Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Zbyszekg4 » 07 sie 2016, 21:28

Tematów o islamie już jest na forum kilka, ale zakładam ten, aby jasno i wyraźnie widać było czym jest islam i jego wierni wyznawcy - tacy na serio traktujący Koran!
Oto informacja godna uwagi i powielania: http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... iszka.html
Prosiłbym tylko kogoś o zweryfikowanie jej treści - o jakieś dotarcie do zagranicznych źródeł, aby była pewność, że to polskie tłumaczenie jest poprawne, a nie jakieś naciągane (o co nie podejrzewam, ale mam zamiar upowszechniać tę wiadomość i wolałbym mieć pewność, że faktycznie tak się rzeczy mają).
Zaraz pod w/w wiadomością, a przed komentarzami, jest podane źródło - czy ktoś, znający języki, może poszperać tam?...

Reasumując tę reakcję Państwa Islamskiego (ISIS), trzeba jasno powiedzieć, że mydleniem oczu i okłamywaniem jest gadanie, że islam to "religia pokoju"... Nic podobnego!!!
Jak ktoś ma coś do powiedzenia, to zapraszam do dyskusji - niech ten temat stanie się popularny, znany, bo jako chrześcijanie jesteśmy na celowniku tych barbarzyńców, i dobrze wiedzieć czym jest islam, ten prawdziwy - nastawiony na zabijanie niczym rekin pośród sardynek!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Dragonar » 08 sie 2016, 02:52

Zachęcam do lektury mojego artykułu na ten temat:

Papież Franciszek, islam i przemoc

Zbyszekg4 pisze:Zaraz pod w/w wiadomością, a przed komentarzami, jest podane źródło - czy ktoś, znający języki, może poszperać tam?...

Dwa ze źródeł:
- http://www.christiantoday.com/article/i ... /92226.htm
- http://www.express.co.uk/news/world/695 ... slim-Islam
Sprawdziłem jedynie powierzchownie, ale wygląda to wiarygodnie.

Zbyszekg4 pisze:Reasumując tę reakcję Państwa Islamskiego (ISIS), trzeba jasno powiedzieć, że mydleniem oczu i okłamywaniem jest gadanie, że islam to "religia pokoju"... Nic podobnego!!!

Papież Franciszek z pewnością mówi nieprawdę - to pozostaje bezdyskusyjne. Natomiast istnieją dwa wytłumaczenia tego faktu:
1) papież pomylił się, stawiając chrześcijańską ideę uniwersalnego miłosierdzia ponad prawdą albo też nie jest świadomy prawdy na temat islamu,
2) papież umyślnie kłamie, gdyż jest wykształconym jezuitą i najwyraźniej celowo zwodzi miliony.
Wspaniałomyślnie zakładam, że prawdziwa jest opcja nr 1.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Zbyszekg4 » 08 sie 2016, 07:16

Dragonar pisze:Dwa ze źródeł:
- http://www.christiantoday.com/article/i ... /92226.htm
- http://www.express.co.uk/news/world/695 ... slim-Islam
Sprawdziłem jedynie powierzchownie, ale wygląda to wiarygodnie.

Sprawdzi ktoś dokładnie? Proszę...
Dragonar pisze:Papież Franciszek z pewnością mówi nieprawdę - to pozostaje bezdyskusyjne.

Mnie w tym artykule nie tyle słowa Franciszka interesują, co słowa islamistów, którzy tak wprost mówią czym jest islam i że w oparciu o Koran muszą zwalczać niewiernych!
Stale się słyszy coś właśnie odwrotnego, że Koran do przemocy nie nawołuje, a islam to pokojowa religia...
Ty Dragonarze (i nie tylko) jasno wyjaśniłeś cytatami (na blogu czy i tu na forum), że to nieprawda, ale tu mamy islamską odpowiedź na takie myślenie o islamie: ich internetowy magazyn "Dabiq" to czyni...
I to jest w moich oczach cenne, dlatego ten temat założyłem, aby było widać jak na dłoni co ISIS myśli o myśleniu takich osób jak papież... Oraz widać co oni myślą o chrześcijanach: politeiści!

Osobiście zamierzam w pracy upowszechnić ten artykuł bo wiem, że nie mają ludzie właściwego myślenia o islamie - nasiąkli propagandą poprawności politycznej... A papież Franciszek im w tym pomaga!

Głos kogoś w komentarzach pod wiadomością (podaję oryginalną pisownię):
MOZE WRESZCIE KTOS ZROZUMIE ZE Z ISIS NIE MA DYSKUTOWANIA WYRAZNIE NAPISALI BEDA ZABIJAC BO TAK IM KORAN NAKAZUJE KAZDEGO NIEWIERNEGO I TYLE W TYM TEMACIE .POWTARZALI TO CALY UBIEGLY ROK ,ALE CHYBA NIE SLUCHACIE .TO JEST ICH CEL ZYCIOWY ZABIJAC ,ZABIJAC W IMIE ALLAHA


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Zbyszekg4 » 08 sie 2016, 08:04

Udało mi się wyłuskać treść artykułu z podanej na początku strony: http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... iszka.html
===========
Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Dżihadyści z tak zwanego Państwa Islamskiego (ISIS) zareagowali na wypowiedzi papieża Franciszka, takie jak ta, że na świecie trwa wojna, ale nie jest to wojna religijna.
Papież tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży powiedział:
"Świat jest w stanie wojny, bo utracił pokój. Jest wojna interesów, pieniędzy, wojna o zasoby naturalne, wojna o dominację nad ludźmi. Niektórzy mogą myśleć, że to wojna religii. Ale tak nie jest. Wszystkie religie chcą pokoju".
ISIS, wbrew papieżowi, podkreśla w swoim propagandowym magazynie internetowym "Dabiq", że walka, którą prowadzi, jest jak najbardziej motywowana religijnie. Według islamistów, jest ona również błogosławiona przez Allaha, o czym ma świadczyć Koran.
"To nakazana przez boga wojna między muzułmanami i niewiernymi. Prowadzenie dżihadu, szerzenie władzy Allaha mieczem - to obowiązek, który znajduje się w Koranie, to słowo naszego pana" - podkreślono i porównano ten obowiązek do wagi poleceń zawartych w Torze, Psalmach i Ewangelii.
Państwo Islamskie pisze też, że twierdzenia jakoby islam był pokojową religią są "fałszywą narracją". Oskarża papieża o "diabelską międzyreligijną fantazję daleką od prawdy".

"Podczas gdy poprzedni papieże wypowiadali się przeciwko islamowi ze względu na rzeczywistość, wobec której stawali, opartą na wzajemnej wrogości między pogańskimi chrześcijanami i monoteistycznymi muzułmanami, ostatni papieże, a zwłaszcza papież Franciszek, podjęli próbę stworzenia obrazu przyjaźni, starając się odwrócić masy muzułmanów od obowiązku prowadzenia dżihadu przeciwko niewierze" - napisano.
Według ISIS, pojednawcze stwierdzenia papieża w stosunku do islamu to próby jego "demilitaryzacji".
Islamiści skrytykowali też papieża za jego wypowiedzi w sprawie homoseksualizmu.
"Całkowicie ignorując doktrynę swojego Kościoła oceniającą homoseksualistów jako ludzi niemoralnych za perwersyjne akty sodomii, Franciszek znów zboczył z drogi religii na rzecz opinii publicznej" - można przeczytać w magazynie.
Dodano, że nawet jeśli Państwo Islamskie przestanie być atakowane przez wojska krajów uznawanych za chrześcijańskie, to islamiści i tak będą nienawidzić ich mieszkańców aż do czasu, gdy przyjmą oni islam.
Co ciekawe, Państwo Islamskie uznało w magazynie chrześcijaństwo za religię politeistyczną, m.in. ze względu na wiarę w Trójcę Świętą.
"Krew niewiernych musi być rozlewana. Przykazanie jest jasne - zabijać niewiernych. Jak powiedział Allah: 'potem zabijajcie politeistów, gdziekolwiek ich znajdziecie'".

Źródło: Dabiq, Christian Today, Breitbart.com, express.co.uk
Polskie źródło: http://www.skroc.pl/93ff6
3.08.2016
=============
Gdyby ktoś chciał mieć tę treść razem ze zdjęciem, to mam to opracowane w PDF i mogę przesłać mailem (proszę dać znać) - zrobiłem tak, bo mam zamiar wydrukować i w pracy pokazać.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Ian » 08 sie 2016, 08:54

Nihil novi.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Zbyszekg4 » 08 sie 2016, 10:49

Janku, nihil, nie nihil... ale jeden krótki artykuł ma w sobie taką dawkę, która pomóc może osobie, która dała się zmanipulować, że islam to religia pokoju!... O to mi chodziło, a nie o "odkrywanie Ameryki" ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Państwo Islamskie zareagowało na słowa papieża Franciszka

Postautor: Dragonar » 08 sie 2016, 14:43

Do jakich wersetów Koranu odnosi się ISIS?

To nakazana przez boga wojna między muzułmanami i niewiernymi. Prowadzenie dżihadu, szerzenie władzy Allaha mieczem - to obowiązek, który znajduje się w Koranie, to słowo naszego pana" - podkreślono i porównano ten obowiązek do wagi poleceń zawartych w Torze, Psalmach i Ewangelii.

Zaprawdę, Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Boga i zabijają, i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwą obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie. A kto wierniej wypełnia swoje przymierze aniżeli Bóg? Cieszcie się więc z handlu, jaki z Nim zrobiliście! To jest osiągnięcie ogromne! (tłum. Koranu 9:111 wg J. Bielawskiego).

"Krew niewiernych musi być rozlewana. Przykazanie jest jasne - zabijać niewiernych. Jak powiedział Allah: 'potem zabijajcie politeistów, gdziekolwiek ich znajdziecie'".

A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy! (tłum. Koranu 9:5 wg J. Bielawskiego)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości