Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 16:01

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Raz twierdzisz że Jest Bogiem, raz ze Synem..Zdecyduj się..
Pan Jezus jest Synem i Bogiem.

Marka 10:18 to prosty werset, po prostu Jezus zaprzecza że jest Bogiem.
Nie zaprzecza, wymyśliłeś sobie znaczenie tego wersetu.
.Podobnie jak inne wersety..Jezus miał początek, Bóg nie miał..
Pan Jezus nie miał początku i nie ma końca:

J 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.


O początku Jezusa, tym kiedy stał się Synem Boga pisze Łukasz 1:35, szkoda że nie znasz biblii, nie pisałbyś głupot..
Łuk 1:35 nie mówi o poczatku Pana Jezusa, piszesz głupoty bo nie znasz Biblii i powtarzasz kłamstwa Brooklynu.

Prolog Jana pisze o literalnym słowie Boga
Nieprawda, Słowo było Bogiem, Syn Boży jest Bogiem mówi o tym początek listu do Hebrajczyków.
1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
...
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Werset J 1:14 mówi na o urzeczywistnieniu, o ucieleśnieniu słów Stwórcy w osobie Jezusa..
Nieprawda, ten werset mówi o przyjściu w ciele wiecznego Boga.

P.s.
Nadużywasz formatowania, pisz normalnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 07:45

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus jest Synem i Bogiem.

Nie zaprzecza, wymyśliłeś sobie znaczenie tego wersetu.
Pan Jezus nie miał początku i nie ma końca:

J 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.


O początku Jezusa, tym kiedy stał się Synem Boga pisze Łukasz 1:35, szkoda że nie znasz biblii, nie pisałbyś głupot..
Łuk 1:35 nie mówi o poczatku Pana Jezusa, piszesz głupoty bo nie znasz Biblii i powtarzasz kłamstwa Brooklynu.

Prolog Jana pisze o literalnym słowie Boga
Nieprawda, Słowo było Bogiem, Syn Boży jest Bogiem mówi o tym początek listu do Hebrajczyków.
1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
...
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Werset J 1:14 mówi na o urzeczywistnieniu, o ucieleśnieniu słów Stwórcy w osobie Jezusa..
Nieprawda, ten werset mówi o przyjściu w ciele wiecznego Boga.

P.s.
Nadużywasz formatowania, pisz normalnie.


Właśnie że pisze o początku Jezusa, twój problem ze prosty werset a nie kumasz ni w ząb.. Np. Łuk 1:35.. :mrgreen:
W biblii jak byk pisze że pierwszym człowiekiem był Adam..
Pisze też ze wcześniej był tylko w planie Boga.
Jezus jest pierworodnym nowego stworzenia w Jezusie..To on stworzył niebiański rząd gdzie zasiądzie po prawicy Ojca..Nie miało by to miejsca gdyby sam był owym Bogiem..
No cóż zupełnie nie rozróżniasz nowego i starego stworzenia..

Hebr 1:2,8
(2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy.
(8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.

Tam nie pisze to co byś chciał.. :mrgreen:

Cytowany przez ciebie werset 10 mówi o Bogu a nie o Jezusie, czytaj tekst ze zrozumieniem..

Pisze o przyjściu w ciele wiecznego Boga, bredzisz, w biblii pisze że Boga nikt nie widział. Zanim coś chlapniesz spróbuj pomyśleć..

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, każdy kto twierdzi co innego jest w opozycji do Jezusa, jest po stronie diabła..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 10:28

Ix12 pisze:Właśnie że pisze o początku Jezusa, twój problem ze prosty werset a nie kumasz ni w ząb.. Np. Łuk 1:35..
Nie kumasz ni w ząb że ten werset nie mówi o początku Pana Jezusa, ale o przyjściu w ciele:

I List św. Jana 4:2 Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.
3 Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

II List św. Jana 1:7 Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.


Masz problem...

W biblii jak byk pisze że pierwszym człowiekiem był Adam..
No właśnie, a Syn Boży był Stworzycielem tego Adama:

Hebr 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
....
8 Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Jezus jest pierworodnym nowego stworzenia w Jezusie..
Niem a takiego terminu w Biblii, Pan Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia, fałszujesz Biblię.

To on stworzył niebiański rząd gdzie zasiądzie po prawicy Ojca.
To religijne fantazje fałszywych proroków, kompletnie nie rozumiesz Biblii, kto ci tak namieszał w głowie?


Hebr 1:2,8
(2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy.
(8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.
Znowu cytujesz sfałszowany tekst magików z Brooklynu. Tego w Biblii nie ma.

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, każdy kto twierdzi co innego jest w opozycji do Jezusa, jest po stronie diabła..
Pan Jezus udowadnia że jest Bogiem, kto temu zaprzecza jest po stronie diabła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 10:47

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Właśnie że pisze o początku Jezusa, twój problem ze prosty werset a nie kumasz ni w ząb.. Np. Łuk 1:35..
Nie kumasz ni w ząb że ten werset nie mówi o początku Pana Jezusa, ale o przyjściu w ciele:

I List św. Jana 4:2 Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.
3 Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

II List św. Jana 1:7 Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.


Masz problem...

W biblii jak byk pisze że pierwszym człowiekiem był Adam..
No właśnie, a Syn Boży był Stworzycielem tego Adama:

Hebr 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
....
8 Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Jezus jest pierworodnym nowego stworzenia w Jezusie..
Niem a takiego terminu w Biblii, Pan Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia, fałszujesz Biblię.

To on stworzył niebiański rząd gdzie zasiądzie po prawicy Ojca.
To religijne fantazje fałszywych proroków, kompletnie nie rozumiesz Biblii, kto ci tak namieszał w głowie?


Hebr 1:2,8
(2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy.
(8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.
Znowu cytujesz sfałszowany tekst magików z Brooklynu. Tego w Biblii nie ma.

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, każdy kto twierdzi co innego jest w opozycji do Jezusa, jest po stronie diabła..
Pan Jezus udowadnia że jest Bogiem, kto temu zaprzecza jest po stronie diabła.


Nie kumasz ze każdy człowiek, (nie tylko Jezus) przychodzi na świat w ciele i jest to jego początek. Tak mi przykro..
W biblii nie pisze ze Syn Bozy był stworzycielem Adama, pisze co innego. Kłamiesz, znowu..

Skąd wiesz czego nie ma w biblii skoro nie ma jej oryginału? Aha, ty nie wiesz co to oryginał, to wiele tłumaczy..

Poza tym nie rozumiesz prostego wersetu, np. Marka 10:18 i ogłupiony przez dogmaty notorycznie go przeinaczasz..Cóż, Jezus cię osądzi
z tego co piszesz..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 18:29

Ix12 pisze:Nie kumasz ze każdy człowiek, (nie tylko Jezus) przychodzi na świat w ciele i jest to jego początek.
Nie kumasz, ze Pan Jezus jest Bogiem?
Tak mi przykro..
Mnie takze przykro że nie rozumiesz co cytujesz.
W biblii nie pisze ze Syn Bozy był stworzycielem Adama, pisze co innego. Kłamiesz, znowu..
Przede wszystki Biblia nie pisze tylko w Biblii jest napisane, albo napisano w Biblii, wyrażaj się poprawnie po polsku. Po drugie, za posługiwanie się epitetami (kłamiesz) dostajesz punkt karny (poszukaj w słowniku co to jest kłamstwo).
Po trzecie, Biblia uczy o tym że Syn Boży jest stworzycielem wszystkiego:

Hebr 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
Skąd wiesz czego nie ma w biblii skoro nie ma jej oryginału? Aha, ty nie wiesz co to oryginał, to wiele tłumaczy..
A ty skąd wiesz skoro nie posługujesz się tłumaczeniem Biblii z języków oryginalnych a czytasz pokręcony tekst PNŚ kolesi z Brooklynu?
Poza tym nie rozumiesz prostego wersetu, np. Marka 10:18 i ogłupiony przez dogmaty notorycznie go przeinaczasz..Cóż, Jezus cię osądzi
z tego co piszesz..
Ogłupiony dogmatami ŚJ piszesz farmazony nieobecne w nauce Biblii, nawróć się i porzuć Strażnicę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 07:41

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Nie kumasz ze każdy człowiek, (nie tylko Jezus) przychodzi na świat w ciele i jest to jego początek.
Nie kumasz, ze Pan Jezus jest Bogiem?
Tak mi przykro..
Mnie takze przykro że nie rozumiesz co cytujesz.
W biblii nie pisze ze Syn Bozy był stworzycielem Adama, pisze co innego. Kłamiesz, znowu..
Przede wszystki Biblia nie pisze tylko w Biblii jest napisane, albo napisano w Biblii, wyrażaj się poprawnie po polsku. Po drugie, za posługiwanie się epitetami (kłamiesz) dostajesz punkt karny (poszukaj w słowniku co to jest kłamstwo).
Po trzecie, Biblia uczy o tym że Syn Boży jest stworzycielem wszystkiego:

Hebr 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
Skąd wiesz czego nie ma w biblii skoro nie ma jej oryginału? Aha, ty nie wiesz co to oryginał, to wiele tłumaczy..
A ty skąd wiesz skoro nie posługujesz się tłumaczeniem Biblii z języków oryginalnych a czytasz pokręcony tekst PNŚ kolesi z Brooklynu?
Poza tym nie rozumiesz prostego wersetu, np. Marka 10:18 i ogłupiony przez dogmaty notorycznie go przeinaczasz..Cóż, Jezus cię osądzi
z tego co piszesz..
Ogłupiony dogmatami ŚJ piszesz farmazony nieobecne w nauce Biblii, nawróć się i porzuć Strażnicę.


Bredzisz..

Jezus jest Synem Boga, w biblii o tym pisze. Musisz koniecznie poczytać, np. 1 Tymoteusza 2:5..To jest Nowy Testament, znajdziesz.

Dziwne że admin toleruje twoje wpisy..Nerwy ci poszczają chłoptasiu..Stopki nie zmienię, bo to prawda, podobnie jak ta która czytasz w moich postach. a żeś niedouczony z biblii to biblijnie rady nie dajesz i posuwasz się do straszenia..
Nie cytuje ci Strażnicy tylko biblię..

Wyraz kłamiesz nie jest epitetem tylko stwierdzeniem stanu faktycznego. Musisz koniecznie poczytać co to takiego epitet..

Epitet – wyraz (przymiotnik, rzeczownik lub imiesłów) określający rzeczownik, np. „brzydkie kaczątko”, „słodki cukierek”, „zły bandyta”, „tętniące myśli”. Jest figurą retoryczną i środkiem stylistycznym. Epitet ma wpływ na znaczenie wyrazu, do którego się odnosi.


Na razie robisz z siebie buraka.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 05 lip 2017, 16:20

Ix12 pisze:Bredzisz..
Jezus jest Synem Boga, w biblii o tym pisze. Musisz koniecznie poczytać, np. 1 Tymoteusza 2:5..To jest Nowy Testament, znajdziesz.
Nie pisze, tylko jest napisane i kontekst pokazuje że jest Bogiem Stworzycielem. Przeczytaj Genesis 1-2, J 1, Hbr 1.

Dziwne że admin toleruje twoje wpisy..Nerwy ci poszczają chłoptasiu..[/quote]Za chłoptasia też dostajesz punkt, nerwy ci puszczają.

Stopki nie zmienię, bo to prawda,
To dostaniesz bana za trolowanie, radzę ci spasować.

Wyraz kłamiesz nie jest epitetem tylko stwierdzeniem stanu faktycznego.
Radzę korzystać ze słownika, twoje zrozumienie wyrazów nie jest miarodajne, licho u ciebie z językiem polskim.

Na razie robisz z siebie buraka.
Za buraka też masz punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 20 paź 2017, 13:21

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Bredzisz..
Jezus jest Synem Boga, w biblii o tym pisze. Musisz koniecznie poczytać, np. 1 Tymoteusza 2:5..To jest Nowy Testament, znajdziesz.
Nie pisze, tylko jest napisane i kontekst pokazuje że jest Bogiem Stworzycielem. Przeczytaj Genesis 1-2, J 1, Hbr 1.

Dziwne że admin toleruje twoje wpisy..Nerwy ci poszczają chłoptasiu..
Za chłoptasia też dostajesz punkt, nerwy ci puszczają.

Stopki nie zmienię, bo to prawda,
To dostaniesz bana za trolowanie, radzę ci spasować.

Wyraz kłamiesz nie jest epitetem tylko stwierdzeniem stanu faktycznego.
Radzę korzystać ze słownika, twoje zrozumienie wyrazów nie jest miarodajne, licho u ciebie z językiem polskim.

Na razie robisz z siebie buraka.
Za buraka też masz punkt karny.[/quote]

Genesis 1-2 pisze o Stwórcy, Ojcu Jezusa a Jezusie nie ma tam wzmianki. Pisze o stwarzaniu literalnym Słowem Boga..

Podobnie pisze w Hebr 11:3 BW

Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.

Psalm 33:6

Przez słowo Pana powstały niebiosa
i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego

:mrgreen:

Jezus zaczął robić cuda dopiero po otrzymaniu Ducha Świętego od Ojca, Synem Boga stał się po urodzeniu..(Łuk 1:35, Mat 1:20)


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 20 paź 2017, 15:22

Księga Psalmów 102:26 Tyś z dawna założył ziemię, A niebiosa są dziełem rąk twoich.

List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Pan Jezus jest Bogiem wszechmogącym.

PS.
Jeśli nie przestaniesz trolować w stopce będziesz dostawał punkty karne przy każdym poście.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: magda » 22 paź 2017, 15:11

Już wiadomo ten gościu to Świadek Jehowy . Hej @ Ix12 czy jesteś chrześcijaninem ????? czy swiadkiem Jehowy???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 22 paź 2017, 15:46

Pan Jezus oczywiście wg Biblii żadnym Bogiem nie jest. Jest zwykłym człowiekiem, który mówi na innych ludzi "bracia" i który wskazuje innym Boga, w którego sam wierzy.
To wg Biblii.
Chrześcijanie uważają inaczej.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 22 paź 2017, 15:59

nesto pisze:Pan Jezus oczywiście wg Biblii żadnym Bogiem nie jest. Jest zwykłym człowiekiem, który mówi na innych ludzi "bracia" i który wskazuje innym Boga, w którego sam wierzy.
To wg Biblii.
Chrześcijanie uważają inaczej.


Bóg nie mógł sam żyć na ziemi, bo jest duchem.
Narodził się w osobie syna, czyli jako człowiek. Matką Jego była ziemska kobieta, a poczęty został z mocy Bożej.
Jezus żył na ziemi jako człowiek mając Boska naturę pochodzącą od Ojca.
Żyjąc jako człowiek doświadczył ludzkiego ziemskiego życia. To samo fizycznie odczuwał jak każdy człowiek.
Duchowo jednak był Bogiem, bo jego dusza była Boska.
To nie Bóg zabił, ukrzyżował swojego syna, ale uczynili to grzeszni ludzie, którzy odrzucali Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 22 paź 2017, 17:07

Po co i komu piszesz te zdania?
Ja tylko napisałem to, co stoi w Biblii. Bez interpretacji chrześcijańskiej.
Tak jest i już.
Jeśli ktoś napisze, że słoń jest zwierzęciem, to chrześcijanie mogą twierdzić, że miał na myśli szafę pancerną.
Ich prawo.
Pozwól jednak, że się z tym nie zgodzę.
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 22 paź 2017, 19:33

nesto pisze:Po co i komu piszesz te zdania?
Ja tylko napisałem to, co stoi w Biblii. Bez interpretacji chrześcijańskiej.
Tak jest i już.
Jeśli ktoś napisze, że słoń jest zwierzęciem, to chrześcijanie mogą twierdzić, że miał na myśli szafę pancerną.
Ich prawo.
Pozwól jednak, że się z tym nie zgodzę.
Pozdrawiam.


A na jakiej podstawie tak napisałeś?
To,co ty stwierdzasz, jest wyssane z twojego palca. Nie odwołuj się do Biblii, bo jej nie czytałeś. Gdybyś ja przeczytał, to miałbyś jaśniejszą formę pojmowania i wiedział byś, co tam jest napisane. Piszesz na oślep i zastanawiam się, czy jest sens prowadzić z tobą dyskusję. Nie oczerniaj chrześcijan, bo chrześcijanie wiedzą doskonale o czym mówią.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: magda » 22 paź 2017, 21:02

Nesto zna Biblię ale juz tak ma ostatnio ze jest zwsze przeciw wszystkiemu ale moze mu sie zmieni , to niegłupi chłopak więc długo tak nie bedzie wydziwiał.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości