Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Norbi » 17 mar 2017, 18:59

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:A tak dopytam. Jaki w ogóle sens i cel ma Wasza dyskusja?
Trudno tobie to wytłumaczyć, nie ma jak ateiście opowiedzieć o sprawach duchowych; młotkiem i gwoździami nie da się naprawić twojego ducha.


To pozytywna cecha, że widzisz swoje ułomności i braki umiejętności.


To nie brak umiejętności, a bardziej brak możliwości byś zrozumiał.
To bardziej tak, jakby opowiadać daltoniście o kolorach. Zawsze można podjąć próbę, tylko czy jest sens :puppyeyes:


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: fryderyk » 17 mar 2017, 19:39

Norbi pisze:To nie brak umiejętności, a bardziej brak możliwości byś zrozumiał.
To bardziej tak, jakby opowiadać daltoniście o kolorach. Zawsze można podjąć próbę, tylko czy jest sens :puppyeyes:


Ale kity wciskacie! :D


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Norbi » 17 mar 2017, 20:11

fryderyk pisze:
Norbi pisze:To nie brak umiejętności, a bardziej brak możliwości byś zrozumiał.
To bardziej tak, jakby opowiadać daltoniście o kolorach. Zawsze można podjąć próbę, tylko czy jest sens :puppyeyes:


Ale kity wciskacie! :D


Nie "kity", a po prostu życie :)
Miewasz we własnym życiu wiele podobnych sytuacji ;)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 20 mar 2017, 21:50

@ Fryderyk
Pisałbym w tym temacie, ale przez twoje wpisy nic nie piszę.
Masz bardzo chwiejną osobowość.
Musisz zrozumieć, że tych kilka miliardów ludzi, z których kilka milionów wie o co w ich wierze chodzi, myślą całkowicie irracjonalnie i ich wiara zupełnie nie ma sensu.
Dyskusja o wierze chrześcijańskiej jest całkowitym opluciem logiki.
Tylko altruizm nakazuje mi pisać na tym forum.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: fryderyk » 23 mar 2017, 14:17

nesto pisze:@ Fryderyk
Pisałbym w tym temacie, ale przez twoje wpisy nic nie piszę.
Masz bardzo chwiejną osobowość.

Nie rozumiem, co Ci moje wpisy przeszkadzają w pisaniu tutaj :D ?
A z tą chwiejną osobowością to co dokładnie masz na myśli?
Często jak rozmawiam z teistami to staram się wejść w ich skórę, patrzeć na świat ich oczami, wyobrażeniami. Może o to Ci chodzi...

nesto pisze:Musisz zrozumieć, że tych kilka miliardów ludzi, z których kilka milionów wie o co w ich wierze chodzi, myślą całkowicie irracjonalnie i ich wiara zupełnie nie ma sensu.
Dyskusja o wierze chrześcijańskiej jest całkowitym opluciem logiki.


Emocje też często nie poddają się logice.
Dla teisty logiczny związek przyczynowo skutkowy nie musi mieć nieprzerwanej ciągłości :)
Na tej drodze co raz pojawia się rzekomy cud, który z definicji jest poza strefą znanych nam praw, zasad.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 23 mar 2017, 14:42

fryderyk pisze:Na tej drodze co raz pojawia się rzekomy cud, który z definicji jest poza strefą znanych nam praw, zasad.

Nie ma cudów. Są tylko zjawiska, których nie rozumiemy. Kiedyś latanie samolotem uznano by pewnie za cud, pilota za Boga, a samolot za ognisty rydwan.
Stąd opisy w starych przekazach.

A co do reszty wpisu - niech zostanie tak jak jest... :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: fryderyk » 23 mar 2017, 14:50

nesto pisze:
fryderyk pisze:Na tej drodze co raz pojawia się rzekomy cud, który z definicji jest poza strefą znanych nam praw, zasad.

Nie ma cudów. Są tylko zjawiska, których nie rozumiemy.

Zależy jak ten cud zdefiniujemy. Tu też są różne definicje przez różnych teistów definiowane.
Najczęściej jest to rozumiane jako wyjątkowe wydarzenie, normalnie niemożliwe, np zmartwychwstanie kilka dni po śmierci.

Wierzący generalnie nie potrzebują specjalnych dowodów na potwierdzenie takiego rzekomego wydarzenia.
Wierzą że zaszło i już :D


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 23 mar 2017, 19:25

fryderyk pisze:Najczęściej jest to rozumiane jako wyjątkowe wydarzenie, normalnie niemożliwe, np zmartwychwstanie kilka dni po śmierci.
Wierzący generalnie nie potrzebują specjalnych dowodów na potwierdzenie takiego rzekomego wydarzenia.
Wierzą że zaszło i już :D


No raczej nie bardzo. Wierzący wierzą, ale chcą być pewni, bo ich wiara jest słaba.
Ciągle starają się udowodnić, że coś rzeczywiście miało miejsce.
Fabrykują te dowody "ku chwale" wiary.
Przykłady? Wiele ich.
Całun turyński, drzazgi z krzyża Jezusa i SETKI innych dziwnych relikwii, ze świętym napletkiem Jezusa włącznie :lol:

http://joemonster.org/art/13510


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 03 lip 2017, 11:09

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Bredzisz, nie masz pojęcia to oznacza termin osoba. Poczytaj, to nie boli.
Bredzisz, miałeś odpowiedzieć co rozumiesz pod tym terminem.

Bóg jest jeden, ECHAD- POJEDYŃCZY.
Nie rozumiesz słowa ehad, to nie pojedynczy, ale jeden jak jedno grono (kiść) winogron, jeden w wielości.
.Każdy kto naucza inaczej niż Jezus jest diabelskim pomiotem, a Jezus zaprzecza że jest Bogiem. Marka 10:18,
Biblia też zaprzecza trójcy, 1 Tym 2:5
Więc jesteś diabelskim pomiotem, bo Pan Jezus naucza że jest tym samym Bogiem co Ojciec

J 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
Pan Jezus jest jedynym pośrednikiem nie przeczy to jego boskości:
List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.

ZAPYTAJ KOGOŚ KUMATEGO ILE TO JEST JEDEN. :mrgreen:
Zapytaj kogoś kumatego co oznacza jedność.


Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze ..Bóg twoim tronem..
Jezus uosabia przymioty Boga ale Bogiem nie jest, sam zaprzecza że jest Bogiem w Marka 10:18..
Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie..

Grono to nie kiść..Idziesz złym tropem..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 12:32

Ix12 pisze:Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze ..Bóg twoim tronem..
Nie w przekładzie ale w zmanipulowanym tekście stworzonym przez organizację z Brooklynu.
Jezus uosabia przymioty Boga ale Bogiem nie jest, sam zaprzecza że jest Bogiem w Marka 10:18..
W tym wersecie Pan Jezus nie zaprzecza, że jest Bogiem, ale zwraca człowiekowi jakie są konsekwencje wypowiadanych przez niego słów.
Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie..

Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go
...
14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

Grono to nie kiść..Idziesz złym tropem..
Kiść jest synonimem grona, poczytaj słowniki. Idziesz w złym kierunku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 03 lip 2017, 12:36

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze ..Bóg twoim tronem..
Nie w przekładzie ale w zmanipulowanym tekście stworzonym przez organizację z Brooklynu.
Jezus uosabia przymioty Boga ale Bogiem nie jest, sam zaprzecza że jest Bogiem w Marka 10:18..
W tym wersecie Pan Jezus nie zaprzecza, że jest Bogiem, ale zwraca człowiekowi jakie są konsekwencje wypowiadanych przez niego słów.
Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie..

Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go
...
14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

Grono to nie kiść..Idziesz złym tropem..
Kiść jest synonimem grona, poczytaj słowniki. Idziesz w złym kierunku.


Objawił boskie przymioty, biblia nie kłamie..Gdyby było inaczej nie pisało by że Boga nikt nigdy nie widział..Jedność ideologiczna to też nie
tożsamość co do osoby. Nadal zaprzeczasz słowom Jezusa..Marka 10:18..
Każdy człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boga, nie tylko Jezus..
O manipulacjach nie pisz, sam wierzysz w ludzkie bajania przed którym biblia ostrzega.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 12:46

Ix12 pisze:Objawił boskie przymioty, ...
Biblia tego nie uczy, to fałszywy dogmat.
Gdyby było inaczej nie pisało by że Boga nikt nigdy nie widział..Jedność ideologiczna to też nie
tożsamość co do osoby.
Biblia tego nie uczy, wymyślasz nowe ideologie nieobecne w Biblii.
Nadal zaprzeczasz słowom Jezusa..Marka 10:18..
Nie ja zaprzeczam, ale nie rozumiesz co cytujesz, Mk 10:18 nie potwierdza twojego dogmatu.
Każdy człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boga, nie tylko Jezus..
Tylko Pan Jezus jest Synem Bożym. Tylko Pan Jezus narodził się z dziewicy z Ducha Świętego.
O manipulacjach nie pisz, sam wierzysz w ludzkie bajania przed którym biblia ostrzega.
Nie mogę nie pisać o tym że twoi koledzy z Brooklynu nawymyśłali bajek i opętali nimi mnóstwo ludzi na świecie, to współpracownicy diabła, a ty ich słuchasz. Porzuć to diabelstwo bo zginiesz w piekle.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 03 lip 2017, 12:51

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Objawił boskie przymioty, ...
Biblia tego nie uczy, to fałszywy dogmat.
Gdyby było inaczej nie pisało by że Boga nikt nigdy nie widział..Jedność ideologiczna to też nie
tożsamość co do osoby.
Biblia tego nie uczy, wymyślasz nowe ideologie nieobecne w Biblii.
Nadal zaprzeczasz słowom Jezusa..Marka 10:18..
Nie ja zaprzeczam, ale nie rozumiesz co cytujesz, Mk 10:18 nie potwierdza twojego dogmatu.
Każdy człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boga, nie tylko Jezus..
Tylko Pan Jezus jest Synem Bożym. Tylko Pan Jezus narodził się z dziewicy z Ducha Świętego.
O manipulacjach nie pisz, sam wierzysz w ludzkie bajania przed którym biblia ostrzega.
Nie mogę nie pisać o tym że twoi koledzy z Brooklynu nawymyśłali bajek i opętali nimi mnóstwo ludzi na świecie, to współpracownicy diabła, a ty ich słuchasz. Porzuć to diabelstwo bo zginiesz w piekle.


Raz twierdzisz że Jest Bogiem, raz ze Synem..Zdecyduj się..

Marka 10:18 to prosty werset, po prostu Jezus zaprzecza że jest Bogiem..Podobnie jak inne wersety..Jezus miał początek, Bóg nie miał..

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg"

1 Tym 2:5
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Łukasza 1:35

Anioł Jej odpowiedział: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 13:00

Ix12 pisze:Raz twierdzisz że Jest Bogiem, raz ze Synem..Zdecyduj się..
Pan Jezus jest Synem i Bogiem.

Marka 10:18 to prosty werset, po prostu Jezus zaprzecza że jest Bogiem.
Nie zaprzecza, wymyśliłeś sobie znaczenie tego wersetu.
.Podobnie jak inne wersety..Jezus miał początek, Bóg nie miał..
Pan Jezus nie miał początku i nie ma końca:

J 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 03 lip 2017, 13:06

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Raz twierdzisz że Jest Bogiem, raz ze Synem..Zdecyduj się..
Pan Jezus jest Synem i Bogiem.

Marka 10:18 to prosty werset, po prostu Jezus zaprzecza że jest Bogiem.
Nie zaprzecza, wymyśliłeś sobie znaczenie tego wersetu.
.Podobnie jak inne wersety..Jezus miał początek, Bóg nie miał..
Pan Jezus nie miał początku i nie ma końca:

J 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
...
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.


O początku Jezusa, tym kiedy stał się Synem Boga pisze Łukasz 1:35, szkoda że nie znasz biblii, nie pisałbyś głupot..

Anioł Jej odpowiedział: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym

Prolog Jana pisze o literalnym słowie Boga którym wszystko stworzył, porównaj z Rodzaju, gdzie Bóg tworząc każdorazowo wypowiada formułę .."niech się stanie.."..To nie Jezus tworzy, w Rodzaju nie ma o nim wzmianki..Porównaj z Hebr 11:3 (Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych.)..Rozumiesz ten werset, czy tez masz problem?!
Werset J 1:14 mówi na o urzeczywistnieniu, o ucieleśnieniu słów Stwórcy w osobie Jezusa..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości