Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Psrus » 06 kwie 2016, 22:27

Nie rozumiem dlaczego wielu chrześcijan dziwi i oburza islamski dżihad. Islamscy zamachowcy robią w imię swojego boga dość podobne rzeczy, jakie Bóg w Starym Testamencie kazał czynić ludowi bożemu innym pogańskim nacjom (nawet pisze o trzaskaniu głów niemowląt etc.) Podobne rzeczy teraz islam robi z nami "poganami". Czy będziemy obłudnikami i będziemy oburzeni działaniami islamskich terrorystów z powodu tego, że walczą z naszymi "europejskimi wartościami wolności" jak to mają w zwyczaju majaczyć europejskie pierdzistołki i cała Europa? Zapominając że nasz Bóg też kazał kiedyś naszym duchowym ojcom walczyć podobnymi metodami i "naruszać wolność i ideały" innych nacji? Czy może to czas stanąć prawdzie w oczy i przyznać że dla chrześcijan jedynym powodem dla których powinni przeciwstawiać się islamskiemu terroryzmowi, jest to, że czynią to w imię fałszywego bożka? Czy wierzymy w Boga który kiedyś kazał robić izraelitom podobne rzeczy, czy wierzymy w bożka "europejskich wartości wolności i demokracji". Bo jeśli wierzymy w to drugie i uznajemy, że to co zamachowcy robią jest uniwersalnie złe, to tak jakby wypieramy się tego pierwszego.


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Lord Vajler » 16 kwie 2016, 00:37

Tylko te pogańskie nacje składały ofiary z dzieci, te pogańskie nacje traktowały kobiety gorzej jak muzułmanie. Te narody zasłużyły na to by je pokarać. W sumie... dzisiejszy zachód też na to zasługuje.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Samolub » 16 kwie 2016, 01:52

No właśnie troche w tym prawdy : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: fryderyk » 16 kwie 2016, 08:18

Islam, judaizm, chrześcijaństwo - na gruncie moralnym te religie nie dorastają do pięt humanizmowi.

Religie nie znikną. Gdyby jednak ludzie byli przede wszystkim humanistami, a dopiero później wyznawcami jakiejś religii - to dla nas wszystkich świat byłby lepszy.

Dla jasności co mam w tym miejscu na myśli mówiąc o humanizmie:
Antropocentryczna postawa intelektualna i moralna, wyrażająca się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka, a także przykładająca wagę do racjonalnego myślenia


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Samolub » 16 kwie 2016, 15:40

fryderyk pisze:Antropocentryczna postawa intelektualna i moralna, wyrażająca się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka, a także przykładająca wagę do racjonalnego myślenia


Dziś nie ma i nie będzie już swobody


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: PawełSz » 15 cze 2016, 19:05

Islam jest nieludzki, kobiety nie mają tam żadnych praw, Islam to religia nienawiści. Allah z pewnością był demonem
Jahwe jest Bogiem miłości, Allah NIGDY nie stwierdził że jest miłością, tylko straszy ludzi piekłem i karze własne dzieci - Żydów i chrześcijan, Allah to Bóg "Ibrahima, Izmaela i Jakuba" (wg Koranu) a prawdziwy kochający Bóg jest Bogiem "Abrahama, Izaaka I Jakuba"


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Kasart » 18 cze 2016, 18:34

PawełSz pisze:Islam jest nieludzki, kobiety nie mają tam żadnych praw, Islam to religia nienawiści. Allah z pewnością był demonem
Jahwe jest Bogiem miłości, Allah NIGDY nie stwierdził że jest miłością, tylko straszy ludzi piekłem i karze własne dzieci - Żydów i chrześcijan, Allah to Bóg "Ibrahima, Izmaela i Jakuba" (wg Koranu) a prawdziwy kochający Bóg jest Bogiem "Abrahama, Izaaka I Jakuba"


W samym Islamie trudno mi dostrzec coś złego. Islam traktuje kobiety tak samo jak Chrześcijaństwo, przynajmniej w nurtach mniej radykalnych. Słowo "Allach", oznacza tyle co Bóg. W islamie nie wymawia się w ogóle imienia Boga, który jest Bogiem także Chrześcijan i Żydów. Rozumie jednak go inaczej, po przez pryzmat nauk swojego "Mesjasza" Machometa. Abracham i Ibrahim to ta sama osoba. Jedno imię jest zapisane w języku Hebrajskim, drugie po Arabsku. Izmael zaś był bratem Izaaka wywodzący się z Hagar (Rdz 16, 11-12 BT: I mówił: Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców.). Porównywanie zaś Islamu do dżichadu jest dość sporym przegięciem, ponieważ to tak jakby porównać Chrześcijaństwo do satanizmu. W jednym i drugim — dżichadzie i sataniźmie — chodzi miej więcej o to samo: "zniszcz wszystko na swojej drodze". W dodatku satanizm Islamski ma więcej kasy. Kłopot polega na tym, że w naszym społeczeństwie jest nie wielu wyznawców prawdziwego Islamu i postrzegamy ich bardzo często przez pryzmat tego co podają nam media. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem umysł.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Riddick » 18 cze 2016, 22:36

fryderyk pisze:Islam, judaizm, chrześcijaństwo - na gruncie moralnym te religie nie dorastają do pięt humanizmowi.

Religie nie znikną. Gdyby jednak ludzie byli przede wszystkim humanistami, a dopiero później wyznawcami jakiejś religii - to dla nas wszystkich świat byłby lepszy.

Dla jasności co mam w tym miejscu na myśli mówiąc o humanizmie:
Antropocentryczna postawa intelektualna i moralna, wyrażająca się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka, a także przykładająca wagę do racjonalnego myślenia


Nie powinienem, ale zrobię: pierdu pierdu będzie wiosna. Tak zwani racjonaliści nawet nie wiedzą co to słowo znaczy, dlatego popadają w błąd logiczny przy użyciu tego słowa. Antropocentryczna postawa oświecenia zabiła więcej ludzi, niż te "ciemne" wieki.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Dragonar » 18 cze 2016, 22:51

Kasart pisze:W samym Islamie trudno mi dostrzec coś złego. Islam traktuje kobiety tak samo jak Chrześcijaństwo, przynajmniej w nurtach mniej radykalnych. Słowo "Allach", oznacza tyle co Bóg. W islamie nie wymawia się w ogóle imienia Boga, który jest Bogiem także Chrześcijan i Żydów. Rozumie jednak go inaczej, po przez pryzmat nauk swojego "Mesjasza" Machometa. Abracham i Ibrahim to ta sama osoba. Jedno imię jest zapisane w języku Hebrajskim, drugie po Arabsku. Izmael zaś był bratem Izaaka wywodzący się z Hagar (Rdz 16, 11-12 BT: I mówił: Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców.). Porównywanie zaś Islamu do dżichadu jest dość sporym przegięciem, ponieważ to tak jakby porównać Chrześcijaństwo do satanizmu. W jednym i drugim — dżichadzie i sataniźmie — chodzi miej więcej o to samo: "zniszcz wszystko na swojej drodze". W dodatku satanizm Islamski ma więcej kasy. Kłopot polega na tym, że w naszym społeczeństwie jest nie wielu wyznawców prawdziwego Islamu i postrzegamy ich bardzo często przez pryzmat tego co podają nam media. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem umysł.

Czy czytałeś Koran? Czy znasz wiarygodne hadisy, a więc autorytatywne wypowiedzi Mahometa przekazane w tradycji? Jeżeli tak, to powinieneś wiedzieć, że źródła religii islamskiej nauczają, że ofensywny dżihad jest czymś dobrym i chwalebnym, nakazanym muzułmanom przez Allaha (patrz chociażby: Koran 9:29). Co do kobiet w islamie, to sytuacja kobiety muzułmańskiej jest o stokroć gorsza, niż sytuacja chrześcijanki. Zgodnie z Koranem i słowami Mahometa, mąż ma prawo bić nieposłuszną żonę, świadectwo kobiety warte jest połowy świadectwa mężczyzny, a ponadto kobiety cierpią na deficyt intelektualny. Wiedziałeś o tym?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Kasart » 18 cze 2016, 22:54

Dragonar pisze:
Kasart pisze:W samym Islamie trudno mi dostrzec coś złego. Islam traktuje kobiety tak samo jak Chrześcijaństwo, przynajmniej w nurtach mniej radykalnych. Słowo "Allach", oznacza tyle co Bóg. W islamie nie wymawia się w ogóle imienia Boga, który jest Bogiem także Chrześcijan i Żydów. Rozumie jednak go inaczej, po przez pryzmat nauk swojego "Mesjasza" Machometa. Abracham i Ibrahim to ta sama osoba. Jedno imię jest zapisane w języku Hebrajskim, drugie po Arabsku. Izmael zaś był bratem Izaaka wywodzący się z Hagar (Rdz 16, 11-12 BT: I mówił: Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców.). Porównywanie zaś Islamu do dżichadu jest dość sporym przegięciem, ponieważ to tak jakby porównać Chrześcijaństwo do satanizmu. W jednym i drugim — dżichadzie i sataniźmie — chodzi miej więcej o to samo: "zniszcz wszystko na swojej drodze". W dodatku satanizm Islamski ma więcej kasy. Kłopot polega na tym, że w naszym społeczeństwie jest nie wielu wyznawców prawdziwego Islamu i postrzegamy ich bardzo często przez pryzmat tego co podają nam media. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem umysł.

Czy czytałeś Koran? Czy znasz wiarygodne hadisy, a więc autorytatywne wypowiedzi Mahometa przekazane w tradycji? Jeżeli tak, to powinieneś wiedzieć, że źródła religii islamskiej nauczają, że ofensywny dżihad jest czymś dobrym i chwalebnym, nakazanym muzułmanom przez Allaha (patrz chociażby: Koran 9:29). Co do kobiet w islamie, to sytuacja kobiety muzułmańskiej jest o stokroć gorsza, niż sytuacja chrześcijanki. Zgodnie z Koranem i słowami Mahometa, mąż ma prawo bić nieposłuszną żonę, świadectwo kobiety warte jest połowy świadectwa mężczyzny, a ponadto kobiety cierpią na deficyt intelektualny. Wiedziałeś o tym?


Ilu znasz muzułmanów? Hymm... po wypowiedzi sądzę żadnego.

O ile żaden Chrześcijanin nie poprze teologiczne muzułmanina (uznawanie Jezusa jako proroka, a nie Mesjasza), o tyle w relacjach międzyludzkich ludzie ci nie różnią się od nas niczym. Wprowadzenie zaś człowieka do ksiąg... Hymm... Bez komentarza.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Janek » 19 cze 2016, 01:49

Słowo "Allach", oznacza tyle co Bóg. W islamie nie wymawia się w ogóle imienia Boga, który jest Bogiem także Chrześcijan i Żydów.

Allach to pogański bożek księżyca
który po paru manipulacjach/bajach
stał się jedynym bogiem mahometańców.
https://www.youtube.com/watch?v=4zMV-g4aNtk


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: PawełSz » 19 cze 2016, 10:07

Po "owocach ich poznacie" słusznie powiedział Jezus o duchu katolicyzmu i islamu, te dwie religie się łączą w jednym - nienawidzą Żydów i judaizmu. Obie te religie i ich głowy przesladowaly Żydów i antytriniarzy, czy chrześcijan uznanych za heretyków. Obie religie manipulują sumieniami milionów i czczą swoich przywódców (papieże, Mahomet) jako nieomylnych, oboje czczą fałszywy dzień odpocznienia islam piątek a katolicyzm niedziele. Boga oczywiście można czcić w każdy dzień, ale te religie narzucaly święte dni innowiercom, zwłaszcza piątek i niedziela są obowiazkowymi i wolnymi dniami pracy, a ci którzy pracują w niedziele są szykanowani


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Dragonar » 19 cze 2016, 19:31

Kasart pisze:Ilu znasz muzułmanów? Hymm... po wypowiedzi sądzę żadnego.

O ile żaden Chrześcijanin nie poprze teologiczne muzułmanina (uznawanie Jezusa jako proroka, a nie Mesjasza), o tyle w relacjach międzyludzkich ludzie ci nie różnią się od nas niczym. Wprowadzenie zaś człowieka do ksiąg... Hymm... Bez komentarza.

Podstawowa prawda - religia objawiona* nie jest definiowana przez jej wyznawców, lecz przez Objawienie.

Z jednej strony: Nieważne, ilu muzułmanów zachowuje się moralne według naszych standardów. Nieważne, ilu muzułmanów jest dla nas miłych. Nieważne, ile dzieci uratował odważny muzułmanin z płonącego budynku.

Z drugiej strony: Nieważne, ilu muzułmanów zachowuje się niemoralnie według naszych standardów. Nieważne, ilu muzułmanów jest dla nas niemiłych. Nieważne, ile dzieci zastrzelił muzułmanin, strzelając ze snajperki na szczycie budynku.

Religię objawiona definiuje, określa i opisuje Objawienie, które dostępne jest w źródłach religii. W przypadku islamu są to Koran jako Słowo Allaha oraz Sunna jako tradycja przekazująca nam wiedzę o czynach i słowach proroka Mahometa. Islam nie jest taki, jacy są jego wyznawcy. Islam nie jest też taki, jacy nie są jego wyznawcy. Islam to Koran i Sunna. Jeżeli muzułmanin postępuje zgodnie z nauką wyrażoną w Koranie i Sunnie, jest dobrym muzułmaninem. Jeżeli muzułmanin postępuje niezgodnie z nauką wyrażoną w Koranie i Sunnie, jest złym muzułmaninem.

Kiedy pytamy: Czy islam naucza, że ofensywny dżihad jest czymś dobrym? Jaki jest status kobiety w islamie? Jak muzułmanie muszą się obchodzić z żydami i chrześcijanami? - wtedy musimy szukać odpowiedzi w źródłach religii, tj. w Koranie i w Sunnie, nie zaś robić ankietę wśród muzułmanów na ulicy.

Religia objawiona to nie sprawa demokratycznego wyboru, lecz wola Boga/bożka wyrażona w źródłach religii.

Dlatego wracam do mojego pytania o Twoje zaznajomienie ze źródłami religii islamskiej - czy czytałeś Koran? Czy choćby wyrywkowo znasz Sunnę?

* Przykładowe religie objawione: judaizm, chrześcijaństwo, islam.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Kasart » 19 cze 2016, 19:41

Dragonar pisze:
Kasart pisze:Ilu znasz muzułmanów? Hymm... po wypowiedzi sądzę żadnego.

O ile żaden Chrześcijanin nie poprze teologiczne muzułmanina (uznawanie Jezusa jako proroka, a nie Mesjasza), o tyle w relacjach międzyludzkich ludzie ci nie różnią się od nas niczym. Wprowadzenie zaś człowieka do ksiąg... Hymm... Bez komentarza.

Podstawowa prawda - religia objawiona* nie jest definiowana przez jej wyznawców, lecz przez Objawienie.

Z jednej strony: Nieważne, ilu muzułmanów zachowuje się moralne według naszych standardów. Nieważne, ilu muzułmanów jest dla nas miłych. Nieważne, ile dzieci uratował odważny muzułmanin z płonącego budynku.

Z drugiej strony: Nieważne, ilu muzułmanów zachowuje się niemoralnie według naszych standardów. Nieważne, ilu muzułmanów jest dla nas niemiłych. Nieważne, ile dzieci zastrzelił muzułmanin, strzelając ze snajperki na szczycie budynku.

Religię objawiona definiuje, określa i opisuje Objawienie, które dostępne jest w źródłach religii. W przypadku islamu są to Koran jako Słowo Allaha oraz Sunna jako tradycja przekazująca nam wiedzę o czynach i słowach proroka Mahometa. Islam nie jest taki, jacy są jego wyznawcy. Islam nie jest też taki, jacy nie są jego wyznawcy. Islam to Koran i Sunna. Jeżeli muzułmanin postępuje zgodnie z nauką wyrażoną w Koranie i Sunnie, jest dobrym muzułmaninem. Jeżeli muzułmanin postępuje niezgodnie z nauką wyrażoną w Koranie i Sunnie, jest złym muzułmaninem.

Kiedy pytamy: Czy islam naucza, że ofensywny dżihad jest czymś dobrym? Jaki jest status kobiety w islamie? Jak muzułmanie muszą się obchodzić z żydami i chrześcijanami? - wtedy musimy szukać odpowiedzi w źródłach religii, tj. w Koranie i w Sunnie, nie zaś robić ankietę wśród muzułmanów na ulicy.

Religia objawiona to nie sprawa demokratycznego wyboru, lecz wola Boga/bożka wyrażona w źródłach religii.

Dlatego wracam do mojego pytania o Twoje zaznajomienie ze źródłami religii islamskiej - czy czytałeś Koran? Czy choćby wyrywkowo znasz Sunnę?

* Przykładowe religie objawione: judaizm, chrześcijaństwo, islam.


Tak, czytałem z interpretacją jednego z największych muzułmańskich teologów Hathart'a Mirza Thair'a Ahmad'a. Tak jak w Chrześcijaństwie istnieje wiele interpretacji Biblii, tak w Islamie istnieje wiele interpretacji Koranu. No że chyba zaczynasz się bać, że Polscy Tatarzy zaczną wysadzać się w Polskich Kościołach czy Zborach. Ja bardziej boję się palenia w Polsce meczetów. O jednym spalonym słyszałem, a ile było prób?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dziwi nas islamski dżihad?

Postautor: Dragonar » 19 cze 2016, 19:53

Kasart pisze:Tak, czytałem z interpretacją jednego z największych muzułmańskich teologów Hathart'a Mirza Thair'a Ahmad'a. Tak jak w Chrześcijaństwie istnieje wiele interpretacji Biblii, tak w Islamie istnieje wiele interpretacji Koranu. No że chyba zaczynasz się bać, że Polscy Tatarzy zaczną wysadzać się w Polskich Kościołach czy Zborach. Ja bardziej boję się palenia w Polsce meczetów. O jednym spalonym słyszałem, a ile było prób?

Różnorodność interpretacji zobowiązuje do poszukiwania właściwiej, ponieważ jeśli Allah jest dla muzułmanów Bogiem, rozsądnym byłoby wiedzieć, co naprawdę powiedział, nieprawdaż? Sam Koran nazywa siebie jasnym (57:9) i wyjaśniającym szczegółowo swoje wersety (6:114), a także charakteryzowany jest przez samego siebie jako źródło zrozumiałych komunikatów (11:1, 12:1, 16:89, 27:1, 41:3). Jeśli rzeczywiście tak jest, Ty i ja jesteśmy wstanie poznać jego znaczenie.

Sprawa z Tatarami polskimi wygląda następująco:
- Jeżeli interpretują Koran właściwie, reprezentują prawdziwy i ortodoksyjny islam.
- Jeżeli interpretują Koran niewłaściwie, nie reprezentują prawdziwego i ortodoksyjnego islamu.
Osobiście uważam, że nie interpretują Koranu właściwie, a przez co nie reprezentują prawdziwego i ortodoksyjnego islamu.

Przykładowo - Koran 9:29 nawołuje do ofensywnego dżihadu przeciw żydom i chrześcijanom. Tutaj znajduje się moja interpretacja i analiza tekstu, wraz z wszelkim potrzebnym kontekstem, który potwierdza taki punkt widzenia: LINK. Moją interpretację wspiera Ibn Kathir, jeden z najlepszych i najbardziej uznanych komentatorów Koranu, bez wątpienia bliższy czasowi życia proroka Mahometa, niż Hathart Mirza Thair Ahmad.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości