Biskup nie wierzy w diabła

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Lovemyworld » 07 maja 2016, 18:58

TO ZŁY DZIAŁ! PRZECIEŻ JEST DZIAŁ POLEMIK Z NT CHRZEŚCIJAŃSTWA!


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Hierokles » 07 maja 2016, 19:04

Biskup twierdzi że wątpi w rzetelność tych danych ale z drugiej strony nie może jednak wykluczyć że jest to prawda (że tak wielu Norwegów wierzy w diabła).

Jak z tego można wysnuć wniosek że biskup nie wierzy w diabła? :eek:

Wybaczcie ale tak mi się skojarzyło :

P: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają Mercedesy?
O: Prawda, ale z małymi poprawkami: nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Rembov » 07 maja 2016, 19:24

Masz podane źródło,a w nim odnośnik do kolejnego źródła.

Oba te źródła nie są wiarygodne. Masz jakieś inne, niezależnie od nich, które potwierdzi prawdziwość tej wypowiedzi?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: magda » 07 maja 2016, 19:28

Ja rozumiem że ewidentnie tego biskupa dziwi że mozna wierzyc w djabła i ze tak wielu wierzy tu nie ma co kombinować on nie wirerzy i sie dziwi gdyby wierzył to dlaczego miałby sie dziwic ze ktos inny wierzy, do tego ten biskup to krętacz i oszust juz ma sprawe w prokuraturze za machloiki nie dziwiłabym sie ze i w Boga nie wierzy. Rembov weź sobie wleriane i sie uspokój bo przeginasz,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Albertus » 07 maja 2016, 19:53

Nie wiem dlaczego zdziwiły te statystyki biskupa ale mnie na ten przykład też dziwi fakt że w protestanckiej Norwegii gdzie tylko 22% ludzi deklaruje wiarę w osobowego Boga, według innych statystyk aż 50% deklaruje wiarę w istnienie diabła...

Nie wierzą w Boga a w diabła wierzą...

Trochę dziwne, nieprawdaż?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Samolub » 07 maja 2016, 20:44

A mnie to nie dziwi znam Ateistow/Ateistki wierzacych w diabla. To niedorzeczne, ale w Polsce mamy ponad polowe krypto ateistow. Z czego to wynika, ano z braku rozumienia czym jest ateizm, z niskiego poziomu IQ, wad genetycznych, alkocholizmu?

Swoja droga na tym forum mamy np Ateistow/Agnostykow ktorych zaliczam do ludzi o wysokiej inteligencjii i kulturze osobistej. Tak samo są Chrzescijanie polityczni czy picowaci jak i tacy co są powolani, maja wiedze ogolną czy duchową, a są kompletni analfabeci bawiacy sie w jakas role ktora im przypisali. Takze kazdy przypadek trzeba rozpatrzec indywidualnie

Wiara w diabla jest nie do pogodzenia z brakiem wiary w Boga. Czyli cos jest na rzeczy, zapewne chodzi o rodzaj wygody czy dopasowania do spoleczenstwa. Noi biskup tu szuka glupich...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Dezerter » 07 maja 2016, 23:15

Albertus pisze:
Puritan pisze:
kontousunięte1 pisze:Zaskoczyła mnie wypowiedź biskupa Oslo, Bernt Ivar Eidsvig: „Jestem zaskoczony, że tak wielu ludzi wierzy w diabła i wątpię w rzetelność tych danych. Nie mogę jednak wykluczyć, że jest to prawda”.

Z tej wypowiedzi nie wynika, że biskup nie wierzy w diabła a w rzetelność statystyk.


No właśnie.

Szczerze mówiąc to mnie też te statystyki trochę zdziwiły bo w protestanckiej Norwegii tylko 22% badanych deklaruje wiarę w osobowego Boga.

Trochę więc dziwne że 50 % wierzy w istnienie diabła...

Ja Dezerter„Jestem zaskoczony, że tak wielu ludzi w Norwegii wierzy w diabła i wątpię w rzetelność tych danych. Nie mogę jednak wykluczyć, że jest to prawda”
i co według ciebie:
a) przyznałem się do niewiary w diabła
b) wyraziłem wątpliwość w wiarogodność sondażów, bo skoro tylko 22% wierzy w Boga to ...

czytanie ze zrozumieniem siostro, ze zrozumieniem ;-)
ale po co na się braci w Chrystusie - pouczą i wyjaśnią :-) - nawet protestanci ci tłumaczą

Samolub pisze:A mnie to nie dziwi znam Ateistow/Ateistki wierzacych w diabla. To niedorzeczne, ale w Polsce mamy ponad polowe krypto ateistow. Z czego to wynika, ano z braku rozumienia czym jest ateizm, z niskiego poziomu IQ, wad genetycznych, alkocholizmu?

Swoja droga na tym forum mamy np Ateistow/Agnostykow ktorych zaliczam do ludzi o wysokiej inteligencjii i kulturze osobistej. Tak samo są Chrzescijanie polityczni czy picowaci jak i tacy co są powolani, maja wiedze ogolną czy duchową, a są kompletni analfabeci bawiacy sie w jakas role ktora im przypisali. Takze kazdy przypadek trzeba rozpatrzec indywidualnie

Wiara w diabla jest nie do pogodzenia z brakiem wiary w Boga. Czyli cos jest na rzeczy, zapewne chodzi o rodzaj wygody czy dopasowania do spoleczenstwa. Noi biskup tu szuka glupich...

czemu "szuka głupich" - nie rozumiem?
pełna zgoda, że wiara w Boga, bez wiary w diabła to głupota i na odwrót - też!
Znam osobiście kilku ateistów - wszyscy sa ludźmi bardzo inteligentnymi i wykształconymi ( żaden z nich nie ma objawów" z niskiego poziomu IQ, wad genetycznych, alkoholizmu")- więc mamy jakieś różne doświadczenia co do nich :-? :roll:


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Samolub » 07 maja 2016, 23:51

Znaczy Dezerterze ja nie wiem czy to Biskup katolicki jest. Są tez Biskupi protestanccy ^^"

Dezerter pisze:czemu "szuka głupich" - nie rozumiem?
pełna zgoda, że wiara w Boga, bez wiary w diabła to głupota i na odwrót - też!


Nie wiem, moze chodzi o to ze taki poglad jest mu na reke z przyczyn czysto ziemiańskich i to glowny motywator byl jego wypowiedzi.

Dezerter pisze:Znam osobiście kilku ateistów - wszyscy sa ludźmi bardzo inteligentnymi i wykształconymi ( żaden z nich nie ma objawów" z niskiego poziomu IQ, wad genetycznych, alkoholizmu")- więc mamy jakieś różne doświadczenia co do nich


W zasadzie, to zalezy od srodowiska. Są Ateisci ktorzy są od tak w Polsce Ateistami myslac ze nie lubia KRK, czy Chrzescijanstwa. Niektorzy tak sie deklaruja a sa Agnostykami lecz nie znaja pojec czy czym jest Ateizm. Niektorzy cos uslysza gdzies i po prostu.

Tu na forum czy tam gdzie mieszkasz to juz są pewno ludzie oczytani i wygadani =D

Chociaz wydaje mi sie ze Agnostycy jednak mają spora wiedze bo czesto poznaja czy dostrzegaja sprawy duchowe, zakladaja pewne rzeczy nie wydajac ostatecznego werdyktu ze wzgledu na wiedze czy jej brak.

Zreszta sami Chrzescijanie ktorzy mają spore poznanie wszystkiego nie wiedza, Pismo tez nie opisuje wielu rzeczy ktore logicznie rzecz biorac są. No ale hipotetycznie zalozmy taki problem... jak mozna znac stan szczescia czy duszy w Niebie tam nie bedac. Czyli pewien rodzaj nie wiedzy to naturalna kolej rzeczy.

Poznanie duchowe czy poznanie swiata to są glowne motory zycia ktore trzeba odbierac na sposob pozytywny i przygodowy. Tak jak dzieciaki poznaja swiat to analizuja wszystko, sa zaabsorbowane. Noi oczywiscie ludzie dorosli tez mają wiedze co powinno ich zaabsorbowac, co jest niebezpieczne. A matka to i musi wiedziec jak ubrac, wyzywic czy zadbac o dziecko. Mamy rozne zawody i punkty widzenia. Samemu wszystkiego nie ogarniesz wiec wspolpraca jest wazna. Rywalizacja totalna jest szkodliwa i jest tez wedlug mnie takim atakiem zlego ktory zasiewa zwatpienie, ba nawet mocno ingeruje w relacje miedzyludzkie. Od dziecinstwa analizuje stan rzeczy i doswiadczenie mam bogate. Nawet spektakularne cuda rodza sie z drobnostek. Czytanie komus w myslach to nie czasem wyzszy stopien empatii. Apostolowie i Jezus tez o tym mowili, tak naprawde nauki wschodu to tylko cien Chrzescijanstwa.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: Dezerter » 08 maja 2016, 21:20

Samolub pisze:Znaczy Dezerterze ja nie wiem czy to Biskup katolicki jest. Są tez Biskupi protestanccy ^^"

Może być i prawosławny - ważne, że w swojej wypowiedzi wcale nie wątpi w istnienie diabła!

Dezerter pisze:czemu "szuka głupich" - nie rozumiem?
pełna zgoda, że wiara w Boga, bez wiary w diabła to głupota i na odwrót - też!


Nie wiem, moze chodzi o to ze taki poglad jest mu na reke z przyczyn czysto ziemiańskich i to glowny motywator byl jego wypowiedzi.

nie zrozumieliśmy się - ja pytam czemu ktoś bezpodstawnie twierdzi, że biskup szuka głupich?

No ale hipotetycznie zalozmy taki problem... jak mozna znac stan szczescia czy duszy w Niebie tam nie bedac. Czyli pewien rodzaj nie wiedzy to naturalna kolej rzeczy.

Serio masz jakąkolwiek watpliwość "jak mozna znac stan szczescia czy duszy w Niebie tam nie bedac." - chyba nie przemyślałeś tego ...
jestem przekonany, że jako człowiek głęboko wierzący i znający Boga nie masz najmilejszej wątpliwości (ja nie mam!) co , że stan szczęścia duszy w niebie w obecności Boga jest najwyższy z możliwych . 8-)


Samemu wszystkiego nie ogarniesz wiec wspolpraca jest wazna. Rywalizacja totalna jest szkodliwa i jest tez wedlug mnie takim atakiem zlego ktory zasiewa zwatpienie, ba nawet mocno ingeruje w relacje miedzyludzkie. Od dziecinstwa analizuje stan rzeczy i doswiadczenie mam bogate
.
Ważne słowa! - po to właśnie jestem na waszym forum, nie by kogoś nawracać, bo moim zdaniem nie potrzebuje większość z was nawrócenia, ale by czerpać ze skarbnicy waszej i Kamila Tradycji, rozumienia, sposobów zbliżania się do Boga i jeszcze większego poznawania
Czego wszystkim życzę i do takiego pisania namawiam


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biskup nie wierzy w diabła

Postautor: magda » 09 maja 2016, 09:30

ten jest katolicki.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości