Błędy logiczne ateistów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 15:00

dr.sky pisze:Serio? Masz na myśli cywilizację europejską? Gdzie w jednym jej zakątku zabija się zwierzęta dla zabawy a w innym dopuszcza związki homoseksualne lub pedofilię?


Oczywiście, mam na myśli cywilizację Zachodu. W każdym państwie UE znęcanie się nad zwierzętami jest karalne. Nie wiedziałeś o tym? Pewnie dlatego robisz wielkie oczy ze zdziwienia :eek:

A w czym Ci przeszkadzają związku homoseksualne? Nic złego w tym nie ma jeśli dwoje ludzi się kocha i jest ze sobą.
Nie słyszałem, żeby pedofilia była w jakimkolwiek państwie UE legalna. Daj przykład.

dr.sky pisze: Mam wymieniać co się robi w Afryce lub Azji? :D

Jedziesz.

Np. wiem, że w Libanie strzelają do naszych bocianów dla zabawy właśnie. Jebańcy niemoralni.

dr.sky pisze:Ty mi nie wcinaj się teraz z pismem Świętym tylko jestem ciekaw kiedy w końcu przyznasz się że to co twierdzisz to głupota :D

Czyli co twierdzę wg Ciebie? Mów konkretami bo nie mam ochoty się domyślać.
No to odpowiedz co tam biblia mówi o znęcaniu się nad zwierzętami. Chyba nie zakazuje, co?
Nie jestem pewien, ale chyba tak. Nie zdziwiłoby mnie to bo moralność biblijna to w wielu miejscach katastrofa...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 15:06

Hahaha :D co raz większy pokaz swojej "niemądrości" fryderyk. Dlaczego wybrałeś cywilizację zachodu a nie wschodu? Bo pasuje Ci światopoglądowo? :D

Znęcanie się nad zwierzętami jest karalne w Europie mówisz? To policz ilu matadorów zostało ukaranych :D ilu treserów cyrkowych :D

Dawaj fryderyk, napisz coś jeszcze, bo pewnie cały tłum ludzi czyta co piszesz i się śmieje, a ja na pewno :D


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 17:18

dr.sky pisze: Dlaczego wybrałeś cywilizację zachodu a nie wschodu? Bo pasuje Ci światopoglądowo? :D


Bo najbardziej interesuje mnie cywilizacja w której żyję, biedaku.
Chcesz porozmawiać o innej? A możesz coś ciekawego powiedzieć o innej? Będę zaskoczony :)

dr.sky pisze:Znęcanie się nad zwierzętami jest karalne w Europie mówisz? To policz ilu matadorów zostało ukaranych :D ilu treserów cyrkowych :D

Byłeś kiedyś w Hiszpanii? Pewnie nie. A ja byłem. Jak byś był to byś wiedział, że trwa tam od dawna ogromny spór światopoglądowy właśnie na temat corridy. Społeczeństwo jest bardzo spolaryzowane. Postępowa jego część od dawna chce zakazać tych spektakli właśnie ze względów moralnych.
Konserwatyści przywiązani do tradycji oczywiście nie chcą odpuścić.

Unia europejska zagroziła nawet nałożeniem sankcji na Hiszpanię za corridę, ale ta zastraszyła wyjściem z Unii i jest pat.

Obstawiam, że za jakiś czas stare konserwy polegną i corrida zniknie. Ale jeszcze trochę czasu minie.
Czytając Twoje wpisy widać, że Ty jesteś taką właśnie starą konserwą :) której nawet związki kochających się ludzi przeszkadzają. Biedaku...

dr.sky pisze:Dawaj fryderyk, napisz coś jeszcze, bo pewnie cały tłum ludzi czyta co piszesz i się śmieje, a ja na pewno :D


Wygląda na to że śmiejesz się jak szkapa do owsa.
Znaczenie powiedzenia odszukaj sobie sam ;)


To co doktorku, jesteś w stanie odnieść się do kwestii, które poruszyłem czy nadal będziesz biedny i będziesz się śmiał jak dziad do jaja?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 17:37

No i co z tego że żyjesz tutaj a nie gdzieś indziej? To ateiści mają różne standardy moralności w zależności od położenia geograficznego? :D
Przecież piszecie że to bardzo prosto być moralnym bez Boga. Nawet piszecie że do moralności Boga nie potrzeba.
Teraz się okazuje że dwóch ateistów mieszkających na dwóch różnych półkulach inaczej definiują dobro i zło :D hahaha
Dobre Fryderyk, dawaj więcej, dziś będzie wesoło dzięki tobie. ;D

Czyli twoja moralna bezbożna cywilizacja nie może przez setki lat ustalić wspólnych norm moralności dla wszystkich bo jeden szantażuje innego :D
Chyba nadal nie rozumiesz że tam gdzie miłość pieniędzy tam kończy się moralność ;)

Czy można wymagać wiele od ludzi którzy zrodzili się z małpy skaczącej po drzewach? :D


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 17:49

Doktorku,

czyli jednak notorycznie i bez umiaru serwujesz biedę (intelektualną)...
Standardy moralne nie zależą od położenia geograficznego biedaku :)



dr.sky pisze:Teraz się okazuje że dwóch ateistów mieszkających na dwóch różnych półkulach inaczej definiują dobro i zło :D hahaha


Owszem, może tak się zdarzyć, ale nie ma na to wpływu półkula Ziemska :)
Podobnie dwóch chrześcijan:
Jeden katolik - modli się gorliwie przed obrazem Maryi i uważa to za coś wyjątkowo dobrego, a protestant nazwie to czymś bardzo złym i jeszcze się o to pozabijają jak w Irlandii swojego czasu...

No i masz tu spójną moralność chrześcijańską :D Cytując pewnego biedaka: "hahaha" ;)


dr.sky pisze:Czy można wymagać wiele od ludzi którzy zrodzili się z małpy skaczącej po drzewach? :D

Czy można wiele wymagać od ludzi którzy wierzą w gadające krzaki, osły, węże i wierzą że zostali ulepieni z gliny od tak: hokus pokus i glina się zamieniła w człowieka :D


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 18:17

dostałem właśnie punkt karny od doktora niebiańskiego :)
Od kiedy to stwierdzenie biedy jest karalne ja się pytam ? :D

aaaa.. już wiem - moralność chrześcijańska....


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 18:19

A kogo obchodzi co robią katolicy czy protestanci? Każda z tych grup trzyma się swoich zasad. Ateiści natomiast zasad nie mają, tylko przyjmują wartości panujące w danej lokalizacji :D
Hahaha
I tutaj logika ateistów się skończyła. Rozpracowałem cię w kilku postach, czego skutkiem jest poddanie się i obrona poprzez odwrócenie kota ogonem :D

Musisz dorosnąć koniecznie. Na razie rozmawia mi się z tobą fajnie ale tylko dlatego że jesteś dzieckiem, a przynajmniej tak się zachowujesz ;D


.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 18:29

Doktorze, widzę że ze swojej ignorancji zrobiłeś cnotę!

Może jednak zechcesz stracić na chwilę dziewictwo i odniesiesz się do kwestii, które podniosłem?

Gdybyś się już rozkręcił i było by Ci mało, to mam dla Ciebie pytania dodatkowe:

Czy homoseksualizm jest wg Ciebie dobry czy zły i dlaczego? Błagam o uzasadnienie ;)
Czy znęcanie się nad zwierzętami (lub jak wolisz zabijanie ich dla zabawy) jest dobre czy złe i dlaczego? Ponawiam swoje błagania ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 19:18

fryderyk pisze:dostałem właśnie punkt karny od doktora niebiańskiego :)
Od kiedy to stwierdzenie biedy jest karalne ja się pytam ? :D
aaaa.. już wiem - moralność chrześcijańska....
Dostałeś punkt karny z powodu twojej moralności, twoja moralność pozwala na pogardzanie drugim człowiekiem chrześcijańska nie pozwala na to. Moralność chrześcijańska nakazuje karać zło aby zło się nie rozszerzało. Dyscyplina jest ważnym elementem życia i moralności chrześcijańskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 19:22

KAAN pisze:
fryderyk pisze:dostałem właśnie punkt karny od doktora niebiańskiego :)
Od kiedy to stwierdzenie biedy jest karalne ja się pytam ? :D
aaaa.. już wiem - moralność chrześcijańska....
Dostałeś punkt karny z powodu twojej moralności, twoja moralność pozwala na pogardzanie drugim człowiekiem chrześcijańska nie pozwala na to. Moralność chrześcijańska nakazuje karać zło aby zło się nie rozszerzało. Dyscyplina jest ważnym elementem życia i moralności chrześcijańskiej.


Masz wybujałą fantazję, ale niestety nie pokrywa się ona z rzeczywistością.
Wskaż w którym miejscu pogardziłem drugim człowiekiem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 19:25

fryderyk pisze:Doktorze, widzę że ze swojej ignorancji zrobiłeś cnotę!
Jeśli nie zaprzestaniesz oceniania dyskutanta dostanie tym razem punkt ode mnie.
Czy homoseksualizm jest wg Ciebie dobry czy zły i dlaczego? Błagam o uzasadnienie ;)
Jest obrzydliwym grzechem, jest przeciwny naturze.
Czy znęcanie się nad zwierzętami (lub jak wolisz zabijanie ich dla zabawy) jest dobre czy złe i dlaczego?
Jest bardzo złe, moralność chrześcijańska dla panującego ma wysokie standardy i bezsensowne zadawanie bólu jest nad wyraz obrzydliwe i niegodne władcy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 19:30

KAAN pisze:
fryderyk pisze:dostałem właśnie punkt karny od doktora niebiańskiego :)
Od kiedy to stwierdzenie biedy jest karalne ja się pytam ? :D
aaaa.. już wiem - moralność chrześcijańska....
Dostałeś punkt karny z powodu twojej moralności, twoja moralność pozwala na pogardzanie drugim człowiekiem chrześcijańska nie pozwala na to. Moralność chrześcijańska nakazuje karać zło aby zło się nie rozszerzało. Dyscyplina jest ważnym elementem życia i moralności chrześcijańskiej.


Masz wybujałą fantazję, ale niestety nie pokrywa się ona z rzeczywistością.
Wskaż w którym miejscu pogardziłem drugim człowiekiem.

No i oceń sprawiedliwie tą samą miarą to co mówił do mnie mój dyskutant:

"Hahaha :D co raz większy pokaz swojej "niemądrości" fryderyk."
"Dobre Fryderyk, dawaj więcej, dziś będzie wesoło dzięki tobie. ;D"
"Dawaj fryderyk, napisz coś jeszcze, bo pewnie cały tłum ludzi czyta co piszesz i się śmieje, a ja na pewno :D"
"Czy można wymagać wiele od ludzi którzy zrodzili się z małpy skaczącej po drzewach?"

czy to już pogarda wg Ciebie czy tylko prowokacja? Czy chrześcijańska moralność pochwala prowokacje?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 19:31

fryderyk pisze:Masz wybujałą fantazję, ale niestety nie pokrywa się ona z rzeczywistością.
Wskaż w którym miejscu pogardziłem drugim człowiekiem.
Nawet w swojej odpowiedzi wyraziłeś pogardę dla mnie i tego nawet nie zauważyłeś przypisując mi brak rozeznania twoich zachowań na forum. Pogardziłeś i poniżyłeś dr.sky przypisując mu jakąś biedę intelektualną, to go obraża, skoro tego nie widzisz to masz jeden z przykładów jak niska i zła jest twoja moralność do której się odwołujesz. Jeśli będziesz daleko od Boga, pozostaniesz ateistą, będzie pogardzał Słowem i odrzucał prawdę objawioną twoja moralność pozostanie taka jaką zaprezentowałeś na tym forum; delikatnie mówiąc nie jest wysokich lotów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 19:39

KAAN pisze:
fryderyk pisze:Masz wybujałą fantazję, ale niestety nie pokrywa się ona z rzeczywistością.
Wskaż w którym miejscu pogardziłem drugim człowiekiem.
Nawet w swojej odpowiedzi wyraziłeś pogardę dla mnie i tego nawet nie zauważyłeś przypisując mi brak rozeznania twoich zachowań na forum. Pogardziłeś i poniżyłeś dr.sky przypisując mu jakąś biedę intelektualną, to go obraża, skoro tego nie widzisz to masz jeden z przykładów jak niska i zła jest twoja moralność do której się odwołujesz. Jeśli będziesz daleko od Boga, pozostaniesz ateistą, będzie pogardzał Słowem i odrzucał prawdę objawioną twoja moralność pozostanie taka jaką zaprezentowałeś na tym forum; delikatnie mówiąc nie jest wysokich lotów.


Wyraziłem się następująco:
"czyli jednak notorycznie i bez umiaru serwujesz biedę (intelektualną)... " - opisałem zachowanie jakie prezentuje mój dyskutant czyli: prowokacje, sugerowanie że powiedziałem coś czego nie powiedziałem, wyśmiewanie, kompletne ignorowanie odniesienia się do kwestii, które podnosiłem w dyskusji.

Ocena zachowania to coś innego od oceny osoby. Wiesz o tym, bo sam notorycznie oceniasz innych forumowiczów, w tym mnie, nazywając moje postępowanie: niemoralnym, absurdalnym, nierozsądnym, grzesznym, itd.

Gdy zatem robisz to ty, to nie jest obraźliwe, a gdy robię to ja to już jest obraźliwe. Czy tak? Na tym polega twoja moralność?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 19:42

fryderyk pisze:"Czy można wymagać wiele od ludzi którzy zrodzili się z małpy skaczącej po drzewach?"
Przecież wierzysz że jesteś potomkiem małpy, wierzysz w ewolucję? Jeśłi tak to czemu masz pretensje do innych.
fryderyk pisze:czy to już pogarda wg Ciebie czy tylko prowokacja? Czy chrześcijańska moralność pochwala prowokacje?
To desperacka próba pobudzenia cię do myślenia i wskazania w jak głupi sposób pogrążasz się i sam siebie poniżasz przyrównując się do zwierzęcia o trochę lepiej rozrośniętej mózgownicy. Gdzie się podział twój majestat Bożego stworzenia, gdzie godność podobieństwa Bogu. Dr.sky i ja wiemy że zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże, to do czegoś zobowiązuje czyż nie? Ty wierzysz że jesteś produktem przypadku. Czy nie robisz z siebie śmierdzącej kupy białka, wody, soli mineralnych? Gdzie się podziała twoja godność? Ty sam ją zlikwidowałeś! Ale to nie upoważnia cię do pogardzania innymi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości