Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Thor » 08 maja 2016, 14:28

czemu mój komentarz nie przeszedł? nic to
odpowiadając na pytanie odnośnie wieku dozwolonego pożycia.
według żydów definiuje to ks. ezechiela r. 16. jest tam przyrównany rozwój dziewczęcia do kiełkowania roślinności. i dziewczę jest gotowe na miłość (fizyczną) dopiero gdy wchodzi w okres dojrzewania, tzn. pojawiają się włosy łonowe oraz zalążki piersi. czyli typowo 11-13 rż. u nas. technicznie wiec biorąc, wg kategorii psychiatrycznej biblijny obraz nie jest pedofilski, bo pedofilia to współżycie seksualne z dziećmi, które nie weszły w widoczny sposób w okres dojrzewania.
a poza tym,jak ktoś już wskazal, a ja to uzupełnię, współżycie wbrew czyjejś woli jest zakazane przykazaniem. współżycie z krzywdą jest sprzeczne z przykazaniem miłości. I to tyle, i aż tyle.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Samolub » 08 maja 2016, 14:38

Ariela, Janek weźcie se na priv dyskutujcie bo tego się czytać nie da.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Thor » 08 maja 2016, 16:43

a swoją drogą, wracając do głównego wątku
jest jeden ciekawy problem medyczno-teologiczny. mianowicie co mają zrobić kościoły z hermafrodytami? to jest istotne wyzwanie. ja nie wiem, jak to widzą KK czy prawosławne, nie wiem też jak widza to protestanckie, ale te, które się tym zajmowały raczej akceptują takie osoby i dopuszczają do małzeństwa. Biblia w zasadzie bezpośrednio nic nie mówi na ten temat. Nie ma więc żadnego zakazu czy nakazu dla takich osób. Co najwyżej można wyprowadzić jakieś sugestie z Mt 19,12. Ale jest tu problem, jak taka osoba z penisem, która w zasadzie genetycznie i wewnętrzie jest kobietą ma dostać ślub z mężczyzną. Nie jestem pewien ale słyszałem od pewnych osób, że ponoć na naukach przedmałżeńskich o tym się informuje narzeczonych, że coś takiego, takie odkrycie niespodzianka może ich spotkać po wstąpieniu w związek małzeński....


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: KAAN » 09 maja 2016, 09:16

Ariela pisze: Jak na razie ty i KAAN udowodniliscie tylko ze zgwalcic nie wolno wylacznie zameznej kobiety...
To ci się tak wydaje, Biblia uczy że każdy seks poza małżeństwem jest grzechem, ludzie wszeteczni, nieczyści, cudzołożnicy nie będą mieli udziału w zbawieniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: hmhmm » 09 maja 2016, 19:56

Przykre to, kaleczy człowieka i wszystko wokół niego, albo jej. Najgorsi są ci krypto, najgorsi. Nie da się żyć z takimi, nie ma nawet opcji. Stłumione libido i mają w sobie tyle agresji, że tego się nie da wytrzymać. Tym bardziej, że tacy ludzie często przeszli przez tortury, bo inaczej tego nazwać nie można i w złym zachowaniu nawet nie widzą nic złego.

Ci, co się ujawnili, to przede wszystkim dobrze jest dać im dużo miłości i szacunku. Trzeba takim osobom pokazać, że przeciwna płeć to nie potwór, który wszystko zrobi, żeby ich zniszczyć i że ani oni ani ludzie to żadne bóstwa. Z tych co poznałem, to kobiety potrzebują dużo ciepłych uczuć i wyrozumiałości. Mężczyźni poczucia, że inni ludzie też mają "plamy na honorze" i totalne porażki.
A dalej co będą robić, to jest już ich wybór.

Natomiast jeśli chcą tacy ludzie być chrześcijanami będą musieli się tego pozbyć, nie ma że boli.
Niech szukają, w Biblii jest o tym mowa.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Ariela » 12 maja 2016, 20:09

KAAN pisze:To ci się tak wydaje, Biblia uczy że każdy seks poza małżeństwem jest grzechem, ludzie wszeteczni, nieczyści, cudzołożnicy nie będą mieli udziału w zbawieniu.
No, walsnie, dlatego jesli ktos zgwalci dziewice, ma sie z nia ozenic i po krzyku :) Nie ma jak to pustynna moralnosc semickich pasterzy.

Wracajac do tych wypocin, niektorych z was. Wiadomo, mizoginia niektorych mezczyzn (czytaj tych religijnie zindoktrynowanych) jest jednym z powodow dla ktorych kobiety uciekaja do kobiet. Jednak, czasem wcale nie chodzi o jakies traumy a po prostu o preferencje. Kobiety i mezczyzni sa inni, zarowno jesli chodzi o psychike jak i wyglad. Nie da sie zamienic mezczyzny na kobiete, ani kobiety na mezczyzne. Mezczyzna nigdy nie bedzie jak kobieta a kobieta jak mezczyzna. Wiec jesli lubisz meskie zachowania, meski sposob myslenia, lubisz owlosione meskie cialo, meski styl ubierania sie itd itp, no to nie przemozesz sie do kobiety bo kobieta mysli inaczej, ma inne zachowania, zainteresowania, sposob mowienia, inna budowe ciala. Jedna kobieta potrzebuje owlosionego faceta na sofie, ktory mlaskajac i siorbiac wyzre pol garka obiadu ogladajac relacje z jakis zawodow sportowych a pozniej wezmie ja w ramiona, taka malutka i slaba, on taki twardziel nie ukazujacy emocji, pokazujacy zawsze swoja sile itp, a druga lubi wygolona i wymalowana subtelna kobiete, ktora jest miekka, emcojonalna, slaba, pije kawke z malej filizanki i podlewa kwiatki. Tak jak jedna kobieta lubi bialego mezczyzne a druga Murzyna czy Araba. I tego juz sie nie zmieni. Jesli kobieta lubi Murzynow to nawet jak bedize z bialym to bedzie marzyla dalej o Murzynie. Tak samo mezczyzna, jesli lubi duze piersi to oczywiscie moze byc z kobieta ktora ma male ale i tak bedzie fantazjowal o tej z duzymi, bo takie ma preferencje i juz nic na to nie poradzi.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Janek » 13 maja 2016, 05:17

No, walsnie, dlatego jesli ktos zgwalci dziewice, ma sie z nia ozenic i po krzyku

Uwiedzie.Ojciec mógł odmówić.Już ci to tłumaczyliśmy
a Ty dalej jak zacięta płyta :-/
Wracajac do tych wypocin, niektorych z was. Wiadomo, mizoginia niektorych mezczyzn (czytaj tych religijnie zindoktrynowanych) jest jednym z powodow dla ktorych kobiety uciekaja do kobiet. Jednak, czasem wcale nie chodzi o jakies traumy a po prostu o preferencje. Kobiety i mezczyzni sa inni, zarowno jesli chodzi o psychike jak i wyglad. Nie da sie zamienic mezczyzny na kobiete, ani kobiety na mezczyzne. Mezczyzna nigdy nie bedzie jak kobieta a kobieta jak mezczyzna. Wiec jesli lubisz meskie zachowania, meski sposob myslenia, lubisz owlosione meskie cialo, meski styl ubierania sie itd itp, no to nie przemozesz sie do kobiety bo kobieta mysli inaczej, ma inne zachowania, zainteresowania, sposob mowienia, inna budowe ciala. Jedna kobieta potrzebuje owlosionego faceta na sofie, ktory mlaskajac i siorbiac wyzre pol garka obiadu ogladajac relacje z jakis zawodow sportowych a pozniej wezmie ja w ramiona, taka malutka i slaba, on taki twardziel nie ukazujacy emocji, pokazujacy zawsze swoja sile itp, a druga lubi wygolona i wymalowana subtelna kobiete, ktora jest miekka, emcojonalna, slaba, pije kawke z malej filizanki i podlewa kwiatki. Tak jak jedna kobieta lubi bialego mezczyzne a druga Murzyna czy Araba. I tego juz sie nie zmieni. Jesli kobieta lubi Murzynow to nawet jak bedize z bialym to bedzie marzyla dalej o Murzynie. Tak samo mezczyzna, jesli lubi duze piersi to oczywiscie moze byc z kobieta ktora ma male ale i tak bedzie fantazjowal o tej z duzymi, bo takie ma preferencje i juz nic na to nie poradzi.


homo bla bla bla


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: KAAN » 13 maja 2016, 11:47

Ariela pisze:
KAAN pisze:To ci się tak wydaje, Biblia uczy że każdy seks poza małżeństwem jest grzechem, ludzie wszeteczni, nieczyści, cudzołożnicy nie będą mieli udziału w zbawieniu.
No, walsnie, dlatego jesli ktos zgwalci dziewice, ma sie z nia ozenic i po krzyku :) Nie ma jak to pustynna moralnosc semickich pasterzy..
W tamtych warunkach kulturowych i wobec ówczesnego prawa to było najlepsze rozwiązanie. Jesteś mądrzejsza od Boga?
Wracajac do tych wypocin, niektorych z was. Wiadomo, mizoginia niektorych mezczyzn...
Twoje wypociny nijak się mają do tematu. Odpowiadając w temacie: homoseksualizm jest obrzydliwym grzechem i każdy kto go praktykuje, albo uważa za normalność nie może być nazwany chrześcijaninem, jest poza łaską Bożą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Riddick » 13 maja 2016, 15:48

Dlaczego takie tematy służą zazwyczaj jako pole do wylewania jakichś prywatnych żalów i rozgoryczeń? Takie mam wrażenie czytając posty Arieli...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: nesto » 13 maja 2016, 17:55

KAAN pisze:
Ariela pisze: Jak na razie ty i KAAN udowodniliscie tylko ze zgwalcic nie wolno wylacznie zameznej kobiety...
To ci się tak wydaje, Biblia uczy że każdy seks poza małżeństwem jest grzechem, ludzie wszeteczni, nieczyści, cudzołożnicy nie będą mieli udziału w zbawieniu.


To Juda zostanie wtrącony do piekła na wieczne męki. Szkoda Judy, dobry z niego i pobożny Żyd był ;)


(15) Kiedy Juda ją ujrzał, pomyślał, że jest ona nierządnicą, gdyż miała twarz zasłoniętą. (16) Skręciwszy ku niej przy drodze, rzekł: Pozwól mi zbliżyć się do ciebie - nie wiedział bowiem, że to jego synowa. A ona zapytała: Co mi dasz za to, że się zbliżysz do mnie? (17) Powiedział: Przyślę ci koźlątko ze stada. Na to ona: Ale dasz jakiś zastaw, dopóki nie przyślesz. (18) Zapytał: Jakiż zastaw mam ci dać? Rzekła: Twój sygnet z pieczęcią, sznur i laskę, którą masz w ręku. Dał jej więc, aby się zbliżyć do niej; ona zaś stała się przez niego brzemienną. (19)
Ks.Rodzaju


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: PawełSz » 13 maja 2016, 22:57

Lovemyworld pisze:Jak postrzegacie homoseksualizm w chrześcijaństwie?
Czy jest to coś złego? Czy coś dobrego? Czy neutral? Jak to u was?


Nie tylko grzech , ale też nieświadome demoniczne opętanie wynikające ze zranień rodziców lub spowodowane lubieżnością - jedynym ratunkiem jest Bóg :) Nikt się taki nie rodzi i jest na to lek - nauki proroka Jezusa ( Yehoshuah) .


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: sarks » 21 maja 2016, 18:39

Ariela, ja myśle tak: w kulturze hebrajskiej, gdzie został uformowany kanon ST, zresztą autorzy NT również Żydzi, bardzo różniący się od współczesnego rodzaj relacji rodzinnych. Tam dzieci się nie krzywdzi, oni sa błogosławieństwem dla rodziców, ich zabezpieczeniem na starość i ich przyszłością. Natomiast rodzice decydowali się i w niektórych ortodoksyjnych wspólnotach i do tego czasu decydują o tym kiedy i na kim żeni się ich syn, tym bardziej dziewczynkę za kogo i w jakim wieku dodać za mąż. Nie odda nikt 9 letnie dziecko za starego dziadka! Do 13 lat to nawet zgodnie z zakonem Mojżesza to nie jest kobieta , a dziecko. I nigdzie nie ma slow "osobnik płci ...." a jest kobietą/mężczyzna. To juz wyklucza w sprawach seksu dzieci. Dopiero po pewnych rytuałach stawały się K/M.


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Samolub » 21 maja 2016, 19:48

Ariela pisze:a druga lubi wygolona i wymalowana subtelna kobiete, ktora jest miekka, emcojonalna, slaba, pije kawke z malej filizanki i podlewa kwiatki.


Arielo Ty masz jedno stereotypowe wyobrazenie kobiety ktora nic nie robi tylko kawe pije i podlewa kwiatki. A kobiety bywają rożne, zresztą ty łaczysz cechy które nie sa sprzeczne i wystepuja w naturze przedstawiajac jako dwie skrajne i niekonpatybilne. Co wskazuje ze jesteś papierową lesbijką i nie byłaś nigdy w zwiazku z kobietą. Twoje lesbijstwo ma podloze polityczno/spoleczne, widac też wyraźnie z jakimi ludzmi się zadawalas i skąd czerpiesz inspiracje.

Ariela pisze:Tak jak jedna kobieta lubi bialego mezczyzne a druga Murzyna czy Araba. I tego juz sie nie zmieni. Jesli kobieta lubi Murzynow to nawet jak bedize z bialym to bedzie marzyla dalej o Murzynie. Tak samo mezczyzna, jesli lubi duze piersi to oczywiscie moze byc z kobieta ktora ma male ale i tak bedzie fantazjowal o tej z duzymi, bo takie ma preferencje i juz nic na to nie poradzi.


A azjatki czy murzynki to kobiety czy tylko Szwedki? :lmao:

Taki fetysz jest oczywiscie mozliwy. Bialy facet też moze miec taki fetysz by np zalatwic partnerce murzyna, mimo ze partnerka brzydzi się czarnymi.

Preferencje seksualne np rozmiar biustu, kolor wlosu moga być preferencjami a okazuje się ze idealna kobieta może miec inne wlosy, być tzw "deska" i bedzie atrakcyjna dla mezczyzny.

Także Twoje oceny to jest płycizna niesamowita.

Ariela masz wyrazne fazy maniakalne dotyczace pedofilii oraz gwaltu. Przestajesz odrozniac dzieci od osob doroslych i podwazasz wszystko... slowa/myśli intencje, zamierzenia okazuje się ze caly swiat chcesz sobie podporzadkowac.

Kolejnym tematem Arielu bedzie zoofilia, nekrofilia? =D no nie mozemy się doczekac


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Ariela » 21 maja 2016, 20:35

Powiem ci szkoda mi czasu na odpisywanie. Kazdego kto jest gejem czy lesbijka i uwaza sie za osobe inteligetna, ale z jakis powodow nadal trwa w wierze w mitologie, zachecam do obejrzenia tego filmiku (niestety tylko po angielsku) http://topdocumentaryfilms.com/why-i-am ... christian/ i przeczytania ksiazek tam wymienionych ale rowniez tych ktore podal Impactor i oczywiscie warto zajrzec na jego strone. Poza tym po prostu czytajcie, czytajcie a sie dowiecie. Szkoda waszego zycia. Ja nie zaluje ze bylam chrzescijanka, przynajmniej dzis moge pomoc ludziom ktorych ta bujda zniewala ale szkoda mi ludzi ktorzy marnuja swoje zycie ze strachu przed czyms co nie istnieje.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Samolub » 21 maja 2016, 20:54

A może ja się piekla nie boje? Co mam kłamać, ja nie robie nic ze wzgledu na sam strach przed karą.
To Ariela tak robila... wierzyla dla konkretnych zyskow polityczno-ekonkmicznych i ze strachu przed karą, wiec weszla w ewangelie sukcesu.

A Chrzescijanie czynią tez dobrze pomimo, my sobie zbawienia nie wypracowujemy. Ale Ariela wszystkich analizuje pod kątem swojego wygodnickiego nosa

Ty dziś sama siebie tu potępiasz... sama sobie osad zrobilas

Pozatym jesteś szczwana i bezczelna :chillout: =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości