Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 24 lut 2016, 00:22

Vanity,

Wiesz, jestem osoba wesola i pozytywna i nie lubie sie spinac. Przeprosilam cie, bo nie lubie "nie lubic" ludzi. Zawsze staram sie miec dobry kontakt ze wszystkimi, bo szkoda mi czasu i energi na spory, ale powiem ci nie moge juz czytac twoich wywodow bo sie mecze...

Moj kochany, ja o gruszce ty o pietruszce. Ja tu pisze o ideologii zwanej islamem a ty mi tu wyzskakujesz z muzulmanami. Obudz sie. Nie o tym jest temat. Co ma jedno do drugiego? Co ma moja krytyka islamu ma do wrzucania wszystkich muzulmanow do jednego worka? Ja napisalam ze muzulmanie sa ofiara islamu, a ty mi piszesz: "wrzucasz wszystkich do jednego worka". Czytasz w ogole co ja pisze?

Muzulmanie moga byc nawet ze zlota, ale to nie zmienia tresci i przekazu Koranu. My tu oceniamy ISLAM a nie ludzi. A z tym Mein Kampf to sie skompromitowales. Czy ty czytales Mein Kampf? Ja czytalam, i moge ci powiedziec ze ta ksiazka nie wzywa do zabijania. Mein Kampf, jesli spojrzec na jej tresc, nie ma w sobie tyle nienawisci i przemocy co Koran. To jest po prostu zwykla ksiazka w ktorej autor pisze o tym co mysli o Zydach, ale to wystarczylo zeby zainspirowac tylu ludzi do wkladania Zydow do gazu. To teraz sobie pomysl ze mamy taka ksiazke ktora otwarcie i bardzo brutalnie wzywa do odcinania ludziom rak, glow, krzyzowania, gwalcenia kobiet i dzieci i sa ludzie, nawet setki takich ludzi ktorzy robia to dzisiaj. Nie jakis malutki procent, bo Al-Qaida, Al-Shabab, ISIS, Boko Haram, Hamas, Hezbollah, Muslim Brotherhood i tym podobne organizacje nie maja dwoch czy trzech czlonkow tylko setki czlonkow. ISIS dzis jest wielkosci panstwa, a ty dalej jedziesz swoje lewackie pranie mogzu i robisz z ludzi idiotow.

Piszesz: "Widzialas liberalnych nazistow z dystansem do mein kampf ?" Nie, no ja piernicze... Wiesz, ty sie kreujesz na wielkiego erudyte inetelektualiste a ty piszesz takie glupoty, ze zawstydzasz nawet mnie kobiete siekajaca warzywa w zaczadzonej restauracji. Jak to juz kiedys Kruszynka dobrze napisala, ze piszesz tak skomplikowane zdania z tak z zaawnsowanym slownictwem, tak sie tam produkujesz, "aczkolwiek" "systemowy", "freethinker","subiektywizm" a w tym co piszesz i atk nie ma zadnej tresci. Tak powaznie, jakbys napisal to wszystko prostymi slowami to by sie okazalo ze ty nie masz nic do powiedzenia. Vanity, to mozna miec dystans do Mein Kampf? To moge byc neonazistka jesli tylko mam dystans do Mein Kampf? Acha, to jesli mam dystans do Mein Kampf to nikt nie ma prawa krytkowac nazizmu, wtedy jest to "nazistofobia" bo ja mam dystans :sweet:

Co mnie obchodzi dystans muzulmanow? Oni moga sobie miec dystans ale znajdzie sie taki ze wezmie Koran na powaznie i wysadzi wszytskich w powietrze. Dzisiaj mamy taka technologie ze, nie daj Boze jesli istniejesz, Islamski Kalifat bedzie mial bombe atomowa, i nie daj Boze nie bedzie mial dystansu do islamu, i rozwali cala kule ziemska, bo dla nich smierc nic nie znaczy. A z reszta, co ty wiesz o wierze muzulmanow? W islamie masz koncepcje al-takija ktore zezwala na ukrywanie wiary i klamanie gdy jest sie wsrod niemuzulmanow. Niedawno Islamskie Panstwo wydalo instruktarz dla terrorystow i dawalo wskazowki jak wtopic sie w tlo na misji w Europie, zeby zgolic borde, zalozyc krzyz, a to wszystko zeby pozabijac Europejczykow, ale ty i tak powiesz ze muulmanie sa zmodernizowani... ta jasne...

Vanity, nie kompromituj sie w tym watku, bo na temat islamu nic nie wiesz poza tym co ci pokazano w telewijzi . W ogole dyskusja z toba nie ma sensu, bo o czym mozna porozmawiac z czlowiekiem ktory nawet nie czytal Koranu i hadisow, a z muzulmanami jest wylacznie na czesc.

A co do "Polactwa". Ty sobie mow lepiej na temat Zydostwa, bo kazdy Zyd jakby sie nie staral, zawsze odkryje sie swoja nienawiscia do Polakow i fanatycznym lewactwem.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 24 lut 2016, 03:40

Poczulem sie wrecz wyrwany do tablicy, wiec zaczne dla ciebie niekomfortowo.
W ... Hadisach jest pewne przyslowie mowiace o tym, ze jesli mowia, ze gora sie przesunela, uwierz, jesli mowia, ze czlowiek sie zmienil, nie wierz. Dodalbym "na lepsze". To tak wstepem, niekochana.
Drugi raz na ten numer nie dam sie nabrac, bo przeginasz : imputowanie Zydostwa, sugerowanie ignorancji, dyletanctwa, fanatycznego lewactwa, uporczywe porownywanie koranu do mein kampf, porownywanie islamu do nazizmu,a na dodatek wiara we wlasna jak widac omylna intuicje, niezly zestaw na goodbye.
Usilnie starasz sie narzucic swoja przerysowana wizje islamu jako najwiekszego zagrozenia 21 wieku, az mi sie przypomnialy twoje czasy chrzescijanstwa, identyczna agresja.
Czy ty nie widzisz korelacji miedzy pojeciami takimi jak koran,islam i muzulmanie ? Nie widzisz, ze rozmawiajac o wplywie islamu na bezpieczenstwo, wolnosc, ciezko ominac temat muzulmanow bo tak sie sklada, ze sa jego nieodlaczna czescia ? Tak, to muzulmanie tworza aktualny islam, nie koran, tak jak aktualne chrzescijanstwo tworza chrzescijanie walczacy w sądach o swoje, a nie nadstawiajacy policzka, takze ci walczacy o wolnosc zawodowa, a nie zadowoleni z tego, ze listy apostolskie akceptuja niewolnictwo.
Nie zauwazylas, ze kazda religia ewoluuje ?
Zaczne od chrzescijanstwa, moze za pomoca tej religii rozkuje twoj beton chyba, ze juz jestes tak zaslepiona nienawiscia, ze nic nie pomoze, ale sprobuje.
Nawet w 21 wieku w roznych panstwach sa rozne podejscia do chrzescijanstwa. Na Filipinach masz hardcorowcow, ktorzy sie krzyzuja, w Watykanie masz papieza, ktory zabrania prezerwatyw mimo, ze w Afryce duzo ludzi umiera z powodu HIV, a w Anglii doszlo do tego, ze kobiety glosza i nie przejmuja sie zaleceniami Pawla z Tarsu, a takze sa chrzescijanie, ktorzy nie wierza w istnienie piekla, trojce sw, to, ze Jezus nie umarl na krzyzu, a na palu, malo tego sa nawet wegetarianie, ktorzy sa porownani w Pawlowych listach do slabych w wierze.
Czy oni wszyscy sa ofiarami chrzescijanstwa, ktore nalezy unicestwic ? Czy ich ksiege porownasz do mein kampf ? Nalezy ja spalic i wrocic do wyznawania prawa naturalnego, kto silniejszy ? Do obyczajowego niepisanego "mein kampf" czyli konsumeryzmu, promiskuityzmu, celebryctwa w mimo wszystko kapitalistycznej europie.
Chrzescijanstwo zawiera mnostwo ze soba sprzecznych zalecen i rowniez ewoluowalo, w jednej denominacji wygrywa opcja liberalna, w drugiej konserwatywna. A teraz wroce do mroczniejszych tematow. Smialo mozna zalozyc, ze w czasach inkwizycji byly fanatyczki, ktore biblie palily, bo byla powodem inkwizycji, palenia czarownic, byla rdzeniem wokol ktorego budowalo sie fanatyczne chrzescijanstwo, wiec jako powod smierci wielu osob byla dobrym materialem do odstrzalu.
Wiesz, ze nawet w ateizmie sa zmiany ? Dawkins ewoluowal z wyznawcy przypadku (braku ingerencji z zewnatrz w mechanizm rzadzacy swiatem) do watpliwosci, ze byc moze istnieje inteligentny projektant, to juz herezja.
Wyobrazasz to sobie? Dawkins zaczal miec urojenia, zdradzil swoj "mein kampf" ;-).
Nie zauwazylas, ze wokolo kazdej religii, czy ksiegi religijnej, podkreslajac radykalny odlam, sekte mozna wytworzyc atmosfere strachu i zaczac ja porownywac do nazizmu, bo to najlepsza metoda dewaluacji i udowodnienia swojej racji opartej na selektywnym postrzeganiu rzeczywistosci ? To pachnie tym co stwierdzil pan Godwin "Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie, prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1" https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina
Naprawde brzydka zagrywka za pomoca manipulacyjnej retoryki w ktorej chcesz osmieszyc islamska religie, tym, ze nieliteralna/z dystansem interpretacja agresywnych wersow jest zartem na poziomie nabrania dystansu przez neonaziste do mein kampf
.
Wiesz, ze nawet buddyzm ze swoja karma to destrukcyjna biernosc wobec zla podrasowana opowiadaniem o reinkarnacji ? Ateizm w wojujacej wersji rowniez, np. wyznawcy zafascynowani ideologia Dawkinsa i Hitchensa w imie ateizmu wolnego od indoktrynacji religijnej moga mordowac ludzi traktujac ich jako wirus tworzac nowa ideologie ?
Narzucasz swoja wygodnicka plaszczyzne rozmowy jako glowny watek w dyskusji jakbys byla jakas wyrocznia. Caly czas rozmowa sie toczy o islamie i roznych jego aspektach, wplywie wyznawcow tej religii na swiat, jej pozytywnych i negatywnych stronach, a ty wytworzylas w swojej glowie jakas chora ekstremalna wersje ideologii pt. islam, podpartą innymi chorymi przykladami wyznawcow, porownalas to do nazizmu i probujesz ten ton narzucic w rozmowie starajac sie osmieszyc dyskutanta. Bardzo nieladnie.
Katolicyzm tez porownasz do nazizmu ? Masz tu wygodne dla ciebie elementy, glownego wodza, nieomylnosc, olbrzymie wplywy na swiat, ekspansje, indoktrynacja dzieci, ofiary. Wiesz, ze niewolnictwo dla niejednego bywa gorsze od smierci ?
Jestes oblatana z Mein Kampf w przeciwienstwie do mnie, mnie nie kreca takie "zwykle ksiazki", o ktorych nawet na wiki mozna wyczytac takie kwiatki jak :
" Powołując się na eugeniczne tezy rasistowskie, dowodził, że „rasą panów” są Aryjczycy, a wśród nich szczególna pozycja należy się Niemcom. Słowianie natomiast byli traktowani jako najniższa z warstw aryjskich, dobra wyłącznie do prac niewolniczych. Według niego najniższą rasowo grupą, wręcz szkodliwą mieszanką ras, mieli być Żydzi, których po przejęciu władzy w Europie za wszelką cenę pragnął zlikwidować."
"Zdaniem führera wszędzie gdziekolwiek mieszka choćby jeden Niemiec, Rzesza Niemiecka ma prawo zbrojnie wejść na te tereny, aby go chronić"

Rzeczywiscie "zwykla ksiazka" : ).

Czekam na pokojowe, budujace cytaty z Mein Kampf, bo ja zamieszczam te z Koranu, niestety po angielsku, ale ty akurat sobie poradzisz. Tylko nie mow o abrogacji, bo ci cos nie spasuje, chyba, ze jak bylas chrzescijanka to mialas zawsze nakrycie glowy w kosciele, to wybaczam literalnosc w postrzeganiu religii : ).

2.62 Indeed, those who believed and those who were Jews or Christians or Sabeans [before Prophet Muhammad] - those [among them] who believed in Allah and the Last Day and did righteousness - will have their reward with their Lord, and no fear will there be concerning them, nor will they grieve.

5,69 Indeed, those who have believed [in Prophet Muhammad] and those [before Him] who were Jews or Sabeans or Christians - those [among them] who believed in Allah and the Last Day and did righteousness - no fear will there be concerning them, nor will they grieve.

9:6 And if any one of the polytheists seeks your protection, then grant him protection so that he may hear the words of Allah . Then deliver him to his place of safety. That is because they are a people who do not know.

2:177 Righteousness is not that you turn your faces toward the east or the west, but [true] righteousness is [in] one who believes in Allah , the Last Day, the angels, the Book, and the prophets and gives wealth, in spite of love for it, to relatives, orphans, the needy, the traveler, those who ask [for help], and for freeing slaves; [and who] establishes prayer and gives zakah; [those who] fulfill their promise when they promise; and [those who] are patient in poverty and hardship and during battle. Those are the ones who have been true, and it is those who are the righteous.

16:90
Indeed, Allah orders justice and good conduct and giving to relatives and forbids immorality and bad conduct and oppression. He admonishes you that perhaps you will be reminded.

[16:129] Verily, Allah is with those who are righteous and those who do good.

[3:135] Those who spend in prosperity and adversity, and those who suppress anger and pardon men; and Allah loves those who do good;

[4:37] And worship Allah and associate naught with Him, and show kindness to parents, and to kindred, and orphans, and the needy, and to the neighbour that is a kinsman and the neighbour that is a stranger, and the companion by your side, and the wayfarer, and those whom your right hands possess. Surely, Allah loves not the proud and the boastful,

Rozmawialem z wieloma muzulmanami jako chrzescijanin. Np. ostatnio rozmawialem na temat obrzezania i jeden z nich mowil ze jest 'highly recommended but not compulsory", ale ty pewnie wolisz obrazek muslimow, jako tych, ktorzy zabawiaja sie z kozami.
W UK wedlug censusu z 2011 zyje 2.7 mln muzulmanow i ile bylo zamachow do tej pory ? 2005, 2007, 2013 i 2015.
Jak to sie stalo, ze tak malo ? Gdyby ktos z UK czerpal wiedze o swiecie z twoich wywodow to by glowy z domu nie wystawil.
Tylko nie mow, ze czekaja i zbieraja sily by podbic kraj :lol:.

Wiesz, ze do niejednego europejskiego meczetu moze wejsc innowierca i nie wyleci w powietrze ? Czy jestes w stanie pojac w swoim fanatycznym postrzeganiu islamu, ze innowierca moze dostac koran do reki i go bezpiecznie oddac jako zadeklarowany chrzescijanin odmawiajacy konwersji ? Watpie ze Zyd moglby tak ot sobie wejsc do jednej z kwater hitlera i wyjsc zywy, a ty ?

Slyszalas o sredniowiecznej medycynie swiata islamu ? https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ared ... ata_islamu
Nawet taki prawak i kapitalista jak Cejrowski https://www.youtube.com/watch?v=x6J662Ci8CQ przyznal, ze dzieki islamowi powstawaly szpitale dla nędzarzy i widzi jego pozytywy.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 24 lut 2016, 15:24

Oczywiscie, ze moje porownanie Koranu do Mein Kampf jest bledne, jako ze Mein Kampf nie nawoluje do zabijania, gwalcenia, bicia kobiet, krzyzowania, odcinania ludziom glow i rak, gwalcenia kobiet i dzieci. Na dzien dzisiejszy nie istnieje ksiazka bardziej destruktywna od Koranu, wiec trudno znalezc lepsze porownanie. Ja osobiscie uwazam ze Koran jest gorszy od Mein Kampf z kilku powodow. Hitler nie uwazal sie za proroka, Muhammed natomiast tak, Hitler nie kazal sie nasladowac, Muhammed natomiast tak, Hitler nie straszyl pieklem, Muhammed natomiast tak. Gdyby Hitler oglosil sie prorokiem i powolal na autorytet Boga, to nie byloby nas obu na swiecie, a reszta forum mieszkalaby dzis w Trzeciej Rzeszy. Bylaby ta sama sytuacja co dzisiaj z islamem, kazdy kto by krytykowal nazizm zostalby nazwany "nazistofobem" a nazim bylby promowany jako nierozumiana religia pokoju. Z reszta, juz mamy podoba religie do nazmiu dzisiaj i jest nia judaizm. Praktycznie nazizm to odwrocony judaizm, ale to juz inny temat.

Powolanie sie na autorytet niewidzialnego wszechmogacego bytu to najciezsza bron po jaka mozna siegnac. Jesli powiedzialabym komus: "Idz zabij Hillary Clinton", to nikt by mnie nie posluchal nawet gdybym uzyla bardzo dobrych argumentow, ale gdybym powiedziala: "Jestem prorokinia. Rozmawialam z Bogiem i objawil mi ze musisz zabic Hillary Clinton. Jesli tego nie zrobisz bedziesz smazyl sie w piekle cala wiecznosc a jesli zrobisz to czeka cie wieczny seks z modelkami Victoria's Secret" to ktos moglby to zrobic. Islam jest dlatego bardzo niebepzieczny bo zaslania sie duchowoscia. Gdyby Hitler oglosil sie prorokiem i do swojego rasizmu dodal watki duchowe, to podbilby swiat bez problemu. Wtedy by mogl powiedziec: "Bog jest litosciwy, Bog jest wielki. Modlmy sie, suzkajmy pokoju, ale zbaijamy Zydow bez skrupulow... bo przeciez Bog tak chce, gdyz oni popelnili grzech." i nikt by sie nie przyczepial bo "przeciez mamy wolnosc religii" i "nazisci rowniez maja swoje potrzeby duchowe. ".

Swoja droga kazdy nazista moglby powiedziec: "Ale nie wrzucaj wszystkich nazistow do jednego worka. Ty nie zrozumiales nazizmu, skad ta nazistofobia? Ty wyrwales wypowiedzi Hitlera z kontekstu."

Badzmy szczerzy. Gdyby islam nie powolywal sie na autorytet Boga, juz dawno widnialby na liscie zakazanych ideologii obok nazizmu. Taka jest prawda. Czy ty nie rozumiesz ze chrzescijanstwo, buddyzm, taoizm, zaratusztrianizm, hinduizm, mormonizm i inne tego typu religie nie nawoluja do zabijania ludzi? Islam jest zagrozeniem nie tylko dla osoby wierzacej ale rowniez (i przede wszystkim) dla ludzi z otoczenia tej osoby. Zadna z wyzej wymineionych przeze mnie religi nie kaze mordowac w imie Boga, nawet rasistowski judaizm.

Piszesz ze gdyby muzulmanie chcieli to by juz dawno nas pozabijali.... Muzulmanie sobie moga chciec, ale nie moga bo sa w Europie nadal mniejszoscia. I to jest wlasnie ciekawe ze stanowia w Wielkiej Brytanii zaledwie 4,5 procenta calej populacji a juz maja na swoim koncie jak sam przynales cztery powazne zamachy, do tego tworza siatki pedofili-gwalcicieli skaladjace sie z setek muzulmanskich mezczyzn, czesto nawet bedacych rodzina. I nie ma tu mowy o jednej czy dwoch ofiarach ale o calej liscie ofiar, ktore sa bezradne bo nikt nie chce o tym mowic jako ze to "islamofobia" i "rasizm". Do tego najwiecej terrorystow z Islamskiego Panstwa to obywatele brytyjscy. Wedlug BBC najmniej 700 brytyjskich muzulmanow wyjechalo zabijac innowiercow do Syrii. 700 muzulmanskich terorystow na 4,5 procent populacji? To dosc duzo. I to w samym UK. O Szwecji juz nie wspomne, bo bedziesz dalej mi wpieral ze biale jest czarne a czarne jest biale, jak to Zydzi maja w zywaczaju.

Tam gdzie muzulmanie sa wiekszoscia to juz jest totalna lipa, ze tak powiem. Ja mam kontakt z chrzescijanami z Bliskiego Wschodu i Egiptu, rozmawiam z nimi i slyszalam juz o tym "nieradykalnym" i "ewoluujacym" islamie. Jedyne co w islamie ewoluuje to sposoby zabijania innowiercow. Z mieczy przeszli w karabiny, z karabinow w bomby, a ze zwyklych bomb przejda niedlugo w bombe atomowa, nad ktora Iran skrupulatnie pracuje juz od wielu lat.

Co do wersow ktore podales, to utwierdzasz mnie tylko w tym ze nic nie wiesz na temat islamu. Abrogacji nie wymyslilam ja, ale sam Muhammed ktory pisze o niej w wielu wersach. Polowa z wersow ktore zacytowales to wersy mekkanskie, ktore zostaly anulowane, nie przeze mnie a przez Allaha, ale ze nie wiesz nic o teologii islamskiej to chwytasz sie czego mozesz. A co do reszty milych wersow, to juz do tego sie odnioslam wczesniej. To tak jakby Breivik otworzyl teraz schronisko dla bezdomnych psow i kotow. Wiesz, po tym co zrobil juz sie nie wybieli nawet gdyby oddal milion dolarow na cele charytatywne. Tak samo Muhammed po tym co napisal w Koranie, juz nie wybieli islamu wzywaniem do milosci wzgledem dzieci. Poza tym Muhammed piszac "sieroty, rodzice, dzieci" mial na mysli muzulmanow, a nie innowiercow, bo jak sam napisal w Koranie, muzulmanie musza byc dobrzy dla siebie ale bezwgledni dla innowiercow.

Nazisci tez dbali o sieroty, szanowali rodzicow i dzieci pochodzenia aryjskiego. I czy to czynilo ich dobrymi? Nie sadze. Do reszty bzdur sie nie odniose, bo musialabym napisac ksiazke.

PS: Dodam ze twoje cytowanie Koranu jest wyrwane z kontekstu. Na tej samej zasadzie moglabym udowodnic ze Hitler jednak promowal multi-kulti. Tu masz slowa Hitlera z Mein Kampf (http://www.greatwar.nl/books/meinkampf/meinkampf.pdf ):


"The question of race plays no part at all." strona 360

I na takiej wlasnie zasadzie lewacy cytuja Koran, pomijajac zupelnie kontekst i wypowiedzi zarowno po jak i przed, ignorujac zupelnie Koran jako calosc. Niestety, tak oceniajac ksiazki, mozemy dojsc do wniosku ze ksiazka Wladzca Pierscieni jest promocja bizuterii bo przeciez pisze tam dosc duzo o pierscionkach, a Harry Potter opowiada o sprzataniu, bo jest tam kilka wmzianek o miotlach.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 24 lut 2016, 19:26

Zacznijmy od hitlera.
Skoro "The question of race plays no part at all." to jak to sie stalo, ze podczas germanizacji faworyzowano dzieci o urodzie aryjskiej, blond wlosy i niebieskie oczy ? Czyzby wielu dalo sie nabrac na adolfowy slogan z jego "osobistego koranu" i po czasie przestalo go brac zbyt literalnie ? A moze to mein kampf nie zawieral wszystkich mysli fuhrera i byl na biezaco przez niego rasowany za pomoca np. dekretu o umocnieniu niemieckosci ? Hitler podlegal ewolucji, wlasnym żądzom, nawet zapewne wplywom doradcow. Zostawiasz w ogole margines bledu dla ewolucji jakiejkolwiek ideologii ? czy to zalezy od osobistych preferencji ?
Jesli wedlug ciebie Hitler nie uwazal sie za proroka, to jakim cudem ludzie bali sie go jak boga ? Po co stworzyl wokol siebie aure nadczlowieka, po co bylo mnostwo jego portretow ? Po co nazisci salutowali "heil hitler" ? Hitler wiedzial co robi i w swoich wypocinach podpial sie pod wole boga piszac "And so I believe to-day that my conduct is in accordance with the will of the Almighty. Creator. In standing guard against the Jew I am defending the handiwork of the Lord" a "got mitt uns" na pasach hitlerowcow mialo przypominac poddanym o mesjanizmie ich wodza.
Polecam spogladac na destrukcje nie tylko w wymiarze fizycznej eliminacji, spektakularnych atakow, ale takze szerszym socjologicznym, ograniczania wolnosci, wyniszczania potencjalu ludzkiego, odzierania z duchowosci i degradowania do poziomu zwierzat, znieczulicy na cierpienie.

Uzywasz abrogacji jako uniwersalnej broni do pacyfikowania pokojowych wersetow, pomijajac istotny aspekt, ze w islamie masz frakcje propacyfistyczna i promilitarna, jedną ktora traktuje wersety mekkanskie jako te uniwersalne dla przyszlych pokolen, a medynskie dla Mahometa w kontekscie jego wojny, a druga odwrotnie . Naprawde nie trzeba byc ekspertem od islamistyki na jakiego sie kreujesz, by slyszec o pacyfizmie w islamie
https://en.wikipedia.org/wiki/Pacifism_in_Islam
Some scholars, such as Bawa Muhaiyaddeen, Mahmoud Mohamed Taha and Kamil Husain have tried to re-visit the Quran and Sunnah and apply a pacifist undertone.[6] Taha managed this by arguing that the Medinan suras of the Quran, the only ones dealing with warfare and legalism, were valid only pertaining to Muhammad himself, and the Meccan suras were the only ones intended to guide future generations.

(some scholars ... while others).
Abrogation in the Quran[edit]
Frequently cited examples of abrogation of older verses (mansūkh) with newer verses (nasikh) within Qur'ān are:

Abrogating Verse: Q.9:5 (āyat al-sayf, the "sword verse"), the verse which has been claimed by some Muslim scholars to abrogate the largest number of the early verses of the Quran while others concluded that it does not abrogate any verse
https://en.wikipedia.org/wiki/Naskh_(tafsir)

Dowodem na ewolucje w islamie jest chocby sufizm, ktory czerpal z buddyzmu i chrzescijanstwa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sufizm , a takze muzulmanski anarchizm https://en.wikipedia.org/wiki/Anarchism_and_Islam

W chrzescijanstwie nie ma oficjalnej abrogacji, ale wiemy na przestrzeni lat jak duze zmiany zaszly, ktore wersety zdegradowano, a ktore wywyzszono, chocby ta o monecie cezara versus podatek swiatynny o ktorym sie prawie w ogole nie mowi. W kazdej religii scieraja sie ze soba lobby, grupy wplywu. Historia chrzescijanstwa to historia walki o wplywy. A problem z uznawaniem niektorych ksiag jako kanoniczne vide problem z listem Jakuba, ktory nie pasowal do Pawlowego zbawienia z łaski to wierzcholek gory lodowej - "List Jakuba spotkał się z krytyką ze strony ojca reformacji, Marcina Lutra, który uważał, że nie zawiera on nauki chrześcijańskiej i wyrażał się o nim lekceważąco (List słomiany, List Jakubika)".
Nie da sie pogodzic wolnosci z niewolnictwem, jesli Pawlowe listy narzucaja poddanstwo wobec wladzy z Rzymian 13 to jednoczesnie anuluja Jezusowe "synowie sa wolni" z historii o podatku swiatynnym, bo skoro Pawel widzial Jezusa, byl natchniony, to on musial lepiej wiedziec jak interpretowac slowa mesjasza. Natomiast dla tych, ktorzy nie traktuja Pawla jako nieomylnego, bo sam rozdzielil w pewnym momencie slowa na jego oraz boskie, sytuacja jest zgola inna. Miedzy Pawlem, a Piotrem byla walka w Antiochii o to kto lepiej interpretuje slowa Jezusa, a na soborze jerozolimskim wygrala frakcja liberalna podkreslona przez Jakuba.
9 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.

Nawet w tak waskim przedziale czasowym od nauczania Jezusa do ostatniego listu Pawla, wiele rzeczy w chrzescijanstwie podleglo wyraznym zmianom i chrzescijanstwo jakos unika toporu porownania do mein kampf, mimo ze tak jak islam wyboru nie daje, albo z Jezusem albo pieklo, a i na tej padół łez Jezus przyniosl miecz, a nie pokoj, powiedzial rowniez o nienawisci do rodzicow.
Nie wiem kogo spotkalas na swojej drodze, ale mialem okazje spotkac muslima, ktory oferowal mi jako zadeklarowanemu chrzescijaninowi pieniadze na jedzenie. Wyobrazasz sobie naziste oferujacemu kase Zydowi ?
Pomijasz wazne watki, a ja ci je przypomne.
Czy nie rozumiesz ze m.in na starym testamencie opierala sie inkwizycja ? Ze buddyjska relatywizacja zla jest finalnie jego wzmacnianiem ? Badz konsekwentna w swej krucjacie i nie ignoruj destrukcyjnego zniwa ktore takze zbiera religia materializmu, podsycana przez propagande prosto od bogow z hollywood.
Nie spekuluje, a informacje opieram na doswiadczeniu, poniewaz znam goscia mocno wyedukowanego hinduizmie , bylego mnicha i znam jego podejscie do istnienia zla, to co on robi to spolecznie destrukcyjne podejscie.
Jest mnostwo sposobow na ataki terrorystyczne, chocby toalety w centrach handlowych, zatrucie wody, a te twoje "4 powazne zamachy" to podejscie na poziomie goebbelsa czy urbana. Doktryna szoku Naomi Klein trafnie opisuje klimat ktory kapitalizm wytwarza wokol spoleczenstw.
Wiesz ilu ateistow, wyznawcow mamony miedzyczasie zalatwilo swojego brata za mozliwosc awansu? Ilu doprowadzilo do depresji i samobojstw zeby odbic czyjas zone ? Jakie kapitalizm zebral zniwo sprowadzajac ludzi do roli produktu ? To jest ten darwinizm spoleczny, nowa religia, kult sily, ukryte ofiary, ktore nie gina w widowiskowych wybuchach, ale gina w kanalach.
W katolicyzmie masz rowniez siatke pedofilow, czy to znaczy, ze nalezy wyeliminowac takze protestantyzm, skoro opiera sie na tej samej ksiedze ?
W Polsce autorytet polskiej psychoterapii, humanista Andrzej Samson zostal skazany za doprowadzanie do innej czynnosci seksualnej i nie przyznawal sie do zadnego kultu.

Zamiast czytac mein kampf i uprawiac swoja misje nienawisci, ktora wyglada jak publiczne oczyszczenie sie z psychoduchowych traumatycznych brudow na koszt islamu i tolerancji, zainteresowalabys sie stosunkami polsko-iranskimi
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunki_ ... %C5%84skie ktorych historia pokazuje, ze diabolizowanie calego islamu pachnie zwyklym fobicznym zaslepieniem przez ludzi zindoktrynowanych szowinistyczna literatura, ktora nieustannie nakreca podswiadome i swiadome leki.

"W Teheranie ss. urszulanki polskie utworzyly trzy szkoly polskie, a ss. nazaretanki prowadzily Ochronke im. Saperów Karpackich i szkole powszechna dla 70 polskich sierot (w maju 1944 nastapila ewakuacja sióstr i dzieci do brytyjskiej Afryki).
Do Isfahanu, zwanego miastem polskich dzieci, w latach 1942–1945 przybylo 2590 polskich sierot (w dowód wdziecznosci zostaly ufundowane dwie tablice pamiatkowe – w 1943 w kaplicy ss. szarytek, w 1944 – w kosciele ormiansko-katolickim Matki Boskiej Rózancowej na Dzulfie). Dla polskich dzieci utworzono tu 21 placówek opiekunczych, pedagogicznych i zdrowotnych, m.in. przedszkola, szkoly powszechne, dwa gimnazja, sanatorium. Organizowal je m.in. ks. Franciszek Tomasik, opiekun dzieci, duszpasterz i katecheta; dzialal on wspólnie z urszulankami Maria Aleksandrowicz i Anna Tobolska, które pracowaly w sanatorium dla dzieci do 1944, a nastepnie wyjechaly z dziecmi do Nowej Zelandii.


http://ciekawe.onet.pl/historia/nie-pyt ... tykul.html

Szczegolowy artykul o pomocy ktora dostali Polacy od Persow, widzialas takowa ze strony nazistow dla Polakow ?

Pierwsi Polacy dotarli do granicy z Iranem na piechotę. Przybysze, głównie kobiety i dzieci, nie mieli gdzie przenocować i nie mieli też nic do jedzenia. Miejscowi udzielili im schronienia i nakarmili. Zapraszali ich do swoich domów w cztero- i pięcioosobowych grupach, gdzie mieszkali do czasu ich przeniesienia do Meszchedu. Najwięcej uchodźców przybyło na statkach. Rejsami z niewielkimi racjami wody, w opłakanych warunkach sanitarnych. Wielu chorych zostało stratowanych. Romana Starzec Kotwińska miała czternaście lat, gdy dotarła do brzegów Iranu.

- Ogolono mi głowę w obawie o epidemię. Byłam obdarta, chuda, na stopach wycięte z opon chodaki obwiązane sznurkiem. W łachmanach. Strasznie wyglądałam. Wszyscy tak wyglądaliśmy. I nie mogłam własnym oczom uwierzyć. To było, jakbym trafiła z piekła do raju… - nie znajduje słów, które oddałyby ten moment.
Ocaleni czekali na swoją kolej do dezynsekcji, siedząc na plaży. Teresa Mikosz Hintzke: - Chodzili między nami Irańczycy i rozdawali owoce. Ja po dwóch latach dostałam jakiś południowy owoc. Nie sądziłam, że kiedyś będę znów je jadła.


Ciekawe jakbys sie zachowala bedac na miejscu tej 14 dziewczynki ? Z powodu dysonansu poznawczego rzucilabys sie do wody co by nie byc na terenie krzewienia w/g ciebie chorej ideologii ?

Kolejny zestaw

8:61 And if they incline to peace, then incline to it [also] and rely upon Allah . Indeed, it is He who is the Hearing, the Knowing.
22:39 Permission [to fight] has been given to those who are being fought, because they were wronged. And indeed, Allah is competent to give them victory
2:190 Fight in the way of Allah those who fight you but do not transgress. Indeed. Allah does not like transgressors.

Przepraszam czytelnikow za brak szlifu interpunkcyjnego i stylistycznego, ale wole polozyc nacisk na tresc, slowa klucze, niz na forme.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 24 lut 2016, 22:34

Vanity, wiesz co? Taki z ciebie ekspert od islamu, ze stwierdzialam ze nie moge sie z toba mierzyc w dyskusji. Wez ty sie umow na debate z Christian Prince'em, chrzescijaninem arabskiego pochodzenia i przedstaw mu swoj poglad na sprawy islamu. Znasz biegle jezyk angielski to z latwoscia mu przedstawisz to co tutaj napisales. Ma swoj kanal na Youtube'ie tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCOxvbY ... Et7Zfhv6dA Napisz mu komentarz pod jakims video. Na pewno odpisze bo trudno zignorowac takie "madrosci". Od godziny 22.00-5.00 naszego czasu nagrywa filmiki na zywo i mozesz go posluchac. A ja z checia popatrze z boku jak robisz z siebie glupka, tak samo jak tutaj.

Ja powiem ci ze podziwiam ludzi takich jak ty. Nie czytales Koranu, nie czytales hadisow, nie czytales tafsirow, nie czytales historii islamu, nie czytales biografii Muhameda, nie czytales opinii najwiekszych uczonych islamskich, nie czytales Mein Kampf, nie masz przyjaciol muzulmanow (mowie przyjaciol a nie znajomych), nie mieszkales w kraju muzulmanskim, ale do kazdego z tych podtematow rozpisales sie jak Platon. I zeby nie bylo ze falszywie cie o cos oskarzam, to teraz pokaze czytelnikom tego forum, ze tak naprawde po oddzieleniu tresci twojej wypowiedzi od te przepieknej oprawy jezykowej, okazuje sie ze tak naprawde nie masz zadnej wiedzy.

Zacznijmy od pierwszego akapitu. Podalam ci numer strony do wypowiedzi Hitlera w Mein Kampf. Rozpisales sie na kilka zdan, nawet nie przeczytawszy w jakim kontekscie to powiedzial. I tak wlasnie cytujesz Koran, nawet nie przeczytawszy go w calosci ani rozdzialu z ktorego podajesz wersy. Jak mozna brac na powaznie kogos kto wypowiada sie na temat czegos czego nawet nie sprawdzil. To zdanie ktore ci podalam Hitler wypowiedzial odnosnie prawa niemieckiego (!) On nie pisal tutaj o tym ze on tak uwaza tylko ze prawo niemieckie tak glosi, a ty rozpisales sie na kilka zdan. Myslalam ze bedziesz bardziej inteligentny i sprawdzisz to zdanie, a ty nawet nie sprawdziles. I tak samo nie sprawdziles wersow Koranu ktore slepo zacytowales. Czy ty w ogole wiesz w jakim kontekscie Muhammed to napisal? Do kogo to kierowal? Czy to w ogole jeszcze obowiazuje? Nie, nie wiesz nic, ale dyskutujesz jakbys wszystko mial w malym palcu.

Nastepny akapit. Prawo abrogacji jest w Koranie i wymyslil je Muhammed. I nie da sie go ominac dlatego ze Koran nie mialby wtedy zadnego sensu, bo nie da sie stosowac jednoczesnie do wersow mekkanskich i medynskich, bo sa sprzeczne ze soba. Dlaczego sa sprzeczne? Dlatego ze Allah w Koranie powiedzial ze tamte starsze anulowal i zamienil na nowsze i lepsze. A ty bedziesz sie upieral i mowil: Nie, nie zrobil tak. W ogole jak tu dyskutowac? Allah mowi: Tak, anulowalem wersy i zamienilem je nalepsze, a Vanity: Nie, nie zrobiles tak! Nie, Vanity ktory nie pårzeczytal Koranu wie lepiej od Muhammeda co Muhammed napisal w swojej wlasnej ksiazce. Rece mi opadaja.

To prawda ze islam jak kazda religia miala swoja ewolucje, ale ta ewolucja juz miala miejsce i sie zakonczyla. Islam w czasie mekkanskim byl religia pokoju ktora ewoluowala w religie rzezi w czasie medynskim. I to byla ta jedyna ewolucja islamu. I nie bedzie zadnej innej. Polecam ci post Dragonara w temacie o islamie bo odniosl sie do tych rzekomych roznych interpretacji Koranu. Lepiej bym tego nie napisala. Polecam.

Co do swojej wzmianki o Iranie, to bardzo sie ciesze ze udowadniasz moja racje pokazujac jakimi wspanialymi krajami bylyby kraje muzulmanskie gdyby odciely sie od nauk islamu. Akurat Iranczycy pomagali Polakom w czasach kiedy Iran byl sekularnym krajem (!) To byl oswiecony kraj ktory porzucil szariat i przyjal cywilizowane prawo. A teraz? Czy ty teraz po iranskiej rewolucji, wspieranej przez islamistow i jak zwykle przez lewakow, Iranczycy zrobiliby to samo? Watpie. Fajnie jednak ze o tym napisales. Odnosnie tematu, zobacz sobie slajdy zdjec na Youtube'ie z czasow Iranu przed iranska rewolucja czyli kiedy odcieli sie od islamu i po iranskiej rewolucji kiedy zaczeli sie stosowac do jego regul.

Jest takie zabawne powiedzenie na necie ktore juz pewnie slyszales, ze "Debatowanie z (nazwa czlonka jakiejs grupy) jest jak granie w szachy z golebiem, poprzewraca pionki, wysra sie na szachownice a pozniej odlatuje spowrotem do swojej trzody oznajmic zwyciestwo". I dyskutowanie z toba w temacie islamu jest wlasnie jak granie w szachy z golebiem, nie masz zupelnie pojecia co robisz w tej dyskusji, ale sie zachowujesz jak bys ja zwyciezyl.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 24 lut 2016, 22:35

Swoja droga nie bede juz ci odpisywac w tym temacie, bo nie ma sensu jesli ty i tak nie wiesz o czym piszesz.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: vanity » 25 lut 2016, 02:24

Ariela, odbije pileczke w twoim stylu, bo widze, ze lubisz prowadzic dyskusje w ten sposob.
Czytalas cala Septuaginte w grece, Wulgate w lacinie zanim wypowiadalas sie na tym forum w tematach chrzescijanskich ? No i wypadaloby skonczyc hellenistyke, gruntownie poznac opinie ojcow kosciola, oraz kulisy soborow. Jesli nie znasz od deski do deski, to wlasnie nasralas na swoje stare posty pewnie wkrotce odlatujac z tego watku jak kruk, bo golebia to ty nie przypominasz.

Ludzie to nie komputery i brak kompleksowej znajomosci od kuchni jakiegos zagadnienia nie przeszkadza tutejszym forumowiczom oceniac rezultaty, dyskutowac na roznych poziomach poznania,porownywac opinie, uzupelniac wiedze, cytowac badaczy oraz wyciagac wnioski na bazie roznorodnych informacji dostepnych w internecie, bo kontekst kreuje wiele czynnikow.
Z tej bunczucznosci, ktora wytwarzasz na forum wysnuwam wniosek, ze jestes ekspertem od arabistyki i przezylas kilkadziesiat lat ( a ile ty masz lat?) w roznych krajach islamskich poznajac mnostwo przyjaciol, ktorzy ci wyjawiali tajniki prawidlowej interpretacji koranu, dostajac informacje z pierwszej reki, posiadasz przekrojowa wiedze i wszystkie klucze poznania.
Bylas np. w Iranie ? Jesli tak to pewnie lepiej wiesz co tam sie dzieje od tych turystow, ktorzy nie panikuja tak jak ty, chyba, ze ktorys z twoich autorytetow badaczy, potrafi zaklinac rzeczywistosc i kreowac matrixa
http://www.transazja.pl/pl12/tekst272/iran_2009
Dzis rozpoczal sie ramadan (ramazan), co oficjalnie oznaczalo, ze od switu do 20:00 nie powinnismy jesc ani pic. Jednak wiele osób nam mówilo, ze raczej nikt nam, jako zagranicznym turystom, nie bedzie robil problemów gdy cos zjemy w ciagu dnia. Nie mniej odradzano nam sie z tym obnosic, gdyz mozemy sie wtedy spotkac z niechecia.

https://mazzi.wordpress.com/2014/03/30/ ... e-kobiety/

Zaprzyjaznione dziewczyny nie mialy nic przeciwko temu, by zrobic sobie wspólne zdjecie, a nawet jedna z nich porwala mnie do tanca. Groteskowosci calej sytuacji dodawal fakt, ze plasalismy w rytm tradycyjnej, zydowskiej piosenki “Hava Nagila” – mimo istniejacych antagonizmów miedzy Izraelem, okreslanym przez lokalny rzad (nie uznajacy istnienia tego panstwa) mianem “okupowanej Palestyny” – zydowska kultura ma sie tam calkiem dobrze.


http://www.koniecswiata.net/bliski-wsch ... co-uwazac/

Czy mozesz wyjasnic jakim cudem chrzescijanstwo nie zostaje eksterminowane w Iranie ?

Wedlug danych Operation World, witryny dotyczacej misji, w Iranie zyje od 7000 do 15 000[3] protestantów podzielonych na rózne wyznania. Liczby te jednak ciezko zweryfikowac, zwazywszy na obecna sytuacje polityczna tego kraju.

Wedlug danych amerykanskiego Departamentu Stanu na temat wolnosci religijnej z 2004 roku, oraz oficjalnych danych Iranskiego w Iranie zyje okolo 300 000 chrzescijan, z których wiekszosc to Ormiani


https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrzescijanstwo_w_Iranie

Sekularyzacja w wykonaniu Pahlawich nie wyeliminowala islamu z narodu i gdyby byli takimi fanatykami, to nie obyloby sie bez ofiar u Polakow.

Jednak bede szczerze pod wrazeniem, bez ironii, jesli mi powiesz, ze czytalas od deski do deski caly koran w jezyku arabskim uwzgledniajac tlo historyczne, przeczytalas wszystkie hadisy po arabsku wraz z interpretacjami od roznych badaczy, pamietasz kompleksowe opinie najwiekszych uczonych islamskich oczywiscie po arabsku. Nie zapominajac o szczegolowej biografii Mahometa rowniez w jezyku arabskim, co by nie narazic proroka na imperialistyczne falszerstwa. Jesli tak to powiedz mi dlaczego tak uporczywie pomijasz te fakty, ktore podwazaja twoja czarna wizje islamu ? Jak to sie dzieje, ze 100% diabel moze wydawac dobre owoce ? A przede wszystkim odpowiedz mi na jedno pytanko, jak to sie dzieje, ze ci badacze, uczeni, ktorzy rowniez czytali od deski do deski caly koran, swietnie znaja obydwa podejscia do abrogacji, a zapewne niejeden potrafi nawet zacytowac caly koran, (moze ty tez potrafisz ?) ci ktorzy prawdopodobnie przeczytali wszystkie hadisy, biografie Mahometa mimo wszystko moga nie szkodzic innym, nie robic z siebie kamikadze, chodzic do meczetu regularnie, miec pokojowe podejscie do innych religii, niektorzy skrecic w strone jak wspomnialem sufizmu, lub wspolpracowac z chrzescijanami w prospolecznych projektach, a nie wejsc w strone twojej jedynej rzetelnej ekstremalnej interpretacji, ktora przepuszcza cokolwiek czyta przez swoj szowinistyczny filtr ? Ustawiasz sie teraz w roli nieomylnej wyroczni, ktora na sile ignoruje druga strone medalu w koranie o ktorej ci napisalem i to stosujac rozne sztuczki, a najsprytniejsza z nich to granie na eksperta.
Wiesz, ze na tym forum w dyskusjach na temat chrzescijanstwa wedlug twoich wyzylowanych wytycznych nie mieliby szukac niemal wszyscy uzytkownicy ?

Twoja wstawke z mein kampf rzeczywiscie zle zinterpretowalem, ale jesli na tej podstawie chcesz zdewaluowac multum faktow, ktore ci przedstawilem, to jestes smieszna. Ja wciaz czekam na pozytyw z mein kampf, bo jak pewnie sie domyslasz rasistowskie dziela mnie obrzydzaja i wystarczy mi cos takiego https://en.wikipedia.org/wiki/Mein_Kampf by sie trzymac od tego z daleka, ale ty jestes tak zaznajomiona z tym dzielem, ze pewnie cos zacytujesz, moze nawet z pamieci ? A przy okazji jesli masz kontakty to prosze o internetowe namiary na neonazioli, ktorzy zapraszaja lewakow do swoich kwater nie obijajac ich, albo choc pozwalaja im podwazac mein kampf na rynkach europejskich miast, bo jak pewnie sie domyslasz wielu europejskich muzulmanow nie reaguje agresja podczas krytyki radykalnej odmiany islamu albo niejednorodnosci koranu.

Ewolucja w islamie sie zakonczyla w czasach medynskich ? Ty sobie zartujesz. Objawienie Mahometa sie skonczylo, a nie ewolucja tej religii. Kazda religia podlega nieustannym zmianom, aktualnie walka radykalnego islamu z amerykanskim imperializmem rozgrywa sie na plaszczyznie militarnej, ale zmiany zachodza rowniez w swiadomosci ludzi. Islam traci pazur takze z powodu rozwoju technologii, coraz wiecej osob ma dostep do informacji do ktorej wczesniej nie mieli dostepu, nie zyja w swych waskich swiatach, wiecej podrozuja. Edukacja i konsumeryzm lagodzi radykalizm religijny, spojrz co sie stalo z chrzescijanstwem, jak daleko wyglad kobiet w kosciele odbiegl od Pawlowych zalecen.
Dodatkowo sa kraje islamskie jak Arabia Saud. czy Iran, ktore otwarcie sprzeciwiaja sie ISIS, czemu to przemilczasz ?

Przekazuje ci konkrety, a ty kierujesz uwage na styl jezyka jakby to miala byc metoda na odwrocenie uwagi od przemilczanego meritum.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: KAAN » 25 lut 2016, 10:52

artur403 pisze:Chciałbym wiedzieć, co w Koranie może być uznane za natchnione (przez Boga oczywiście). .
Nic.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: Ariela » 25 lut 2016, 23:10

Czy moglby ktos stworzyc emotikonke "facepalm" na tym forum bo bardzo mi jej brakuje?

Ah, Vanity, slabne...
...od twojej hipokryzji.

Ty jestes obrzydzony Mein Kampf bo promuje rasizm ale nie jestes obrzydzony ksiazka ktora promuje pedofilie, mizoginie, niewolnictwo, mordowanie za nieodpowiednia religie, apartheid, przemoc wobec kobiet, odcinanie ludziom glow i rak, zniewalanie kobiet, naukowe zacofanie i tak dalej. Czemu? Bo islam ewoluuje? Pozwol ze odwroce twoja glupia, bo inaczej jej nie nazwe, argumentacje. Czy ktos w imie nazizmu dzisiaj morduje? Powiesz: "Tak! Breivik!". A ja na to odbije lewacka pileczke i powiem: "Nie, to tylko jeden incydent. Nie mozesz wrzucac wszystkich nazistow do jednego worka z powodu jednego Breivika.". Powiesz: "Ale zobacz na historie nazizmu, ile ludzi zamordowano w imie tej ideologii.". A ja wtedy znow odbije lewacka pileczke i powiem: "Ale to bylo dawno temu, kazda ideologia przechodzi swoja ewolucje. Zobacz na chrzescijanstwo. Ile ludzi zostalo zabitych w imie tej ideologii."

Co do ewolucji chrzescijanstwa, to sie mylisz. Chrzescijanstwo nigdy nie ewoluowalo, ewentualnie wrocilo do swoich korzeni lub sie od nich oddalilo pod wplywem niewierzacego srodowiska. Zjawisko ktore ty widzisz dzisiaj, to nie ewolucja tylko proces powolnego odcinania sie chrzescijan od nauk Biblii. Po prostu chrzescijanie zaczeli sie wstydzic niektorych nauk Biblii i je z niej wyrzucac, a od niektorych odeszli gdyz wladza swiecka na nich to wymusila. Gdyby zostawic chrzescijan samych sobie na bezludnej wyspie, kobiety dalej nosilyby chusty i pracowaly wylacznie w domu, homoseksualisci nie mieli by zadnych praw, a pastorami/ksiedzami dalej byliby wylacznie mezczyzni. Gdyby nie wplyw ateizmu i innych religii, chrzescijanstwo pozostaloby niemalze identyczne do tego z czasow apostola Pawla.

I powiesz pewnie: "Widzisz? Mialem racje, islam tez sie zmieni pod wplywem czynnikow zewnetrznych.". Nie, islam sie nie zmieni, dlatego ze jest to jedyna religia ktora nakazuje mordowanie tych "czynnikow zewnetrznych", wiec po zabiciu innowiercow nie ma juz nikogo kto by mogl wplywac na islam. Dlatego, jak sam widzisz islam w krajach muzulamsnkiej wiekszosci jest taki sam jaki byl rowniez w sredniowieczu, tylko miecze zamieniono na bomby i karabiny, a konie na samochody. W Europie niedlugo muzulmanie beda wiekszoscia i gdy wplywy niewierzacego srodowiska zaczna sie zmniejszac, muzulmanie zaczna wracac do nauk islamu. Tak samo jest z chrzesicjanstwem, dzisiaj chrzescijanie sa mniejszoscia w Europie, ale tam gdzie sa wiekszoscia, prawa homoseksualistow sa ograniczane, aborcja jest nielegalna i tak dalej.

Ale niewazne, bo i tak nie ma tu z kim rozmawiac. Co do mojej wiedzy, to oczywiscie ze Koranu nie czytalam w calosci po arabsku, ale inni przeczytali i sie od nich tego nauczylam a wersy ktore cytuje przynajmniej sprawdzilam. Ja tu nie mowie ze jestem ekspertem, bo nie jestem. Do eksperta cie zatem odeslalam. Swoja droga, napisales do Christian Prince'a czy nadal trzesiesz portami? Ja przynajmniej mam wiedze podstawowa, bo duzo czytalam w tej dziedzinie i pytalam sie samych muzulmanow a nawet nauczycielki islamu moich przyjaciolek. Ja bylam przyjaciolka muzulmanow, a nie znajoma. Oni mnie traktowali jak jedna ze swoich. Tym bardziej ze bedac lesbijka nie mialam bliskich kontaktow z mezczyznami i cieszylam sie dobra opinia, bo zaden z ich mezczyzn nie znal mnie i nie slyszal o mnie zebym sie puszczala. A u nich jest tak, ze zadnego lewaka czy zadnej puszczalskiej nie wpuszcza do swojego grona. Ty myslisz ze muzulmanie beda szczerzy z takim lewakiem jak ty? Oni cie nienawidza, jestes dla nich smieciem. Muzulmanie szanuja tylko ludzi ktorzy zachowuja sie jak oni i chocby wygladaja jak oni.

Poza tym rozmawialam z bylymi muzulmanami i chrzescijanami arabskiego pochodzenia na PalTalkMessenger. Stad tez duzo wiem. Poza tym pracowalam z muzulmanami i chodzilam z nimi do szkoly i wiem jak oni reaguja na krytyke islamu. Praktycznie dzisiaj o islamie nie romawiam nawet ze Szwedami ze strachu przed pobiciem, mobbingiem czy grupowym gwaltem. Taki jestes madry? To zacznij podwazac Koran, zacznij go krytykowac i zobaczymy jak twoi "zmodernizowani" znajomi muzulmanie zaczna cie traktowac.

Co do Iranu, to ty mowisz o turystach, a opowiedz nam o obywatelach. Jak wyglada zycie w Iranie dla ludzi tam mieszkajacych? Za kogo ty mnie masz? Ja mieszkam w Szwecji, w miescie w ktorym polowa populacji to obywatele muzulmanskich krajow, a ty mi bedziesz mowil co ja wiem a czego nie wiem. Ja znam Iranczykow. Oni nienawidza islamu. Bylo kiedys glosno w szwedzkich mediach, bo w iransko-szwedzkim radio, iranczycy mowili ze Allah to alfons. Na szwedzkim necie istnieje organizacja bylych muzulmanow z ktorych najwiecej ludzi to iranczycy. Wlasnie Iranczycy najczesciej po przybyciu do Szwecji opuszczaja islam. Pierwsze co robia to sciagaja chusty i zmieniaja imiona z Muhammedow na europejskie. Najwieksi krytycy islamu w Szwecji to obywatele islamskiego Iranu.

Wracajac jeszcze do nazistow. Zdarzylo mi sie kilka razy przejsc obok jakiegos nazisty, bez obrazen. Patrzylam sie im nawet w oczy i nie dostalam z glana. Dlaczego? Dlatego ze sa w mniejszosci. Tak samo, muzulmanie nie zrobia ci nic dopoki stanowia w UK zaledwie 4,5 procent.

A co do tych meczetow, do ktorych niewierni moga wejsc. Oczywiscie ze moga wejsc, bo islam to religia misyjna. U mnie w miescie rozdawali za darmo Korany. Czemu? Bo chca ci narzucic islam. Chca zebys konwertowal. Poki jestes zainteresowany islamem i sie nim zachwycasz beda cie calowac po rekach, ale sprobuj skrytykowac Koran, podwazyc jego wiarygodnosc, albo wygrac z nimi dyskusje to zrobia obrot o 180 stopni.

Wiesz, smiejesz sie z chrzescijan ze uznaja fanatycznie tylko jedna sluszna droge, ale ty robisz to samo. Piszesz jak guru sekty. Odrzucasz wszystkie fakty, tylko dlatego ze nie zgadzaja sie z twoja wizja swiata. Dyskusja z toba nie ma sensu, bo ty nie jestes zainteresowany prawda, tylko nawroceniem innych na swoje lewactwo. Jaki w ogole sens ma dyskusja z kims kto w ogole nie jest w temacie? To tak jakby mechanik samochodowy spieral sie z fryzjerka o to ktory samochod ma najlepszy silnik. Ale po co? Jesli ona w ogole nie ma pojecia o czym on mowi?

Dlatego sorry, nie pisze juz do ciebie, bo to strata czasu. Jesli to co ja mowie to bzdury, to wez sie umow na debate z Christian Prince'em. Napisz do niego i przedstaw mu swoj poglad. Ja nie jestem ekspertem, ale wiem ze on jest, bo my a ja chetnie poslucham jak sie kompromitujesz.


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w Koranie jest choć jedno natchnione zdanie?

Postautor: PawełSz » 15 cze 2016, 19:21

artur403 pisze:Chciałbym wiedzieć, co w Koranie może być uznane za natchnione (przez Boga oczywiście).
Bo za natchnione przez szatana może być bardzo wiele tekstów Koranu uznane.


Wersety z Koranu odnośnie Monoteizmu, o prorokach i zakazu balwochwalstwa zostały wzięte przez Mahometa z Judaizmu. Sam Bog we wczesnych Sukrach Koranu jest podobnie opisany jak w Tanachu przy czym Allah jest pogańskim bostwem bozki em księżyca, wielu muzułmanów modli się do Kabby - Świętego kamienia pogańskich Arabów, Allaha i jego dwóch coreczek.


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości