Miłość Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: KAAN » 06 cze 2016, 10:43

nesto pisze:Z osobą o pseudonimie Kaan - nie mam przyjemności nigdy już rozmawiać.
Osoba ta niech nie pisze do mnie, ani niech mnie nie cytuje.
Niedoczekanie twoje, jełśi będziesz pisał głupoty o Bogu i wierze chrześcijańskiej to z pewnością to skomentuję :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 06 cze 2016, 13:37

nesto pisze:Sahcimie - nie zrozumiałeś słów, które napisałem.
Bardzo dobrze zrozumiałem twoje słowa i dlatego napisałem to, co napisałem...
Miłość nie zazdrości.
Miłość nie szuka zemsty.
Miłość WSZYSTKO wybacza itp.
Wg mnie Bóg chrześcijan opisany w Biblii jest przeciwieństwem tej idei.
Wskazałem stosowne cytaty.
Bóg chrześcijan, nesto, jest UOSOBIENIEM Miłości, natomiast te cytaty które podałeś nie są opisem Boga takiego jaki się objawił ale takiego jakim Go przedstawiali natchnieni do spisywania dziejów Narodu Wybranego ludzcy autorzy Pisma zanim On(Miłość) objawił się taki jaki jest na prawdę...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 06 cze 2016, 17:33

krecik pisze:Zupełnie opacznie rozumiesz zapis o tym że myśli Boże nie są takie same jak ludzi. Chodzi w nim o to że inne kryteria ma Nieograniczony, Wszechwidzący i Wszechwiedzący Bóg, a inne ograniczeni ludzie tylko do trzech wymiarów i pięciu zmysłów.


Czyli Bóg może zazdrościć i mścić się, chociaż jest Miłością, która "nie zazdrości" i nie szuka swego, nie unosi się gniewem itp.
Tak możesz tłumaczyć każdą niedorzeczność twojej religii.
Gdyby np. jakiś "ewangelista" wymyślił, że jednym z koniecznych warunków zbawienia jest konieczność skakania cały dzień na jednej nodze.
Skakałbyś ku jego uciesze..
Widziałem ostatnio "wybitne arcydzieło" po tytułem "Pies"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_%28obraz_Goi%29
To dzieło jest oprawione w cenne ramy i wystawione w Madrycie. Zachwycają się nim tłumy.
Podobnie zachwycasz się ty treściami, które nie są mądre.
Wydaje mi się, że podobnie jak Goya popełnił obraz i śmiał się pewnie po cichu z osób ten obraz podziwiających, tak samo autorzy tłumaczeń, a raczej "wytłumaczeń" robią wszystko, aby udowodnić, że niezazdrosna miłość jest zazdrością, a nie unosząca się gniewem jest zemstą.
Po cichu śmieją się oni z tych, którzy w takie rzeczy wierzą.

A co do śmiertelności.. TO JAK JEST? Adam po stworzeniu, gdy nie popełnił żadnego grzechu jeszcze BYŁ śmiertelny czy też NIE?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 06 cze 2016, 17:57

sahcim pisze:Bóg chrześcijan, nesto, jest UOSOBIENIEM Miłości, natomiast te cytaty które podałeś nie są opisem Boga takiego jaki się objawił ale takiego jakim Go przedstawiali natchnieni do spisywania dziejów Narodu Wybranego ludzcy autorzy Pisma zanim On(Miłość) objawił się taki jaki jest na prawdę...


Czyli ten Bóg ze Starego Testamentu, opisywany przez autorów tetragramem (JHWH), który kazał wymordować dzieci i starców, a nawet całe narody - jest Czystą Miłości, czy nie jest?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: KAAN » 06 cze 2016, 18:06

nesto pisze:Czyli Bóg może zazdrościć i mścić się, chociaż jest Miłością,
Tak jak są różne rodzaje miłości w sferze ludzkiej, tak i są różnego rodzaju miłości w duchowych standardach, szczególną jest miłość Boża, to co pisał sahcim to cechy miłującego człowieka, Boża miłość jest ponad to wszystko i ma inne podstawy.
Tak możesz tłumaczyć każdą niedorzeczność twojej religii.
Niedorzeczne jest twoje myślenie polegające na poniżaniu osoby Boga wszechmogącego i przyrównywaniu go do ciebie samego - upadłego grzesznika przeznaczonego na sąd i piekło.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: KAAN » 06 cze 2016, 18:09

nesto pisze:Czyli ten Bóg ze Starego Testamentu, opisywany przez autorów tetragramem (JHWH), który kazał wymordować dzieci i starców, a nawet całe narody - jest Czystą Miłości, czy nie jest?
Jest najwyższą miłością, cały świat zasługuje na śmierć i piekło ale:

J 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Jeśłi nie wierzysz w Chrystusa zostaniesz osądzony ze swojej niewiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 06 cze 2016, 22:29

nesto pisze:
sahcim pisze:Bóg chrześcijan, nesto, jest UOSOBIENIEM Miłości, natomiast te cytaty które podałeś nie są opisem Boga takiego jaki się objawił ale takiego jakim Go przedstawiali natchnieni do spisywania dziejów Narodu Wybranego ludzcy autorzy Pisma zanim On(Miłość) objawił się taki jaki jest na prawdę...


Czyli ten Bóg ze Starego Testamentu, opisywany przez autorów tetragramem (JHWH), który kazał wymordować dzieci i starców, a nawet całe narody - jest Czystą Miłości, czy nie jest?
Odpowiedź Pana Jezusa znasz(jest podana w Ew. Mateusza 5:1-48), a moją odpowiedź już też poznałeś(wiem, że głupi nie jesteś i zrozumiałeś to, co napisałem wyżej), dlatego twoje powtarzające się pytanie czy Bóg(JHWH) jest Miłością uważam za przejaw ignorancji...
A co do śmiertelności.. TO JAK JEST? Adam po stworzeniu, gdy nie popełnił żadnego grzechu jeszcze BYŁ śmiertelny czy też NIE?
Oczywiście, że był śmiertelny...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 06 cze 2016, 23:15

sahcim pisze:Odpowiedź Pana Jezusa znasz(jest podana w Ew. Mateusza 5:1-48), a moją odpowiedź już też poznałeś(wiem, że głupi nie jesteś i zrozumiałeś to, co napisałem wyżej), dlatego twoje powtarzające się pytanie czy Bóg(JHWH) jest Miłością uważam za przejaw ignorancji...

Ja natomiast uważam, że tłumaczysz sobie fakty tak, aby nie było sprzeczności, które spowodowałyby wątpliwości.
Nie uciekaj.

sahcim pisze:Oczywiście, że był śmiertelny...

A co po śmierci? Znowu raj?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 07 cze 2016, 00:15

nesto pisze:
sahcim pisze:Odpowiedź Pana Jezusa znasz(jest podana w Ew. Mateusza 5:1-48), a moją odpowiedź już też poznałeś(wiem, że głupi nie jesteś i zrozumiałeś to, co napisałem wyżej), dlatego twoje powtarzające się pytanie czy Bóg(JHWH) jest Miłością uważam za przejaw ignorancji...

Ja natomiast uważam, że tłumaczysz sobie fakty tak, aby nie było sprzeczności, które spowodowałyby wątpliwości.
Nie uciekaj.
Widzisz drogi nesto, problem o którym mówisz(tłumaczenie sobie aby nie było sprzeczności w Biblii) mają ci, którzy uważają iż wszystko co jest napisane w Biblii należy odczytywać dosłownie(literalnie). Ja tego problemu nie mam, bo dzięki nauczaniu Kościoła wiem, że "Pismo św. powinno być czytane i interpretowane w tym samym Duchu, w jakim zostało napisane" (KO 12). Ta zasada teologiczna, sformułowana przez Orygenesa, pozostała żywą w całej Tradycji starożytnego Kościoła. Św. Hieronim na przykład, czyniąc aluzje do wypaczeń doktrynalnych Pawłowej wspólnoty Galatów, pisał: "Ktokolwiek... rozumie Pismo św. poza tym sensem, jakiego domaga się Duch Święty, w którym zostało ono napisane, może być nazwany heretykiem nawet wtedy, jeśli nie oddala się od Kościoła"...(http://www.kbroszko.dominikanie.pl/kl_ipt.html)
A co po śmierci? Znowu raj?
Po śmierci ciała śmiertelny z natury(ale powołany przez Boga do nieśmiertelności) człowiek staje przed Sądem Bożym...po którym czeka na niego życie wieczne w rzeczywistości gdzie panują wyłącznie prawa Miłości albo życie w rzeczywistości wiecznie zamkniętej na Miłość...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 07 cze 2016, 09:23

nesto pisze:
krecik pisze:Zupełnie opacznie rozumiesz zapis o tym że myśli Boże nie są takie same jak ludzi. Chodzi w nim o to że inne kryteria ma Nieograniczony, Wszechwidzący i Wszechwiedzący Bóg, a inne ograniczeni ludzie tylko do trzech wymiarów i pięciu zmysłów.


Czyli Bóg może zazdrościć i mścić się, chociaż jest Miłością, która "nie zazdrości" i nie szuka swego, nie unosi się gniewem itp.
Tak możesz tłumaczyć każdą niedorzeczność twojej religii.
Gdyby np. jakiś "ewangelista" wymyślił, że jednym z koniecznych warunków zbawienia jest konieczność skakania cały dzień na jednej nodze.
Skakałbyś ku jego uciesze..
Widziałem ostatnio "wybitne arcydzieło" po tytułem "Pies"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_%28obraz_Goi%29
To dzieło jest oprawione w cenne ramy i wystawione w Madrycie. Zachwycają się nim tłumy.
Podobnie zachwycasz się ty treściami, które nie są mądre.
Wydaje mi się, że podobnie jak Goya popełnił obraz i śmiał się pewnie po cichu z osób ten obraz podziwiających, tak samo autorzy tłumaczeń, a raczej "wytłumaczeń" robią wszystko, aby udowodnić, że niezazdrosna miłość jest zazdrością, a nie unosząca się gniewem jest zemstą.
Po cichu śmieją się oni z tych, którzy w takie rzeczy wierzą.

A co do śmiertelności.. TO JAK JEST? Adam po stworzeniu, gdy nie popełnił żadnego grzechu jeszcze BYŁ śmiertelny czy też NIE?


Oczywiście że Stwórca może i jest zazdrosny...LECZ O CO? tylko o Swoją chwałę, o Siebie Samego ! W odróżnieniu od człowieka...
Jego gniew nie jest takim samym gniewem jaki pojawia się u ludzi nawet najbardziej opanowanych.

Jest szalona różnica między tym co wymyśla Stwórca, a tym co tworzy człowiek !

Oczywiście że prarodzice byli nieśmiertelni do czasu gdy nie zgrzeszyli. Jednak utracili to, bo Bóg im to wyraźnie zaznaczył.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 07 cze 2016, 09:59

krecik pisze:Oczywiście że prarodzice byli nieśmiertelni do czasu gdy nie zgrzeszyli.
Na jakiej podstawie uważasz, że prarodzice byli nieśmiertelni...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 07 cze 2016, 10:36

krecik pisze:Oczywiście że Stwórca może i jest zazdrosny...LECZ O CO? tylko o Swoją chwałę, o Siebie Samego ! W odróżnieniu od człowieka...
Jego gniew nie jest takim samym gniewem jaki pojawia się u ludzi nawet najbardziej opanowanych.

W odróżnieniu od człowieka?
Człowiek również jest zazdrosny o "siebie samego".
Niczym w tej zazdrości Bóg się nie różni.

krecik pisze:Oczywiście że prarodzice byli nieśmiertelni do czasu gdy nie zgrzeszyli. Jednak utracili to, bo Bóg im to wyraźnie zaznaczył.

Oczywiście, że byli śmiertelni. Na dodatek Bóg był zazdrosny, aby nie "zerwali owocu z drzewa życia":
(22) Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. (23) Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. (24) Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.
Ks. Rodz.

Bóg jak widzisz nie jest na dodatek zazdrosny "tylko o swoja chwałę" ale również o możliwość życia wiecznego.
To zasada ludzkiej zazdrości: ja mam, ale tobie nie dam.

@Sahcim
Twój wpis idzie ponownie w kierunku tłumaczenia sobie swojej własnej wiary w ten sposób, aby wszystko jej podporządkować.
Również rozum.
Wiara jest dla Ciebie sprawą najważniejszą, a inne kwestie służą jedynie jako tło.
Wskazujesz nawet filozofa, który w sposób pokrętny musi tłumaczyć zapisy w Świętych Księgach, aby nie wyszły na niedorzeczności.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 07 cze 2016, 11:01

nesto pisze:Twój wpis idzie ponownie w kierunku tłumaczenia sobie swojej własnej wiary w ten sposób, aby wszystko jej podporządkować.
Również rozum.
Wiara jest dla Ciebie sprawą najważniejszą, a inne kwestie służą jedynie jako tło.
Wskazujesz nawet filozofa, który w sposób pokrętny musi tłumaczyć zapisy w Świętych Księgach, aby nie wyszły na niedorzeczności.
Fides et ratio, drogi nesto...rozum jest przyjacielem wiary, a nie jej sługą.
Łaska wiary nie powoduje zaniku natury, lecz ją uzupełnia...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 07 cze 2016, 11:46

@nesto
Prawda jest taka że dopóki nie doświadczysz Bożej mocy, wielkości, Jego realności w Swoim codziennym życiu, to nie będziesz wiedzieć czym jest Jego Miłość. Z całą pewnością nie jest to coś co można zauważyć u ludzi.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 07 cze 2016, 18:43

krecik pisze:@nesto
Prawda jest taka że dopóki nie doświadczysz Bożej mocy, wielkości, Jego realności w Swoim codziennym życiu, to nie będziesz wiedzieć czym jest Jego Miłość. Z całą pewnością nie jest to coś co można zauważyć u ludzi.
Proszę lepiej wyrażaj takie tezy w swoim imieniu, a nie ludzi w ogóle, gdyż na tym świecie Boża Miłość do ludzi UOSABIA się przez ludzi miłujących Boga całym sercem, duszą i umysłem...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości