Wiara w Boga to religia?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 23 cze 2016, 13:27

Kasart pisze:
betme pisze:Tak, technologia o której piszesz to nauka. Wyjaśnij mi jak inżynier korzysta z ewolucji ny stworzyć komputer? Nijak. Ewolucja nie jest namacalne, to tylko wrażenia że złych wniosków. Więc nie mieszaj nauki (np. techniki, fizyki) z religia (ewolucja).


Z teorii ewolucji kożystamy ;)
Choćby przyczyniła się ona do rozwoju genetyki i leczenia takich chorób jak schizofrenia, mukowiscydoza itp. Są to choroby genetyczne, a więc powstające w wyniku kopiowania się "wadliwych" genenów. Kiedy tych genów nagromadzi się trochę mówimy o ewolucji. Jest to jednak proces długoterminowy i nie dostrzegalny z punktu życia jednostki.


Nie znam dokladnie procesów leczenia tych chorób, ale ewolucja ma raczej kłopoty z mutacjami korzystnymi, nie odkrywa ich w milionach jak przewidział to ojciec teorii, w milionach odkrywa m.in. wadliwosc genetyczna, starzenie się materiału dna. Ale sugerujesz, że ewolucja to teoria poprawy wad. Czy zatem przed powstaniem tej teorii ludzie umierali masowo bo nie potrafili naprawić przeciętnej skóry?

Czy wiara w Boga to na pewno religia, czy w swietle znajomości o przepływie informacji, fizyce, genetyce, teorii inteligentnego projektu i nieredukowalnej złożoności to już Nauka jak opisane to w listach do Tymoteusza?


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 22:41

Nie. Ewolucja to chaos. Kopijuje ona nie tylko dobre ale i złe geny. Kwestia przetrwania dobrych genów opisana jest przez teorie doboru naturalnego. Złe geny teoretycznie nie powinny przetrwać, ponieważ ich nosiciele umierali. Musisz pamiętać o tym, że kiedyś nie istniała opieka społeczna, przeróżne laboratoria medyczne czy też organizacje charytatywne. Kiedyś takie osoby nie miałyby szans na przeżycie i owszem umierały. Nie znaczy jednak, że działo się to na masową skalę. Po prostu współczesna cywilizacja pomaga dziś przeżyć takim osobom. Kiedyś było stosunkowo mniej takich osób ponieważ nie przenosiły one chorego genu dalej. Nawet dziś w XXI w istnieje prawo zakazujące małżeństwa osobą z znacznym upośledzeniem umysłowym.

W czasach Tymoteusza, rzeczywiście filozofia, czy jak wolisz jej Chrześcijański odpowiednik, teologia była traktowana jako nauka. Z tym że musisz pamiętać, że w ten czas nie istniał podział na religię i naukę. Istniała tylko religia. Dziś trochę się to zmieniło z powodu innych aksjomatów kierujących religią (rozumianą jako dziedziną ustosunkowaną na rozwuj wewnętrzny człowieka) a nauką ( rozumianą jako próbą opisu zewnętrznego świata). Te dwie rzeczywistości przenikają się nawzajem, a jednocześnie nie dają się pogodzić. Religia potrafi dać człowiekowi samospełnienie i szczęście. Nauka wszystko co materialne.

Ps: Nie wiem czy wiesz, ale samo istnienie tabletu to nie tylko sama technika. Działa tu także zasada zachowania i transportowania informacji po przez impulsy elektryczne, oraz przemiana różnych form energii np. energi elektrycznej w świetlną. Są to już podstawy fizyki molekularnej opisanej po raz pierwszy przez Alberta Eisteina. Tak więc urządzenia, które na co dzień używany mają o wiele większy stopień złożoności niż normalnie przyjmujemy. Stały się one poprostu tak oczywistą częścią naszej rzeczywistości, że nie zwracamy uwagi na coś takiego.


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 22:45

Janek pisze:Wierzysz że człowiek ewaluował z małpy?
Nie ma nic złego w nauce jeśli jest ona uczciwa
a niestety na pewne tematy jest ona strasznie nieuczciwa.


Janek w co ja wierzę to jedna sprawa. Jak to ukazuje nauka to już całkiem odmienna sprawa. Jestem jedną z nielicznych osób, która potrafi zrozumie jak i naukę tak i wiarę. I tyle.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Albertus » 24 cze 2016, 05:50

betme pisze:Albertus, jena z definicji religii mówi tam o zasadach lub systemach przekonań utrzymywanych z żarliwością i wiarą.



Podaj ją zatem.

Choćby po angielsku. :)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:24

Kasart pisze:KAAN to twoje zdanie. Ma i to ogromne.
Podaj jakieś przykłady, słowa nic nie kosztują, ale jak trzeba coś wykazać to pojawia się problem :)

Kłopot polega na tym, że jedni i drudzy w takim wypadku wychodzą na idiotów. Są pewne rzeczy, których nie da się wyjaśnić jak i z pozycji profanum w stosunku do sacrum i odwrotnie.
Filozofia nie jest właściwym sposobem na udowadnianie czegokolwiek, prawda jest jedna, została objawiona przez Pana Boga, a ewolucja jest ideologią opartą o człowieka i jego skażony grzechem umysł. W sensie naukowym ewolucja nie spełnia podstawowych kryteriów naukowości; nie można jej dowodzić empirycznie, nie istnieje dowód materialny na istnienie ewolucji.
Są to dwie różne i odmienne rzeczywistości, które jakimś cudem się przenikają. Trudno mi jest to wyjaśnić, ale tak po prostu jest.
Nie ma dwóch rzeczywistości, jest jedna; świat duchowy i świat materialny jest stworzeniem i pomiędzy tymi światami istnieją powiązania które są opisane w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:28

Kasart pisze:Ewolucja to chaos. Kopijuje ona nie tylko dobre ale i złe geny..
Ewolucja neodarwinowska nie istnieje i niczego nie kopiuje. Geny kopiowane są przy pomocy komórkowego mechanizmu transkrypcji i replikacji. To nie są mechanizmy rządzone przez ewolucję, ale przez Boga który stworzył doskonałe molekularne maszyny niemożliwe do skonstruowania przez człowieka a tym bardziej niemożliwe jest ich powstanie spontaniczne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 10:30

KAAN pisze:
Kasart pisze:KAAN to twoje zdanie. Ma i to ogromne.
Podaj jakieś przykłady, słowa nic nie kosztują, ale jak trzeba coś wykazać to pojawia się problem :)

Kłopot polega na tym, że jedni i drudzy w takim wypadku wychodzą na idiotów. Są pewne rzeczy, których nie da się wyjaśnić jak i z pozycji profanum w stosunku do sacrum i odwrotnie.
Filozofia nie jest właściwym sposobem na udowadnianie czegokolwiek, prawda jest jedna, została objawiona przez Pana Boga, a ewolucja jest ideologią opartą o człowieka i jego skażony grzechem umysł. W sensie naukowym ewolucja nie spełnia podstawowych kryteriów naukowości; nie można jej dowodzić empirycznie, nie istnieje dowód materialny na istnienie ewolucji.
Są to dwie różne i odmienne rzeczywistości, które jakimś cudem się przenikają. Trudno mi jest to wyjaśnić, ale tak po prostu jest.
Nie ma dwóch rzeczywistości, jest jedna; świat duchowy i świat materialny jest stworzeniem i pomiędzy tymi światami istnieją powiązania które są opisane w Biblii.


Już pisałem. To właśnie Karol Darwin po raz pierwszy określił gen i jego mutacje. O ile wiem to uczą się o tym już dzieciaki w gimnazjum. Wystarczy otwożyć pierwszą książkę. Badania nad genami umożliwiają także twożnie leków dla osób cierpiących na przeróżne choroby.

Teologia kolego jest filozofią Chrześcijańską i pochodzi od nazw Teo (Bóg) i Logos (słowo). Teologia to "słowo o Bogu".
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, 10:40 przez Kasart, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 10:32

Geny kopiowane są przy pomocy komórkowego mechanizmu transkrypcji i replikacji.


To jedno z założeń Karola Darwina. Wiedziałeś o tym?

Tyle, że człowiek nie rozmnaża się na zasadzie podziału komórkowego. Część genów pochodzi od ojca i matki. Z tego mixu powstaje nowe życie. Z tym, że nigdy nie wiadomo co z tego mixu wyjdzie i które geny zadziałają, a które nie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:42

Kasart pisze:Już pisałem. To właśnie Karol Darwin po raz pierwszy określił gen i jego mutacje.
Karol Darwin niczego nie określił bo za jego życia nikt nawet nie przypuszczał że istnieje jakikolwiek mechanizm komórkowy. Dla Darwina komórka była kropelką "czegoś".
O ile wiem to uczą się o tym już dzieciaki w gimnazjum.
Chyba musisz sięgnąć do podręczników z gimnazjum :D
Badania nad genami umożliwiają także nie leków dla osób cierpiących na przeróżne choroby.
Badaniami nad genami zajmuje się genetyk, ewolucja nie ma tu nic do roboty.
Teologia kolego..
Nie jesteś autorytetem w tych sprawach, nie używaj takiego języka, nie jestem twoim niedouczonym koleżką :)
jest filozofią Chrześcijańską i pochodzi od nazw Teo (Bóg) i Logos (słowo). Teologia to słowo o Bogu.
Nie jest, filozofia jest tak oddalona od teologii jak dzień od nocy, światło od ciemności. Teologia to wiedza o Bogu oparta o Boże objawienie i gromadzona przez wierzących ludzi, zbawionych z łaski. Ta "teologia" o której piszesz to fałszywka stworzona przez ludzi w celu manipulowania innymi i rzeczywiście jest tworem filozoficznym.
Wiesz czym jest filozofa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:43

Kasart pisze:
Geny kopiowane są przy pomocy komórkowego mechanizmu transkrypcji i replikacji.

To jedno z założeń Karola Darwina. Wiedziałeś o tym?
Musisz powrócić do podręczników z gimnazjum :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 10:55

KAAN lepiej kończy tą dyskusję. Sorki. Bo ani ty mnie do niczego nie przekonasz, ani ja ciebie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 11:25

Kasart pisze:KAAN lepiej kończy tą dyskusję. Sorki. Bo ani ty mnie do niczego nie przekonasz, ani ja ciebie.
Chciałbym cię jednak przekonać, że warto się uczyć rzetelnej wiedzy; sam jestem po wykształceniu uniwersyteckim i skubnąłem wiedzy w paru dziedzinach, dlatego ze spokojem mogę napisać ewolucjonistom że sie mylą, bo jako chemik mogę ocenić kto mówi prawdę a kto wciska kit.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 11:30

KAAN pisze:
Kasart pisze:KAAN lepiej kończy tą dyskusję. Sorki. Bo ani ty mnie do niczego nie przekonasz, ani ja ciebie.
Chciałbym cię jednak przekonać, że warto się uczyć rzetelnej wiedzy; sam jestem po wykształceniu uniwersyteckim i skubnąłem wiedzy w paru dziedzinach, dlatego ze spokojem mogę napisać ewolucjonistom że sie mylą, bo jako chemik mogę ocenić kto mówi prawdę a kto wciska kit.


Tylko, że w procesie ewolucji nie działa tylko Chemia, ale także Fizyka i Biologia. Po za tym wykształceniem nie szarżuj tak bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz :roll:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 11:35

Kasart pisze:
KAAN pisze:
Kasart pisze:KAAN lepiej kończy tą dyskusję. Sorki. Bo ani ty mnie do niczego nie przekonasz, ani ja ciebie.
Chciałbym cię jednak przekonać, że warto się uczyć rzetelnej wiedzy; sam jestem po wykształceniu uniwersyteckim i skubnąłem wiedzy w paru dziedzinach, dlatego ze spokojem mogę napisać ewolucjonistom że sie mylą, bo jako chemik mogę ocenić kto mówi prawdę a kto wciska kit.
Tylko, że w procesie ewolucji nie działa tylko Chemia, ale także Fizyka i Biologia.
Serio :o ?
Kasart pisze:Po za tym wykształceniem nie szarżuj tak bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz :roll:
Chciałem cię tylko zachęcić, wiedza nie boli :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara w Boga to religia?

Postautor: betme » 24 cze 2016, 11:41

Dart, co to znaczy że Darwin określił gen? Nadał mu funkcje?
Co najwyżej mógł go tylko odkryć i zbadać. Ale nie miał takich narzędzi.
Ewolucja nigdzie nie zachodzi, więc. Religia. Ateizm to filozofia która wierzy w brak Boga. Więc ateizm oparty na ewolucji musi być religia.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości