Pożegnanie z monoteizmem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Dezerter » 26 lut 2017, 19:51

Spytam bardzo poważnie - ty wierzysz w realność tych bytów wymienionych?
A gdzie były przez np 500 lat - spały?, żadnych wyznawców, żadnych rytuałów, żadnych darów i nagle w XX wieku - reaktywacja.
Nastolatkom się nie dziwie, bo też byłem i pamiętam co wyrabiałem i w co wierzyłem, ale ty jesteś facet dojrzały - powiedz jak można wierzyć w wiarę/religię reaktywowana po 500 latach nieużywania, w ogromnej większości wymyślona na nowo? Przecież to dziecinada - jak ty to godzisz?, ja rozumiem ateistów, deistów, ludzi przechodzących na buddyzm, zen, nawet zostających krisznitami, ale jak ktoś zaczyna być wyznawcom, Tora, albo Świętowida, to moja percepcja wysiada, wymiękam i czuję się jak bym widział słonia, który machając uszami lata.
Pomożesz zrozumieć?


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 26 lut 2017, 21:45

Kultura ludowa funkcjonowała cały czas.
Poza tym zaczęły się zgłaszać do nas (Rodzimy Kościół Polski) rodziny, w których rodzimą wiarę praktykowało się od pokoleń, prawdopodobnie bez przerwy. Był np. taki zwyczaj, że jednego dziecka w rodzinie się nie chrzciło i jemu przekazywało tradycję Przodków, a żeby proboszcz się nie czepiał podawano do chrztu dwa razy inne niemowlę.
Jedni wierzą w Bogów osobowych, inni uważają ich za symbole, jeszcze inni są tylko rodzimokluturowcami. Każdy może wierzyć i żyć jak chce, w politeizmie nie ma chorych dogmatów. Jak się człowiek z nich otrząśnie to się potem nie może nadziwić jak to się stało, że dał sobie wmówić wiarę, w obce plemienne bóstwo Żydów.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 26 lut 2017, 23:29

Przewodas pisze:Musiałem mozolnie, pół wieku przełamywać monoteistyczne uwarunkowanie, wdrukowane mi w dzieciństwie, żeby wreszcie dotarło do mnie jaka to absurdalna i arogancka religia.
Rzeczywiście religia jest absurdem, zwłaszcza ta politeistyczna których bóstw nikt nigdy nie widział w działaniu, której bóstwa nie mają żadnej mocy, mądrości, majestatu, świętości, dobroci, łaski.

Monoteistom wydaje się, że Bóg Najwyższy, jest na ich usługi.
Bardzo głupie stwierdzenie, nikt z tych których znam nie myśli w ten sposób, czyżby to była kolejna projekcja Przewodasa? zwłaszcza że pisze dalej:

Bóg Najwyższy jest od spraw najwyższych. Wzywanie Go do miałkich rzeczy, jest wzywaniem nadaremno. Mówi wam to coś? Od mniejszych spraw są niżsi Bogowie i Boginie. Np. chcesz podziękować za wiosnę, pokłoń się Żywi. Za miłość i potomstwo Ładzie, za dobre plony Mokoszy, za światło dnia Swarogowi, za mądrość Welesowi. - To jest Ład i Mir Wszechświata, który z Tej Ziemi wyrasta.

Cały panteon bożków, którzy mają coś załatwić w swojej działce :)
Że można zawracać Mu głowę każdym życiowym drobiazgiem. Stwórca Wszechświata oto ma się zajmować waszym zdrowiem, podwyżkami pensji, psem, kotem, powodzeniem w życiu, cieknącym kranem, zdanymi egzaminami... itd. Komuś się kompletnie w głowie przewróciło! To jest pycha i bezczelność bezdenna!
Kolejna projekcja Przewodasa, masz jakiegoś bożka od bólu zęba :D .
Wiara chrześcijańska nie polega na załatwianiu sobie różnych rzeczy u Boga, nasza perspektywa wiary to nie wiosna, plony i kukuryku, ale dom Boży, którego niewierzący nie zobaczą.
I jeszcze wydaje się wam, że skuteczność tego posługiwania Boga Bogów i spełniania przez niego waszych zachcianek zależy od "czystości wiary", czyli czyja wiara mniej czysta, temu nie będzie dane. Całkiem jak dziecko co myśli, że jak powie ładny wierszyk to dostanie cukierka.
Kolejna projekcja Przewodasa, wiara chrześcijańska nie podlega stopniowaniu. Albo wierzysz i jesteś zbawiony albo masz miejsce w piekle, kompletnie nie wiesz czym jest prawda wyznawana przez Kościół Boży.
I żrecie się bez końca między sobą czyja modlitwa mocniejsza,
A masz gdzieś na to dowody czy piszesz co ci tylko do głowy wpadnie z tysięcy roztrzepanych myśli?
która religia prawdziwsza, kto powie ładniejszy wierszyk... Infantylne i żałosne to!
Żałosne są twoje fantazje na temat wiary chrześcijańskiej, nigdy jej nie znałeś i frustracje każą ci pisać bzdury, oby tylko poniżyć, obrazić tych co mają społeczność z prawdziwym Bogiem stworzycielem.
Sława Świętowitowi!
Masz gdzieś świadectwa działania i mocy tego bałwana?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 27 lut 2017, 08:30

KAAN perspektywa pobytu z tobą w jednym miejscu po śmierci to piekło.
To samo dotyczy, lekko licząc, połowy uczestników tego forum. Przybyłem tu 9 lat temu jako luteranin, popatrzyłem, podyskutowałem i włos mi się zjeżył na myśl, że mam z wami coś wspólnego i jeszcze dłużej mógłbym mieć... To forum to jedno wielkie monoteizmu reductio ad absurdum!


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 09:20

Przewodas pisze:KAAN perspektywa pobytu z tobą w jednym miejscu po śmierci to piekło. !
Masz problemy osobiste i problemy w relacjach międzyludzkich, dlatego piszesz w stylu widocznym na tym forum, może potrzebujesz pomocy?
To samo dotyczy, lekko licząc, połowy uczestników tego forum.
Nie znasz ludzi i czujesz do nich niepohamowaną niechęć, coś nie jest w porządku z tobą.
Przewodas pisze: Przybyłem tu 9 lat temu jako luteranin, popatrzyłem, podyskutowałem i włos mi się zjeżył na myśl, że mam z wami coś wspólnego i jeszcze dłużej mógłbym mieć... To forum to jedno wielkie monoteizmu reductio ad absurdum!
To świadectwo, że nigdy nie znałeś prawdy o Bogu Zbawicielu i nigdy nie poznałeś Ewangelii, popadłeś w totalne odstępstwo idąc w pogański kult. Musisz się nawrócić, z pokorą zwrócić się do Pana Boga i zawołać o przebaczenie i zbawienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 27 lut 2017, 09:33

KAAN pisze:]Rzeczywiście religia jest absurdem, zwłaszcza ta politeistyczna których bóstw nikt nigdy nie widział w działaniu, której bóstwa nie mają żadnej mocy, mądrości, majestatu, świętości, dobroci, łaski.

O, w końcu się z tobą zgadzam :-D !
To samo twoje zdanie idealnie pasuje również do twojej religii i twojego boga.

KAAN pisze:
Sława Świętowitowi!
Masz gdzieś świadectwa działania i mocy tego bałwana?

A ty na swojego masz :) ?


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 27 lut 2017, 09:37

Mam nawyki uczciwego naukowca - skoro uważam, że odkryłem jakąś prawdę - sprawdzam ją i testuję.
Zatem nie będę dyskutować z ludźmi, którzy się ze mną zgadzają, tylko uważającymi inaczej. A nuż wskażą mi jakieś przeoczenie lub błąd w rozumowaniu...
Ale nie potraficie wskazać. Z waszej strony tylko pycha i demagogia, myślowe wytrychy, więc utwierdzam się w moich przekonaniach.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 27 lut 2017, 09:38

Dezerter pisze:Spytam bardzo poważnie - ty wierzysz w realność tych bytów wymienionych?


Realność tych bytów podobnie wiarygodna jak wszystkich innych bóstw ze znanych religii.
Twoja wiara w Jahwe jest tak samo sensowna jak jego wiara w Świętowita.

Wiara w bogów słowiańskich ma jednak pewną dużą przewagę - jest oryginalna i odwołuje się do niezwykle dziś modnego - patriotyzmu. Dzisiejsza młodzież ceni sobie oryginalność, unikatowość, sprzeciw wobec głównego nurtu. Kto wie. Świętowit może powrócić szerzej :]

Mogłaby to być prawdziwie polska marka - reaktywowana po wiekach! Bardzo nośny pomysł.
Po co mieć cudzych bogów jak mamy naszych - to może wypalić ;) !
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 09:40 przez fryderyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 09:40

fryderyk pisze:
KAAN pisze:]Rzeczywiście religia jest absurdem, zwłaszcza ta politeistyczna których bóstw nikt nigdy nie widział w działaniu, której bóstwa nie mają żadnej mocy, mądrości, majestatu, świętości, dobroci, łaski.

O, w końcu się z tobą zgadzam :-D !
To samo twoje zdanie idealnie pasuje również do twojej religii i twojego boga. .
Nie jestem religijny, ja jestem człowiekiem wiary, a nie religii, po prostu nie rozumiesz tego o czym piszesz. Chrześcijanie nie są ludźmi religii, ale ludźmi którzy ufają Bogu Wszechmogącemu, nie masz żadnych kwalifikacji do oceny sytuacji, nie napisałeś nic konkretnego w swojej karierze na tym forum, o niczym nie wiesz.
fryderyk pisze:A ty na swojego masz :) ?
Nie dla psa kiełbasa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 09:49

Przewodas pisze:Mam nawyki uczciwego naukowca - skoro uważam, że odkryłem jakąś prawdę - sprawdzam ją i testuję.
Zatem nie będę dyskutować z ludźmi, którzy się ze mną zgadzają, tylko uważającymi inaczej. A nuż wskażą mi jakieś przeoczenie lub błąd w rozumowaniu...
Ale nie potraficie wskazać. Z waszej strony tylko pycha i demagogia, myślowe wytrychy, więc utwierdzam się w moich przekonaniach.
Twoje słowa wskazują że problem z pychą masz ty i nie pozwala ci ona myśleć poprawnie. Jako uczciwy naukowiec powinieneś brać pod uwagę świadectwa w rozważanej sprawie, ty jednak opierasz się o legendy zamiast opierać się na prawdzie zawartej w dokumencie jakim jest Biblia. To poważna wada metodologiczna, lichy z ciebie naukowiec.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 27 lut 2017, 10:03

KAAN, bluźnisz przeciw słowiańskim Bogom.
Gdybym ja odpowiedział tym samym, natychmiast zastosowałbyś podwójne standardy i moralność Kalego, bo uważasz, że jak ty ukradniesz komuś krowę, to jest dobre, ale jak ktoś tobie to bluźnierstwo...
Jesteś żywym świadectwem moralnego dna, na które sprowadza ludzi wyznawanie monoteizmu. Każde twoje słowo utwierdza mnie w przekonaniu, że nie można podzielać wiary takich ludzi jak ty.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 10:12

Przewodas pisze:KAAN, bluźnisz przeciw słowiańskim Bogom.
Oni nie istnieją, jedynym Bogiem jest Bóg objawiony w Słowie, w stworzeniu i historii.
Gdybym ja odpowiedział tym samym, natychmiast zastosowałbyś podwójne standardy i moralność Kalego, bo uważasz, że jak ty ukradniesz komuś krowę, to jest dobre, ale jak ktoś tobie to bluźnierstwo...
Oczywiście ze zastosowałbym środki dyscyplinujące, gdybyś obrażał prawdziwego Boga, nie ma innej możliwości, nie ma takich samych standardów dla bałwana i dla Boga Wszechmogącego.
Przewodas pisze:Jesteś żywym świadectwem moralnego dna, na które sprowadza ludzi wyznawanie monoteizmu. Każde twoje słowo utwierdza mnie w przekonaniu, że nie można podzielać wiary takich ludzi jak ty.
Za tą wypowiedź otrzymujesz punkt karny, musisz poprawić moralność swoich wypowiedzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 27 lut 2017, 10:14

Żałosny bigot...

Za tą wypowiedź otrzymujesz punkt karny.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: fryderyk » 27 lut 2017, 10:16

Dlaczego moje wypowiedzi się kasowane i nie ma po nich żadnego śladu?
To forum całkowicie schodzi na psy, o których przed chwilą pisał KAAN:

"Nie dla psa kiełbasa."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 10:19

Jełsi nie zaprzestaniesz trolowania i zaśmiecania forum bezsensownymi wpisami zapunktujesz ponownie, a posty zostaną skasowane.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości