Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 14:20

Bzdury opowiadasz. W innym przekładzie Hebr. 1:8 pisze Bóg Twoim tronem..Werset 10 pisze o Jehovah..

Jakbyś choć trochę wiedział co pisze w biblii nie pisałbyś tych głupot..Ośmieszasz się..

„Na poczatku,stworzył Bóg niebo i ziemię” Rodz.1:1

Jam jest Pan(JHWH),uczyniłem wszystko,SAM rozpiąłem niebiosa,rozpostarłem ziemię,a któz był ze mna” Iz.44:24

„To Ja uczyniłem ziemię i na niej stworzyłem człowieka,Ja własnoręcznie rozpiąłem niebo i rozkazuję wszystkim jego zastępom” Iz.45:12

„Albowiem tak mówi Pan(JHWH) stworzyciel nieba,On Bóg,który ukształtował i wykończył ziemię…” Iz.45:18

„Moja to ręka załozyła ziemię i MOJA prawica rozciągnęła niebo” Iz.48:13

„Zapomniałeś o Panu,twoim Stwórcy,który rozciągnął niebiosa i założył ziemię.. ” Iz.51:13

„On uczynił ziemię swą mocą,umocnił świat swą mądrością a swoim rozumem rozpostarł niebiosa” Jer.10:12

„To mówi Pan Zastępów,Bóg Izraela:tak macie powiedzieć waszym panom;Ja uczyniłem ziemię,człowieka i zwierzęta,które są na powierzchni ziemi,SWA wielką siłą i SWYM wyciągniętym ramieniem;mogę je dać komu będe uważał za słuszne” Jer.27:4-5

„Tak mówi Pan Bóg,który stworzył i rozpiął niebo,rozpostarł ziemię wraz z jej plonami dał na niej ludziom dech ożywczy i tchnienie tym,co po niej chodzą” Iz.42:5

„..Nauczamy was abyście odwrócili sie od tych marności do Boga żywego.który stworzył niebo i ziemię i morze i wszystko ,co w nich się znajduje” Dz.Ap.14:15

„Bóg,który stworzył świat i wszystko na nim ,On który jest panem nieba i ziemi,…..” Dz.Ap.17:24

„I wydobyć na światło czym jest wykonanie tajemniczego planu,ukrytego przed wiekami w Bogu,który stworzył wszystko” Ef.3:9

„Każdy bowiem dom jest przez kogoś zbudowany,a tym,który stworzył wszystko jest Bóg” BJW. Hbr.3:4

„I zanosił modły Ezechjasz przed obliczdm Pańskim,mówiąc:<<Panie,Boże Izraela!Który zasiadasz na cherubach.Ty sam jeden jesteś Bogiem wszystkich królestw świata.Tyś uczynił niebo i ziemię” 2 Król.19:15

Tak samo zazynał swoją modlitwę Nehemiasz,od oddania czci Bogu poprzez uznanie na początku,że jest On jedynym Bogiem,który stworzył wszystko.

„Ty panie jesteś jedyny,ty uczyniłeś niebiosa i całe ich wojsko;ziemię i wszystko co na niej,morza i wszystko,co w nich,Ty ożywiasz wszystko.a wojsko niebios oddaje Ci pokłon” Neh.9:6

Tak równiez modlił się prorok Jeremiasz,na wstępie zwracając się do Boga jako do Stwórcy a dopiero potem wymieniając inne przymioty Boga i kierujac do Niego swoje błagania.

Również w Nowym Testamencie nic się nie zmieniło.Apostołowie Chrystusa modlą się do Boga,zwracając sie do Niego jako Stwórcy.

„Wysłuchawszy tego podnieśli jednomyślnie głos do Boga i mówili:<<Wszechwładny Stwórco nieba i ziemi i morza i wszystkiego,co w nich istnieje” Dz.Ap.4:24


„Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi” Ef.3:14


„ Pan króluje,oblókł sie w majestat,Pan przywdział potęgę i nią sie przepasał:tak utwierdził świat,że sie nie zachwieje” Ps.93:1


„Przyjdzcie radośnie śpiewajmy Panu,wznosmy okrzyki na cześć skały naszego zbawienia;przystąpmy z dziękczynieniem przed Jego oblicze,radosnie śpiewajmy Mu pieśni!Albowiem Pan jest wielkim Bogiem i Królem nad wszystkimi bogami;głebiny ziemi sa w Jego ręku i szczyty gór do Niego należa.Morze jest Jego własnością;bo On sam je uczynił, i stały ląd ukształtowały Jego ręce. Wejdzcie,uwielbiajmy,padnijmy na twarze i zegnijmy kolana przed Panem,który nas stworzył” Ps.95.1-6


„Rozgłaszajcie Jego chwałę wsród narodów,Jego cuda-wśród wszystkich ludów!Bo wielki jest pan i godzien wielkiej chwały,wzbudza On większy lęk niz wszyscy bogowie.Bo wszyscy bogowie pogan to ułuda,a Pan uczynił niebiosa.Przed Nim kroczą majestat i pięknopotęga i jasność w Jego przybytku” Ps.96:3-6

‚Alleluja,Chwalcie pana,bo dobry,bo Jego łaska na wieki.Chwalcie Boga nad bogami,bo Jego łaska na wieki.Chwalcie Pana nad panami,bo Jego łaska na wieki.On sam cudów wielkich dokonał,bo Jego łaska na wieki.On w mądrości uczynił niebiosa,bo Jego łaska na wieki.On rozpostarł ziemie nad wodami,bo Jego łaska na wiki.On uczynił wielkie światła,bo Jego łaska na wieki.Słońce by dniem władało,bo Jego łaska na wiki.Kśiezyc i gwiazdy,by władały nocą bo Jego łaska na wieki.” Psalm.136:1-9


„On liczbę gwiazd oznacza,wszystkie je woła po imieniu.Pan nasz jest wielki i zasobny w siły,mądrość Jego jest niewypowiedziana” Ps147:4-5


„Alleluja.Chwalcie Pana z niebios,chwalcie Go na wysokościach.Chwalcie Go wszyscy Jego aniołowie,chwalcie Go wszystkie Jego zastępy.Chealcie Go słońce i księzycu,chwalcie Go wszystkie gwiazdy świecące.Chwalcie Go nieba najwyższe;i wody co są ponad niebem.niech imię Pana wychwalają.On bowiem nakazał i zostały stworzone utwierdził je na zawsze na wieki.” Ps.148.1-6


„Godzien jesteś Panie i Boże nasz,odebrać chwałe i cześć i moc,boś Ty stworzył wszystko,a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone” Obj.4:11

To bowiem co o Bogu można poznać,jawne jest wśród nich,gdyż Bóg im to ujawnił.Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty-wiekuista Jego potęga oraz bóstwo-stają sie widzialne dla umysłu przez Jego dzieła,także nie moga sie wymówic od winy” Rz.1:19-20

itd...

Ty dalej wierz sobie w bajeczki.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 15 gru 2016, 14:52

Ix12 pisze:Bzdury opowiadasz. W innym przekładzie Hebr. 1:8 pisze Bóg Twoim tronem..Werset 10 pisze o Jehovah..
Nie w innym przekładzie tylko w zmanipulowanym PNŚ , to nie jest w ogóle przekład, bo ci co go robili nie mieli kwalifikacji do przełożenia z tekstów oryginalnych. Radzę ci zainteresować się sprawą. Nie mieli odwagi podpisać się pod tym co zrobili. To ty powtarzasz bzdury oszustów z Brooklynu.
Jakbyś choć trochę wiedział co pisze w biblii nie pisałbyś tych głupot..Ośmieszasz się..
Zaprzestań wycieczek osobistych bo to wskazuje na brak argumentów i brak autorytetu. Może też doprowadzić do oceny twojej działalności jako trolowania i zapunktujesz.
„Na poczatku,stworzył Bóg niebo i ziemię” Rodz.1:1...
....
Również w Nowym Testamencie nic się nie zmieniło.Apostołowie Chrystusa modlą się do Boga,zwracając sie do Niego jako Stwórcy.

„ Pan króluje,oblókł sie w majestat,Pan przywdział potęgę i nią sie przepasał:tak utwierdził świat,że sie nie zachwieje” Ps.93:1

I List do Koryntian 12:3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Jak widzisz Jezus jest Panem. Tu też, jest nazwany Panem i Bogiem:

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

„Godzien jesteś Panie i Boże nasz,odebrać chwałe i cześć i moc,boś Ty stworzył wszystko,a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone” Obj.4:11
Kilka wersetów wcześniej napisano:

8 A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść.

I dakej:

7 Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
8 Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

a Izajasz pisze:

44:6 Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.

I Zachariasz:

14:1 Oto nadchodzi dzień Pana, gdy będę dzielił w twoim gronie łupy odebrane tobie.
2 I zbiorę wszystkie narody do walki z Jeruzalemem. Miasto będzie zajęte, domy splądrowane, kobiety zhańbione. Połowa miasta pójdzie w niewolę, lecz resztka ludności nie będzie usunięta z miasta.
3 Potem wyruszy Pan (JHVH) i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy.
4 Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej,
która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe.
5 Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan(JHVH), mój Bóg, a z nim wszyscy święci.
6 W owym dniu stanie się tak: Nie będzie ani upału, ani zimna, ani mrozu.
7 I będzie tylko jeden ciągły dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło.
8 I stanie się w owym dniu, że popłyną żywe wody z Jeruzalemu, połowa do morza na wschodzie, a połowa do morza na zachodzie, i tak będzie w lecie i w zimie.
9 I będzie Pan (JHVH)królem całej ziemi. W owym dniu Pan będzie jedyny i jedyne będzie jego imię.

Kto ma przyjść? Wiesz że Pan Jezus przyjdzie wkrótce? Wiesz że przyjdzie na Górę Oliwną a z nim wszyscy święci? Widzisz że Pan Jezus to JHVH ten sam Bóg co Ojciec i Duch Święty?

Wiesz jakie jest jedyne imię?
Dzieje Apostolskie 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.
11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.
12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.


Ty dalej wierz sobie w bajeczki.
Nie chcę cię martwić, ale to ty wierzysz w bajeczki z Brooklynu. Ja wierzę w Boga i jego święte Słowo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Samolub » 15 gru 2016, 15:55

Ix12 pisze:Nawet Mojżesza nazwano bogiem, to taki tytuł..Wszak biblia mówi o wielu bogach.Stwórca jest JEDNYM Bogiem, takim z wielkiej litery.

Tak, Jezus przyszedł w ciele i jest Synem Boga, podobnie jak np. Adam.


uuu to niezła herezja =D pytałem czy jest Synem Bożym (pierworodnym, zamieszkał w nim Bóg, jest Mesjaszem)


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Ix12 » 16 gru 2016, 07:46

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Bzdury opowiadasz. W innym przekładzie Hebr. 1:8 pisze Bóg Twoim tronem..Werset 10 pisze o Jehovah..
Nie w innym przekładzie tylko w zmanipulowanym PNŚ , to nie jest w ogóle przekład, bo ci co go robili nie mieli kwalifikacji do przełożenia z tekstów oryginalnych. Radzę ci zainteresować się sprawą. Nie mieli odwagi podpisać się pod tym co zrobili. To ty powtarzasz bzdury oszustów z Brooklynu.
Jakbyś choć trochę wiedział co pisze w biblii nie pisałbyś tych głupot..Ośmieszasz się..
Zaprzestań wycieczek osobistych bo to wskazuje na brak argumentów i brak autorytetu. Może też doprowadzić do oceny twojej działalności jako trolowania i zapunktujesz.
„Na poczatku,stworzył Bóg niebo i ziemię” Rodz.1:1...
....
Również w Nowym Testamencie nic się nie zmieniło.Apostołowie Chrystusa modlą się do Boga,zwracając sie do Niego jako Stwórcy.

„ Pan króluje,oblókł sie w majestat,Pan przywdział potęgę i nią sie przepasał:tak utwierdził świat,że sie nie zachwieje” Ps.93:1

I List do Koryntian 12:3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Jak widzisz Jezus jest Panem. Tu też, jest nazwany Panem i Bogiem:

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

„Godzien jesteś Panie i Boże nasz,odebrać chwałe i cześć i moc,boś Ty stworzył wszystko,a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone” Obj.4:11
Kilka wersetów wcześniej napisano:

8 A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść.

I dakej:

7 Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
8 Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

a Izajasz pisze:

44:6 Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.

I Zachariasz:

14:1 Oto nadchodzi dzień Pana, gdy będę dzielił w twoim gronie łupy odebrane tobie.
2 I zbiorę wszystkie narody do walki z Jeruzalemem. Miasto będzie zajęte, domy splądrowane, kobiety zhańbione. Połowa miasta pójdzie w niewolę, lecz resztka ludności nie będzie usunięta z miasta.
3 Potem wyruszy Pan (JHVH) i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy.
4 Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej,
która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe.
5 Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan(JHVH), mój Bóg, a z nim wszyscy święci.
6 W owym dniu stanie się tak: Nie będzie ani upału, ani zimna, ani mrozu.
7 I będzie tylko jeden ciągły dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło.
8 I stanie się w owym dniu, że popłyną żywe wody z Jeruzalemu, połowa do morza na wschodzie, a połowa do morza na zachodzie, i tak będzie w lecie i w zimie.
9 I będzie Pan (JHVH)królem całej ziemi. W owym dniu Pan będzie jedyny i jedyne będzie jego imię.

Kto ma przyjść? Wiesz że Pan Jezus przyjdzie wkrótce? Wiesz że przyjdzie na Górę Oliwną a z nim wszyscy święci? Widzisz że Pan Jezus to JHVH ten sam Bóg co Ojciec i Duch Święty?

Wiesz jakie jest jedyne imię?
Dzieje Apostolskie 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.
11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.
12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.


Ty dalej wierz sobie w bajeczki.
Nie chcę cię martwić, ale to ty wierzysz w bajeczki z Brooklynu. Ja wierzę w Boga i jego święte Słowo.


Jezus tu nazwany jest tylko Panem, kiepsko widzisz..albo...(I List do Koryntian 12:3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.)

Sam dałeś cytat w którym pisze że Jezusa wzbudził Bóg, a więc nie jest owym Bogiem bo pisałby że jako Bóg sam siebie z martwych wzbudził.

Jezus jest Panem bo ten tytuł i moc otrzymał od Ojca. W biblii o tym pisze, poszukaj, poczytaj.

Wiesz co pisze w Ap.1:1? Jeśli wiesz to nie rozumiesz..Wiesz co pisze 1 Tym 2:5? Marka 10:18..

Nie wierzysz w słowo Boga bo piszesz wbrew jego słowu, wbrew słowom Jezusa. Twoje deklaracje są puste..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości