Wiara w Boga to religia?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 22 cze 2016, 17:33

Albertus pisze:
madelinka pisze: Chrześcijaństwo jest drogą służby, ale nie jest religią. Brak jej charakterystycznej cechy właściwej religii - religijności, obrzędowości, rytuału- jakkolwiek by to określić.
Albertus pisze o katolicyzmie, który oczywiście jest religią.



Może ktoś ma inną lepszą definicję religii?


Tu jest polemika o religii i ateiźmie, równeż z podaniem definicji, która zdaje sie wpasowywać w to co pisłem, że ateizm to religia:
https://answersingenesis.org/world-reli ... -religion/


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Komandos » 22 cze 2016, 19:29

A ja widzę to tak wiara to nie religia . :) . Wychowałem się w rodzinie religijnej katolickiej i widząc tą obłudę nienawidziłem religii i religijnych ludzi , poprzez religię nie poznałem ani nie doświadczyłem żywej relacji z Bogiem . To religia sprawiła że stałem się ateistą . Te wszystkie religijne obrzędy były dla mnie psychozą . Dzięki Bożej łasce doświadczyłem Boga i doświadczam nie poprzez religię a zwykłą społeczność- rozmowa , czytanie Słowa Bożego . Każda religia jaka by nie była jest w pewnym sensie wiarą ale martwą , bez owoców . :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Albertus » 22 cze 2016, 22:04

betme pisze:
Albertus pisze:
madelinka pisze: Chrześcijaństwo jest drogą służby, ale nie jest religią. Brak jej charakterystycznej cechy właściwej religii - religijności, obrzędowości, rytuału- jakkolwiek by to określić.
Albertus pisze o katolicyzmie, który oczywiście jest religią.



Może ktoś ma inną lepszą definicję religii?


Tu jest polemika o religii i ateiźmie, równeż z podaniem definicji, która zdaje sie wpasowywać w to co pisłem, że ateizm to religia:
https://answersingenesis.org/world-reli ... -religion/


Poproszę o tą definicję religii w języku polskim.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 22 cze 2016, 22:35

betme pisze:
Albertus pisze:
madelinka pisze: Chrześcijaństwo jest drogą służby, ale nie jest religią. Brak jej charakterystycznej cechy właściwej religii - religijności, obrzędowości, rytuału- jakkolwiek by to określić.
Albertus pisze o katolicyzmie, który oczywiście jest religią.



Może ktoś ma inną lepszą definicję religii?


Tu jest polemika o religii i ateiźmie, równeż z podaniem definicji, która zdaje sie wpasowywać w to co pisłem, że ateizm to religia:
https://answersingenesis.org/world-reli ... -religion/


Sorki ale i tak się z tobą nie zgodzę. Ktoś kto to napisał twierdzi, że trzeba wierzyć w ewolucję. Najwyraźniej ten ktoś nie rozumie czym jest nauka. Nauka opiera się o udokumentowane i logiczne wnioski. Nie opiera się na wierze ale wiedzy. Czy wiesz, że istnieje Jehowa? Nie, bo nie jesteś wstanie dokonać empirycznego doświadczenia które potwierdzi lub zaprzeczy jego istnieniu. Do stwierdzenia tego potrzebowałabyś urządzenia pomiarowego (mutacje - mikroskop, markery genetyczne; archeologia - izotopu C14, oraz tabele rozkładu i ilość stęrzeń na poszczególnych warstwach geologicznych). Jakie użądzenie proponujsz, by zobaczyć Jehowe? Lunetę? Może akcelerator cząstek elementarnych? Dostrzec go chcesz w materii? To czysty absurd.

Najpierw zadaj sobie pytanie, czym w ogóle jest nauka. I czym jest ateizm. Bo ktoś kto pisał ten artykuł nie ma pojęcia o czym pisze.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 23 cze 2016, 02:01

Albertus, jena z definicji religii mówi tam o zasadach lub systemach przekonań utrzymywanych z żarliwością i wiarą.

Kasart, chcesz ewolucję nazwać nauką? Ja wiem, że wy wierzycie iż każdy dzień stworzenia to 1000 lat a siódmy dzień trwa, może stąd się bierze upodobanie do nazywania ewolucji nauką, bo chcecie uzasadnić swoje przekonania. Przepraszam Cię bardzo, ale nazywanie ewolucji nauką jest smieszne. Wszystkie te ich wnioski są prędzej czy później podważane. Nic nie udowodnili od ponad 150 lat, ba, to seria dramatycznych porażek.

Ponawiam pytanie, czy wiara w Boga Jahwe to religia czy już nauka? Czuję niewyczerpany temat...


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 23 cze 2016, 02:05

Komandos pisze:A ja widzę to tak wiara to nie religia . :) . Wychowałem się w rodzinie religijnej katolickiej i widząc tą obłudę nienawidziłem religii i religijnych ludzi , poprzez religię nie poznałem ani nie doświadczyłem żywej relacji z Bogiem . To religia sprawiła że stałem się ateistą . Te wszystkie religijne obrzędy były dla mnie psychozą . Dzięki Bożej łasce doświadczyłem Boga i doświadczam nie poprzez religię a zwykłą społeczność- rozmowa , czytanie Słowa Bożego . Każda religia jaka by nie była jest w pewnym sensie wiarą ale martwą , bez owoców . :)


troszkę jak u mnie, dogmatyzm i obłuda współczesnych "przedstawicieli" Jezusa i najnowsze badania oraz teorie naukowe prowokują mnie do rozrózniania religii i nauki, ze Słowem Bozym jako twardym faktem.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Albertus » 23 cze 2016, 06:27

betme pisze:Albertus, jena z definicji religii mówi tam o zasadach lub systemach przekonań utrzymywanych z żarliwością i wiarą.



Czy możesz napisać o którą konkretnie definicję ci chodzi?

Definicja musi być konkretna.

Podaj choćby po angielsku to jakoś sobioe spróbuję przetłumaczyć.

Ale oczywiście najlepiej po polsku bo prawie nie znam angielskiego.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 08:38

betme pisze:Albertus, jena z definicji religii mówi tam o zasadach lub systemach przekonań utrzymywanych z żarliwością i wiarą.

Kasart, chcesz ewolucję nazwać nauką? Ja wiem, że wy wierzycie iż każdy dzień stworzenia to 1000 lat a siódmy dzień trwa, może stąd się bierze upodobanie do nazywania ewolucji nauką, bo chcecie uzasadnić swoje przekonania. Przepraszam Cię bardzo, ale nazywanie ewolucji nauką jest smieszne. Wszystkie te ich wnioski są prędzej czy później podważane. Nic nie udowodnili od ponad 150 lat, ba, to seria dramatycznych porażek.

Ponawiam pytanie, czy wiara w Boga Jahwe to religia czy już nauka? Czuję niewyczerpany temat...


Tak to nauka. Kłopot w tym, że bardzo często nie zrozumiała.

1) Człowiek nie pochodzi od małpy.

Według ewolucjonistów między pierwszą małpą człekokształtną (diopitekiem) a nami (Homo sapiens sapiens) istniało owiele więcej pośrednich gatunków (około trzydziestu).

2) Ewolucja to nie Rewolucja

Ewolucji nie da się dostrzec w czasie w którym żyje człowiek. Składa się ona z małych mutacji genetycznych, które dopiero zsumowane tworzą coś innego. Nakładają się one w trakcie życia kilkuset pokoleń, a nie kilku pokoleń czy nawet jednego.

3) Ziemia to nie książka
Jednym z zarzutów dośč dziwnych, jest że nie ma ciągłości ewolucyjnej w zapisie kopalnym. Nie ma i nie będzie z prostej przyczyny. Im dłuższy okres czasu od naszych czasów tym trudniej o to, ponieważ sama ziemia porusza się wzdłuż płyt tektonicznych i działa jak olbrzymia prasa z opóźnionym zapłonem. Większość śladów zatarła więc sama naturę.

4) Nie wyjaśniona zagadka.
To, że ewolucja wydaje się logiczna nie znaczy, że tak jest. Do dziś nie wyjaśniono w jaki sposób wyewoluowała jaźń. Czyli samoświadomość istnienia. Z punktu nauki jest to nie możliwe. Obecna "sztuczna inteligencja" wcale nią nie jest. Potrafi ona kopiować zachowania ludzi, ale nie potrafi dostosowywać tych informacji do zaistniałej sytuacji. Działa ona na zasadzie filtrowania danych i wybierania wrażliwych chaseł. W momencie jednak gdy da się jej do analizy słowa pozornie nielogiczne (biały Kruk) maszyny te głupieją. Są one jedynie dość dobrą kopią luckich zachowań. Jest to zagadka przy, której każdy naukowiec wymięka ;)

Ps: Ja wierzę w kreacjonizm a nie ewolucję. Nikomu nie udało się stwożyć czegoś co nazywamy duchem czy też jaźnią. Nie jestem jednak kimś kto ślepo neguje wszystko jak mu się to poda.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 23 cze 2016, 08:51

albertus, punkt warty: http://www.merriam-webster.com/dictionary/religion
kasart, to i tak jesteś optymistą, ewolucja jest niemozliwa, ale logiczna, wiec jest nauką :P niech sobie badaja i się smażą w piekle, ale niech nie zwodzą, to jest kłopot! to jest religia, tak samo zła lub gorsza od islamu.


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 10:08

betme pisze:albertus, punkt warty: http://www.merriam-webster.com/dictionary/religion
kasart, to i tak jesteś optymistą, ewolucja jest niemozliwa, ale logiczna, wiec jest nauką :P niech sobie badaja i się smażą w piekle, ale niech nie zwodzą, to jest kłopot! to jest religia, tak samo zła lub gorsza od islamu.


I tu jest właśnie kwestia percepcji. Większości Chrześcijan sama nauka nie przeszkadza do puki nie stara się podważyć dogmatów wiary. Sami w końcu kożystam z telewizji, komórek, tabletów, komputerów, samochodów, elektryczności... to wszystko jest dokonaniem nauki. Jednak gdy dochodzi do konfrontacji religii z nauką, to wojna totalna. Kłopot polega na tym, że to nauka wygrywa w tym starciu, ponieważ jej dokonania są namacalne. Ludzie nie rozumieją, że to co najbardziej wartościowe jest ukryte i nie da się tego dostrzec ludzkim okiem. W końcu dojdzie do tego oczym mówi Apokalipsa i wtedy będzie już jednak zapuźno.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 23 cze 2016, 11:35

Tak, technologia o której piszesz to nauka. Wyjaśnij mi jak inżynier korzysta z ewolucji ny stworzyć komputer? Nijak. Ewolucja nie jest namacalne, to tylko wrażenia że złych wniosków. Więc nie mieszaj nauki (np. techniki, fizyki) z religia (ewolucja).


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 11:47

betme pisze:Tak, technologia o której piszesz to nauka. Wyjaśnij mi jak inżynier korzysta z ewolucji ny stworzyć komputer? Nijak. Ewolucja nie jest namacalne, to tylko wrażenia że złych wniosków. Więc nie mieszaj nauki (np. techniki, fizyki) z religia (ewolucja).


Z teorii ewolucji kożystamy ;)
Choćby przyczyniła się ona do rozwoju genetyki i leczenia takich chorób jak schizofrenia, mukowiscydoza itp. Są to choroby genetyczne, a więc powstające w wyniku kopiowania się "wadliwych" genenów. Kiedy tych genów nagromadzi się trochę mówimy o ewolucji. Jest to jednak proces długoterminowy i nie dostrzegalny z punktu życia jednostki.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 23 cze 2016, 12:52

Kasart pisze:Z teorii ewolucji kożystamy ;)
Choćby przyczyniła się ona do rozwoju genetyki i leczenia takich chorób jak schizofrenia, mukowiscydoza itp. Są to choroby genetyczne, a więc powstające w wyniku kopiowania się "wadliwych" genenów. Kiedy tych genów nagromadzi się trochę mówimy o ewolucji. Jest to jednak proces długoterminowy i nie dostrzegalny z punktu życia jednostki.
Teoria ewolucji nie ma żadnego wkładu do tych dziedzin nauki jaki wymieniłeś. To nie nauka tylko ideologia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 13:03

KAAN to twoje zdanie. Ma i to ogromne. To, że nie potrafisz tego przyjąć to inna sprawa. Ja do niczego nikogo nie namawiam.

Problem nie polega na tym. Ludzie wierzący bardzo często starają się wpychać w sferę profanum, a ludzie nauki w sacrum. Kłopot polega na tym, że jedni i drudzy w takim wypadku wychodzą na idiotów. Są pewne rzeczy, których nie da się wyjaśnić jak i z pozycji profanum w stosunku do sacrum i odwrotnie. Są to dwie różne i odmienne rzeczywistości, które jakimś cudem się przenikają. Trudno mi jest to wyjaśnić, ale tak po prostu jest.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Janek » 23 cze 2016, 13:25

Wierzysz że człowiek ewaluował z małpy?
Nie ma nic złego w nauce jeśli jest ona uczciwa
a niestety na pewne tematy jest ona strasznie nieuczciwa.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości