Po co wierzyć?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co wierzyć?

Postautor: Rembov » 24 sie 2016, 09:51

KAAN pisze:Nie ma w Biblii możliwości zbawienia z uczynków.

I dlatego Kościół katolicki NIE GŁOSI zbawienia z uczynków, ale naucza o konieczności łaski Bożej do zbawienia. :)

Żadne uczynki nie mają znaczenia dla zbawienia,

Powiedz to Chrystusowi, który wymienił sporo czynów mających znaczenie dla zbawienia, więc ewidentnie musiał zbłądzić w tym, co głosił, skoro Ty twierdzisz, że jest inaczej.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co wierzyć?

Postautor: KAAN » 24 sie 2016, 10:51

Rembov pisze:
KAAN pisze:Nie ma w Biblii możliwości zbawienia z uczynków.
I dlatego Kościół katolicki NIE GŁOSI zbawienia z uczynków, ale naucza o konieczności łaski Bożej do zbawienia. :)
Oczywiście że głosi, cały czas tą ideologię tu promujesz, teraz w tym watku.
Żadne uczynki nie mają znaczenia dla zbawienia,
Powiedz to Chrystusowi,...
Ja mówię to tobie, bo ty potrzebujesz wiary i zbawienia jak powiedział Pan Jezus:

J3:13 A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy,
14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Zatrzymałeś się w Starym Przymierzu jak ten człowiek któremu Pan Jezus pokazał drogę wiary w kontraście do jego dotychczasowego poleganiu na uczynkach:

Łuk 18:18 I zapytał go pewien dostojnik tymi słowy: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny?
19 Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
20 Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa, czcij ojca swego i matkę swoją.
21 Ten zaś rzekł: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości.
22 A gdy to Jezus usłyszał, rzekł do niego: Jeszcze jednego ci brak. Sprzedaj wszystko, co tylko masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, a potem przyjdź i naśladuj mnie.
23 Ten zaś, usłyszawszy to, zasmucił się; był bowiem bardzo bogaty.

Mat 19:17 A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.
18 Mówi mu: Których?
19 Czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego.
20 Mówi mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości mojej; czegoż mi jeszcze nie dostaje?
21 Rzekł mu Jezus: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie.
22 A gdy młodzieniec usłyszał to słowo, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele majętności

Pan Jezus pokazał że przez przestrzeganie przykazania nie potrafią się zbawić, a tylko wiara w niego. Dojście do doskonałości jest poza zasięgiem człowieka.

Natomiast wiara jest tym co daje nam udział w doskonałości jaką wykonał Pan Jezus:

Hebr 10:14 Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.
15 Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem:
16 Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi Po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,
17 Dodaje: A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej.

Ten fragment pokazuje że właściwe myślenie i dobry uczynek jest dziełem Bożym, dzieje się to wtedy gdy ktoś jest zbawiony z łaski przez wiarę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co wierzyć?

Postautor: Rembov » 24 sie 2016, 11:04

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:Nie ma w Biblii możliwości zbawienia z uczynków.
I dlatego Kościół katolicki NIE GŁOSI zbawienia z uczynków, ale naucza o konieczności łaski Bożej do zbawienia. :)
Oczywiście że głosi, cały czas tą ideologię tu promujesz, teraz w tym watku.[/quote[]
Ja napisałem, że Kościół głosi tak:
do zbawienia człowieka będzie konieczna łaska Boża, a reszta będzie zależeć od tego, czy miał szansę poznać Ewangelię.
viewtopic.php?p=508678#p508678
Ty twierdzisz, że to oznacza głoszenie zbawienia z uczynków. To, niestety, wyklucza rozmowę, bo mimo wielu sprostowań dalej odnosisz się do własnych przekonań na temat tego, co Kościół katolicki naucza, a nie prawdziwej wiary i nauczania Kościoła.


A o nauczaniu Chrystusa na temat rzeczy koniecznych do zbawienia pogadamy jak przestaniesz zamykać oczy na takie fragmenty Ewangelii jak chociażby Mt 25:33-46, J 6:53-56 czy Mk 16:16.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co wierzyć?

Postautor: KAAN » 24 sie 2016, 12:52

Rembov pisze:
do zbawienia człowieka będzie konieczna łaska Boża, a reszta będzie zależeć od tego, czy miał szansę poznać Ewangelię.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 78#p508678
Ty twierdzisz, że to oznacza głoszenie zbawienia z uczynków. To, niestety, wyklucza rozmowę, bo mimo wielu sprostowań dalej odnosisz się do własnych przekonań na temat tego, co Kościół katolicki naucza, a nie prawdziwej wiary i nauczania Kościoła..
Zaciemniasz i piszesz nieprawdę, bo cały czas udowadniasz w tym wątku że z uczynków człowiek jest zbawiony.
A o nauczaniu Chrystusa na temat rzeczy koniecznych do zbawienia pogadamy
Nie pogadamy, bo wszytko zostało ci wyjaśnione i udowodnione, że głosisz zbawienie z uczynków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co wierzyć?

Postautor: Rembov » 24 sie 2016, 13:04

KAAN pisze:
Rembov pisze:do zbawienia człowieka będzie konieczna łaska Boża, a reszta będzie zależeć od tego, czy miał szansę poznać Ewangelię.
viewtopic.php?p=508678#p508678
Ty twierdzisz, że to oznacza głoszenie zbawienia z uczynków. To, niestety, wyklucza rozmowę, bo mimo wielu sprostowań dalej odnosisz się do własnych przekonań na temat tego, co Kościół katolicki naucza, a nie prawdziwej wiary i nauczania Kościoła..
Zaciemniasz i piszesz nieprawdę, bo cały czas udowadniasz w tym wątku że z uczynków człowiek jest zbawiony.

Ciągle przypisujesz mi coś, czego nie głoszę. Przykre. :(

A o nauczaniu Chrystusa na temat rzeczy koniecznych do zbawienia pogadamy
Nie pogadamy, bo wszytko zostało ci wyjaśnione i udowodnione, że głosisz zbawienie z uczynków.

I jak zwykle pomijasz wszystkie fragmenty Biblii, które przeczą twojej nauce. Również przykre.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co wierzyć?

Postautor: KAAN » 24 sie 2016, 13:15

Rembov pisze:Ciągle przypisujesz mi coś, czego nie głoszę. Przykre. :( .
Głosisz, przykre że zaprzeczasz oczywistościom , ciągle udowadniasz że uczynk9i sa potrzebne do zbawienia, twoja wiara w działanie sakramentów i posługiwanie się doktryną katolicką aż nadto dowodzi że wierzysz w zbawienie z uczynków.
I jak zwykle pomijasz wszystkie fragmenty Biblii, które przeczą twojej nauce. Również przykre.
Nie przeczą temu czego nauczam, a twoje interpretacje tych fragmentów pokazują ze wierzysz w zbawienie z uczynków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości