Studium Biblii

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: Maddie » 26 kwie 2016, 20:43

nadrozd pisze:... wolałbym słuchać niż sam mówić.
jak sie bardzo skupię to umiem być cicho i nie przeszkadzać.

:] Hej, nadrozd, to miał być potencjalnie mój następny tekst ;)
1 TM 2:11
- Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. BT
- Kobieta niech się uczy w cichości i w pełnej uległości; BW
- A woman should learn in quietness and full submission. NIV
- Let a woman learn quietly with all submissiveness. ESV

:P
kontousunięte1 pisze:Hiob jest super :-)
Też mam nadzieję,że jakiejś "tęgiej i-dodam-męskiej głowie" wjedziemy na ambicję i zechce nas,zbłąkane owce poprowadzić ;P

Przejrzałaś mnie, kontousunięte1 :D

Panowie, challenge!


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: Czekoladowy » 27 kwie 2016, 17:39

Chętnie bym sobie postudiował Księgę Hioba, bo ostatnio rzadko zaglądam do Starego Testamentu.

Można zrobić jakieś próbne spotkanie w stylu nieprofesjonalnym. Prowadzący niekoniecznie musi pełnić funkcję nauczyciela, może jedynie po prostu być trochę wcześniej, by pododawać osoby do konferencji i czuwać nad tym, aby rozmowy przebiegały we w miarę uporządkowany sposób. Tutaj nie trzeba jakiegoś super przygotowania, można nawet rzucić monetą na początku spotkania ;p
Ja wprawdzie niedawno odinstalowałam Skeypa,bo komputer bardzo wolno chodzi z tym programem,ale nie ma problemu,mogę ściągnąć.
Można ustawić, by program nie włączał się automatycznie przy starcie komputera, wtedy wolno będzie chodził tylko w czasie używania.

Ja bym tak z góry nie odrzucała innych ,nie-protestantów. Może ktoś chętnie by przeanalizował z nami Biblię,a i my możemy jakieś korzyści i wiadomości zdobyć.

Przy studiowaniu Starego Testamentu może nie byłoby tylu problemów ale nie wyobrażam sobie np. takiej sytuacji, gdy będzie modlitwa a tu ktoś wyskoczy ze Zdrowaś Mario lub czymś podobnym. Dlatego osobiście byłbym za ograniczeniem do protestantów i sympatyków, by nie znalazły się osoby które będą powodować kłótnie międzywyznaniowe lub z którymi nie będzie szło się dogadać przez zupełnie rozbieżny sposób rozumowania.
ale GG mozna tak samo uzywac jak skype.

W gg można prowadzić rozmowy audio/video na kilka osób?


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 27 kwie 2016, 17:55

Czekoladowy
Z tym wyłączeniem Skeypa nie wiedziałam.
Jasne,że można spróbować. Trzeba by jednak jakiś program,tzn.temat wiodący,czy plan czytania księgi mieć. Albo na tym pierwszym spotkaniu poustalać. Tak to sobie wyobrażam.
W sumie co do sprawy protestanci+sympatycy masz rację.
To może zostałbyś takim koordynatorem?,nie wiem jak to nazwać.Cenię twoje obeznanie i kulturę.Masz też żyłkę do wnioskowania itd.itd.
Czyli Skeypa podpowiesz mi co i gdzie powyłączać,jak zainstaluję?
No i kto chętny z tej formy skorzystać byłby? :-D


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: Czekoladowy » 27 kwie 2016, 22:35

kontousunięte1 pisze:Czekoladowy
Z tym wyłączeniem Skeypa nie wiedziałam.
Jasne,że można spróbować. Trzeba by jednak jakiś program,tzn.temat wiodący,czy plan czytania księgi mieć. Albo na tym pierwszym spotkaniu poustalać. Tak to sobie wyobrażam.
W sumie co do sprawy protestanci+sympatycy masz rację.
To może zostałbyś takim koordynatorem?,nie wiem jak to nazwać.Cenię twoje obeznanie i kulturę.Masz też żyłkę do wnioskowania itd.itd.
Czyli Skeypa podpowiesz mi co i gdzie powyłączać,jak zainstaluję?
No i kto chętny z tej formy skorzystać byłby? :-D


Jeśli byliby chętni, to mógłbym spróbować przygotować plan takiego studium. Choć szczerze mówiąc nie znam się na Starym Testamencie ale w przypadku zwykłego studiowania księgi bez nacisku na jakąś konkretną kwestię, sytuacja jest ułatwiona.

No nie wiem, niezbyt dobrze się czuje w takich około-przywódczych klimatach, zawsze wolę pozostawać jak najbardziej z tyłu. Z drugiej strony chciałbym żeby to studium się odbyło, bo od jakiegoś czasu ten pomysł chodzi mi po głowie. To też zależy w dużej mierze od tego w jaki dzień i o jakiej porze miałoby się ono odbywać, bo ja mam w związku ze studiami nieco koczowniczy tryb życia :P

Ze Skypem oczywiście pomogę, nie ma problemu.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2016, 10:01

Super. Odpowiem później szerzej. Za chwilę muszę wyjść.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2016, 16:31

Jeśli byliby chętni, to mógłbym spróbować przygotować plan takiego studium. Choć szczerze mówiąc nie znam się na Starym Testamencie ale w przypadku zwykłego studiowania księgi bez nacisku na jakąś konkretną kwestię, sytuacja jest ułatwiona.

I o nic więcej chyba nie chodzi. Trochę mam wątpliwości czy na początek powinna być to Ks.Hioba.Ale zależy to głównie od tego,kto chciałby uczestniczyć w studium. Piszę tak,bo wiemy,że to Ks.długa,trudna,wielowarstwowa. Jeśli osoba zupełnie "zielona" w czytaniu Pśw. weźmie tą księgę to może się zniechęcić,ale tu inne osoby powinny się wypowiedzieć.
niezbyt dobrze się czuje w takich około-przywódczych klimatach, zawsze wolę pozostawać jak najbardziej z tyłu. Z drugiej strony chciałbym żeby to studium się odbyło, bo od jakiegoś czasu ten pomysł chodzi mi po głowie.

Rozumiem cię co do zdania pierwszego,ale sam widzisz,że i ciebie gdzieś tam ten pomysł dotykał. Może więc warto poćwiczyć i przymierzyć się do nowej roli ;-) . Tym bardziej,że wiemy,jak dobrze wychodzą ci teksty w tematach biblijnych, wiemy,że potrafisz z sensem ogarnąć sprawy. Przecież to nie jest występ w Sopocie,a jak nie damy rady zawsze można spasować.
To też zależy w dużej mierze od tego w jaki dzień i o jakiej porze miałoby się ono odbywać, bo ja mam w związku ze studiami nieco koczowniczy tryb życia :P


To już w ogóle nie jest problem.W tej sprawie rozumiemy i dostosujemy się do twojego czasu,chęci,dyspozycji.Nic na siłę.To ma być radość obcowania z Bożym Słowem i ze sobą nawzajem,a nie stres i obciążenie ponad możliwości.
Tak to widzę.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: kasiapelasia » 03 maja 2016, 14:21

Czekoladowy pisze:Chętnie bym sobie postudiował Księgę Hioba, bo ostatnio rzadko zaglądam do Starego Testamentu.

Można zrobić jakieś próbne spotkanie w stylu nieprofesjonalnym. Prowadzący niekoniecznie musi pełnić funkcję nauczyciela, może jedynie po prostu być trochę wcześniej, by pododawać osoby do konferencji i czuwać nad tym, aby rozmowy przebiegały we w miarę uporządkowany sposób. Tutaj nie trzeba jakiegoś super przygotowania, można nawet rzucić monetą na początku spotkania ;p
Ja wprawdzie niedawno odinstalowałam Skeypa,bo komputer bardzo wolno chodzi z tym programem,ale nie ma problemu,mogę ściągnąć.
Można ustawić, by program nie włączał się automatycznie przy starcie komputera, wtedy wolno będzie chodził tylko w czasie używania.

Ja bym tak z góry nie odrzucała innych ,nie-protestantów. Może ktoś chętnie by przeanalizował z nami Biblię,a i my możemy jakieś korzyści i wiadomości zdobyć.

Przy studiowaniu Starego Testamentu może nie byłoby tylu problemów ale nie wyobrażam sobie np. takiej sytuacji, gdy będzie modlitwa a tu ktoś wyskoczy ze Zdrowaś Mario lub czymś podobnym. Dlatego osobiście byłbym za ograniczeniem do protestantów i sympatyków, by nie znalazły się osoby które będą powodować kłótnie międzywyznaniowe lub z którymi nie będzie szło się dogadać przez zupełnie rozbieżny sposób rozumowania.
ale GG mozna tak samo uzywac jak skype.

W gg można prowadzić rozmowy audio/video na kilka osób?

No, cóż p. Czekoladowy, nie każdy ma komputer i kamerkę. Można było by, studium prowadzić przez GG jako konferencje. Ale widzę, że już postanowione. Szkoda, myślałam, że jednak zalapie się na dialog pisany :-D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 03 maja 2016, 14:27

Nic nie jest postanowione.Spokojnie.Jak na razie,to Czekoladowy znikł z forum.Obawiam się,że ma Tatę chorego.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Studium Biblii

Postautor: Czekoladowy » 03 maja 2016, 21:01

Na razie nic nie jest jeszcze postanowione, bo nawet nie ma za bardzo chętnych.

Osobiście w ogóle nie wyobrażam sobie studium biblijnego przez czat, to byłby całkowity chaos, bo wszyscy pisaliby jednocześnie, a wyrażenie bardziej skomplikowanych myśli byłoby bardzo męczące i utrudnione. Jak będę miał komputer, to sprawdzę czy nie da się robić konferencji na facebooku przez messenger. Od gg już lepiej byłoby na forum ale to wymagałoby wielokrotnie większego nakładu pracy, niż ta godzinka czy dwie w tygodniu. Może ktoś inny byłby chętny coś takiego poprowadzić (w moim przypadku nie da za bardzo rady)


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości