Miłość Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 09 cze 2016, 19:20

@ krecik - co Ty na to?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: jj » 10 cze 2016, 07:35

sahcim pisze:... Proszę lepiej wyrażaj takie tezy w swoim imieniu, a nie ludzi w ogóle, gdyż na tym świecie Boża Miłość do ludzi UOSABIA się przez ludzi miłujących Boga całym sercem, duszą i umysłem...


To akurat nie jest prawda.

(10) W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
(1 List Jana 4:10, Biblia Tysiąclecia)


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 10 cze 2016, 10:09

nesto pisze:@ krecik - co Ty na to?


Czy chodzi Ci o durny wniosek w Twoim podpisie ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 10 cze 2016, 12:05

jj pisze:
sahcim pisze:... Proszę lepiej wyrażaj takie tezy w swoim imieniu, a nie ludzi w ogóle, gdyż na tym świecie Boża Miłość do ludzi UOSABIA się przez ludzi miłujących Boga całym sercem, duszą i umysłem...
To akurat nie jest prawda.

(10) W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
(1 List Jana 4:10, Biblia Tysiąclecia)
No to teraz wskaż jeszcze w cytacie z Listu Jana(który zaprezentowałeś jako argument przeciwko mojej tezie) miejsce/słowa zaprzeczające temu, że to Boża Miłość UOSABIA się przez ludzi miłujących Boga całym sercem, duszą i umysłem, mając na uwadze słowa Syna Człowieczego, będącego właśnie UOSOBIENIEM Miłości Bożej, który sam powiedział:
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca. (J 14:12BW)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: jj » 10 cze 2016, 13:06

Cytujesz, ale to nie ma zadnego zwiazku z twoim wlasnym twierdzeniem, ze to czlowiek ukochal calym sercem Boga. Jest zupelnie odwrotnie. To Bog umilowal czlowieka, dajac wlasnego Syna na smierc za niego. Na tym polega milosc.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze. (1 List Jana 4:10, Biblia Warszawska)

... a uosobieniem milosci jest Pan Jezus. :)


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 10 cze 2016, 13:34

jj pisze:Cytujesz, ale to nie ma zadnego zwiazku z twoim wlasnym twierdzeniem, ze to czlowiek ukochal calym sercem Boga. Jest zupelnie odwrotnie. To Bog umilowal czlowieka, dajac wlasnego Syna na smierc za niego. Na tym polega milosc.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze. (1 List Jana 4:10, Biblia Warszawska)

... a uosobieniem milosci jest Pan Jezus. :)
Dalej nie przedstawiłeś argumentu obalającego tezę, że Boża Miłość UOSABIA się przez ludzi miłujących Boga całym sercem, duszą i umysłem...co więcej nawet sam potwierdzasz moje słowa powtarzając, że uosobieniem Miłości Bożej jest Pan Jezus czyli Syn Człowieczy zrodzony z człowieczej Rodzicielki...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: jj » 10 cze 2016, 13:46

Pan Jezus jest w pelni Bogiem. Jest rowniez w pelni czlowiekiem. Jest uosobieniem pelnej milosci. Kocha doskonala miloscia. Juz cytowalem argument biblijny na to, ze milosc polega na tym, ze to Bog umilowal czlowieka, a nie odwrotnie.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 10 cze 2016, 14:00

jj pisze:Pan Jezus jest w pelni Bogiem. Jest rowniez w pelni czlowiekiem. Jest uosobieniem pelnej milosci. Kocha doskonala miloscia.
To, że Pan Jezus będąc Bogiem(Miłością) objawił się w Synu Maryi oznacza to, co napisałem czyli że Miłość Boża UOSABIA się przez człowieka, który miłuje Boga całą sercem, duszą i umysłem(czyli ludzką naturą)...
Juz cytowalem argument biblijny na to, ze milosc polega na tym, ze to Bog umilowal czlowieka, a nie odwrotnie.
No ale fakt, że Bóg już przed stworzeniem Wszechświata umiłował człowieka nie zaprzecza temu, że stworzony na obraz i podobieństwo Boga(Miłości) człowiek może miłować Boga całym sobą, a bliźniego Miłością Bożą...(gdyż swoją miłość nakierowaną ma tylko na Boga)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: nesto » 10 cze 2016, 18:08

krecik pisze:
nesto pisze:@ krecik - co Ty na to?


Czy chodzi Ci o durny wniosek w Twoim podpisie ?


Nie. Chodzi mi o durny wniosek w twoim poście, do którego ma zastrzeżenia również Sahcim:

sahcim pisze:
krecik pisze:@nesto
Prawda jest taka że dopóki nie doświadczysz Bożej mocy, wielkości, Jego realności w Swoim codziennym życiu, to nie będziesz wiedzieć czym jest Jego Miłość. Z całą pewnością nie jest to coś co można zauważyć u ludzi.
Proszę lepiej wyrażaj takie tezy w swoim imieniu, a nie ludzi w ogóle, gdyż na tym świecie Boża Miłość do ludzi UOSABIA się przez ludzi miłujących Boga całym sercem, duszą i umysłem...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 11 cze 2016, 08:26

Myślę że po prostu tylko zwyczajnie nie zostałem zrozumiany, pisząc że w ludziach nie można widzieć stuprocentowej Bożej Miłości. Gdyż tylko w wersji Twórcy, jest ona doskonała, bezinteresowna i bez zarzutu...
Natomiast to co prezentuje szlachetny człowiek jest jedynie kopią Bożej Miłości, a nie uosobieniem. Jego Miłość została uosobiona w Synu Człowieczym Jezusie Chrystusie.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 14:04

krecik pisze: Jego Miłość została uosobiona w Synu Człowieczym Jezusie Chrystusie.
Owszem lecz Pan Jezus powiedział również że:
Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. (J 14:12)
Wierzysz w to, co zostało napisane przez Ewangelistę...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: krecik » 11 cze 2016, 15:28

@sahcim

Sorry ale jesteśmy na forum protestanckim...dlatego chciałbym rozmawiać tylko z ludźmi ze swojego kręgu, lub z szukającymi Boga :mrgreen:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Miłość Boga

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 16:18

krecik pisze:@sahcim

Sorry ale jesteśmy na forum protestanckim...dlatego chciałbym rozmawiać tylko z ludźmi ze swojego kręgu, lub z szukającymi Boga :mrgreen:
No to sorry, krecik, ale jak chcesz rozmawiać tylko z protestantami albo poszukującymi, to nie powinieneś pisać na forum otwartym, w podforum "polemiki z innymi religiami lub filozofiami" :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości