Zadaj pytanie teiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 11:43

Rembov pisze:
KAAN pisze:Najstarsze fragmenty Biblii powstały przed potopem, księga Joba powstała w czasach bliskich Abrahama tj ok 2000BC, wyjście z Egiptu miało miejsce ok 1510BC i w niedługo później został zredagowany pięcioksiąg.
Poproszę o wskazanie naukowych, napisanych przez biblistów źródeł, które potwierdzą te rewelacje.
Sam sobie poszukaj, nie będę za ciebie odrabiał lekcji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 12:04

Odesłanie do "sam sobie poszukaj" wskazuje, że poza własną wyobraźnią nie masz nawet jednego źródła, które mógłbyś wskazać jako podstawę dla tego, co napisałeś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 12:59

Rembov pisze:Odesłanie do "sam sobie poszukaj" wskazuje, że poza własną wyobraźnią nie masz nawet jednego źródła, które mógłbyś wskazać jako podstawę dla tego, co napisałeś.
Ja mam, czytałem Biblię, wykonałem pewną pracę historyczną, czytałem poważne książki historyczne i mam informacje wiarygodne. Po drodze czytałem wypociny różnego rodzaju mądrali liberalnej teologii, którzy lepiej wiedza niż Biblia mówi i którzy namieszali ludziom w głowach swoimi rewelacjami. Chcesz poznać prawdę to czytaj opracowania tych co wierzą Bogu a nie organizacjom ludzkim.
Dam ci tylko troszkę literatury i linków z mojej pracy, może będzie to dla ciebie pomocne.
[8] Satelitarny Atlas Ziemi świętej , ilustrowany suplement do “ Student Map Manual “ t.1 , wyd. Rohr Production Ltd. , Nikozja Cypr 1993.
[9] Samuel J. Schultz - “ Stary Testament Przemawia “ , Kraków 1989.
[10] Leon J. Wood - “ A Survey of Israel’s History “ - ZondervanPublishingHouse
Grand Rapids , Michigan
[11] “Mały Atlas Biblijny” - Readkcja Wydawnictwa KUL , Lublin 1990.
[12] “Atlas Biblijny” - Towarzystwo Biblijne w Polsce , Warszawa 1995.
[13] www.wyattmuseum.com
[14] Dr Jonathan D. Sarfati B.Sc. (Hons.), Ph.D., F.M. , art. w “Creation Ex Nihilo Technical Journal “ , nr.17/2003 str.14-18.
[14] Dr Jonathan D. Sarfati B.Sc. (Hons.), Ph.D., F.M. , art. w “Creation Ex Nihilo Technical Journal “ , nr.17/2003 str.14-18.
[15] Henryk Turkanik - “Księga Objawienia” - Seminarium Biblijne Kościoła Wolnych Chrześcijan - Jastrzębie Zdrój 1993r.
[16] Alfred Tschirschnitz - “Dzieje ludów biblijnych” - Wydawnictwo M.Sadren i S-ka , Warszawa 1994,
[17] “New Bible Atlas” Inter-Varsity Press - Lion Publishing , Tyndale House Publishers , England 1985.
[18] Bible and Spade Winter 1994, vol. 7, No. 1. Czasopismo to jest publikowane przez Archaeology and Biblical Research, 31 East Frederick St., Suite 468, Walkersville, Md 21793-8234. ( za[7])
[19] Artykuł na stronie internetowej www.answeringenesis.org : Sarfati, J., Cainan: How do you explain the difference between Luke 3:36 and Gen. 11:12?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 13:26

KAAN pisze:
Rembov pisze:Odesłanie do "sam sobie poszukaj" wskazuje, że poza własną wyobraźnią nie masz nawet jednego źródła, które mógłbyś wskazać jako podstawę dla tego, co napisałeś.
Ja mam, czytałem Biblię, wykonałem pewną pracę historyczną, czytałem poważne książki historyczne i mam informacje wiarygodne.

To w takim razie bez problemów możesz wskazać te, w których zapisano, że:
KAAN pisze:Najstarsze fragmenty Biblii powstały przed potopem, księga Joba powstała w czasach bliskich Abrahama tj ok 2000BC, wyjście z Egiptu miało miejsce ok 1510BC i w niedługo później został zredagowany pięcioksiąg.

Mam czas, poczekam.

Dam ci tylko troszkę literatury i linków z mojej pracy, może będzie to dla ciebie pomocne.

Daj lepiej tekst pracy, z której skopiowałeś ten fragment bibliografii. :)

[8] Satelitarny Atlas Ziemi świętej , ilustrowany suplement do “ Student Map Manual “ t.1 , wyd. Rohr Production Ltd. , Nikozja Cypr 1993.
[9] Samuel J. Schultz - “ Stary Testament Przemawia “ , Kraków 1989.
[10] Leon J. Wood - “ A Survey of Israel’s History “ - ZondervanPublishingHouse
Grand Rapids , Michigan
[11] “Mały Atlas Biblijny” - Readkcja Wydawnictwa KUL , Lublin 1990.
[12] “Atlas Biblijny” - Towarzystwo Biblijne w Polsce , Warszawa 1995.
[13] http://www.wyattmuseum.com
[14] Dr Jonathan D. Sarfati B.Sc. (Hons.), Ph.D., F.M. , art. w “Creation Ex Nihilo Technical Journal “ , nr.17/2003 str.14-18.
[14] Dr Jonathan D. Sarfati B.Sc. (Hons.), Ph.D., F.M. , art. w “Creation Ex Nihilo Technical Journal “ , nr.17/2003 str.14-18.
[15] Henryk Turkanik - “Księga Objawienia” - Seminarium Biblijne Kościoła Wolnych Chrześcijan - Jastrzębie Zdrój 1993r.
[16] Alfred Tschirschnitz - “Dzieje ludów biblijnych” - Wydawnictwo M.Sadren i S-ka , Warszawa 1994,
[17] “New Bible Atlas” Inter-Varsity Press - Lion Publishing , Tyndale House Publishers , England 1985.
[18] Bible and Spade Winter 1994, vol. 7, No. 1. Czasopismo to jest publikowane przez Archaeology and Biblical Research, 31 East Frederick St., Suite 468, Walkersville, Md 21793-8234. ( za[7])
[19] Artykuł na stronie internetowej http://www.answeringenesis.org : Sarfati, J., Cainan: How do you explain the difference between Luke 3:36 and Gen. 11:12?

Postaram się jednak to odszukać i sprawdzić, czy w tych pozycjach napisano to, co ty tutaj stwierdziłeś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 13:41

Rembov pisze:Mam czas, poczekam.
Będziesz musiał popracować sam :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 13:46

Znowu potwierdzasz, że to, co napisałeś na temat dat powstawania Biblii, to twoje pomysły, a nie informacje podawane przez biblistów. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 13:47

:) też cię lubię :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 14:14

Teza:
KAAN pisze:Najstarsze fragmenty Biblii powstały przed potopem, księga Joba powstała w czasach bliskich Abrahama tj ok 2000BC, wyjście z Egiptu miało miejsce ok 1510BC i w niedługo później został zredagowany pięcioksiąg.


Odnalazłem i sprawdziłem te trzy:
KAAN pisze:[9] Samuel J. Schultz - “ Stary Testament Przemawia “ , Kraków 1989.

Nie ma takich informacji w tej pozycji. Podaje okres powstania ST na 1400-400 p.n.e.

KAAN pisze:[16] Alfred Tschirschnitz - “Dzieje ludów biblijnych” - Wydawnictwo M.Sadren i S-ka , Warszawa 1994,

Nie ma takiej informacji.

KAAN pisze:[19] Artykuł na stronie internetowej http://www.answeringenesis.org : Sarfati, J., Cainan: How do you explain the difference between Luke 3:36 and Gen. 11:12?

Nie ma takiej informacji.

Na ten moment, niestety, nie wygląda to najlepiej.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 14:29

Rembov pisze:Teza:
KAAN pisze:Najstarsze fragmenty Biblii powstały przed potopem, księga Joba powstała w czasach bliskich Abrahama tj ok 2000BC, wyjście z Egiptu miało miejsce ok 1510BC i w niedługo później został zredagowany pięcioksiąg.


Odnalazłem i sprawdziłem te trzy:
KAAN pisze:[9] Samuel J. Schultz - “ Stary Testament Przemawia “ , Kraków 1989.

Nie ma takich informacji w tej pozycji. Podaje okres powstania ST na 1400-400 p.n.e.

KAAN pisze:[16] Alfred Tschirschnitz - “Dzieje ludów biblijnych” - Wydawnictwo M.Sadren i S-ka , Warszawa 1994,

Nie ma takiej informacji.

KAAN pisze:[19] Artykuł na stronie internetowej http://www.answeringenesis.org : Sarfati, J., Cainan: How do you explain the difference between Luke 3:36 and Gen. 11:12?

Nie ma takiej informacji.

Na ten moment, niestety, nie wygląda to najlepiej.
Szukaj dalej :)
poczytaj o tabliczkowej teorii księgi rodzaju (sprawa "toledot"), zbadaj pokoleniową odległość pomiędzy Adamem i patriarchami, zrób analizę Biblii pod tym kątem itd. Masz roboty na dwa lata co najmniej, jesteś inteligentniejszy ode mnie, ja robiłem to cztery lata. Nie dam ci nic bez twojego wysiłku, musisz się w to zaangażować, bo stwierdziłem że to co dostajesz darmo, bez wysiłku, to nie szanujesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 14:34

O HIPOTEZIE tabliczek słyszałem, ale NIE MA na nią żadnych dowodów (co sprawia, że to tylko hipoteza). Jak masz źródło, które potwierdzi twoją tezę o tym, kiedy zaczęto spisywać Stary Testament, to je WSKAŻ. Na ten moment, patrząc na zawartość 25% wskazanych przez ciebie pozycji, a także inne źródła, które posiadam w domu, nie ma ona najmniejszego poparcia wśród biblistów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 15:30

Rembov pisze:O HIPOTEZIE tabliczek słyszałem, ale NIE MA na nią żadnych dowodów (co sprawia, że to tylko hipoteza). Jak masz źródło, które potwierdzi twoją tezę o tym, kiedy zaczęto spisywać Stary Testament, to je WSKAŻ. Na ten moment, patrząc na zawartość 25% wskazanych przez ciebie pozycji, a także inne źródła, które posiadam w domu, nie ma ona najmniejszego poparcia wśród biblistów.
Twoje hipotezy nie mają dowodów, to tylko przypuszczenia i do tego błędne bo są sprzeczne ze świadectwem samej Biblii. A musisz się trochę napocić, zeby poznać prawdę. Poszukaj trochę na chrześcijańskich portalach w styli answeringenesis.org


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 15:51

No cóż, skoro jasno widać, że poza własnymi wyobrażeniami i "znajdź sobie" nie masz niczego, czym mógłbyś poprzeć swoje tezy na temat tego, kiedy zaczęto spisywać Biblię, to dalsza rozmowa nie ma sensu.
EOT


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: 2tm31617 » 28 lis 2016, 14:38

Wsxystko jak widac zalezy od tego jaki historyk, co bada. Tak jak niektorzy historycy pisza juz otwarcie, ze holocaust to sprawka Polakow. Albo sa naukowcy twierdzacy na tych samych dowodach o milionowym wieku Ziemi i naukowcy o biblijnym wieku Ziemi. Tez uwazam, żebze strony KAANa powinien byc jakis cytat, a jesli Rembov nie akceptuje to juz bedzie jego klopot.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: KAAN » 28 lis 2016, 17:02

2tm31617 pisze:Wsxystko jak widac zalezy od tego jaki historyk, co bada. Tak jak niektorzy historycy pisza juz otwarcie, ze holocaust to sprawka Polakow. Albo sa naukowcy twierdzacy na tych samych dowodach o milionowym wieku Ziemi i naukowcy o biblijnym wieku Ziemi. Tez uwazam, żebze strony KAANa powinien byc jakis cytat, a jesli Rembov nie akceptuje to juz bedzie jego klopot.
Co to znaczy cytat? Na czym opierają się datowania naukowców? Na jakiej podstawie Naukowcy mówią że Biblia jest zapożyczeniem z mitów sumeryjskich? Kto wymyślił że np. ks. Daniela powstała w IIIw BC?
Liberalna teologia przyjmuje za dobra monetę wydumane, wyssane z palca tezy i uważają że mają rację. Żeby poznać prawdę trzeba najpierw poznać Biblię, która ma wewnętrzne świadectwo o czasie jej powstania. Ja przez cztery lata analizowałem Biblię w różnych przekładach, wykonałem wykres na osi czasu wydarzeń biblijnych (namawiają mnie bym to wydał w postaci książki, jak się zmobilizuję to może...), skonfrontowałem to z ustaleniami historyków różnej maści i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. M. in. moje szacunki co do tzw daty początku są zgodne z badaniami innych np.
Dr. Gerhard Hasel, profesor teologii Starego Testamentu i teologii biblijnej na uniwersytecie Adrews ustalił datę początku różniącą się od mojej o jeden rok, dotarłem do tej informacji trzy lata po tym jak zakończyłem swoje podstawowe prace, ta informacja utwierdziła mnie że metodologia jaką przyjąłem byla właściwa.
Nie znajduję w Biblii i danych historycznych podstaw do twierdzeń tych co chcą sprowadzić Biblię do mitu i zbioru bajek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie teiście

Postautor: 2tm31617 » 28 lis 2016, 19:27

KAAN pisze:
2tm31617 pisze:Wsxystko jak widac zalezy od tego jaki historyk, co bada. Tak jak niektorzy historycy pisza juz otwarcie, ze holocaust to sprawka Polakow. Albo sa naukowcy twierdzacy na tych samych dowodach o milionowym wieku Ziemi i naukowcy o biblijnym wieku Ziemi. Tez uwazam, żebze strony KAANa powinien byc jakis cytat, a jesli Rembov nie akceptuje to juz bedzie jego klopot.
Co to znaczy cytat? Na czym opierają się datowania naukowców? Na jakiej podstawie Naukowcy mówią że Biblia jest zapożyczeniem z mitów sumeryjskich? Kto wymyślił że np. ks. Daniela powstała w IIIw BC?
Liberalna teologia przyjmuje za dobra monetę wydumane, wyssane z palca tezy i uważają że mają rację. Żeby poznać prawdę trzeba najpierw poznać Biblię, która ma wewnętrzne świadectwo o czasie jej powstania. Ja przez cztery lata analizowałem Biblię w różnych przekładach, wykonałem wykres na osi czasu wydarzeń biblijnych (namawiają mnie bym to wydał w postaci książki, jak się zmobilizuję to może...), skonfrontowałem to z ustaleniami historyków różnej maści i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. M. in. moje szacunki co do tzw daty początku są zgodne z badaniami innych np.
Dr. Gerhard Hasel, profesor teologii Starego Testamentu i teologii biblijnej na uniwersytecie Adrews ustalił datę początku różniącą się od mojej o jeden rok, dotarłem do tej informacji trzy lata po tym jak zakończyłem swoje podstawowe prace, ta informacja utwierdziła mnie że metodologia jaką przyjąłem byla właściwa.
Nie znajduję w Biblii i danych historycznych podstaw do twierdzeń tych co chcą sprowadzić Biblię do mitu i zbioru bajek.


nie zaprzeczam, ze możesz mieć rację.
ale co by było gdybyś tak jak Rembov, a podstawie analizy Biblii doszedł do wniosków , ze Biblię spisano setki lat później, albo nawet jak inni liberałowie, że była kopią wierzeń ludowych tamtych czasów? wówczas bylbyś pewien swego jak Rembov....



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości