Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: ZbiMacz » 05 lis 2017, 01:03

No i temat poszedł w maliny.

24 Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie» Bóg jest duchem

1 Na początku było Słowo1, a Słowo było u Boga1, i Bogiem było Słowo. Bóg jest słowem

4 W Nim było życie3, a życie było światłością3 ludzi, Bóg jest życiem.

To tak na szybko przyszło mi do głowy.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 05 lis 2017, 08:22

magda pisze:Że niby co?

Teorie, to nie brednie.
Teorie są czasami dziwaczne (wielki wybuch) i nie są to brednie, ale pewne założenia.
Są one czasami wadliwe i wszyscy mają taką świadomość.
Wielki wybuch nie jest dogmatem, ale jednym z założeń.
Nie jest prawdą.

Ludzie, którzy zakładają jakąś przyczynę czegoś nie BREDZĄ, ale próbują zbliżyć się do prawdy.
Brednią są raczej dogmaty chrześcijańskie o "stworzeniu człowieka i podarowaniu mu wszystkiego" lub o szalonym i nielogicznym odkupieniu z koniecznością zabicia samego stwórcy, który na dodatek umrzeć nie mógł.
To dopiero są BREDNIE.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: ZbiMacz » 05 lis 2017, 09:45

Gdybyśmy wszystko wiedzieli to moglibyśmy wszystko i Bóg byłby nam nie potrzebny a tak "wiem, że nic nie wiem" i pełna pokora i bojaźń wobec Boga.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 05 lis 2017, 12:37

nesto pisze:
magda pisze:Że niby co?

Teorie, to nie brednie.
Teorie są czasami dziwaczne (wielki wybuch) i nie są to brednie, ale pewne założenia.
Są one czasami wadliwe i wszyscy mają taką świadomość.
Wielki wybuch nie jest dogmatem, ale jednym z założeń.
Nie jest prawdą.

Ludzie, którzy zakładają jakąś przyczynę czegoś nie BREDZĄ, ale próbują zbliżyć się do prawdy.
Brednią są raczej dogmaty chrześcijańskie o "stworzeniu człowieka i podarowaniu mu wszystkiego" lub o szalonym i nielogicznym odkupieniu z koniecznością zabicia samego stwórcy, który na dodatek umrzeć nie mógł.
To dopiero są BREDNIE.


Nesto - brawo, strzał w dziesiątkie, ten awatar Ferdusia Kiepskiego dopasowałeś idealnie do swojej osoby.
Dziwie się moderacji, że pozwala na obrażanie wiary chrześcijańskiej i nas tu piszących.
Piszesz brednie, albo świadomie to robisz, by obrażać Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 05 lis 2017, 13:37

Nesto nikogo nie obraża, a jest głosem rozsądku na forum. Sama zastanów się nad swoimi wpisami "chrześcijańskimi", a potem wyrzucaj inaczej myślących.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kruszynka » 05 lis 2017, 14:01

kontousunięte1 pisze:Nesto nikogo nie obraża, a jest głosem rozsądku na forum

:O


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 05 lis 2017, 14:09

kruszynka pisze:
kontousunięte1 pisze:Nesto nikogo nie obraża, a jest głosem rozsądku na forum

:O

:mrgreen: Chyba wiem, dlaczego się dziwisz. Może nie chodzi mi o rozsądek jako taki, ale o inne spojrzenie. Nikogo przecież nie inwigiluje, nie namawia do porzucenia swojej wiary. Ma , i to chyba, na dzień dzisiejszy takie a nie inne poglądy. Póki zyje, póki jest na forum, myslę, że Bóg działa. Gdyby już Bóg położył na nim kreskę to @nesto nie pisałby na forach o biblijnych treściach. Tak to widze. ;-)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kruszynka » 05 lis 2017, 14:43

kontousunięte1 pisze:Nikogo przecież nie inwigiluje, nie namawia do porzucenia swojej wiary.

Really?
nesto pisze:Brednią są raczej dogmaty chrześcijańskie o "stworzeniu człowieka i podarowaniu mu wszystkiego" lub o szalonym i nielogicznym odkupieniu z koniecznością zabicia samego stwórcy, który na dodatek umrzeć nie mógł.
To dopiero są BREDNIE.

Really?
Dlaczego wybrana wywołuje tu takie emocje, że każdy kto wchodzi z nią w dialog nagle zaczyna być widziany jako głos rozsądku? :P
Ejej.
Jesli źle mysli, to można pouczyć w miłości. :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 05 lis 2017, 15:17

Przypominam, że rozpatrywaliśmy znaczenie słowa "brednie".
Teorie naukowe nie są bredniami, a teoriami.
Każda teoria coś zakłada i każda teoria może się mylić.
Jeśli natomiast ktoś nie teoretyzuje, ale stwierdza, że coś niesamowicie niedorzecznego i przeczącego logice jest prawdą, przy czym nie ma żadnych podstaw, aby tak twierdzić oprócz swojej wiary - wtedy można mówić o bredniach.
Tyle w temacie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: diedmaroz » 05 lis 2017, 22:32

Wiara to nie brednie. Wiara jest faktem. Tak, jak miłość, radość, nienawiść, smutek, cierpienie - nie są bredniami choć są nieuchwytne.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 00:14

Każda Teroia coś zakładać może fałszywie. Podobnie jak Einstein nie uwzględnił stałej kosmologicznej w swoich wzorach. Teorie Naukowe to nie prawda objawiona. Nauka zajmuje się Empirią a nie transcendencją Nesto. Więc nie ma moralnego prawa poruszać tematów które jej nie dotyczą. Piękną stosujesz erystykę... jak chcesz to Wierz dalej w swoją religię scjentyzmu ale nie uważaj sie za kogoś lepszego. Bo nauki nie rozumiesz

Temat ukrzyżowania był tyle razy wałkowany na różnych forach że nawet nie chce mi sie go poruszać. Bo albo świadomie rozprowadzasz demagogię albo jesteś zbyt leniwy żeby poszukać


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: magda » 06 lis 2017, 00:37

Wybrana piszesz ze nesto nas obraża i naszą wiarę ale ty najbardziej obrażasz wiarę, Boga , jego słowo i nawet Ducha Świetego robisz to we wszystkich dłuższych postach a jak ci sę pokaze co wyprawiasz to spływa to po tobie jak po kaczce bo wszystko wiesz najlepiej i mylć sie nie mozesz . Żadko się zdarzy zeby jakiś człowiek aż tak obrazał Boga i wiarę jak ty i tak miał to gdzieś. podejrzewam ze jesteś nastepną dywersantką katoliczką jak ta Maria Magdalena i zdaje ci sie ze to leopiej od niej robisz a moze ona była jakims figurantem zeby odwrócic uwagę od ciebie nie wiem ale z tobą jest cos nie tak, a jak cos nie tak to zawsze to cuchnie katolicyzmem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 00:51

Pani polecam wizytę u psychiatry. Z urojeniami się ciężko żyje


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 06 lis 2017, 07:55

diedmaroz pisze:Wiara to nie brednie.

Czyli jeśli opowiadam wszystkim wokół, że słonie to fortepiany i w to wierzę, a na dodatek twierdzę, że te fortepiany mnie odkupiły i będę z nimi królował w niebie, to nie są to brednie?
Ale jeśli ktoś robi jakieś założenie naukowe np. że wielki wybuch był początkiem (to założenie, a nie dogmat), albo, że świat nie miał początku wcale, bo jest wieczny, to już są brednie, tak?

Suzuja pisze:Teorie Naukowe to nie prawda objawiona.

Słowo teoria ma inne znaczeni niż prawda lub prawda objawiona.
Ktoś, kto porównuje teorie do "prawd objawionych" lub bredni nie rozumie znaczenia słów.

Suzuja pisze:Więc nie ma moralnego prawa poruszać tematów które jej nie dotyczą.

Nauka nie ma moralności. Nie rozumiesz, co piszesz.

Suzuja pisze:jak chcesz to Wierz dalej w swoją religię scjentyzmu ale nie uważaj sie za kogoś lepszego.

Całe szczęście, że mi pozwalasz, abym miał swoje zdanie.
Jeśli chodzi o "uważanie się za kogoś lepszego" - to akurat jest odwrotnie.
Chrześcijanie uważają się za "lepszych" od innych.
Ja natomiast uważam, że mam takie samo życie jak każda inna istota żywa i inteligencja nie wpływa na iskrę życia lecz jedynie na świadomość istnienia oraz możliwości wyboru itp.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 11:26

"Nauka nie ma moralności" rozumiesz chociaż kontekst w jakim użyłem tego zdania? Czy uprawiasz sofistykę?

Wszcechsiwat nie mógł być wieczny. Entropia wyklucza to stwierdzenie. Odwieczny wszechświat to oczywista brednia

Nie jesteś pierwszym ateistą z którym rozmawiam. Wasze argumenty się powtarzają. Ateiści czują się lepsi poprzez swoją "racjonalizację", więc nie trafiłeś

Ps: latające słonie to bajka dla dzieci. Ileż razy możecie stawiać fundamentalne kwestie na równi z bajkami? Przecież powoływanie się na elfy czy inne bajkowe stwory w dyskusji z wiarą w Boga to ujma dla rozumu



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości