Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 23 paź 2017, 08:50

Wybrana.
Zapewniam, że po kilku minutach rozmowy ze mną "twarzą w twarz" nie wiedziałabyś jak się nazywasz, ani w co wierzysz.
Nie pisz więc, że:
wybrana pisze:chrześcijanie wiedzą doskonale o czym mówią


A jeśli chodzi o zdanie na temat tego, co zapisano w Biblii.. no cóż.
Jest takie słowo, jak logika. Tam doszukuj się moich interpretacji pisanego tekstu.
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 23 paź 2017, 15:01

nesto pisze:Wybrana.
Zapewniam, że po kilku minutach rozmowy ze mną "twarzą w twarz" nie wiedziałabyś jak się nazywasz, ani w co wierzysz.
Nie pisz więc, że:
wybrana pisze:chrześcijanie wiedzą doskonale o czym mówią


A jeśli chodzi o zdanie na temat tego, co zapisano w Biblii.. no cóż.
Jest takie słowo, jak logika. Tam doszukuj się moich interpretacji pisanego tekstu.
Pozdrawiam.


Och ileż tu pychy i buty.
Najpierw określ się, bo piszesz półsłówkami i nie wiadomo o co chodzi. Jak na razie, to dużej logiki w twoim pisaniu nie widzę, no chyba, że za tobą nie nadążam.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 23 paź 2017, 15:39

Jeśli ktoś mówi, że jedynym Bogiem jest jego i nasz Bóg, to ten, kto tak mówi nie jest tym Bogiem.
To nie jest pycha, ale logika.
W twoich wpisach brak jest niekiedy logiki, którą mylisz z pychą i butą.
Tymczasem pycha i buta jest w wierzeniach chrześcijańskich.
Bycie "wybranym", nieśmiertelna dusza człowieka i bezduszność innych żywych istot, cały świat oddany pod panowanie człowieka (a nie współistnienie z innymi stworzeniami), królowanie w niebie, piekło dla innych itp.itd.
Mam wrażenie, że nie rozumiesz znaczenia słów, których używasz.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 23 paź 2017, 16:04

nesto pisze:Jeśli ktoś mówi, że jedynym Bogiem jest jego i nasz Bóg, to ten, kto tak mówi nie jest tym Bogiem.
To nie jest pycha, ale logika.
W twoich wpisach brak jest niekiedy logiki, którą mylisz z pychą i butą.
Tymczasem pycha i buta jest w wierzeniach chrześcijańskich.
Bycie "wybranym", nieśmiertelna dusza człowieka i bezduszność innych żywych istot, cały świat oddany pod panowanie człowieka (a nie współistnienie z innymi stworzeniami), królowanie w niebie, piekło dla innych itp.itd.
Mam wrażenie, że nie rozumiesz znaczenia słów, których używasz.


Nie rozumiem ciebie i chyba nie zrozumiem.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 23 paź 2017, 20:38

wybrana pisze:Nie rozumiem ciebie i chyba nie zrozumiem.

To zupełnie nic nie szkodzi.
Ważne, abyś była dobrym człowiekiem.
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: magda » 24 paź 2017, 00:55

Ale dyskusja uciekam stąd


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 24 paź 2017, 10:24

A ja nie rozumiem, dlaczego nie rozumiecie @nesto. Pisze jasno, otwarcie. A że to nie pasuje niektórym... cóż, nie musi. I o tym też jasno pisze. Prawda?
Pozdrawiam.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 25 paź 2017, 11:51

kontousunięte1 pisze:A ja nie rozumiem, dlaczego nie rozumiecie @nesto. Pisze jasno, otwarcie. A że to nie pasuje niektórym... cóż, nie musi. I o tym też jasno pisze. Prawda?
Pozdrawiam.


To może pomóż i wyjaśnij, co chce @nesto mi powiedzieć.
Czy nesto wierzy w Boga i Jezusa Chrystusa, którego my chrześcijanie wyznajemy?
Czy nesto wyklucza istnienie jakiegokolwiek Boga?
Jaka jest wiara nesto? bo te filozoficzne formułki nic mi nie mówią.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 25 paź 2017, 12:06

wybrana pisze:
kontousunięte1 pisze:A ja nie rozumiem, dlaczego nie rozumiecie @nesto. Pisze jasno, otwarcie. A że to nie pasuje niektórym... cóż, nie musi. I o tym też jasno pisze. Prawda?
Pozdrawiam.


To może pomóż i wyjaśnij, co chce @nesto mi powiedzieć.
Czy nesto wierzy w Boga i Jezusa Chrystusa, którego my chrześcijanie wyznajemy?
Czy nesto wyklucza istnienie jakiegokolwiek Boga?
Jaka jest wiara nesto? bo te filozoficzne formułki nic mi nie mówią.

Nie wiem, czy wolno mi wypowiadać w imieniu @nesto. Najwyżej mnie ochrzani, co z góry z pokorą przyjmuję i przepraszam. Tak rozumiem go (odpowiadając na twoje pytania):
1. Nesto na chwilę obecną nie wierzy w chrześcijańskiego Boga. Czytał Pismo św. wnikliwie i "po ludzku", bez uprzedzeń i bez "naleciałości religijnych" (tak mi się wydaje) i doszedł do wniosków opartych na racjonaliźmie.
2. Nie wyklucza, o czym pisał wiele razy.
3. Nesto wierzy w Boga raczej bezosobowego, wierzy w jedność (zjednoczenie) wszystkich ludzi-dusz, wierzy w prawa natury, w logikę, i tak dalej.
Uważam, że w swoich wpisach i przemyśleniach jest prawdomówny, życie bierze takie, jakim jest. I to cenię i szanuję w każdym człowieku. Dużym plusem ode mnie dla Nesto jest to, że nie ocenia innych (ich wiary), nie potępia, pisze grzecznie nawet jak kubły pomyj leją mu się na głowę.
Po forumowych różnych dyskusjach, po wypowiedziach "gorliwych" i "zapalczywych" tzw. chrześcijan mam często niesmak i wręcz obrzydzenie. Nigdy takiego wrażenia nie miałam czytając wpisy Nesto, chociaż niekoniecznie (oczywiście) muszę się z nim zgadzać. Cenię go za śmiałość wypowiedzi.
@wybrana, czy chociaż ciuteńko przybliżyłam ci temat?
Pozdrawiam :-D


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: wybrana » 25 paź 2017, 13:26

Dziekuję @kontousunięte1, że mi odpowiedziałaś.
Poglądy @nesto o ile się nie mylę, wyrażają kierunek filozoficzny New Age. Zakłada on, że wszyscy są jednością, a poczucie odrębności jednostki od świata i innych istot jest uświadomieniem sobie własnego ego przez . Ruch ten zaleca wiele praktyk, mających na celu zjednoczenie ze światem. Są to np. medytacja, koncentracja, afirmacja, joga itp.Zwolennicy New Age deklarują, iż uznają wolną wolę każdej istoty ludzkiej za najwyższe dobro i szanują każdą decyzję każdego człowieka. Ideologia New Age głosi, że każdy jest równy każdemu.

Czyli jednak nie zrozumiem nesto i się nie dogadamy, bo zbyt dużo nas dzieli.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 25 paź 2017, 14:43

@wybrana.
Nie dogadamy się, nawet chyba nie istniała taka szansa.
Zauważyłem, że nie myślisz samodzielnie, ale zawsze szufladkujesz sobie wszystko.
Nawet moje przekonania zaszufladkowałaś i podpięłaś pod jakiś "kierunek filozoficzny".
Wiesz np. że zalecam
medytacja, koncentracja, afirmacja, joga itp.
co jest kompletną bzdurą.
Jak chcesz wiedzieć "co zalecam" to ci napiszę. Zalecam samodzielne myślenie.
Pozdrawiam.

Wuko
Dziękuję za wpis. ;-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Kolasek
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Kolasek » 26 paź 2017, 14:40

Chciałbym zadać pytanie wszystkim którzy negują Boskość Jezusa. Jeżeli nie uznajecie Jezusa jako Boga, to kim dla was jest i czy jako Syn Boży istniał od zawsze, jako ten, który nie ma początku i końca? Pytając za kogo go uważacie nie mam na myśli właśnie Syna Bożego, Słowa, Zbawiciela czy Mesjasza, tylko chodzi mi o jego naturę, materie? Czy był Duchem jak jego Ojciec, czy od razu był człowiekiem w niebie, czy może Archaniołem Michałem jak chcieli mi ostatnio Świadkowie wmówić?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: magda » 26 paź 2017, 17:59

Świadkowie robią z Jezusa samego Lucyfera szatana . Żaden anioł nie przyjmuje chwały od ludzi jest tylko jeden który chwłę od ludzi przyjmuje to właśnie szatan. Zaiwarz z ww biblii jeśli człowiek klęka przed aniołem to anioł mu tego zawsze zabrania , każdy anioł . Jezus natomiast jako syn Bozy czyli Bóg przyjmował chwałę od ludzi jak ktoś klękał jak maria magdalena całowała mu stopy bo Był Bogiem a jeśli swiadkowie uznaja go za anioła wyśższej rangi to tym samym robią z niego anioła co przyjmuje chwałe od ludzi czyli Lucyfera , ich religia jest bardzo djaboliczna. Jezus Był w niebie i jako syn Boga był Bogiem i Duchem ciało ludzkie dostał z Marii na ziemi


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Kolasek
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Kolasek » 26 paź 2017, 22:57

Magda, bardziej chodziło mi o odpowiedź ludzi, którzy zaprzeczają Bóstwu Jezusa, żeby szczerze odpowiedzieli kim w takim razie jest albo raczej jaki jest. To, że świadkowie mają przekłamaną doktrynę to ja wiem:)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 27 paź 2017, 06:26

Kolasek pisze:Chciałbym zadać pytanie wszystkim którzy negują Boskość Jezusa. Jeżeli nie uznajecie Jezusa jako Boga, to kim dla was jest i czy jako Syn Boży istniał od zawsze, jako ten, który nie ma początku i końca? Pytając za kogo go uważacie nie mam na myśli właśnie Syna Bożego, Słowa, Zbawiciela czy Mesjasza, tylko chodzi mi o jego naturę, materie? Czy był Duchem jak jego Ojciec, czy od razu był człowiekiem w niebie, czy może Archaniołem Michałem jak chcieli mi ostatnio Świadkowie wmówić?

Jeśli w ogóle istniał - był zwykłym człowiekiem. Nic więcej.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości