wielki wybuch - oszustwo

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

wielki wybuch - oszustwo

Postautor: kruszynka » 04 maja 2016, 17:47

Właśnie obejrzałam interesujący film. Polecam

https://www.youtube.com/watch?v=oOrxGa_5Lo8


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Lovemyworld » 05 maja 2016, 14:51

To nie żadne oszustwo tylko film kruszynko. ;)
Pozdrawiam
L.M.W.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Filip » 05 maja 2016, 15:46

Teorii naukowych zasadniczo nie wymyśla się w celu oszukiwania ludzi :-) Co najwyżej może być to błędna teoria, aczkolwiek z tego co wiem chwilowo najlepiej tłumaczy ona obserwacje.

Swoją drogą warto pamiętać, że Wielki Wybuch jest konceptem bardzo niewygodnym dla ateistów. Nieuchronnie konfrontuje ich z problemem początku wszechświata, czego wcześniejsze poglądy naukowe (wieczny świat) nie robiły. Dlatego wysiłki "osobistych wrogów Pana Boga" są skierowane raczej w kierunku takiego wyjaśnienia Wielkiego Wybuchu, które nie zmuszałoby ich do powiedzenia, iż z niczego powstało coś (np. teorii wieloświatów).


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Psrus » 05 maja 2016, 17:30

Trochę błędów tłumaczenia jest w tym filmie, które mogą czynić treść niezrozumiałą dla kogoś, kto nie zna angielskiego.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: kruszynka » 05 maja 2016, 19:31

Lovemyworld pisze:To nie żadne oszustwo tylko film kruszynko

Tytuł wątku to tytuł filmu, a nie mój komentarz ;-)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: betme » 05 maja 2016, 20:30

Filip sie myli bardzo powaznie. Wielki wybuch jest idiotyczny od samego poczatku. Im dalej zyjemy od czasow Chrystusa na Ziemi tym chetniej wymyslamy smieszne chwytliwe teorie. Ale ta jest wyjatkowo glupia.
Kropka wielkosci piasku znikad zrobila boom (inna teoria mowi ze dwa atomy wodoru tez znikad rozpedzone z niezwkla predkoscia stworzyly hel, a potem te pierwiastki tez sie naparzaly i robily kolejne - owszem to teoretycznie mozliwe, ale nie powstanie nic wiecej jak wegiel, a co z reszta tablicy mendelejewa?) i sie rozprzestrzenila tworzac galaktyki, gwiazdy, planety - niezly musial byc odkurzacz ktory upakowal wczesniej te planety do tego ziarenka ;p
Ale na spokojnie. Kropka robi niezly rozp....ol i wszechswiat stygnie przez miliatdy lat, uspokaja sie z miliardami cial niebieskich. Zadne z nich nie chce sie rozj...ac rownie solidnie? Takie pierdol...cie znow zniszczyloby wszystkow mgnieniu oka! Ptawa fizyki i chemii sa jednak yakie ze wszechswiat jest wypracowany perfekcyjnie. Maly niuton w gore, slonce nadto aktywne, grawitacja lekko zanizona i inne spowodowalyby katastrofe we wchechswiecie. Wszystko jest skonstuowane by funkcjonowalo. Tak samo na Ziemi, np. cisnienie obnizone do 900hpa zniszczy zycie. Yo nie jest przypadkowe. Poloz Filip przed domem piasek, rude zelaza, wode, PET i inne i poczekaj jak przypadek Ci skonstruuje samochod lub inna sensowna rzecz. Dam Ci nawet miliardy lat na eksperyment! :p woda szybciej wyparuje, wroci z deszczem, tozmyje piasek po podworku, ruda zelaza tez gdzies zniknie, plastik w koncu wezmie sasiad i zrobi z tego nieprzypadkowa doniczke na dzialce lub strach na wroble. Tyle jest warty wielki wybuch! Ale wizja kuszaca dla niewierzacych. O taaak, jestem z niczego, o Wielki Wybuchu dziekuje za przypadkowe zycie!


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Kamil M. » 06 maja 2016, 00:27

Betme, czy jesteś astrofizykiem? Albo chociaż fizykiem?

Uznawanie teorii Wielkiego Wybuchu za zadowalającą teorię naukową nie oznacza w żadnym wypadku wykluczenia Boga. Nie oznacza również, że wszystko jest dziełem przypadku. W klasycznym chrześcijańskim rozumieniu Bóg to nie jest pogański bożek jak Zeus czy Odyn, ale ktoś nieskończenie przewyższający naszą stworzoną rzeczywistość i jednocześnie przenikający ją do samej głębi. Prawdziwy Bóg nie musi łamać praw natury, by Jego wola się dokonała, wiec równie dobrze może posłużyć się tymi prawami (to nie oznacza oczywiście, że przekracza czasem praw natury). Żaden chrześcijanin skłaniający się ku współcześnie przyjętym teoriom naukowym nie musi się tłumaczyć z tego, że się wszystko "z przypadku" dokonało, ponieważ to, że coś dokonało się zgodnie z prawami natury nie jest sprzeczne z tym, że dokonało się z woli Boga.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Filip » 06 maja 2016, 00:40

Betme, w czym się mylę? :-) W tym, że teorie naukowe tworzy się w bardziej sensownych celach niż oszukiwanie ludzi? Czy w tym, że Wielki Wybuch jest konceptem szalenie niewygodnym dla ateistów? Koncepcja wiecznego świata naprawdę bardziej pasuje do materalistycznego światopoglądu. Tylko, że obserwacje wskazują na co innego.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: fryderyk » 06 maja 2016, 01:07

Kamil M. pisze:Żaden chrześcijanin skłaniający się ku współcześnie przyjętym teoriom naukowym nie musi się tłumaczyć z tego, że się wszystko "z przypadku" dokonało, ponieważ to, że coś dokonało się zgodnie z prawami natury nie jest sprzeczne z tym, że dokonało się z woli Boga.


Masz oczywiście rację.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: betme » 06 maja 2016, 14:58

Ja sie nie tlumacze ze cos powstalo z przypadku, wskazuje na idiotyzm takiej wiary.
Jesli Kamil wierzysz w big bang to nie jestem pewien czy akceptujesz Slowo Boze.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Rembov » 06 maja 2016, 15:09

Bóg nie mógł stworzyć świata za pomocą Wielkiego Wybuchu?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Zbyszekg4 » 06 maja 2016, 15:09

Rembov pisze:Bóg nie mógł stworzyć świata za pomocą Wielkiego Wybuchu?

A wierzysz, że to zrobił?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Kamil M. » 06 maja 2016, 15:25

betme pisze:Ja sie nie tlumacze ze cos powstalo z przypadku, wskazuje na idiotyzm takiej wiary.

Każesz się tłumaczyć Filipowi. Ja wskazuję, że przyjmujesz błędne założenia.
Jesli Kamil wierzysz w big bang to nie jestem pewien czy akceptujesz Slowo Boze.

Nie wiem czy wierzę, to tylko teoria naukowa. Nie jestem fizykiem ani astrofizykiem, dlatego polegam na współczesnym konsensusie świata naukowego. Jeśli ta teoria tłumaczy w obecnym stanie wiedzy najlepiej poznane przez nas fakty, to w porządku - od tego są nauka i teorie naukowe, ale nie czuję się do tego jakoś przywiązany, te rzeczy są zmienne, bo nasze poznanie ciągle rośnie i jest poddawane krytyce, więc równie dobrze za 50 lat powszechne może być inne wyjaśnienie. Wbrew scjentyzmowi naszej współczesnej kultury nie pokładam wielkiej wiary w nauce (przynajmniej na takim poziomie makro).

A Słowo Boże przyjmuję w całej rozciągłości oczywiście.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: betme » 06 maja 2016, 15:35

Dziwne Kamil, zadna nauka nie odpowiedziala na powstanie zycia i wszechswiata, jedyna nauka w tej materii jest od Boga. Zastanawiajac sie nad innymi teoriami mozesz nievhybnie ptzestac wierzyc w Chrystusa.

Rembtov, oczywiscie ze Bog nie zrobil tego za pomoca wybuchu. Napisz nam, wierzysz w Slowo Boze czy dajesz sie zwiesc Watykanowi?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wielki wybuch - oszustwo

Postautor: Zbyszekg4 » 06 maja 2016, 15:36

Kamil M. pisze:A Słowo Boże przyjmuję w całej rozciągłości oczywiście.

I umiesz pogodzić Boże Słowo z teorią Wielkiego Wybuchu?! :O Ja, wiesz, nie umiem - dlatego nie uznaję tej teorii... Źle robię? Bóg mnie za to skarci? Jak myślisz?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości