Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 15 paź 2016, 19:24

Samolub pisze:Skutkiem grzechu nie jest Sąd Boży. Skutkiem grzechu jest np pycha, chciwość, niesprawiedliwość.
Głosisz nowe teorie, to pycha jest grzechem, tak jak niesprawiedliowość, chciwość, kłamstwo, obmowa bałwochwalstwo...
Nie wszyscy uznają, ale wszyscy rozróżniają dobro i zło.
Nie wszyscy, są ludzie mający spaczony umysł i sumienie nie rozróżniający dobra i zła.
Chrześcijanin to osoba która chce grzech porzucić, (nazywa też dobro dobrem, zło złem, grzech grzechem) by stać się bardziej czystym (duchowo) a tego samemu osiągnąć w pełni nie może.
Nie, chrześcijanin to osoba która zrozumiała swoją grzeszność i zawołała do Zbawiciela o ratunek, nawróciła się, pokutowała i została ze swojej wiary zbawiona. Niezbawieni ludzie są tylko z nazwy chrześcijanami.

Sąd Boży nie jest skutkiem grzechu bo Jezus poprzez ofiarę wykupuje tych którzy go przyjęli, są wiec w stanie łaski uświęcającej.
Nie ma czegoś takiego jak stan łaski uświęcającej, to termin teologii katolickiej, wymyślony przez ludzi. Sąd Boży jest skutkiem grzechu ludzkiego.
Tego sądu można uniknąć jeśli człowiek uwierzy i nawróci się. Zbawienie jest od grzechu, który powoduje śmierć i sąd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: christianinroman » 16 paź 2016, 01:24

Nesto. Jeżeli nie wierzysz Biblii to dlaczego zabierasz głos w jej sprawie.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 16 paź 2016, 08:53

christianinroman pisze:Nesto. Jeżeli nie wierzysz Biblii to dlaczego zabierasz głos w jej sprawie.


Podobnie jak zabieram głos w sprawie interpretacji innych beletrystycznych książek.
Dam Ci przykład. Wyobraź sobie, że ktoś wmawia innym, że Czerwony Kapturek pożarł wilka i swoją Babcię.
Ja wtedy staram się wyjaśnić owemu komuś, że to wilk pożarł Czerwonego Kapturka, a wcześniej jej Babcię.
Nie wierzę, że tak było, ale przecież dyskutujemy na podstawie tekstu książki.
Nie należy wprowadzać innych w błąd co do fabuły, nawet takiej dziwnej jak w Biblii.

Dlatego piszę, że na podstawie Biblii stwierdzić można, że Bóg jest Duchem, a nie jakąś "osobą".
Osoba - to odrębność istnienia. Termin filozoficzny wymyślony przez Greków. Duch - to jedność istnienia.
A Jezus modlił się, aby wszyscy byli JEDNO. Czyli zjednoczyli się w TYM duchu tj. w Bogu.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 paź 2016, 10:51

A Jezus modlił się, aby wszyscy byli JEDNO. Czyli zjednoczyli się w TYM duchu tj. w Bogu.


W takim zrozumieniu modlitwa Jezusa ma sens. Jedność w Bogu. A nie, jak próbują pogodzić ten werset różne skrajne denominacje, próbując "przeciągnąć" inaczej wierzących na swoje myślenie. Dlatego też taka ekumenia w obecnym wydaniu jest kompletnie bezsensownym działaniem. Wręcz szkodliwym.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 16 paź 2016, 11:02

kontousunięte1 pisze:
A Jezus modlił się, aby wszyscy byli JEDNO. Czyli zjednoczyli się w TYM duchu tj. w Bogu.
W takim zrozumieniu modlitwa Jezusa ma sens. Jedność w Bogu.
Nie ma sensu biblijnego, prawdziwego. Jedność według modlitwy Pańskiej jest możliwa jedynie w Panu Jezusie, tj. Tylko zbawieni ludzie mogą nieć jedność, każda inna jedność jest fałszywa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 paź 2016, 11:05

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:
A Jezus modlił się, aby wszyscy byli JEDNO. Czyli zjednoczyli się w TYM duchu tj. w Bogu.
W takim zrozumieniu modlitwa Jezusa ma sens. Jedność w Bogu.
Nie ma sensu biblijnego, prawdziwego. Jedność według modlitwy Pańskiej jest możliwa jedynie w Panu Jezusie, tj. Tylko zbawieni ludzie mogą nieć jedność, każda inna jedność jest fałszywa.

O tym piszę. Nadal dla mnie Jezus to Bóg, Syn. A jedność ekumeniczna to próba pogodzenia niemożliwego ;-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 16 paź 2016, 11:13

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:W takim zrozumieniu modlitwa Jezusa ma sens. Jedność w Bogu.
Nie ma sensu biblijnego, prawdziwego. Jedność według modlitwy Pańskiej jest możliwa jedynie w Panu Jezusie, tj. Tylko zbawieni ludzie mogą nieć jedność, każda inna jedność jest fałszywa.
O tym piszę. Nadal dla mnie Jezus to Bóg, Syn. A jedność ekumeniczna to próba pogodzenia niemożliwego ;-)
Nie piszesz o tym, bo odpowiedziałaś na post nesto, który pisał o jedności jego wyimaginowanego boga z człowiekiem. Uważaj co piszesz, bo zaczynasz się identyfikować z panteizmem/naturalizmem nesto.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 paź 2016, 11:28

Ja się nie identyfikuję z naturalizmem nesto. Po prostu chciałam wyrazić, że rozumiem go (wiem co ma na myśli, pisząc to czy tamto) i szanuję jego poglądy (jak każdego, kto ma poglądy inne niż ja). Przykro mi jest, że źle się go traktuje.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 16 paź 2016, 12:54

@kontousunięte1 - widzisz, jak samozwańczy nauczyciel wszystkowiedzący przywołał Ciebie do porządku?
Tym "nauczycielom" wydaje się, że ich pogląd na świat i Boga nie podlega żadnym dyskusją, ani żadnym interpretacją.
Jest taki, jaki oni chcą, a inni są głupi i muszą się "nawrócić" bo "trafią do piekła".. :-D
Ja z tym panem nie dyskutuję, bo szkoda mojego czasu.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 16 paź 2016, 13:52

kontousunięte1 pisze:Ja się nie identyfikuję z naturalizmem nesto. Po prostu chciałam wyrazić, że rozumiem go (wiem co ma na myśli, pisząc to czy tamto) i szanuję jego poglądy (jak każdego, kto ma poglądy inne niż ja). Przykro mi jest, że źle się go traktuje.
Ja nie szanuję takich poglądów, które służą do ośmieszania wiary chrześcijańskiej i prawdy zawartej w Biblii. Jego się nie traktuje, to on przychodząc na to forum chce od początku swej działalności ośmieszyć Biblię, chrześcijan i Boga. Tylko o to mu chodzi. Pisząc jak w poprzednim poście identyfikujesz sie z jego poglądami które jawnie walczą z prawdą. Popierając poglądy jego i innych jemu podobnych natychmiast wpisujesz sie w propagowanie kłamstwa jakie szatan zasiał w sercach ludzi złych, przeciwnych Bogu; pomiędzy szatanem i Bogiem nie ma kompromisu, nie można stawiać świeczki Bogu i diabłu ogarka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 16 paź 2016, 14:14

nesto pisze:... samozwańczy nauczyciel wszystkowiedzący ...
Napisał samozwańczy sędzia, wszystkowiedzący...
Tym "nauczycielom" wydaje się, że ich pogląd na świat i Boga nie podlega żadnym dyskusją, ani żadnym interpretacją.
Takim samozwańczym sędziom (niedouczonym) wydaje się że mogą kpić z wiary chrześcijańskiej i Boga, i że ich fantazje są rzeczywistością.
... a inni są głupi i muszą się "nawrócić" bo "trafią do piekła".. :-D
Z pewnością trafią jeśli się nie nawrócą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 paź 2016, 14:45

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Ja się nie identyfikuję z naturalizmem nesto. Po prostu chciałam wyrazić, że rozumiem go (wiem co ma na myśli, pisząc to czy tamto) i szanuję jego poglądy (jak każdego, kto ma poglądy inne niż ja). Przykro mi jest, że źle się go traktuje.
Ja nie szanuję takich poglądów, które służą do ośmieszania wiary chrześcijańskiej i prawdy zawartej w Biblii. Jego się nie traktuje, to on przychodząc na to forum chce od początku swej działalności ośmieszyć Biblię, chrześcijan i Boga. Tylko o to mu chodzi. Pisząc jak w poprzednim poście identyfikujesz sie z jego poglądami które jawnie walczą z prawdą. Popierając poglądy jego i innych jemu podobnych natychmiast wpisujesz sie w propagowanie kłamstwa jakie szatan zasiał w sercach ludzi złych, przeciwnych Bogu; pomiędzy szatanem i Bogiem nie ma kompromisu, nie można stawiać świeczki Bogu i diabłu ogarka.

Inaczej patrzę na sprawę. Nie śledzę wszystkich postów i ogólnie działalności nesto (czy kogokolwiek) na forum. Nie zauważyłam, a właściwie nie odbieram jego wpisów jako ataków, a raczej jako dociekanie, wyszukiwanie kontrowersyjnych (może mało zrozumianych ) przekazów z Biblii i próbę ich oswojenia. A że przy tym wychodzą czasem absurdy...cóż, takie życie.
Nie walczę z prawdą, ale jej szukam. Popierać poglądy, a rozmawiać o czyichś poglądach i szanować zdanie odmienne to chyba nie to samo. Nie mam odwagi potępiać kogokolwiek, bo nigdy nie wiadomo jakie Bóg ma plany w stosunku do każdego z nas. Pamiętam o słowach z Pśw., aby się nie wynosić. Dziś wydaje się, że mocno stoimy, a jutro możemy odpaść i być na samym dnie.
Jasne, że nie ma kompromisu między Bogiem i diabłem, ale podchodząc tak do ludzi, jak tu się proponuje, to musiałabym pół wsi wybić 9co najmniej ;-) ), a większość populacji wysłać na Marsa lub dalej.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 16 paź 2016, 15:04

@ kontousunięte1 - nie ma sensu tłumaczyć.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: 2tm31617 » 16 paź 2016, 18:19

kontousunięte1, wejdź na forum ateistów i napisz ze jesteś chrześcijańska, przerazisz sie jaka wyrozumiałość i szacunek mają! KAAN jest nadwyraz grzeczny dla rozmówcy. Nie toleruje poglądów wrogich Biblii, ale i nie obraża, zawsze sprowadzić chce rozmowę do argumentów, a nie bujac w obłokach wyobraźni.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 16 paź 2016, 18:29

kontousunięte1 pisze: Nie zauważyłam, a właściwie nie odbieram jego wpisów jako ataków, a raczej jako dociekanie....
Gdyby tak było nie byłoby problemu, czym innym jest dociekanie prawdy a czym innym jest ośmieszanie wiary chrześcijańskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości