Miłość Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Miłość Boga

Postautor: nesto » 13 maja 2016, 18:18

Wg chrześcijan, Bóg jest Miłością. Doskonałą. Wzorem miłości.
Mam pytanie do chrześcijan - czy miłość Boga, jako doskonała, może zazdrościć czegokolwiek ludziom?
Czy doskonała miłość może zazdrościć szczęścia i długiego życia?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 03 cze 2016, 21:27

nesto pisze:Wg chrześcijan, Bóg jest Miłością. Doskonałą. Wzorem miłości.
Mam pytanie do chrześcijan - czy miłość Boga, jako doskonała, może zazdrościć czegokolwiek ludziom?
Czy doskonała miłość może zazdrościć szczęścia i długiego życia?
Odpowiedź daje Ap Paweł w 1Kor 13:4


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 03 cze 2016, 23:49

sahcim pisze:
nesto pisze:Wg chrześcijan, Bóg jest Miłością. Doskonałą. Wzorem miłości.
Mam pytanie do chrześcijan - czy miłość Boga, jako doskonała, może zazdrościć czegokolwiek ludziom?
Czy doskonała miłość może zazdrościć szczęścia i długiego życia?
Odpowiedź daje Ap Paweł w 1Kor 13:4



(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; (5) nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; (6) nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. (7) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. (8) Miłość nigdy nie ustaje,


(22) Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. (23) Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. (24) Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.

Czy to nie jest zazdrość?

A czy sama Biblia nie daje odpowiedzi?:
(14) Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym.

Druga sprawa.
Czy Bóg jest gniewny?

(23) Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! (24) On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.

Czy to nie jest gniew?

Jak chrześcijański Bóg, który wg Biblii jest zazdrosny i skory do gniewu może być wg tej samej Biblii - Miłością?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 04 cze 2016, 01:13

nesto pisze:Jak chrześcijański Bóg, który wg Biblii jest zazdrosny i skory do gniewu może być wg tej samej Biblii - Miłością?
Jak...??? bardzo prosto... gdyż jest zawsze taki sam, Niezmienny, ale pozwolił aby opisywano Go na sposób natury ludzkiej(zmiennej) aby być bardziej zrozumiałym(przystępnym) dla tego Narodu o kamiennym sercu i twardym karku, który potrzebował Wychowawcy na swoją miarę...

ps...Biblię, drogi nesto, należy czytać w takim duchu, w jakim została napisana, a nie wg własnego widzimisię...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 04 cze 2016, 11:12

Sahcimie - nie zrozumiałeś słów, które napisałem.
Miłość nie zazdrości.
Miłość nie szuka zemsty.
Miłość WSZYSTKO wybacza itp.
Wg mnie Bóg chrześcijan opisany w Biblii jest przeciwieństwem tej idei.
Wskazałem stosowne cytaty.

Na dodatek - miłość nie żąda wiecznego posłuszeństwa, grożąc i mszcząc się:
"Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."

Przypominam Sahcimie: Miłość nie zazdrości..
Tymczasem kończę jałowy spór. Każdy chrześcijanin sam może poznać prawdę o własnej wierze.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem i nie dawać się prowadzić osobom, które tłumaczą, że czarne jest białe, ale się ubrudziło.
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: jj » 04 cze 2016, 11:38

nesto pisze:Wg chrześcijan, Bóg jest Miłością. Doskonałą. Wzorem miłości.
Mam pytanie do chrześcijan - czy miłość Boga, jako doskonała, może zazdrościć czegokolwiek ludziom?
Czy doskonała miłość może zazdrościć szczęścia i długiego życia?

Nesto rozlicza Pana Boga z milosci! :rotfl:
...dobrze, wymien swoje dziecko, jesli posiadasz, albo matke, za zakladnika w Syrii. Niech ja wydadza na meke i smierc. Kiedy bedzie wyc o zmiane twojej woli, wtedy sie od niej odwroc. Wszystko to uczyn z milosci do obcego ci zakladnika, ktory ma cie gdzies. Kiedy to uczynisz i pochowasz matke, to daj znac.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 04 cze 2016, 23:20

@jj
Pleciesz całkowite głupoty i podejrzewam, że nawet nie wiesz o czym tutaj piszemy.
Nie chce mi się z tobą gadać (cytując klasyka).


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: jj » 05 cze 2016, 02:48

Dobrze wiesz o co chodzi. Milosc Boga polega na tym, ze wydal swojego Syna na smierc w zastepstwie grzesznika. Uczyn podobnie, jesli chcesz Pana Boga rozliczac z milosci.
Uwlaczasz Bogu, ktorego nie znasz.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 05 cze 2016, 07:21

To są tylko chrześcijańskie wierzenia, a nie rzeczywistość.
Tysiące Polaków zostało w barbarzyński sposób zamordowanych na Wołyniu przez bandy Ukraińców.
Nieraz matki patrzyły na gwałty i rozpruwanie brzuchów swoich córek, rozrywanie dzieci, czy zarzynanie mężów.
Dla takiej matki było to bezmiernie gorsze przeżycie niż dla Boga, który wg chrześcijan posłał na śmierć swojego syna wiedząc, że go wskrzesi (wg niektórych wskrzesił się sam).
To nie jest żadne "poświęcenie". Ból i po wszystkim - żyjemy nadal.
Świadomość życia wiecznego (a nie wiara) - wyklucza poświęcenie.
Dziwne, że tak prostej rzeczy nie możecie zrozumieć.
Oczywiście, jeśli wierzycie w boskość Jezusa - to wiara chrześcijańska nie me sensu, bo nie ma poświęcenia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 05 cze 2016, 07:45

nesto pisze:
(22) Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. (23) Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. (24) Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.

Czy to nie jest zazdrość?

A czy sama Biblia nie daje odpowiedzi?:
(14) Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym.

Druga sprawa.
Czy Bóg jest gniewny?

(23) Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! (24) On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.

Czy to nie jest gniew?

Jak chrześcijański Bóg, który wg Biblii jest zazdrosny i skory do gniewu może być wg tej samej Biblii - Miłością?


Uważam że w Swoim rozumowaniu robisz podstawowy błąd, gdyż „ Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, ”
[Iz 55;8].
W tym co nazywasz zazdrością Boga względem ludzi, to wyraża On Swoją Miłość, Sprawiedliwość i Świętość. Bo czy śmiertelny, w sensie grzeszny człowiek, mógłby żyć wiecznie jak Bóg ?

Podobnie jest z przykładem uśmiercenia dzieci przez niedźwiedzie. Prorok je przeklął w imię Boże. Tak więc to nie jest gniew Boga lecz sługi Bożego. Posyłając niedźwiedzie na dzieci Bóg jedynie potwierdził/usankcjonował Swój autorytet...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 05 cze 2016, 07:53

jj pisze:Dobrze wiesz o co chodzi. Milosc Boga polega na tym, ze wydal swojego Syna na smierc w zastepstwie grzesznika. Uczyn podobnie, jesli chcesz Pana Boga rozliczac z milosci.
Uwlaczasz Bogu, ktorego nie znasz.


Bardzo trafna odpowiedz dla Założyciela wątku :-)


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 05 cze 2016, 16:41

@kreciku:
1.
krecik pisze:Uważam że w Swoim rozumowaniu robisz podstawowy błąd, gdyż „ Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, ”
[Iz 55;8].


W takim razie może miłość Boża, to nienawiść Boża? A Boża prawda, to kłamstwo?
Tak sugerujesz.
Uważasz, że jak się coś nie składa "do kupy" to patrz punkt pierwszy, a jak się składa, to nie patrz punkt pierwszy.
Tłumaczysz sam sobie jakby nie widząc, że tłumaczenie takie nie ma sensu i wytłumaczy każdą zbrodnie.

krecik pisze:W tym co nazywasz zazdrością Boga względem ludzi, to wyraża On Swoją Miłość, Sprawiedliwość i Świętość. Bo czy śmiertelny, w sensie grzeszny człowiek, mógłby żyć wiecznie jak Bóg ?

Adam i Ewa po stworzeniu, zanim popełnili grzech nie byli śmiertelni? :roll:

krecik pisze:Podobnie jest z przykładem uśmiercenia dzieci przez niedźwiedzie. Prorok je przeklął w imię Boże. Tak więc to nie jest gniew Boga lecz sługi Bożego. Posyłając niedźwiedzie na dzieci Bóg jedynie potwierdził/usankcjonował Swój autorytet...

No jaka przewrotna i "chrześcijańska" logika.
Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: KAAN » 05 cze 2016, 21:01

nesto pisze:To są tylko chrześcijańskie wierzenia, a nie rzeczywistość..
To rzeczywistość, bo rzeczywistością jest Chrystus.(Kol 2:17)
Tysiące Polaków zostało w barbarzyński sposób zamordowanych na Wołyniu przez bandy Ukraińców....
To tylko potwierdza że ludzie są grzeszni, ty też. Te wydarzenia pokazuję jak straszny jest grzech w działaniu. Każdy z tych ludzi którzy zginęli byli obciążeni grzechem, natomiast Pan Jezus jest sprawiedliwy, niewinny zginął za grzeszników, Syn Boży został poświęcony za grzesznika.
Ale ty tego nie potrafisz zrozumieć.
Świadomość życia wiecznego (a nie wiara) - wyklucza poświęcenie.
Tak sobie kombinujesz i w twojej grzesznej mózgownicy kwitną bezsensowne ideologie.
Dziwne, że tak prostej rzeczy nie możecie zrozumieć.
To oczywiste że piszesz bzdury, tak prostej rzeczy nie potrafisz zrozumieć.
Oczywiście, jeśli wierzycie w boskość Jezusa - to wiara chrześcijańska nie me sensu, bo nie ma poświęcenia.
Brak logiki w tym zdaniu.

*Bez ad personam proszę...
MrSponge


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 05 cze 2016, 23:15

Z osobą o pseudonimie Kaan - nie mam przyjemności nigdy już rozmawiać.
Osoba ta niech nie pisze do mnie, ani niech mnie nie cytuje.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 06 cze 2016, 10:17

@nesto

Zupełnie opacznie rozumiesz zapis o tym że myśli Boże nie są takie same jak ludzi. Chodzi w nim o to że inne kryteria ma Nieograniczony, Wszechwidzący i Wszechwiedzący Bóg, a inne ograniczeni ludzie tylko do trzech wymiarów i pięciu zmysłów.

Słowo „śmiertelny i nie śmiertelny” też pojmujesz jedynie z ludzkiej/cielesnej perspektywy. Oznacza nie tylko brak podatności na starzenie i śmierć, lecz przede wszystkim to że człowiek jako stworzenie Boże żyje odtąd bez grzechu.

Dopóki nie uwzględnisz podstawowych Bożych atrybutów, jako spójnej całości, dopóty będziesz błądzić.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości