Prawda - czym jest?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Prawda - czym jest?

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 12:46

Pan Jezus powiedział: "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie." /J 14,6/
Chciałabym porozmawiać na ten właśnie temat.
Pan Jezus mówi o sobie,że jest Prawdą.
Piłat pytał: Co to jest prawda?
Zastanawia mnie,jak to rozumiecie i co dla każdego z nas to znaczy.
Obserwując życie i wypowiedzi na forum mam wrażenie ,że prawda sprowadza się właściwie do różnych punktów widzenia. Jeśli w ogóle jest jakaś prawda,a nie tylko różne punkty widzenia i przekonania to,jak to wyłapać.
Każdy ma swoją prawdę,każdy jej broni do upadłego,ale prawda może być tylko jedna.
OK-Chrystus jest PRAWDĄ, ale co to znaczy?, skoro dla każdego znaczy to coś innego :-/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: KAAN » 09 mar 2016, 13:04

kontousunięte1 pisze:Pan Jezus powiedział: "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie." /J 14,6/
Chciałabym porozmawiać na ten właśnie temat.
Pan Jezus mówi o sobie,że jest Prawdą.
.........
OK-Chrystus jest PRAWDĄ, ale co to znaczy?, skoro dla każdego znaczy to coś innego :-/
Właśnie pokazałaś, że podstawowym błędem człowieka jest szukanie prawdy w sobie, dlatego istnieje tyle pozornych prawd ile jest ludzi. Gdyby ludzie szukali prawdy w Panu Jezusie doszliby do niej, jednak ludzie bardziej ufają swojemu rozumowi i przekonaniom niż Panu Jezusowi.
Prawda jest w Panu Jezusie czyli w Bogu, tam należy jej poszukiwać. Tworzenie różnego rodzaju ideologii opartych o mieszaninę Biblii, filozofii, własnych przemyśleń, tradycji jest prostą drogą do zagubienia prawdy, która jest jedynie w Panu Jezusie. Jeśli żyjemy w Chrystusie, jesteśmy w nim zanurzeni to prawda jest w nas, może się ona ujawnić w nas. Jeśli żyjemy poza Panem Jezusem jesteśmy oddaleni od prawdy.
Prawda odsłania podstawową rzecz o nas: jesteśmy grzesznikami, mamy problem z grzechem i dopóki nie zostaliśmy zbawieni żyjemy w kłamstwie.

1J 1:5 A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności.
6 Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy.
7 Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
8 Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
9 Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.

Istnieje jeszcze jedna smutna, brutalna prawda; zbawieni mają prawdę ale świat nas nie słucha, po tym można poznać zbawionych i tych poza łaską jak odnosi się do Ewangelii którą głosimy.

I List św. Jana 4:6 My jesteśmy z Boga ; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.

Prawda jest absolutem tak jak absolutem jest Bóg; nie ma dwóch różnych prawd jak nie ma dwóch Bogów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 13:14

Zgadzam się z tobą. Niby w teorii wszystko to wiem,cytaty znam i dzięki,że je podałeś.
Tylko dlaczego KAŻDY z nas rozumie pod tym coś innego?
Gdyby wszyscy trzymali się tylko tego to musiałaby być jedność /nie chodzi mi o ekumeniczne działania/ w poznaniu,jedność w zrozumieniu, a różnice mogłyby być detalami bez żadnego znaczenia. A tak, co mamy?
Jedną Biblię,jednego Jezusa, tysiące kościołów; sami chrześcijanie nawet z tej samej denominacji/kościele/zborze inaczej pojmują i praktykują tą niby jedną i jedyną prawdę.
Stąd wiele ludzi jest zagubionych,zdezorientowanych. Widzę taką tendencję,że coraz więcej odchodzi z jakiegokolwiek związku religijnego i staje się 'samotnym wilkiem". Co też nie jest dobre. Ale tyle różnic jest,tyle nieprawidłowości w każdym Kościele,że chyba zgubiliśmy tą PRAWDĘ.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: vanity » 09 mar 2016, 13:47

Prawda ma wielu wrogow a jednymi z nich jest strach i zysk, co wyraznie widac na forach religijnych i partyjnych, szczegolnie ze strony wiekowych uzytkownikow, ktorzy w kazdej powaznej rozmowie religijnej lub politycznej pisza silnie tendencyjnie w obronie wlasnego statusu i tozsamosci wartej kilkadziesiat lat przemyslen, wyrzeczen, brudow i pieniedzy.
Nowy Testament nieprzypadkowo nie jest jasny jak instrukcja obslugi pralki, a zawiera przypowiesci, ktore w szerszym kontekscie mozna interpretowac na rozne sposoby, a ci z roznych religii, ktorzy wioda lzejsze zycie i zaznali troche metafizyki, czuja, ze ochrona z nieba dala im unikalne klucze poznania, dlatego narzucaja innym swoj punkt widzenia liczac na dodatkowe "drapane" z nieba gdy ofiaruja heretykow na forumowym stosie.
Bledem jest interpretacja jakiegokolwiek tekstu, tym bardziej religijnego, bez swiadomosci wlasnych bledow poznawczych i widzimisie o Duchu sw. tego nie zmieni
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_błędów_poznawczych
szczegolnie Efekt autorytetu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_posiadania
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_czystej_ekspozycji
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Pollyanny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_skupienia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_wspierania_decyzji
https://pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizacja_zakupu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_podczepienia



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: KAAN » 09 mar 2016, 14:16

kontousunięte1 pisze:Zgadzam się z tobą. Niby w teorii wszystko to wiem,cytaty znam i dzięki,że je podałeś.
Tylko dlaczego KAŻDY z nas rozumie pod tym coś innego?.
Nie każdy; istnieje coś takiego jak jedność chrześcijańska, jedność wiary. Obserwuję, ze wielu jest takich, którzy wierzą tak samo, zgodnie z prawdą Ewangelii, nieprawdą jest że każdy wierzy w coś innego, może to dotyczyć ludzi ze świata, ale święci mają jedną wiarę.

Ef 4:4 Jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania;
5 Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;
6 Jeden Bóg i Ojciec wszystkich
, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

To jedność wierzących, jedność ciała Chrystusowego.

Gdyby wszyscy trzymali się tylko tego to musiałaby być jedność /nie chodzi mi o ekumeniczne działania/ w poznaniu,jedność w zrozumieniu, a różnice mogłyby być detalami bez żadnego znaczenia. A tak, co mamy?
I jest jedność w Kościele, różnimy się detalami i zwykle te różnice są w zakresie wolności jaką daje nam Chrystus, jeśłi ktoś głosi diametralnie inną naukę to nie jest w prawdziwym nauczycielem ale fałszywym i jest poza Kościołem.
Jedną Biblię,jednego Jezusa, tysiące kościołów; sami chrześcijanie nawet z tej samej denominacji/kościele/zborze inaczej pojmują i praktykują tą niby jedną i jedyną prawdę.
Nie ma problemu z tysiącem kościołów i milionem zborów, taką wolność daje nam Pan Jezus, ważne jest aby nie przekraczać granic wolności i głosić taką samą Ewangelię.
Stąd wiele ludzi jest zagubionych,zdezorientowanych. Widzę taką tendencję,że coraz więcej odchodzi z jakiegokolwiek związku religijnego i staje się 'samotnym wilkiem". Co też nie jest dobre. Ale tyle różnic jest,tyle nieprawidłowości w każdym Kościele,że chyba zgubiliśmy tą PRAWDĘ.
To prawda, że wielu jest zagubionych, zdezorientowanych, ale nie znaczy że są poza łaską. Kościół to nie instytucja, ale budowla składające się z pokornych przed Bogiem dusz, zbawionych z łaski. Jedność instytucjonalna nie jest możliwa, bo jest sprzeczna z Ewangelią. Tam gdzie tworzy się jedność opartą o człowieka i instytucje tam natychmiast postępuje degeneracja i upadek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: madelinka » 09 mar 2016, 17:08

Tak sobie myślę, że pewnie gdyby nie katolicyzm i jego długie już rządy, wśród chrześcijan panowałaby większa jedność. De facto, Luter również nie odrzucił wszystkich fałszywych doktryn katolicyzmu czego wynikiem jest taka różnorodność i mnogość denominacyjna wśród protestantów. Sam Jezus zadał pytanie czy zastanie tę wiarę jak wróci na ziemię.(Łk.18, 8) Nie jakąkolwiek, ale właśnie tę przekazaną kościołowi. Minęło 2000 lat i patrząc na historię kościoła Bożego, przez pryzmat duchowej i cielesnej walki o jego przetrwanie, nie powinno w zasadzie dziwić nas, że ta właściwa nauka została tak zmodyfikowana. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że Duch Święty działa w kościele i poucza o tym co jest Prawdą a co nie. Największą przeszkodą, moim zdaniem, w otwarciu się na Prawdę jest kult człowieka.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 17:16

Tu nie o historię raczej mi chodzi. Już od początku,od apostolskich czasów przecież były odchyły.
Mnie raczej nurtuje co tak naprawdę rozumiemy pod pojęciem "prawdy".
Jezus-Prawda, ale każdy tak mówi. Tak mówi katolik,protestant,kopt,prawosławny,pół-poganin z buszu itd.
I dla każdego ta prawda jest inna.Nie umiem tego wyrazić,ale coś mi tu nie gra.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: magda » 09 mar 2016, 20:04

Myślę ze prawda to Ewangelia i listy jeśli juz cos dodajemy lub odrzucamy to to przestaje byc prawdą, Poprostu to co pochodzi od Ducha Bozego. Mamy oczywiscie rózżne przemyslenia , nie wszystko rozumiemy mamy wątpliwości co do interpretacji trudniejszych tekstów ale głowne przeslanie Ewangelii, nauki Jezus są niezmienne i nikt ich z prawdziwych braci w Chrystusie nie śmie zmieniać bo własnie to jest ta prawda.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: artur403 » 09 mar 2016, 21:07

A czy Psalmy są prawdą?
Nie? Dlaczego?
A Objawienie Jana???


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: magda » 09 mar 2016, 21:23

Są prawdą ja dałam tak w skrócie przykład bo i Dzieje apostolskie i inne ksiego , po prostu wszystko co jest natchnione przez Ducha Bożego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: vanity » 09 mar 2016, 21:27

kontousunięte1 pisze:Tu nie o historię raczej mi chodzi. Już od początku,od apostolskich czasów przecież były odchyły.


Racja, pasuje wyciagnac te brudy na wierzch, bo od tej slodkosci i bicia jednorodnej piany az sie niedobrze robi.

Dzieje 15 (35) A Paweł i Barnaba przebywali w Antiochii, nauczali i razem z wielu innymi głosili słowo Pańskie. (36) Po pewnym czasie powiedział Paweł do Barnaby: Wróćmy już i zobaczmy, jak się mają bracia we wszystkich miastach, w których głosiliśmy słowo Pańskie. (37) Barnaba chciał również zabrać Jana, zwanego Markiem; (38) ale Paweł prosił, aby nie zabierał z sobą tego, który odszedł od nich w Pamfilii i nie brał udziału w ich pracy. (39) Doszło do ostrego starcia, tak że się rozdzielili: Barnaba zabrał Marka i popłynął na Cypr, (40) a Paweł dobrał sobie za towarzysza Sylasa i wyszedł, polecony przez braci łasce Pana. (41) Przechodził przez Syrię i Cylicję umacniając miejscowe Kościoły.

Galatow 2 (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę.

1 Kor 1 (11) Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. (12) Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. (13) Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? (14) Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. (15) Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 21:38

vanity
Dorzucę ,już bez cytatu,ale sytuację,kiedy Paweł został zupełnie sam podczas procesu.
"Wszyscy mnie opuścili,niech im to nie będzie policzone".
I gdzie ta prawda?
Jak coś naprawdę koszmarnego się dzieje,to ludzie mają gdzieś wszystko i wszystkich a patrzą tylko na swoje 4 litery. A na forum ochy i achy, w życiu jak jest - każdy widzi.
Gdzie wtedy jest wiara,Jezus, co jest prawdą? Nic,własne przetrwanie.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: magda » 09 mar 2016, 21:46

Aż tak źle nie jest, Czas jest trudny i zły wieec ludzie saą słabi ale nawet jak upadają to Bg ich podxxwignie, niejeden upadł zwatpił przezył jakieś załamanie czy nie miał zrozumienia ale Bóg go podxwignał. Tak ze nie jest tak źle jest z nami pocieszyciel właśnie Duch Prawdy i od niego pochodzi prawda, byleby nie by c cielesnym człowiekiem a w Duchu Bozym, to nas Jezus poprowadzi w dobraą stronę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 21:49

byleby nie by c cielesnym człowiekiem a w Duchu Bozym, to nas Jezus poprowadzi w dobraą stronę.

Czyli dokładnie: jakim być człowiekiem? Co to znaczy "nie być cielesnym" w praktyce? w codziennym życiu?


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawda - czym jest?

Postautor: vanity » 09 mar 2016, 22:20

kontousunięte1 pisze:vanity
Dorzucę ,już bez cytatu,ale sytuację,kiedy Paweł został zupełnie sam podczas procesu.
"Wszyscy mnie opuścili,niech im to nie będzie policzone".
I gdzie ta prawda?
Jak coś naprawdę koszmarnego się dzieje,to ludzie mają gdzieś wszystko i wszystkich a patrzą tylko na swoje 4 litery. A na forum ochy i achy, w życiu jak jest - każdy widzi.
Gdzie wtedy jest wiara,Jezus, co jest prawdą? Nic,własne przetrwanie.


Piekne slowa, taka postawa to wielka skaza na chrzescijanstwie, ktora probuje sie zatuszowac roznymi teologiami, pozwolisz, ze dla rzetelnosci zamieszcze konkretny cytat
2 list do Tymoteusza 4 (16) W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! (17) Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie /Ewangelii/ i żeby wszystkie narody /je/ posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. (18) Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.

by nie zbladl wsrod warstw lukru o niezlomnosci, wytrwalosci czy potencjalnych cytatach pokroju 2 ks krolewska 6 . (15) Kiedy sługa męża Bożego wstał rano i wyszedł, oto wojsko razem z końmi i rydwanami otaczało miasto. Wtedy sługa jego powiedział do niego: Ach, panie! Jakże postąpimy? (16) Odpowiedział: Nie lękaj się, bo liczniejsi są ci, co są z nami, aniżeli ci, co są z nimi. (17) Potem Elizeusz modlił się tymi słowami: Panie! Racz otworzyć oczy jego, aby widział. Pan otworzył oczy sługi, a on zobaczył: oto góra pełna była ognistych rumaków i rydwanów otaczających Elizeusza. (18) Kiedy [Aramejczycy] schodzili do niego, Elizeusz modlił się do Pana tymi słowami: Dotknij - proszę - tych ludzi ślepotą! I dotknął ich Pan ślepotą, według prośby Elizeusza.

Ponad to 2 Koryntian 1 (8) Nie chciałbym bowiem, bracia, byście nie wiedzieli o udręce doznanej przez nas w Azji; jak do ostateczności i ponad siły byliśmy doświadczani, tak iż zwątpiliśmy, czy uda się nam wyjść cało z życiem

Jezus, ktory byl kuszony na pustynii pekl na krzyzu, zapomnial o happy endach z psalmow w tym psalmu 22 i wyrzucil bogu ze go opuscil, choc podczas kuszenia Jezus mocno cytowal ksiege powtorzonego prawa to nie zrobil tego na krzyzu choc zapewne znal ks powtorzonego prawa 31:6

Czy Jezus mogl ulec pokusom szatana ? Co by sie stalo gdyby przywolal legiony aniolow ? Czy rzeczywiscie bog mogl odjac od niego kielich ? Mocne pytania, a odpowiedzi nie sa proste.

Łukasza 22 (41) A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się (42) tymi słowami: Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie! (43) Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go.

Mateusza 26 (53) Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów? (54) Jakże więc spełnią się Pisma, że tak się stać musi?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości