Papież czy pełniący obowiązki?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Dragonar » 08 sie 2016, 02:30

Realista pisze:
Dragonar pisze:Co sądzisz o odpowiedzi dotyczącej J 14:28 zawartej w tej książce: LINK? Znajduje się ona pod nagłówkiem: Two Final Testimonies to the Deity of Christ.
Niestety jestem na urządzeniu mobilnym i nie wchodzi mi ten link. Możesz w dwóch słowach przedstawić stanowisko autora.

To nieco bardziej skomplikowana sprawa, dlatego może poczekam, aż będziesz miał dostęp do innego urządzenia, dobrze?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Realista » 08 sie 2016, 11:51

Dragonar pisze:
Realista pisze:
Dragonar pisze:Co sądzisz o odpowiedzi dotyczącej J 14:28 zawartej w tej książce: LINK? Znajduje się ona pod nagłówkiem: Two Final Testimonies to the Deity of Christ.
Niestety jestem na urządzeniu mobilnym i nie wchodzi mi ten link. Możesz w dwóch słowach przedstawić stanowisko autora.

To nieco bardziej skomplikowana sprawa, dlatego może poczekam, aż będziesz miał dostęp do innego urządzenia, dobrze?
Ok muszę niestety czekać na nowy pakiet. Bo teraz ledwo się ładują strony. A tak swoją drogą to jak mawia ks. Hryniewicz skoro w kilku zdaniach trudno przedstawić jakieś zagadnienie to i 10 stron nie wystarczy :-) Niestety White to średnia rekomendacja, miał problem nawet w polemice z ex Świadkiem Jehowy Staffordem. Ale rzucę okiem na to na dniach.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 08 sie 2016, 13:02

Riddick pisze:
Rafi pisze:@Riddick
Zarówno komunizm jak i faszyzm, nazizm wyrosły w kulturze europejskiej, w kulturze chrześcijańskiej, a żołnierze Wermachtu mieli na klamrach "Gott mit uns"
Rewolucja francuska była antykatolicka nie bez przyczyny, podobnie antychrześcijańska rewolucja bolszewicka i wojna domowa w Hiszpanii.
Bardzo wygodna jest teza, że chrześcijanie tu nic nie zawinili, ze wszystko to "oni". Tak też piszą historię, Tak jest nawet nauczana historia Polski.
Wyrosły i po dojrzeniu odrzuciły dziedzictwo kultury europejskiej, co było widoczne w wydarzeniach, jakie miały miejsce po tym, gdy przedstawiciele tych ideologii doszli do władzy. To, że wyrosły z kultury europejskiej nie ma nic do rzeczy, to tak jakby cały dom obwiniać o czarną owcę, która się trafiła.
Ma bardzo wiele do rzeczy. Wszystkie trzy rewolucje "antychrześcijańskie" były głównie w opozycji do władzy, a Kościołowi dostało się za to, ze był narzędziem władzy.
Riddick pisze:Żołnierze Wermachtu mieli taki napis na klamrach, ale czy sądzisz, że chodziło o Boga Chrześcijan? Biorąc pod uwagę jakie było nastawienie nazistów do religii, jest oczywistą rzeczą, że ów gott, który był z nimi na pewno nie był Bogiem.
Zdecydowana większość żołnierzy Wermachtu byli chrześcijanami, za takich się uważali. Bardzo wygodne jest ... negowanie tego. Faszyści włoscy byli bez wątpienia katolikami. 99% nazistów chrześcijanami. Ante Pavelić był katolickim nacjonalistą, Franco także (i także budował obozy koncentracyjne, potrafił się za to obrócić jak chorągiewka). W Polsce także ruchy nacjonalistyczne miały charakter katolicki i takie są do dziś.
Riddick pisze:Teza ta nie jest wygodna, jest słuszna, bo to tak jakby oskarżać ofiarę, na której wyżył sobie pasożyt, że się takie coś zalęgło.
Pasożyt przychodzi z zewnątrz. A to nie pasożyt, to dziecko!


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Dragonar » 08 sie 2016, 14:17

Realista -

Realista pisze:Ok muszę niestety czekać na nowy pakiet. Bo teraz ledwo się ładują strony. A tak swoją drogą to jak mawia ks. Hryniewicz skoro w kilku zdaniach trudno przedstawić jakieś zagadnienie to i 10 stron nie wystarczy :-) Niestety White to średnia rekomendacja, miał problem nawet w polemice z ex Świadkiem Jehowy Staffordem. Ale rzucę okiem na to na dniach.

Myślałem, że będzie to u Ciebie znacznie prostsza sprawa. I było późno, dlatego trudno mi było streszczać tekst po angielsku. :)

James R. White pisze:TWO FINAL TESTIMONIES TO THE DEITY OF CHRIST

As I indicated at the outset, it is not my purpose to provide an exhaustive apologetic for the doctrine of the Trinity. Instead, I have attempted to provide helpful information along the way that is designed to assist those who so love this truth about God's nature that they have to tell others about it! One such hopefully helpful bit of information is found in looking at two passages that are often cited against the deity of Christ, but which, in fact, when properly understood, testify to the deity of Christ. These passages have the added advantage of removing from the hands of the detractors of the Trinity some of their "favorite" texts, and causing them to reconsider what they have been taught.

As the Lord Jesus walked with His disciples on the night of His betrayal, He taught them many deep truths about himself, the Father, and the soon coming Spirit. He told them that He was going to be leaving them and returning to the presence of the Father. In the midst of this discourse, Jesus says,

"You heard that I said to you, `I go away, and I will come to you.' If you loved Me, you would have rejoiced because I go to the Father, for the Father is greater than I" (John 14:28).

Probably no passage comes to the lips of the person who denies the deity of Christ faster than John 14:28. Yet if we will but consider the passage, and avoid embracing surface-level uses of it, we will find that it does not lead us to deny the deity of Christ, but rather to embrace it.

Most of the time we see this passage only partially quoted. The last few words are recited as if they by themselves settled all question of the deity of Christ. "The Father is greater than I." Doesn't that say it all? No one is greater than God; therefore, Jesus can't possibly be God if, in fact, there is anyone greater than Him. How could it get any simpler than that? But such an argument ignores what Jesus himself is saying. Why does He refer to the Father as being greater than He is? He does so because He is reproaching the disciples for their selfishness. He had told them that He was going back to the presence of the Father. If they truly loved Him (and were not simply thinking about themselves), this announcement would have caused them to rejoice. Why? Because the Father is greater than the Son.

Now immediately we can see what the term "greater" means. If it meant "better" as in "a higher type of being," these words would have no meaning. Why would the disciples rejoice because Jesus was going to see a being who is greater than He? Why would that cause rejoicing? But the term does not refer to "better" but "greater" as in positionally greater. The Son was returning back to the place He had with the Father before the world was (John 17:5, see below). He would no longer be walking the dusty roads of Galilee, surrounded by sin and sickness and misery. He would no longer be the subject of attack and ridicule by legions of scribes and Pharisees. Instead, He would be at the right hand of the Father in heaven itself. So we see that the term "greater" speaks to the position of the Father in heaven over against the position of the Son on earth. The Son had voluntarily (Philippians 2:6) laid aside His divine prerogatives and humbled himself by entering into human flesh. He would soon be leaving this humbled position and returning to His position of glory. If the disciples had been thinking of the ramifications of Jesus' words, they would have rejoiced that He was going to such a place. Instead, they were focused upon themselves and their own needs, not upon the glorification of their Lord.

So we can see that rather than denying the deity of Christ, John 14:28 implies it, for the position into which the Son was returning is a position fit only for deity, not for mere creatures. [...]


Rafi -

Rafi pisze:Zdecydowana większość żołnierzy Wermachtu byli chrześcijanami, za takich się uważali. Bardzo wygodne jest ... negowanie tego.

Dziwne słowa, zwłaszcza gdy wypływają spod klawiatury chrześcijanina. Czy ktoś jest chrześcijaninem dlatego, że:
(A) deklaruje się jako chrześcijanin?
(B) wierzy w to, co powiedział Bóg w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu, starając się podążać za naukami Jezusa?
Mormoni i Świadkowie Jehowy również są chrześcijanami z tego powodu, że zdarzy im się zadeklarować jako chrześcijanie?

Rafi pisze:Faszyści włoscy byli bez wątpienia katolikami. 99% nazistów chrześcijanami. Ante Pavelić był katolickim nacjonalistą, Franco także (i także budował obozy koncentracyjne, potrafił się za to obrócić jak chorągiewka). W Polsce także ruchy nacjonalistyczne miały charakter katolicki i takie są do dziś.

Nie mam powodu, aby bronić katolicyzmu, ale katolicyzm był u źródeł uniwersalistyczny w sensie całego świata, a przynajmniej uniwersalistyczny w kontekście cywilizacji łacińskiej. W Biblii czy dokumentach Kościoła Katolickiego nie znajdziemy poglądów nacjonalistycznych. Z tego powodu katolickie ruchy nacjonalistyczne w zasadzie nie są katolickie. Podobnie jak ewentualne muzułmańskie ruchy przeciw dżihadowi nie są naprawdę islamskie.

Wyznawcy danej religii objawionej nie definiują, czym jest ta religia. Jeżeli chciałbyś poznać moją opinię w tej sprawie, zachęcam do przeczytania trzech króciutkich nagłówków z tego artykułu: LINK.
- O religii objawionej nie stanowi człowiek,
- Złudna zasłona różnorodności,
- Fałszywa analogia.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 08 sie 2016, 22:30

Dragonar pisze:
Rafi pisze:Zdecydowana większość żołnierzy Wermachtu byli chrześcijanami, za takich się uważali. Bardzo wygodne jest ... negowanie tego.

Dziwne słowa, zwłaszcza gdy wypływają spod klawiatury chrześcijanina....
Wyszedłem z tezą, że najbardziej morderczą okazała się dotychczas kultura (po)chrześcijańska. Nie wciągaj mnie w dyskusję kto jest chrześcijaninem, kto wg ciebie nie i ... kto będzie zbawiony.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Dragonar » 08 sie 2016, 22:47

Rafi pisze:Wyszedłem z tezą, że najbardziej morderczą okazała się dotychczas kultura (po)chrześcijańska. Nie wciągaj mnie w dyskusję kto jest chrześcijaninem, kto wg ciebie nie i ... kto będzie zbawiony.

Ale sam ją zacząłeś, wymieniając zastępy ludzi, którzy są chrześcijanami i mordercami czy nazistami... Jak więc mam przejść obok tego obojętnie? Nie istniał, nie istnieje i nie będzie istniał żaden chrześcijanin-nazista. Ktokolwiek kto szczerze deklaruje się chrześcijaninem i nazistą jednocześnie (i naprawdę rozumie, czym jest nazizm), zwyczajnie nie jest chrześcijaninem, nie został narodzony na nowo z Ducha Świętego i z pewnością trafi do piekła, jeśli się nie nawróci.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 08 sie 2016, 23:57

Oczywiście i jest tylko kilka tysięcy chrześcijan w Polsce, a wszystkich będzie 144 tys ;)

Kto gdzie trafi zostaw Bogu.

W temacie przedstawiono islam jako religię wręcz morderczą, a nie może się w tyn równać z kulturą wyrosłą na naukach chrześcijańskich. Demonizuje się tych ludzi aby mieć pretekst do odwrócenia się do nich plecami, a nawet do kostek nie dorównują nam w mordowaniu i sianiu terroru.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Dragonar » 09 sie 2016, 00:09

Rafi pisze:W temacie przedstawiono islam jako religię wręcz morderczą, a nie może się w tyn równać z kulturą wyrosłą na naukach chrześcijańskich. Demonizuje się tych ludzi aby mieć pretekst do odwrócenia się do nich plecami, a nawet do kostek nie dorównują nam w mordowaniu i sianiu terroru.

Islam to człowiek? Jakaś osoba o nazwisku Islam? Religie, filozofie i ideologie są bezosobowe - są zbiorem twierdzeń o świecie, ludziach i ewentualnie o Bogu i duchowości, które mogą być prawdziwe lub fałszywe. Nie wiem, w jaki sposób jacyś ludzie nie dorównują nam w mordowaniu i sianiu terroru. Ja nikogo nie zamordowałem. Nie wiem, dlaczego nazywać nazistów chrześcijanami, tylko na podstawie tego, że niektórzy z nich się tak określili. Człowiek paradujący po pokoju i głoszący, że jest sałatą będzie budził politowanie i nie powinien być traktowany jak warzywo. A to, że zadeklarowani naziści, którzy się nie nawrócą trafią do piekła jest jasne jak słońce i trudno nazwać to osądzaniem ludzi - chyba że chodzi o byłych i nawróconych nazistów.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 09 sie 2016, 19:45

A nie przyszło ci do głowy, że tak samo jak ty nie możesz wyobrazić sobie wierzącego w Jezusa nazistę, tak abstrakcją dla wyznawców Allaha jest wysadzający się w powietrze terrorysta?


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Riddick » 09 sie 2016, 20:37

Rafi pisze:A nie przyszło ci do głowy, że tak samo jak ty nie możesz wyobrazić sobie wierzącego w Jezusa nazistę, tak abstrakcją dla wyznawców Allaha jest wysadzający się w powietrze terrorysta?

Tylko jest jeden problem - wysadzanie się w powietrze jest sankcjonowane przez wpływowych "duchownych muzułmańskich", zresztą, zabijanie niewiernych jest sankcjonowane prze koran, porównanie więc chybione.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 10 sie 2016, 10:10

Riddick pisze:
Rafi pisze:A nie przyszło ci do głowy, że tak samo jak ty nie możesz wyobrazić sobie wierzącego w Jezusa nazistę, tak abstrakcją dla wyznawców Allaha jest wysadzający się w powietrze terrorysta?

Tylko jest jeden problem - wysadzanie się w powietrze jest sankcjonowane przez wpływowych "duchownych muzułmańskich", zresztą, zabijanie niewiernych jest sankcjonowane prze koran, porównanie więc chybione.
Dla jednych jest sankcjonowane, dla innych nie. dla jednych nacjonalizm kłóci się z uniwersalizmem chrześcijaństwa, dla innych nie (dla jednych bliźni to każdy potrzebujacy, dal innych tylko chrześcijanin).


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: jj » 10 sie 2016, 10:43

Po kazdym zamachu terrorystycznym jezdzili z wywieszonymi flagami arabskimi po miescie przez cala noc i wiwatowali jak po wygranym meczu. Teraz juz nie jezdza, bo publiczne wyrazanie sympatii dla terorystow jest karalne. Ale mamusie ciagle swietuja w domu po wyslaniu synow i corek na smierc meczenska.


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 10 sie 2016, 12:21

jj pisze:Po kazdym zamachu terrorystycznym jezdzili z wywieszonymi flagami arabskimi po miescie przez cala noc i wiwatowali jak po wygranym meczu. Teraz juz nie jezdza, bo publiczne wyrazanie sympatii dla terorystow jest karalne. Ale mamusie ciagle swietuja w domu po wyslaniu synow i corek na smierc meczenska.
Mamy dokładnie takie same doświadczenia w świecie chrześcijańskim, gdy pod wojnę podczepiano religię. Pod znakiem krzyża mordowaliśmy Żydów, a jeżeli ktoś powie 'to katolicy", "to faszyści" (w zależności od epoki), to mordowaliśmy także Indian, a czarnych traktowaliśmy jak zwierzęta (ba, żeby rasizm był przeszłością - marzenie).


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: jj » 10 sie 2016, 12:37

Rafi pisze: Pod znakiem krzyża mordowaliśmy Żydów...mordowaliśmy także Indian, a czarnych traktowaliśmy jak zwierzęta.


Moze zmien denominacje, jesli tak to u was wyglada?


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Rafi » 10 sie 2016, 12:41

jj pisze:
Rafi pisze: Pod znakiem krzyża mordowaliśmy Żydów...mordowaliśmy także Indian, a czarnych traktowaliśmy jak zwierzęta.


Moze zmien denominacje, jesli tak to u was wyglada?
Tam, gdzie nie ma argumentów pojawiają się takie właśnie "argumenty" jak twoje.
Widzę, ze wiele jesteście w stanie napisać, wiele zaakceptować aby tylko wygodnie uznać muzułmanów za podludzi, wykluczyć ich z grona bliźnich.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości