Pożegnanie z monoteizmem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 03 mar 2017, 22:19

Odpowiem całkiem serio i szczerze, choć wiem, że na tym forum to się mija z celem.

Jestem filozofem - bronię prawdy i szukam prawdy, najuczciwiej jak potrafię. To dążenie do prawdy sukcesywnie oddalało mnie od katolicyzmu, protestantyzmu i wreszcie monoteizmu, jako takiego. Skoro tak, to wasza religia nie jest prawdziwa. Jest zbiorem zabobonów i wyssanych z palca nadinterpretacji bliskowschodnich legend sprzed 3000 lat. Nie znajduję w nich nic żywego i prawdziwego. Wasze słowa to tylko odstręczająca demagogia.

Teraz szukam Boskości tam gdzie się ona istotnie objawia - w naszej kulturze i naszej tożsamości, w przyrodzie. I zdaję sobie sprawę, że mogę dostrzec tylko małe cząstki Boskości, które nazywam Bogami i Boginiami. Uwolniłem się od pychy, która każe wam sądzić, że Bóg Najwyższy - Świętowit jest na wasze usługi, że możecie zaklinać go swoimi wyznaniami wiary, zobowiązywać do czegokolwiek powołując się na mityczne "przymierza" i cytując teksty których już nie rozumiecie i tłumaczycie je sobie jak wam wygodnie. Świętowit jest ponad tym!

A teraz oszczędźcie mi swojej prostackiej bigoterii, jeśli łaska.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: jj » 04 mar 2017, 08:24

Przewodas pisze:Odpowiem całkiem serio i szczerze, choć wiem, że na tym forum to się mija z celem.

Jestem filozofem - bronię prawdy i szukam prawdy, najuczciwiej jak potrafię. To dążenie do prawdy sukcesywnie oddalało mnie od katolicyzmu, protestantyzmu i wreszcie monoteizmu, jako takiego. Skoro tak, to wasza religia nie jest prawdziwa. Jest zbiorem zabobonów i wyssanych z palca nadinterpretacji bliskowschodnich legend sprzed 3000 lat. Nie znajduję w nich nic żywego i prawdziwego. Wasze słowa to tylko odstręczająca demagogia.

(8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,
(List do Kolosan 2:8-10, Biblia Warszawska)

Przewodas pisze:Teraz szukam Boskości tam gdzie się ona istotnie objawia - w naszej kulturze i naszej tożsamości, w przyrodzie. I zdaję sobie sprawę, że mogę dostrzec tylko małe cząstki Boskości, które nazywam Bogami i Boginiami.

(18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
(List do Rzymian 1:18-23, Biblia Warszawska)

Wkrotce zacytujesz cala Biblie... tylko jakos tak przeciwko sobie.
Przewodas pisze:Uwolniłem się od pychy
:lol:


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 04 mar 2017, 09:35

jj, Cytujesz bezmyślnie jak papuga.
Bez zastanowienia, bez związku, bez sensu...

Nie interesuje mnie religia przerażonych niewolników, obłąkanych ze strachu przed piekłem. Jestem wolnym człowiekiem.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: nesto » 05 mar 2017, 12:25

@Przewodas - bardzo trafne przemyślenia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 06 mar 2017, 00:03

Przewodas pisze:jj, Cytujesz bezmyślnie jak papuga.
Bez zastanowienia, bez związku, bez sensu....
Twoje oceny są bezrefleksyjne, bez sensu, paplasz co ci ślina na język przyniesie. JJ to co cytuje ma przemyślane jak każdy poważny chrześcijanin, natomiast twoje reakcje wykazują wiele nerwowości i wewnętrznego przerażenia, że Słowo Boże tak niezwykle trafnie sądzi twoje myśli i pokazuje drogę zagłady która kroczysz.
Przewodas pisze:Nie interesuje mnie religia przerażonych niewolników, obłąkanych ze strachu przed piekłem. Jestem wolnym człowiekiem.
Gdyby cię nie interesowała to byś tu nie wypisywał swoich frustracji, jesteś niewolnikiem swojej filozofii z której nie potrafisz się wyrwać i toniesz coraz bardziej w absurdach wymyślonych przez ciebie.
Nawróć się póki możesz, bo to co prezentujesz wygląda tragicznie i prowadzi cię prosto w objęcia śmierci wiecznej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 06 mar 2017, 00:05

nesto pisze:@Przewodas - bardzo trafne przemyślenia.
Nesto, masz bardzo trafny avatarek, twoje wpisy są na kiepskim poziomie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 06 mar 2017, 12:56

KAAN pisze: bo to co prezentujesz wygląda tragicznie i prowadzi cię prosto w objęcia śmierci wiecznej.


A ty zamierzasz/masz nadzieję żyć wiecznie czy ile?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 06 mar 2017, 14:35

fryderyk pisze:
KAAN pisze: bo to co prezentujesz wygląda tragicznie i prowadzi cię prosto w objęcia śmierci wiecznej.
A ty zamierzasz/masz nadzieję żyć wiecznie czy ile?
A co to ma za znaczenie dla ciebie? Po co chcesz to wiedzieć?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 06 mar 2017, 14:57

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze: bo to co prezentujesz wygląda tragicznie i prowadzi cię prosto w objęcia śmierci wiecznej.
A ty zamierzasz/masz nadzieję żyć wiecznie czy ile?
A co to ma za znaczenie dla ciebie? Po co chcesz to wiedzieć?


Jak to po co?
Nagroda i kara to główne motywatory we wszystkich głównych religiach.
Islam obiecuje mi 72 dziewice w raju jeśli przyjmę ich wierzenia i najlepiej jak zaangażuję się w dżihad.

Chciałbym wiedzieć, która religia obiecuje najlepsze nagrody po śmierci.
Więc jaką długość życia oferuje po śmierci chrześcijaństwo? Wieczność? Ale w ciele czy w duchu?
Ty chciałbyś żyć wiecznie w swoim ciele?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 06 mar 2017, 15:47

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:A ty zamierzasz/masz nadzieję żyć wiecznie czy ile?
A co to ma za znaczenie dla ciebie? Po co chcesz to wiedzieć?
Jak to po co?
Nagroda i kara to główne motywatory we wszystkich głównych religiach.
Ale to ty masz problem nie ja, poza tym twoje stwierdzenie pokazuje kompletne niezrozumienie czym jest chrześcijańska wiara i motyw twojego pytania jest negatywny; nie chcesz zastanowić się nad swoim problemem, tylko usiłujesz szukać powodu do pisania kolejnych paszkwili na wiarę chrześcijańską.
Twoim problemem jest grzech, który powoduje że jesteś przeznaczony do piekła. Chcesz być w społeczności z Bogiem, to musisz się upamiętać i nawrócić.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 06 mar 2017, 16:03

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:A co to ma za znaczenie dla ciebie? Po co chcesz to wiedzieć?
Jak to po co?
Nagroda i kara to główne motywatory we wszystkich głównych religiach.
Ale to ty masz problem nie ja, poza tym twoje stwierdzenie pokazuje kompletne niezrozumienie czym jest chrześcijańska wiara i motyw twojego pytania jest negatywny; nie chcesz zastanowić się nad swoim problemem, tylko usiłujesz szukać powodu do pisania kolejnych paszkwili na wiarę chrześcijańską.
Twoim problemem jest grzech, który powoduje że jesteś przeznaczony do piekła. Chcesz być w społeczności z Bogiem, to musisz się upamiętać i nawrócić.


W wierze chrześcijańskiej silnie widoczny jest motyw nagrody i kary.
Sprawa jest dość prosto postawiona - jesteś z nami to otrzymujesz rajską nagrodę, nie jesteś z nami - śmierć lub wieczne cierpienie w miejscu zwanym piekłem.

W różnych religiach obowiązuje inny system nagród i kar.
Jako że nie umiem ocenić, która religia podaje prawdę, więc spróbuję ustalić która obiecuje lepsze nagrody i surowsze kary.
Może to być pewne ułatwienie dla tzw. poszukujących.
Religia z najlepszą nagrodą i najsurowszą karą może zachęcić ich do jej wybrania.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 06 mar 2017, 16:17

fryderyk pisze:W wierze chrześcijańskiej silnie widoczny jest motyw nagrody i kary. .
Jak widzisz że możesz być ukarany za swój grzech to się nawróć, bo za karę za grzechy pójdziesz do piekła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 06 mar 2017, 16:32

KAAN pisze:
fryderyk pisze:W wierze chrześcijańskiej silnie widoczny jest motyw nagrody i kary. .
Jak widzisz że możesz być ukarany za swój grzech to się nawróć, bo za karę za grzechy pójdziesz do piekła.

I co w tym piekle będzie się działo?
A jaka nagroda mnie czeka jeśli się nawrócę?


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 06 mar 2017, 18:25

Fryderyk, największa nagroda to wieczność w towarzystwie KAANa... ;)


Tworzenie zbliża do Stwórcy
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: jj » 06 mar 2017, 19:47

Tak! I znow wyglaszasz prawde przeciwko sobie. Niesamowity jest ten oskarzyciel za twoimi plecami.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości