Papież czy pełniący obowiązki?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Dragonar » 01 sie 2016, 02:10

Rafi pisze:
kontousunięte1 pisze:Dlaczego ten człowiek namawia do przyjmowania bandytów islamskich, a o śmierci księdza we Francji (która jest przecież prawie kolebką katolicyzmu, a obecnie chyba najbardziej ateistycznym państwem Europy) jedynie bąknął, że ubolewa?...
Może dlatego, że bandytów jest promil, a reszta to normalni ludzie uciekający przed wojną.
Nie jestem pewien, czy od 2011 r. zginęło w Europie więcej osób w zamachach niż zabił jednego dnia sam Breivik. A w latach 70-tych ginęło w Europie więcej ludzi w zamach rocznie, niz w całym ostatnim dziesięcioleciu.
Poddaliście się terrorowi, poddaliście się rozdymającej wszystko manipulacji medialnej. Kierujecie się uprzedzeniami.
a teraz poleca na mnie wasze kamienie ;-)

Zamiast rzucania kamieniami, lepiej zadawać pytania. :)

Uprzedzenia uprzedzeniami, ale czy znasz nauczanie islamu na temat niewiernych, w tym chrześcijan? Czy wiesz, co Koran i Sunna mówią o dżihadzie? Przyznaję - jestem uprzedzony. W jakim sensie? W tym sensie, że zanim wyrobiłem sobie zdanie na temat imigrantów i zamachów terrorystycznych, uprzednio przeczytałem Koran. :P

A postępowanie państwa z Breivikiem jest klasycznym dowodem na to, że cywilizacja judeochrześcijańska upadła, kompletnie zatracając równowagę między miłosierdziem a sprawiedliwością i jasnymi zasadami moralnymi. Morderca przebywa w komfortowym więzieniu, dostarczane mu są wszelkie wygody i zdobycze technologiczne, a o ile pamiętam, sam Breivik domagał się prawa do studiowania. Absurd - dowodzący w dodatku, że nie powinniśmy ufać państwu jako organowi, który sprawiedliwie osądzi ewentualnych bandytów, którzy pojawią się wśród uchodźców. :(


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 08:56

Dragonar pisze:
Rafi pisze:
kontousunięte1 pisze:Dlaczego ten człowiek namawia do przyjmowania bandytów islamskich, a o śmierci księdza we Francji (która jest przecież prawie kolebką katolicyzmu, a obecnie chyba najbardziej ateistycznym państwem Europy) jedynie bąknął, że ubolewa?...
Może dlatego, że bandytów jest promil, a reszta to normalni ludzie uciekający przed wojną.
Nie jestem pewien, czy od 2011 r. zginęło w Europie więcej osób w zamachach niż zabił jednego dnia sam Breivik. A w latach 70-tych ginęło w Europie więcej ludzi w zamach rocznie, niz w całym ostatnim dziesięcioleciu.
Poddaliście się terrorowi, poddaliście się rozdymającej wszystko manipulacji medialnej. Kierujecie się uprzedzeniami.
a teraz poleca na mnie wasze kamienie ;-)


Zamiast rzucania kamieniami, lepiej zadawać pytania. :)

Uprzedzenia uprzedzeniami, ale czy znasz nauczanie islamu na temat niewiernych, w tym chrześcijan? Czy wiesz, co Koran i Sunna mówią o dżihadzie? Przyznaję - jestem uprzedzony. W jakim sensie? W tym sensie, że zanim wyrobiłem sobie zdanie na temat imigrantów i zamachów terrorystycznych, uprzednio przeczytałem Koran. :P
Tak, czytałem koran. Tak, rozmawiałem o nim. Tak, mamy blade pojęcie o islamie ale możesz o tym porozmawiać z polskimi wyznawcami Mohameta. Są w Polsce od setek lat.
Ale pierwsze pytanie zadaj sobie: kto jest twoim bliźnim - to pytanie aktualne od 2 tys lat.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: jj » 02 sie 2016, 09:14

Rafi pisze:Ale pierwsze pytanie zadaj sobie: kto jest twoim bliźnim - to pytanie aktualne od 2 tys lat.

Przeczytaj historie o milosiernym Samarytaninie, tylko do konca, a dowiesz sie, kto jest komu bliznim.
W tym wypadku, to Dragonar jest bliznim dla tego, komu pomaga, a bliznim Dragonara jest ten, kto mu pomogl.
Jesli chodzi o Muzulmanow, to ich bliznim jest niemalze cala Europa. W przeciwnym kierunku, to jakos jednak nie dziala.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: kontousunięte1 » 02 sie 2016, 09:25

Myślę, że nie ma co się "spinać". Faktem jest, że dopóki nie wypracują nasi ziemscy przywódcy-mądrale na unijnych stołkach, DOSKONAŁEGO sposobu sprawdzania, kto chce wjechać na teren Europy, nie powinno się wszystkich traktować jak "braci". A dobrze wiemy, że to mrzonka, bo jest wyraźna tendencja i przekaz "z góry", aby wpuszczać kogo popadnie. W dodatku media mają zamknąć gęby w razie popełnionych przestępstw przez biednych muzułmanów, a sądy mają umarzać sprawy. Widać to jak na dłoni obserwując wyroki :mrgreen: , wyciszając informacje o brutalnych przestępstwach itp.
Mam wrażenie, że wszystko jest dokładnie sterowane, od dawna ustalone "na szczytach władzy", a głosy rozsądku są torpedowane, wyśmiewane, ganione i karane.
I papież niech nie gada takich głupot, bo plecie "jak stara baba w ciąży". Niech sobie za tą spiżową bramę przyjmie kogo chce i jeszcze większym murem odgrodzi. A przede wszystkim niech przeczyta Biblię, bo niektóre jego wypowiedzi są ni z gruszki ni z pietruszki. Dla mnie jest po prostu politykiem i uzurpatorem, kto wie czy nie wysłannikiem :evil: :evil:


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 10:04

@kontousunięte1
Nie ma doskonałego sposobu. To tylko wymówka.
jj pisze:
Rafi pisze:Ale pierwsze pytanie zadaj sobie: kto jest twoim bliźnim - to pytanie aktualne od 2 tys lat.

Przeczytaj historie o milosiernym Samarytaninie, tylko do konca, a dowiesz sie, kto jest komu bliznim.
W tym wypadku, to Dragonar jest bliznim dla tego, komu pomaga, a bliznim Dragonara jest ten, kto mu pomogl.
Jesli chodzi o Muzulmanow, to ich bliznim jest niemalze cala Europa. W przeciwnym kierunku, to jakos jednak nie dziala.
Nauczyciel zadał pytanie o bliźniego nie bez kozery. Sam kontekst przykazania o miłości do bliźniego, Księgi Kapłańskiej, wskazuje na to, ze bliźnim jest "syn" Abrahama, członek Narodu Wybranego, pisząc krótko po naszemu: Żyd. Poganie, czy odstępcy (np. Samarytanie) do bliźnich nie byli zaliczani. Niektórzy ponoć szli nawet dalej i wręcz zakazywali okazywania poganom, Samarytanom miłosierdzia, czy nawet zwykłej, codziennej życzliwości.
Zdaje się, ze dziś bardzo wielu chrześcijan uważa za bliźnich tylko innych chrześcijan, ewentualnie jeszcze tych, co im osobiście pomogli.
Ale czy tak nauczał Jezus?
Czy nauczał, że szanować mamy tylko tych, którzy nam pomagają? Rączka rączkę myje - tak to rozumiesz @jj?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: jj » 02 sie 2016, 10:27

Rafi
Nie rozumiesz kim jest blizni. Ale zostawmy to. Teraz ja opowiem:

Kiedy ide przez muzulmanska dzielnice, wielkosci warszawskiej Pragi, to zachowuje sie tak, jak wszyscy inni. Oczy wpatrzone w chodnik, bo mozna dostac w glowe za wyzywajace spojrzenie. Omijam grupy stojace na chodniku, wychodzac na ulice, bo w wypadku potracenia ryzykuje konfrontacja, ktora czesto konczy sie nozowaniem. Nie odpowiadam na prowokacje po arabsku, ani wysmiewanie. Nie wchodze do arabskich sklepow. Spiesze sie, aby dojsc do celu, zalatwic swoja sprawe i szczesliwie wrocic do domu. To wszystko dzieje sie w srodku dnia. Ulice sa pelne ludzi. Tylko w tej dzielnicy. Wieczorem i w nocy nie odwazylbym sie tam byc. Turysci, nieswiadomi sytuacji, bywaja zadzgani na smierc. Czesto! Policja, straz pozarna, opieka spoleczna, listonosze itd nie maja wstepu na te dzielnice. Sa szykanowani, obrzucani kamieniami, napadani. Tutaj ludzie nie pracuja. 50% jest na zasilkach, a reszta stoi przed sklepami owocowymi i pizzeriami, handlujac czyms tam. Mieszkancami dzielnicy sa uchodzcy, ktorzy juz sie "zainstalowali" na stale. Oni nigdy nie wroca do siebie bo u siebie juz sa. Broncie sie, Polacy, przed tym najazdem, bo to jest wielkie klamstwo!


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 10:36

Widzisz skutki tworzenia getta i odsuwania problemów na później. Tak samo było i jest w innych gettach, także w "chrześcijańskich". To nie problem wyznania, religii, a problem biedy i izolacji.
Ja chodzę z podniesiona głową po całym świecie i nie mam problemów. Nie hoduję w sobie strachów.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2016, 10:41 przez Rafi, łącznie zmieniany 1 raz.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: jj » 02 sie 2016, 10:40

Nie, po calym swiecie nie chodzisz. Gdyby tak bylo nie pisalbys juz wiecej. Kompletnie nie wiesz, o co chodzi. Nie przezyles tego na wlasnej skorze i jestes niekompetentny w tej sprawie. Szkoda czasu na dyskusje z toba.


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 10:44

jj pisze:Nie, po calym swiecie nie chodzisz. Gdyby tak bylo nie pisalbys juz wiecej. Kompletnie nie wiesz, o co chodzi. Nie przezyles tego na wlasnej skorze i jestes niekompetentny w tej sprawie. Szkoda czasu na dyskusje z toba.
Uważasz, ze nie przeżyłem, bo nie mam takiego zdania jak ty? Że nie wiem co to niebezpieczne dzielnice, czy ulice, bo nie zyje w strachu i w uprzedzeniach?
Wracając do tematu: kto jest dla ciebie bliźnim? Sięgnij po Biblię i wytłumacz mi, czego nie rozumiem.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: jj » 02 sie 2016, 11:25

Nie, uwazam, ze nie przezyles, bo nie przezyles. Nie mieszkasz w karaju, w ktorym 10% mieszkancow, to muzulmanscy uchodzcy. Nie znacz problemu z bliska, na codzien. Przejdz sie przez muzulmanskie dzielnice w Malmo, w Kopenhadze, w Paryzu, w Brukseli.

A jesli chodzi o pojecie "blizniego", to najlepiej wyjasnia je Pan Jezus w przypowiesci o milosiernym Samarytaninie. Przeczytaj.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rembov » 02 sie 2016, 12:11

kontousunięte1 pisze:Dlaczego ten człowiek namawia do przyjmowania bandytów islamskich, a o śmierci księdza we Francji (która jest przecież prawie kolebką katolicyzmu, a obecnie chyba najbardziej ateistycznym państwem Europy) jedynie bąknął, że ubolewa?
Kim jest ten człowiek, bo jako rzekoma głowa KrK raczej powinien grzmieć i potępiać rzeź chrześcijan jaka ma miejsce na Bliskim Wschodzie, w Afryce a już obecnie w Europie też, a on nakazuje bandziorów przyjmować...

Zacytuj fragment wypowiedzi papieża, w której nakazuje "bandziorów przyjmować" (ewentualnie "bandytów islamskich").

To zdanie wiele mówi i chyba tak należy go traktować: "Pełniący obowiązki papieża argentyński jezuita Jorge Bergoglio, używający pseudonimu "Franciszek".

Oczywiście, że wiele mówi, ale o autorze tekstu, do którego wrzuciłaś link, i, niestety, złego. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 13:35

jj pisze:Nie, uwazam, ze nie przezyles, bo nie przezyles. Nie mieszkasz w karaju, w ktorym 10% mieszkancow, to muzulmanscy uchodzcy. Nie znacz problemu z bliska, na codzien. Przejdz sie przez muzulmanskie dzielnice w Malmo, w Kopenhadze, w Paryzu, w Brukseli.
Kopenhaga, Paryż zaliczony. Do Brukseli się nie wybieram. Ale wiem, że tam gorąco i jest to jaskrawy przykład jak nie należy robić i że samo się nic nie zrobi.
A w Paryżu jest taka histeria, że boję się opalić. :roll:
Tak samo pisano swego czasu o Polakach we Włoszech, czy Austrii: że niebezpieczni, że nieroby, że złodzieje, że przestępcy, że kobiety gwałcą ... Tyle, ze Polakom było łatwiej, bo podobna kultura, ta sama religia i nie było nagonki. Ale do dziś "polish" to epitet.
jj pisze:A jesli chodzi o pojecie "blizniego", to najlepiej wyjasnia je Pan Jezus w przypowiesci o milosiernym Samarytaninie. Przeczytaj.
Więc pytam co z tego wyniosłeś, skoro się ze mna nie zgadzasz. Dlaczego zadano takie pytanie juz napisałem. Swą konkluzję także. Ty uważasz inaczej, więc wyłuszcz mi dlaczego, gdzie to w tej przypowieści wyczytałeś.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: kontousunięte1 » 02 sie 2016, 13:36

Rafi, w tym przypadku jj ma rację. I to my te getta dla nich tworzymy, ale oni nie chcą mieć z nami /jako niewiernymi do wycięcia/ nic do czynienia. Od nas chcą tylko utrzymania, naszych kobiet wiadomo do czego, no i krwi naszej.
Zauważ, że w wielkich miastach zazwyczaj każda społeczność emigrancka jakiejkolwiek narodowości osiedla się blisko "swoich". Ale czy boję się przejść przez takie dzielnice? Nie. Natomiast za żadne skarby nie poszłabym do tego towarzystwa ;-) I nie są to moje lęki ani uprzedzenia. To zwykły rozsądek i wnioski z obserwacji.


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 13:45

kontousunięte1 pisze:Rafi, w tym przypadku jj ma rację. I to my te getta dla nich tworzymy, ale oni nie chcą mieć z nami /jako niewiernymi do wycięcia/ nic do czynienia. Od nas chcą tylko utrzymania, naszych kobiet wiadomo do czego, no i krwi naszej.
A krwi dziecięcej do macy ...
Jest bariera kulturowa, językowa, religijna. I jeżeli nie wychodzi się na przeciw aby te bariery wspólnie pokonywać, to nic dziwnego, ze budują własną, zamknięta społeczność. To samo jest w Polsce w srodowisku koreańskim w Warszawie. Sami swoje sprawy załatwiają, ludzie znikają, inni się pojawiają i policja nie może zrobić nic nawet gdy znajdzie ciało - mur milczenia.
kontousunięte1 pisze:Zauważ, że w wielkich miastach zazwyczaj każda społeczność emigrancka jakiejkolwiek narodowości osiedla się blisko "swoich". Ale czy boję się przejść przez takie dzielnice? Nie. Natomiast za żadne skarby nie poszłabym do tego towarzystwa ;-) I nie są to moje lęki ani uprzedzenia. To zwykły rozsądek i wnioski z obserwacji.
Ale to nie były getta powstałe w krótkim czasie. To trwało pokolenia. A i w latach 70-tych niektóre chińskie dzielnice nie były dla białych ludzi.


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 13:47

No i wracając do naszego problemu.
Wszyscy jesteśmy tacy biblijni.
Kto jest bliźnim?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości