Błędy logiczne ateistów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 11 maja 2016, 19:25

dr.sky pisze:Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakim logicznym błędem jest twój pobyt na tym forum. Nie wymagam od ciebie zbyt wiele ,wiesz dlaczego - już ci to wyjaśniłem. Nie chcę także abyś myślał że się nad tobą znęcam , a tak na pewno będzie gdy poraz kolejny twój światopogląd runie po kilku moich wpisach. Egzystuj tutaj ale z kulturą.


Mój światopogląd nawet nie poczuł mikro drgnięcia po twoich wpisach :)
Po prostu nie miały on żadnej merytorycznej zawartości by mogły wywołać takowy efekt. I nie mówię tego z żadną złośliwością tylko stwierdzam fakt.

No to do rzeczy. Co masz do powiedzenia w temacie wątku?


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 12 maja 2016, 00:59

były wskazane błędy. a najdobitniejszy był, że wierząc w ewolcuję zaprzeczyłeś współnego przodka jakim była jakaś małpa, zarówno dla szympansów jak i ludzi.

Zadam pytanie:
Cy wg ateisty istnieje życie po śmierci?
Jeśli tak, czy dotyczy wszystkich ludzi, czy wybranych? Dlaczego tak jest? I ewentualnie uzasadnic proces przechodzenia w inne zycie.
Jesli nie, to jaki jest cel człowieka na Ziemi?
Dodam, że ateizm postrzegam tu jako niewiarę w jakiegokolwiek opisanego w religiach świata boga stwórcę.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 12 maja 2016, 11:05

betme,

Ateizm to brak posiadania wiary w osobowego Boga.
Sam ten brak wiary nie jest oczywiście błędem logicznym bo nie da się wykazać że taki Bóg faktycznie istnieje.

Z braku posiadania takiej wiary również nie wynikają bezpośrednio żadne błędy logiczne.
Skomplikowałeś sobie sprawę, bo chcąc omawiać błędy logiczne ateistów musisz badać poglądy każdego odrębnego ateisty, które absolutnie nie muszą być spójne.

betme pisze:były wskazane błędy. a najdobitniejszy był, że wierząc w ewolcuję zaprzeczyłeś współnego przodka jakim była jakaś małpa, zarówno dla szympansów jak i ludzi.


Teoria ewolucji najlepiej obecnie opisuje powstawanie gatunków. To mogę stwierdzić poznając inne hipotezy na ten temat.
Czy wierzę, że jest ona prawdziwa? Hmm... Musielibyśmy wprowadzić skalę siły wiary. Zatem w jakimś tam stopniu wierzę, że może ona być prawdziwa, ale nie dałbym sobie za to opuszki palca obciąć nie mówiąc o palcu czy ręce.
Nie wiem zatem czy wg Twoich definicji wiary ja w to w ogóle wierzę.

betme pisze:Zadam pytanie:
Cy wg ateisty istnieje życie po śmierci?


Trzech ateistów może Ci podać 3 różne odpowiedzi:
1. Tak
2. Nie
3. Nie wiem.

betme pisze:Jesli nie, to jaki jest cel człowieka na Ziemi?


I znowu każdy ateista może Ci podać inną odpowiedź.
Wiesz dlaczego tak jest?
Bo z braku wiary w osobowego Boga, nie wynika automatycznie wiara w hipotezę A,B,C...

Np ja wierzę w istnienie Absolutu. Bytu który jest przyczyną powstania świata i praw nim rządzących.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: KAAN » 12 maja 2016, 11:25

nesto pisze:
KAAN pisze:Właśnie popełniłeś błąd logiczny; uznajesz teorię ewolucji więc musisz wierzyć w to że twoim przodkiem była małpa, a ty teraz deklarujesz że nie wierzysz że pochodzisz od małpy. Zdecyduj się, albo jesteś potomkiem małpy i wierzysz w ewolucję, albo ewolucja nie istnieje i nie jesteś potomkiem małpy.
Teoria ewolucji mówi, że organizmy żywe ewoluują, a nie przeskakują z gatunku w gatunek.
Z małpy nie zrobi się człowiek, a z człowieka małpa..
Nie znasz teorii ewolucji, przodkiem człowieka według niej nie był człowiek ale małpa.
Wspólnym był gatunek, który już nie istnieje, bo wyewoluował w małpę i w człowieka i w hipopotama i w gazelę.
Sięgasz za daleko w drzewie ewolucyjnym, nie znasz teorii ewolucji.
Równie dobrze można pisać, że człowiek pochodzi od hipopotama i twierdzić, że na tym polega teoria ewolucji.
Nie można.
Tymczasem to oczywiście bzdury.
Tak piszesz oczywiste bzdury, popatrz na drzewo ewolucyjne.
Wierzysz przecież, że człowiek został stworzony jako osoba dorosła ok. 6 tysięcy lat temu..
Tak, moim przodkiem jest człowiek a nie ameba.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 12 maja 2016, 19:16

Widzisz Fryderyk,
Ateiści kompletnie nie mają pojęcia o początku i o końcu. Twierdzisz że w żaden nadprzyrodzony byt nie wierzą, a sam uskuteczniasz wiarę w byt Absoluta. Polej!
Mam nadzieję że ktoś z ateistów jest w stanie sensownie odpowiedzieć na pytanie o życie po śmierci...


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: nesto » 12 maja 2016, 19:59

Jak umrzesz, to nie żyjesz.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 12 maja 2016, 20:11

betme pisze:Widzisz Fryderyk,
Ateiści kompletnie nie mają pojęcia o początku i o końcu. Twierdzisz że w żaden nadprzyrodzony byt nie wierzą, a sam uskuteczniasz wiarę w byt Absoluta. Polej!
Mam nadzieję że ktoś z ateistów jest w stanie sensownie odpowiedzieć na pytanie o życie po śmierci...


Jeśli pod słowem "pojęcie" masz na myśli wiedzę to prawdopodobnie nikt z żyjących nie ma pojęcia czy istnieje życie po śmierci. Przeróżni ludzie mają jedynie przeróżne wierzenia religijne na ten temat.

Ateiści nie wierzą w osobowych Bogów z różnych religii - czyli przeciwieństwo teizmu.
Zgodnie z taką terminologią, ja jestem ateistą, ale jednocześnie wierzę w Absolut, czyli byt który stoi za stworzeniem Świata.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 14 maja 2016, 08:58

betme,

wracając do tematu wątku.
Jakie znasz błędy logiczne ateisty bo nic jeszcze nie padło, a wątek puchnie?

Przypominam kim jest ateista - osoba nie wierząca w istnienie osobowych Bogów z przeróżnych religii.
Żeby więc Twój przykład miał sens to błąd logiczny możesz wyciągać tylko z tego braku wiary.

Czekam z zaciekawieniem.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: konto skasowane » 14 maja 2016, 09:25

Błędem logicznym jest udawanie że żadnych błędów nie ma, mimo że padło ich już dziesiątki. Człowiek zaślepiony przez pychę nigdy nie przyzna się że coś nie ma sensu. Dlatego wszystko co robi jest bezbłędne - tak uważa.
Przysłowie jednak mówi że głupiec myśli że wszystko wie, a mądry człowiek ma wiele wątpliwości.


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 14 maja 2016, 09:54

dr.sky pisze:Błędem logicznym jest udawanie że żadnych błędów nie ma, mimo że padło ich już dziesiątki. Człowiek zaślepiony przez pychę nigdy nie przyzna się że coś nie ma sensu.


Żadna pycha. Obiektywne stwierdzenie.
W wątku nie padł jeszcze żaden przykład błędu logicznego, który wynikałby z ateizmu.
Podaj choć jeden skoro jak twierdzisz były dziesiątki.

dr.sky pisze:Przysłowie jednak mówi że głupiec myśli że wszystko wie, a mądry człowiek ma wiele wątpliwości.

Mądre przysłowie. Ja mam wiele wątpliwości właśnie ;)


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 14 maja 2016, 13:21

Wierzysz w Absolut. My w Jahwe. Ty twierdzisz, że Absolut jest bezosobowy. Ty twoerdziz, że Jahwe, Allah, Zeus i inni są osobowi.
Wykaz, ze swtórca Ziemi - Absolut jest bezosobowy.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 14 maja 2016, 13:44

betme pisze: Ty twierdzisz, że Absolut jest bezosobowy.


Nie twierdzę tego. Nie wiem czy Absolut jest osobowy czy nie.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 14 maja 2016, 14:14

Musisz tak twierdzić, inaczej udowadnialbys swój nielogiczne wywod

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 14 maja 2016, 14:22

betme pisze:Musisz tak twierdzić, inaczej udowadnialbys swój nielogiczne wywod

W czym masz problem ze zrozumieniem?
Wierzę, że istnieje Absolut - przyczyna istnienia świata.

Nie wiem jednak czy jest on osobowy czy nie. Przecież to proste jak drut.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 14 maja 2016, 14:24

Tacy oświeceni, a nic nie wiedzą Ci ateisci. Lubią tylko szukać dziury w całym u kogoś nie u siebie. Męczący jestes

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości