Unitariańskie wątpliwości

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 01 sie 2018, 10:02

Jeremiasz pisze:
Ix12 pisze:Piszesz: "Jezus jako Duch Święty w bardzo wielu miejscach mówi przez Dawida np tutaj: Psalm 2,7: [/b]" Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem. " gdzie w biblii pisze że to Jezus mówi przez Ducha Świętego? Brednia!

W Biblii pisze, że Duch Święty, to Jezus (Ew.Jana 14,16-20), więc jeżeli Duch Święty coś mówi przez proroków, to znaczy że to Jezus mówi.
2 Piotra 1,21: "Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym. "

Ix12 pisze:Kolosan 1:16 Mówi nam o Nowym Stworzeniu W Jezusie a nie o starym..Ten tron, to Królestwo to Królestwo Niebiańskie..

I tutaj "Strażnica" się myli. Jezus jest nazwany przez Jana "Słowem" i Jan mówi, że przez to "Słowo" wszystko powstało: Ew.Jana 1,1-3: "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało."
i Ew.Jana 1,9-10: "(9) Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. (10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. "

Ix12 pisze:Kol 1:18 i on jest głową ciała, zboru. On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, a aby mógł się stać pierwszym we wszystkim;

Jezus nie jest Duchem Świętym , czyli mocą bo otrzymał jej część od Ojca przy chrzcie. Część Ducha otrzymali też inni np. przy pięćdziesiątnicy. Moc można podzielić, człowieka trudniej.

"Strażnica"mówi, że Jezus nie jest mocą Bożą, a Paweł apostoł mówi że Jezus jest mocą Bożą: 1 Kor.1,24: "...zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą." Komu tu wierzyć? "Strażnicy", czy apostołowi Pawłowi? Zapewniam Cię "Ix12", że "Strażnica" się myli.

Pan Bóg jest wszechmogący, to znaczy że wszystko może, i może w jednym czasie występować, objawiać się, w dowolnej ilości miejsc i może rozmawiać w tym samym czasie z dowolną ilością osób.

Ix12 pisze:Hebr 7:1-3, 8 tam nie pisze że Jezus żył wiecznie. Masz omamy..

"(1) Ten to Melchisedek, król Salemu, kapłan Boga Najwyższego, który wyszedł na spotkanie Abrahama, gdy wracał po rozgromieniu królów, pobłogosławił mu,
(2) Abraham zaś dał mu dziesięcinę ze wszystkiego. Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju.

(3) Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze. "


"(8) W jednym wypadku biorą dziesięcinę śmiertelni ludzie, w drugim ten, o którym złożono świadectwo, że żyje. "
Do tego tekstu komentarz wydaje się być zbyteczny. Ale spróbuję:
Melchisedek, nie majacy ani początku dni, ani końca życia. Który człowiek jest taki? Bez początku dni i końca życia? W 8 wersecie powiedziane jest słusznie o pobierających dziesięcinę Lewitach, że są śmiertelnymi ludźmi, a o Melchisedeku złożono świadectwo, że żyje. Jak Melchisedek "żyje"? Przeciwwagą śmiertelności Lewitów, jest życie Melchisedeka, które najwyraźniej, jak to widzimy z 3 wersetu nie ma poczatku, ani końca, jest więc życiem wiecznym.
Melhisedek żyje więc wiecznie. A czy człowiek może żyć wiecznie? Kim jest więc Melhisedek jeżeli nie ma początku dni, ani końca życia, a jest podobny do Syna Bożego? Czy to nie Jezus Chrystus jest tym Melchidesekiem?


Ix12 pisze:Podobnie Iz 51:15,16 - tam nie ma słowa o Jezusie..

Więc w czyje usta Bóg Jahwe włożył słowa, którymi stworzył niebo i ziemię?

"(15) Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, Ja wzburzam morze tak, że szumią jego fale: Pan Zastępów, to jest jego imię.

(16) I włożyłem moje słowa w twoje usta i ukryłem cię w cieniu mojej ręki, aby rozciągnąć niebiosa i założyć ziemię, i powiedzieć do Syjonu: Ty jesteś moim ludem! "


Ew.Jana 1,1-3 mówi że to był Jezus.

Ix12 pisze:Hebr 1:2 2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy.

Cytujesz bez sensu przekłamane przekłady. Nie pisałbyś tych głupot gdybys skojarzył ze skoro Jezus stał się Synem Boga kiedy się urodził ( Łuk 1:35) to wcześniej był tylko w PLANIE BOGA - 1 Piotra 1:20. Wersetów mówiących nam że Stwórca stwarzał wszystko sam jest kilkadziesiąt..Do tego relacja w Rodzaju..Nie ośmieszaj się..

Jest, jak mówisz, kilkadziesiąt wersetów mówiących o tym, że stwórca stwarzał wszystko sam. Więc tym stwórcą jest tylko jedna osoba, osoba Jezusa, która wszystko sama stworzyła. O tym mówi Jan apostoł w Ew.Jana 1,1-3: "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. "

I Jezus, chociaż istniał zawsze, zrodzonym Synem Boga stał się w czasie swojego zmartwychwstania. "Strażnica" błądzi. Przeczytaj Dz.Ap.13,33: "wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem.

Gdy Jezus zmartwychwstał Bóg Ojciec dopiero wtedy powiedział: Dzisiaj cię zrodziłem"


Stwórca stwarzał wszystko sam, Stwórca czyli JHVH. Jezus też jest Jego stworzeniem i stało się to dużo później - Łuk 1:35. Skoro wtedy stał się Synem Boga to wcześniej zwyczajnie nie istniał. Był tylko w Planie Boga o czym pisze np. Piotr -1 Piotra 1:20.
Jezus dzieła zaczął czynić dopiero po zesłaniu na niego Ducha Swiętego przy chrzcie. Widzisz zatem że ze stwarzaniem opisanym w Rodzaju nie mógł mieć nic wspólnego. Jego dziełem jest inne stwarzanie - budowa Królestwa niebiańskiego o czym napisano w Kol 1.

Czytałeś rodowód Jezusa? Pisze tam że stwarzał świat zanim się urodził? Myślisz że pominięto ten fakt dla zmylenia? :mrgreen: :lol:
W relacji ze stwarzania w Rodzaju rozdział 1 i 2 też nie ma wzmianki o Jezusie. Zgadnij dlaczego? :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: KAAN » 01 sie 2018, 10:04

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Nie nie jest..Bzdury piszesz, z biblii wynika co innego. Nie będę po raz kolejny powtarzał tego co pisałem dziesiątki razy.
Jest, bzdury piszesz i będę powtarzał, że nie znasz Boga i jego istoty. Dziesiątki razy wypisujesz głupoty. Poza tym wywal do kosza swój podręcznik odstępstwa od prawdy wyprodukowany przez oszustów z Brooklynu i zaopatrz się w normalny przekład Słowa Bożego.
Ty znasz istotę Boga bo wierzysz w bajeczkę o trójcy..
Znam, bo Biblia uczy o troistym Bogu, ty wierzysz w bajki o wielu bogach.
Ix12 pisze:Nie mierz mnie swoją miarą, nie mam żadnego podręcznika oprócz biblii. Mam kilka przekładów. :lol: :lol:
Może masz, ale nie czytasz, posługujesz się wypocinami Strażnicy i oszustów z Ameryki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: KAAN » 01 sie 2018, 10:09

Ix12 pisze:Stwórca stwarzał wszystko sam, Stwórca czyli JHVH. Jezus też jest Jego stworzeniem ...
Biblia mówi coś innego, Pzn Jezus jest tym samym Bogiem co JHVH i jest stworzycielem a nie stworzeniem:

Hebr 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
...
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


Jak widzisz wierzysz w bajki, zajmij się czytaniem normalnego przekładu Biblii a nie sfałszowanego produktu made in Brooklyn.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 01 sie 2018, 10:13

Jesteś pod wpływem demonów. Ty jesteś bezczelnym oszustem, głosisz inną ewangelię przed która i w biblii jest ostrzeżenie.

Oto czego uczy biblia:

Powt. Prawa 6:4

Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem

1 Tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 01 sie 2018, 10:22

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Stwórca stwarzał wszystko sam, Stwórca czyli JHVH. Jezus też jest Jego stworzeniem ...
Biblia mówi coś innego, Pzn Jezus jest tym samym Bogiem co JHVH i jest stworzycielem a nie stworzeniem:

Hebr 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
...
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


Jak widzisz wierzysz w bajki, zajmij się czytaniem normalnego przekładu Biblii a nie sfałszowanego produktu made in Brooklyn.


Zobaczymy inne przekłady.. :mrgreen: :mrgreen:

Werset 10 pisze o Stwórcy a nie o Jezusie który przy stwarzaniu opisanym w Rodzaju nie istniał.. :mrgreen: :lol: :mrgreen: Jezus jest POŚREDNIKIEM WIĘC LOGICZNE ZE NIE MOŻE BYĆ BOGIEM> SAM ZAPRZECZA ŻE JEST BOGIEM _ Marka 10:18. :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Hebr 1:2

Biblia Gdańska
W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.

PNS
przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy

Youngs literal Translation

in these last days did speak to us in a Son, whom He appointed heir of all things, through whom also He did make the ages;

Psalm 33:6

PNS
Słowem Jehowy zostały uczynione niebiosa, a duchem jego ust cały ich zastęp.

Biblia Gdańska
Słowem Pańskiem są niebiosa uczynione, a Duchem ust jego wszystko wojsko ich.

BW
Słowem Pana uczynione zostały niebiosa, A tchnieniem ust jego całe wojsko ich.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Sebek » 01 sie 2018, 15:13

Ix12 pisze:Jesteś pod wpływem demonów. Ty jesteś bezczelnym oszustem, głosisz inną ewangelię przed która i w biblii jest ostrzeżenie.

Oto czego uczy biblia:

Powt. Prawa 6:4

Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem

1 Tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus


Nie wiem czego ty nie rozumiesz...

Jeden jest Bóg ale w trzech osobach. Pan Jezus chodząc po Ziemii był człowiekiem i Synem Bożym i wkazywał na Boga Ojca.

Jajko składa sie z trzech części: skorupa,żółtko,białko. Skorupa nie będzie żółtkiem a żółtko nie będzie skorupą ale są tym samym jajkiem :)


Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Księga Rodzaju 1
1,26 Potem Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz według naszego podobieństwa; niech panuje nad rybami morskimi i ptactwem niebieskim, nad bydłem i całą ziemią oraz nad wszelkimi zwierzętami pełzającymi, które pełzają po ziemi.
1,27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył; stworzył ich mężczyzną i kobietą.


Księga Rodzaju 11
11,6 I PAN powiedział: Oto lud jest jeden i wszyscy mają jeden język, a jest to dopiero początek ich dzieła. Teraz nic nie powstrzyma ich od wykonania tego, co zamierzają uczynić.
11,7 Zstąpmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie zrozumiał języka drugiego.


List do Kolosan 2
2,9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa.



List do Filipian 2
2,5 Niech będzie w was takie nastawienie umysłu, jakie też było w Chrystusie Jezusie;
2,6 Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież;
2,7 Lecz ogołocił samego siebie, przyjmując postać sługi i stając się podobny do ludzi;
2,8 A z postawy uznany za człowieka, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Realista » 01 sie 2018, 16:45

KAAN pisze:
Realista pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus nie jest Bogiem/człowiekiem tylko jednocześnie Bogiem i człowiekiem.

W sumie tak samo jak Mojżesz, Cyrus, Salomon zgoda. :-)
Nie tak samo, nigdy Mojżesz nie miał przypisanych atrybutów stworzyciela, zbawiciela, wiecznego stanowienia.

Jezus również nie był Stwórcą, ale stworzeniem jak każdy prawdziwy człowiek. Akt pierwszego stworzenia autorzy Biblii jedboNacznie przypisują wyłącznie Bogu Ojcu. Natomiast tytuł wybawiciel/zbawiciel podobnie jak Bóg jest apelatywem.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: KAAN » 01 sie 2018, 21:28

Realista pisze:
KAAN pisze:
Realista pisze:W sumie tak samo jak Mojżesz, Cyrus, Salomon zgoda. :-)
Nie tak samo, nigdy Mojżesz nie miał przypisanych atrybutów stworzyciela, zbawiciela, wiecznego stanowienia.

Jezus również nie był Stwórcą, ale stworzeniem jak każdy prawdziwy człowiek. Akt pierwszego stworzenia autorzy Biblii jedboNacznie przypisują wyłącznie Bogu Ojcu. Natomiast tytuł wybawiciel/zbawiciel podobnie jak Bóg jest apelatywem.
Nie ma w Biblii stwierdzenia że jedynie Bóg Ojciec stworzył świat. Tytuł Zbawiciel jest przypisywany jedynie Bogu, tylko Bóg jest zbawieniem i Pan Jezus jest Zbawicielem, JHVH jest zbawicielem, to ten sam Bóg, nie ma innego. Zbawiciel i Bóg to nie są apelatywy, dotyczą konkretnej istoty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Realista » 01 sie 2018, 22:26

KAAN pisze:
Realista pisze:
KAAN pisze:Nie tak samo, nigdy Mojżesz nie miał przypisanych atrybutów stworzyciela, zbawiciela, wiecznego stanowienia.

Jezus również nie był Stwórcą, ale stworzeniem jak każdy prawdziwy człowiek. Akt pierwszego stworzenia autorzy Biblii jedboNacznie przypisują wyłącznie Bogu Ojcu. Natomiast tytuł wybawiciel/zbawiciel podobnie jak Bóg jest apelatywem.
Nie ma w Biblii stwierdzenia że jedynie Bóg Ojciec stworzył świat. Tytuł Zbawiciel jest przypisywany jedynie Bogu, tylko Bóg jest zbawieniem i Pan Jezus jest Zbawicielem, JHVH jest zbawicielem, to ten sam Bóg, nie ma innego. Zbawiciel i Bóg to nie są apelatywy, dotyczą konkretnej istoty.

Oczywiście Jezus został wprost odróżniony od Stwórcy Wszechrzeczy, wiec wniosek z tego wynika jednoznaczny nie jest Stwórcą. Tytuł zbawiciela wielokrotnie jest przypisywany nawet śmiertelnikom.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Sebek » 02 sie 2018, 02:22

A jeszcze dodam do tego co wczesniej napisałem. Jesteśmy stworzeni na obraz Boga ciało, duch,dusza. "Trzy w jednym" . Może to ci rozjaśni umysł ;)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 07:40

Sebek pisze:
Ix12 pisze:Jesteś pod wpływem demonów. Ty jesteś bezczelnym oszustem, głosisz inną ewangelię przed która i w biblii jest ostrzeżenie.

Oto czego uczy biblia:

Powt. Prawa 6:4

Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem

1 Tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus


Nie wiem czego ty nie rozumiesz...

Jeden jest Bóg ale w trzech osobach. Pan Jezus chodząc po Ziemii był człowiekiem i Synem Bożym i wkazywał na Boga Ojca.

Jajko składa sie z trzech części: skorupa,żółtko,białko. Skorupa nie będzie żółtkiem a żółtko nie będzie skorupą ale są tym samym jajkiem :)


Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Księga Rodzaju 1
1,26 Potem Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz według naszego podobieństwa; niech panuje nad rybami morskimi i ptactwem niebieskim, nad bydłem i całą ziemią oraz nad wszelkimi zwierzętami pełzającymi, które pełzają po ziemi.
1,27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył; stworzył ich mężczyzną i kobietą.


Księga Rodzaju 11
11,6 I PAN powiedział: Oto lud jest jeden i wszyscy mają jeden język, a jest to dopiero początek ich dzieła. Teraz nic nie powstrzyma ich od wykonania tego, co zamierzają uczynić.
11,7 Zstąpmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie zrozumiał języka drugiego.


List do Kolosan 2
2,9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa.



List do Filipian 2
2,5 Niech będzie w was takie nastawienie umysłu, jakie też było w Chrystusie Jezusie;
2,6 Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież;
2,7 Lecz ogołocił samego siebie, przyjmując postać sługi i stając się podobny do ludzi;
2,8 A z postawy uznany za człowieka, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.


Nie wiem dlaczego tak uparcie powtarzasz te bzdury. Jezus zaprzecza że jest Bogiem. Jest też pośrednikiem, a ten fakt zaprzecza że może być również Bogiem.
Dla trynitarian trzy osoby są Bogiem więc jak można mówić że wierzą w jednego Boga..
JHVH nie miał początku, Jezus miał.

Przykład z jajkiem bierze się stąd że pewnie uważacie że jajko jest podobne do Boga..Żenada. :mrgreen: Nawet tego nie skomentuję szerzej.

Cytaty z Rodzaju, Kolosan i Filipian. nie wskazują na trójcę, masz omamy.

Jezus dostał jako pośrednik objawienie od Boga, od Boga nie od siebie..Ap.1:1.. :mrgreen:

Naucz się kolego tego wersetu na pamięć.

Powt. Prawa 6:4

Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem



Pisze jak BYK JEDYNYM. ROZUMIESZ! Nie pisze tam o Jezusie bo jest pośrednikiem - 1 TYM 2:5, Ap. 1:1... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2018, 08:34

Ix12 pisze:Powt. Prawa 6:4

Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem


Pisze jak BYK JEDYNYM. ROZUMIESZ! Nie pisze tam o Jezusie bo jest pośrednikiem - 1 TYM 2:5, Ap. 1:1... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A jeżeli Bóg Jahwe w tym samym czasie przebywa w wielu miejscach, to ilu jest Bogów Jahwe? Czy wiesz to "Ix12"?


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 08:47

Jest JEDEN Bóg, widać nie ma problemu z jednoczesnym wysłuchaniem wszystkich modlitw jednocześnie. To potężna istota skoro to wszystko tak szybko i dobrze zrobił.
Wierzysz inaczej?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 08:49

Realista pisze:
KAAN pisze:
Realista pisze:Jezus również nie był Stwórcą, ale stworzeniem jak każdy prawdziwy człowiek. Akt pierwszego stworzenia autorzy Biblii jedboNacznie przypisują wyłącznie Bogu Ojcu. Natomiast tytuł wybawiciel/zbawiciel podobnie jak Bóg jest apelatywem.
Nie ma w Biblii stwierdzenia że jedynie Bóg Ojciec stworzył świat. Tytuł Zbawiciel jest przypisywany jedynie Bogu, tylko Bóg jest zbawieniem i Pan Jezus jest Zbawicielem, JHVH jest zbawicielem, to ten sam Bóg, nie ma innego. Zbawiciel i Bóg to nie są apelatywy, dotyczą konkretnej istoty.

Oczywiście Jezus został wprost odróżniony od Stwórcy Wszechrzeczy, wiec wniosek z tego wynika jednoznaczny nie jest Stwórcą. Tytuł zbawiciela wielokrotnie jest przypisywany nawet śmiertelnikom.


Zwłaszcza Jezusowi, który z końcu też umarł.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2018, 09:13

Realista pisze:
KAAN pisze:
Realista pisze:W sumie tak samo jak Mojżesz, Cyrus, Salomon zgoda. :-)
Nie tak samo, nigdy Mojżesz nie miał przypisanych atrybutów stworzyciela, zbawiciela, wiecznego stanowienia.

Jezus również nie był Stwórcą, ale stworzeniem jak każdy prawdziwy człowiek. Akt pierwszego stworzenia autorzy Biblii jedboNacznie przypisują wyłącznie Bogu Ojcu. Natomiast tytuł wybawiciel/zbawiciel podobnie jak Bóg jest apelatywem.

A skąd autorzy Biblii mogli coś wiedzieć o Bogu? Tylko tyle mogli coś o Nim wiedzieć, ile Bóg sam im o sobie powiedział. Jeżeli Pan Bóg chciał przed nimi zataić istnienie Syna i jego rolę w dziele stwarzania świata, to jest zrozumiałe że Biblia Starego Testamentu nie rozpisuje się o Jezusie, aż do jego objawienia. Zob.: 1 Piotra 1,20: "Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,"
I zob. Iz.51,15-16:
"(15) Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, Ja wzburzam morze tak, że szumią jego fale: Pan Zastępów, to jest jego imię.
(16) I włożyłem moje słowa w twoje usta i ukryłem cię w cieniu mojej ręki, aby rozciągnąć niebiosa i założyć ziemię, i powiedzieć do Syjonu: Ty jesteś moim ludem! "

Izajasz 51,15-16 mówi o Jezusie, bo nikt inny nie był przy tym, gdy były stwarzane niebiosa i była zakładana ziemia (Ew.Jana 1,1-3 i 10).

A czy Jezus został stworzony? On sam o sobie mówi: Ja jestem żywotem. Ew.Jana 14,6: "Ja jestem droga i prawda, i żywot,"
Z Hebr.7,1-3 i 8, wiemy że rozchodzi się o żywot wieczny, bez początku i końca istnienia.
Bóg, który jest duchem, stał się człowiekiem. Bóg, który jest duchem, został ograniczony fizycznym ciałem człowieka i jednocześnie dalej pozostawał poza tym ciałem. Bóg, który jest duchem, w sposób dla nas widzialny, zaczął posługiwać się materialnym ciałem człowieka abyśmy zostali zbawieni.

Jeżeli Jezus został objawiony (1Piotra1,20), to wcześniej był ukryty (Izajasz 51,15-16).



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość