 17:41

artur403 pisze:Konfucjanizm zdobędzie świat, nie przechwalając się tak, jak islam.
Wolałbym, by ktoś i z punktu widzenia agnostyka napisał.

Agnostycy nie są nawet pewni, czy Bóg istnieje, dlatego tym bardziej nie będą pewni, czy dany tekst z VII wieku może być przez Boga natchniony. :rotfl:


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości